Şimdi Ara

Son Rötuşlar, önerileriniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum. Anakartı bilerek z aldım ileriye dönük. belki ilerde oc yapan bir işlemci alırım diye

Intel Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

GIGABYTE Z97-HD3 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3100MHz(O.C) HDMI&DVI Anakart

GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Sapphire R9 380 NITRO Dual-X 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

WD 3.5" 1TB Purple Sata 3.0 64MB Cache Güvenlik Harddisk

ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

iyi midir ? şu yerine şunu alsan daha iyi olur dediginiz var mı ? sebebiyle beraber acıklarsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 28 Ekim 2015; 13:43:41 >

• İşlemciyi 4460, anakartı H97 pc mate yapıp SSD'yi ilerde almak üzere çıkararak GTX 970 eklemenizi öneririm.
  • neden gtx 970 peki ? fps olarak +5 , -5 bazen de 10 fps farkı var. bunun icin digerlerinden kısıp gtx 970 almaya deger mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

neden gtx 970 peki ? fps olarak +5 , -5 bazen de 10 fps farkı var. bunun icin digerlerinden kısıp gtx 970 almaya deger mi ?

+-5 FPS farkı var derken hocam? :) GTX 970 %40 daha güçlü bir ekran kartı R9 380'e göre.
  • hocam %40 büyük sayı ya hangi alanda % 40 fps mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=3cpbbP8fDs0

burda mesela gta 5 te 56 / 60 degerler var. digerleri de +10 -10
  • quote:

hocam %40 büyük sayı ya hangi alanda % 40 fps mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=3cpbbP8fDs0

burda mesela gta 5 te 56 / 60 degerler var. digerleri de +10 -10

Hocam ayarlarla oynanmış olabilir, R9 380, GTX 970 sınıfında bir kart değil. GTX 970 ile R9 390'ı karşılaştırabilirsiniz. Her bakımdan daha geleceğe dönük bir yatırım olucaktır ama öyle ultra takıntım yok derseniz 1080p'de R9 380'de uzun yıllar götürür.

• anakarti h97 pc mate yapıp ssdyi çıkarıp ekran kartını 960 970 yaparsanız daha performanslı bir kasa olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de tam onu denedim. ana ssd cıkarmak istemiyorum. bi bakayım eger bütce artırabilirsem belki bu sekilde yaparım sistemi
  • Hocam fiyat performans Oranında r9 380 4gb kesinlikle daha mantıklı bir ekran kartı. Anakart Gigabyte B85-HD3 gibi sağlam bir anakart al z alma saçma olacaktır. Kasa ile psu ayrı al lx serisi psu daha verimli ve sessiz olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRebeliousTR

Hocam fiyat performans Oranında r9 380 4gb kesinlikle daha mantıklı bir ekran kartı. Anakart Gigabyte B85-HD3 gibi sağlam bir anakart al z alma saçma olacaktır. Kasa ile psu ayrı al lx serisi psu daha verimli ve sessiz olacaktır.

kasayı dahi düsünecegim aklıma gelmemisti :) le ile lx farkı cok fazla mı ?
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    Aradaki önemli farklardan biri le serisi aktif pfc değil. Yani akım koruması voltaj koruması yok. Böyle güzel bir sistemin ilerde cızbız olması içimizi yakar. Birde r9 380 4gb önerimi dikkate al.

• quote:

ben de tam onu denedim. ana ssd cıkarmak istemiyorum. bi bakayım eger bütce artırabilirsem belki bu sekilde yaparım sistemi

SSD şimdilik gereksiz hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Anakarti h97 yap bosuna oc olmayan islemci icin z97 almana gerek yok

Kasa psu ayirip lx modeli psu ile al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 28 Ekim 2015; 15:51:01 >
  • kasa konusunda bunu öğrenmem iyi oldu ilginiz için tesekkür ederim...

değiştirdim hocam onu da b85 yaptım h97 ile farkı ney ? vatanda b85 icin 2 ram slot diyor sinerjide 4 ram slot diyor.

ssd neden gereksiz ki. sonradan aldıgımda tekrar windows kur vs zorluk cıkarmaz mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 28 Ekim 2015; 15:56:09 >
    Chipset farkı sadece broadwell takmanızı engeller.Gigabyte B85-HD3 bu model anakartı alın gigabyte sağlamlığı tartışılmaz. Bu model de hem 4 slot ram hem de 2 slot ekran kartı desteği var ilerde crossfire yapabilirsin. Eğer 2 slot ram 1 slot ekran kartı yeter dersen ve ucuz olsun dersen h81m s2pv öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheRebeliousTR -- 28 Ekim 2015; 16:01:52 >
  • ssd cıkarırsam gtx 970 koyayım diyorum. ne düsünüyorsunuz ? 3000 limitini gecmiyor o sekilde
    B serisi business chipset h97 normal kullanici
    Alacagin karta gore yorum yapilir her h97 h97 ile gelen ozelliklere sahip degil

H97 nin ucuz modeli pc mate basit bos bir karttir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 28 Ekim 2015; 15:59:59 >
    sanıyorum ki 3000tl bütçeniz var benim önerim böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

B serisi business chipset h97 normal kullanici
    Alacagin karta gore yorum yapilir her h97 h97 ile gelen ozelliklere sahip degil

H97 nin ucuz modeli pc mate basit bos bir karttir

h97 nin hangi modelini oneriyorsunuz peki ? d3h var hd3 var. anakartta nelere dikkat etmem lazım bilmiyorum. ram uyumu ve işlemci uyumuna göre bakıyorum hep. bir de kuzey/güney köprüsü soğutmaları iyi mi degil mi o da onemli dediler anlamadım o konuyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torkema61 -- 28 Ekim 2015; 16:07:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: factorexh

sanıyorum ki 3000tl bütçeniz var benim önerim böyle

evga neden degil ? bir de ram 2x4 daha faydalı demişlerdi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.