Şimdi Ara

Samsung'un yeni devi resmiyet kazandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un yeni devi resmiyet kazandı

Samsung'un ilk işaretlerini IFA 2015 fuarında verdiği ve sık sık gündemi meşgul eden yeni dev ekranlı Android tableti Galaxy View gece saatlerinde sessiz sedasız resmiyete kavuştu. Cihaz Samsung'un en büyük ekranlı Android tableti ünvanını elde etti. 

Samsung'un en büyüğü olmasına rağmen Galaxy View oldukça mütevazi bir donanıma sahip. 18.4 inçlik ekranında Full HD çözünürlük sunan Galaxy View son dönemin 2K ekran geleneğinden uzak durmayı tercih ediyor. 1.6GHz saat hızında çalışan 8 adet Cortex-A53 çekirdeği ve 600MHz hızında çalışan Mali-720MP2 grafik birimi barındıran Exynos 7580 yongaseti tablete gücünü veriyor. 2GB RAM ile cihaz ortalamanın üzerinde bir performans sergileyecektir. 

32GB/64GB artırılabilir kapasite sunan cihazda 2.1MP çözünürlüğünde ön kamera, Bluetooth 4.1, WiFi AC, 4G opsiyonu gibi seçenekler yer alıyor. 5700 mAh gücündeki bataryası ile 8 saati çıkarabilen tablet daha çok büyük ekranda video tecrübesi için geliştirilmiş. Android 5.1 üzerinde çalışan TouchWIZ arayüzünde videolar için özel bir sekme de ayrılmış.

Tabletin ilginç tarafı entegre bir standa sahip olması. Bu stand iki yönlü ve hem belirli bir açıda dik durmasını hem de yatay durmasını sağlıyor. Ayrıca tabletin rahat taşınabilmesi açısından bir de kulp bulunuyor. Cihazın 2.65Kg ağırlığı düşünüldüğünde kulp oldukça iyi bir çözüm olmuş. Stand ile birlikte cihazın kalınlığı 11.9mm oluyor. 

Daha çok eğitim kurumlarına hitap edeceği düşünülen tablet aksine son kullanıcıya yönelik olacak ve 599$ seviyesinden 32GB WiFi versiyonu için ön siparişler başladı. Tabletin ne zaman sevkiyata başlayacağı ve hangi ülkelere gideceği bilinmiyor.  

Samsung'un yeni devi resmiyet kazandı 

• Bari 20 Inc yapaydiniz da klavye baglayip "bak yeni laptop aldim" diyeydik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkarapanda123asd

18.4 inç ve 5700 batarya ? artık telefonlarda 10000 var

Voltaj değerini bilmek gerekir. (W=AxV) Aynı batarya daha yüksek voltaj sağladığı zaman mAh cinsine göre değeri düşüyor. Telefonların kabul ettiği voltaja çevrilirse 10.000 mAh'e yakın değere sahip olabilir.
    Büyük bir cihaz olduğu için voltaj girişi telefonlara oranla yüksek olabilir diye tahmin ediyorum. Bu sebeple bataryalarda önemli olan değer watt/saat cinsinden kapasitesidir diye düşünüyorum.
    Tepe seviye tabletlerde bu genel olarak 37 ila 42Wh arasında değişiyor. Seviye ve cihaz boyutuna göre değerler düşüyor.
  • YouTube da incelemeler var izlerseniz kalas gibi cihaz sırf ipad pro ya rakip olarak üretildiğini anlarsınız.

• buna laptop ta desek yalan olmaz:d
  • Çok korktum aman tanrım. Apple bu ürünü görse kepenk indirir. Elinde tutan felç geçirir o derece

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: trkarapanda123asd

18.4 inç ve 5700 batarya ? artık telefonlarda 10000 var

Voltaj değerini bilmek gerekir. (W=AxV) Aynı batarya daha yüksek voltaj sağladığı zaman mAh cinsine göre değeri düşüyor. Telefonların kabul ettiği voltaja çevrilirse 10.000 mAh'e yakın değere sahip olabilir.
    Büyük bir cihaz olduğu için voltaj girişi telefonlara oranla yüksek olabilir diye tahmin ediyorum. Bu sebeple bataryalarda önemli olan değer watt/saat cinsinden kapasitesidir diye düşünüyorum.
    Tepe seviye tabletlerde bu genel olarak 37 ila 42Wh arasında değişiyor. Seviye ve cihaz boyutuna göre değerler düşüyor.

Daha once galaxy view in detaylarinin ciktigi habere bugun aksam yorum yazmistim su sekilde;

Telefonlarda olsun laptoplarda olsun mah aslinda hicbirsey ifade etmez onemli olan wh degeridir
    Wh = (mah/1000)× volt

Yani misal note 4 un bataryasi 3220 mah
    (3220/1000)×3.85 volt = 12.4 wh

Galaxy View resmi olarak duyuruldu evet bataryasi 5700 mah ama onemli olan voltaj 11.3 volt bu da demekki
    (5700/1000)×11.3 = 64.4 wh (kaynak gsmarena link asagidadir)

Bu cihaza en yakin yeni cihaz ipad pro nun bataryasi belli olmadigi icin henuz bir karsilastirma yapmak mumkun degil ancak ipad air 2 nin bataryasi 27.62 wh (7340 mah)

Misal samsung un note pro 12.2 tabletinde batarya 9500 mah ama voltaji 3.7 volt bu yuzden (9500/1000)×3.7 = 35.15 wh yani galaxy view in yarisindan biraz fazla

Ancak galaxy view herkese hitap etmese de cogu laptop ile ayni wh degerine sahip bir bataryaya sahip

Ornegin cok yuksek kapasiteli bataryaya sahip alienware veya msi laptoplar 70 80 wh bataryaya sahip

Misal benim eski laptop umun bataryasi 4400 mah di ama 42 wh kapasiteye sahipti

galaxy view teknik ozellikleri
    http://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_view-7704.php

Dipnot: hocam size alinti yaptim siz konuya hakimsiziniz cok detayli ders verir gibi yazdim ama herkes bilgilensin diye uzerinize alinmayin

Edit: galaxy view in bataryasi cep telefonlarindaki gibi mia 3.7 volt ile calissaydi kapasitesi (64.4/3.7)×1000 = 17406 mah e denk gelirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erik Lehnsherr -- 29 Ekim 2015; 1:45:00 >

• Erik Lehnsherr kullanıcısına yanıt
    Ek bilgiler için teşekkürler. Forumda çok yanlış anlaşılıyor batarya kapasiteleri. Telefonların çoğu 3.6-3.9v arasında bataryalara sahip, bu gözardı ediliyor
  • quote:

Ek bilgiler için teşekkürler. Forumda çok yanlış anlaşılıyor batarya kapasiteleri. Telefonların çoğu 3.6-3.9v arasında bataryalara sahip, bu gözardı ediliyor

Ne demek hocam bilmeyebiliriz her zaman herseyi onemli olan arastirmak ve bilgi paylasimi bunun icin buradayiz

Sizinle okudugum bir haberi paylasmak isterim yeni nesil tabletlerde (google pixel c gibi) 7 ile 8 volt arasinda degisen bataryalar kullanilacagi soyleniyor
    Bunun sebebi buyuk ihtimalle verimi arttirmak ve usb type c nin tum guc aktarim avantajlarindan yararlanmak
    Tabi bu tip bataryalar ne zaman standartlasir veya hangi cihazlarda kullanilir bir bilgi yok
    Pixel c nin de bildigim kadariyla teknik bilgileri tam olarak gelmedigi icin bu tip batarya kullanildi mi henuz belli degil

• quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

YouTube da incelemeler var izlerseniz kalas gibi cihaz sırf ipad pro ya rakip olarak üretildiğini anlarsınız.

Ipad Pro dan önce Note Pro 12.2 vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

YouTube da incelemeler var izlerseniz kalas gibi cihaz sırf ipad pro ya rakip olarak üretildiğini anlarsınız.

Bende bu yorumu bekliyordum . Siri den önce s voice vardi dersiniz touch id den once samsung laptoplarda da vardi dersiniz 3dtouch ekleyecek bu yil yine vardi dersiniz tasarim apple a benzer dort kose telefon ne yapalim dersiniz . adamlar pazari yönlendiriyor işte kabul edin şunu artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erik Lehnsherr

quote:

Ne demek hocam bilmeyebiliriz her zaman herseyi onemli olan arastirmak ve bilgi paylasimi bunun icin buradayiz

Sizinle okudugum bir haberi paylasmak isterim yeni nesil tabletlerde (google pixel c gibi) 7 ile 8 volt arasinda degisen bataryalar kullanilacagi soyleniyor
    Bunun sebebi buyuk ihtimalle verimi arttirmak ve usb type c nin tum guc aktarim avantajlarindan yararlanmak
    Tabi bu tip bataryalar ne zaman standartlasir veya hangi cihazlarda kullanilir bir bilgi yok
    Pixel c nin de bildigim kadariyla teknik bilgileri tam olarak gelmedigi icin bu tip batarya kullanildi mi henuz belli degil

Sizin sayenizde yeni birşey öğrenmiş oldum size birkaç sorum olacak hocam 18.4 inçlik full hd ekrana Mali-720mp2 kaldırır mı ? Ve böyle büyük ekranlara özel işlemci yapılmalı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trkarapanda123asd -- 29 Ekim 2015; 12:16:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

Ee vardida ne oldu? Note pro sence pro ekini hak edecek ne yapti? Ipad pro suanki en basarili tabletlerden biri ve pro ekini sonuna kadar hak ediyor. Note pro nun neyi vardi? Birakin allah askina

• trkarapanda123asd T kullanıcısına yanıt
    Hocam acikcasi ben sadece batarya konusuna egildim ama durust olmam gerekirse bu cihaz daha cok internet yayinlarini izlemek adina yapilmis bir cihaz veya cok yuksek islemci istemeyen oyunlari bluetooth controller ile oyun oynayabilirsiniz

Ama android cihazlarin sorunu su eger gercekten hizli bir cihaz istiyorsaniz ozellikleri iyi olmali hele ki samsung da touchwiz arayuzu ile daha fazla yuk bindiriyor ornek vermem gerekirse ben note 4 kullaniyorum ve bazen cihaz ve sd kart (128gb) dolmaya basladiginda whatsapp bile takilabiliyor ancak nexus 6 imda boyle bir sorun hic olmadi cunku saf android kullaniyor

Yani ben olsam android samsung bir tablet alacak olsam note pro 12.2 alirdim hem tasinabilir bir cihaz hemde ozellikleri daha iyi

• LastShip L kullanıcısına yanıt
    Ipad pro satisa cikti mi hocam herhangi bir incelemesi varmi ortada lutfen dereyi gormeden pacalari sivamayin hele cihaz bir ciksin

• android değilde windows ile gelseydi daha kullanılabilir ve mantıklı olurdu cihaz.
    İnsan samsung olunca düşünüyor hele ki mağduru olunca s6 edge çok güzel olmuştu arayüzü yüzünden dikkatimi çekmedi zaten samsungda insanlar birşeyi beğendiğinde heryere kopyalıyor note 5,s6 edge plus note 5'i bu yüzden sevmedim sd cartı kaldırmalar,pilin çıkmaması ve tasarımı note serisinin ayrı tasarımı olmalı

• Surface 4 gibi bir cihaz varken ipad pro yu övmek de ilginç olmuş. Ipad pro nun diğer ipadlerden fazlaca ne yaptığını söylesin biri de bilelim. Icinde ios olmasa hadi neyse derdim de. Ayrıca Samsung sonuçta Apple'dan 1 sene önce 12.2 inclik pro tablet yapti mi yaptı. Kim kimden özenmiş ortada.

Kardesim senin bu islemlerin icin pro ekli biseye ihtiyacin yok. Pro ne demek bilmiyor musunuz yahu? Sen siradan islerini halletmek icin pro ekli bisey aliyosun. Afedersinde pro senin neyine? Yada samsungun neyine? Note pro nun pro ekini hak ettigi hicbi ozelligi yok. Note 12.2 de baska bisey de. O tabletin pro luk hicbi yani yok. Ipad pro nun bir cok ozelligi var pro ekini hak edecek. Lansmani izlemediyseniz bi izleyin. Note 12.2 pro nun hic proluk yani yok siradan bi tablet. Gundelik isler icin pro tablet mi alinir yahu?

Ha samsungun pro denilen tableti bile anca gundelik isleri tamamliyabiliyorsa o zaman vay haline samsungun..

• Apple'ın satışlarını baltalamaya çalışayım derken rezil duruma düşen bir Zamzung

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.