Şimdi Ara

Samsung HTJ-5550W sinema sistemi yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dün Samsung HTJ-5550w kodlu sistemi Teknosadan satın aldım, geldim heyecanla kurdum ama çözemediğim noktalar var. Konuya da çok yabancı olduğum için yardımınıza ihtiyacım var.

1-
    Öncelikle TV de Samsung marka bi plazma tv. Yayını ise kablonetten alıyorum internetim de uydu net üzerinden geliyor.
    ayrı bir hdmi kablosu satın almıştım.
    Sinema sistemini düzgünce kurdum hdmi kabloyu TV'ye taktım.
    Sistem açılınca wifi ayarlarını yaptı kendi güzelce, modemi tanıdı ağa bağlandı youtube falan da açtım kullandım. bu sistemde wifi olduğunu bile bilmiyordum :)
    Bluetooth üzerinden telefondaki müziklerimi falan da güzelce çaldım sorun yok.
    DVD playerda da sorun yok.
    Şimdi ben TV yayınındaki sesi sisteme nasıl aktaracağım. Bunun için kablonet recieverından sisteme kablo mu çekmem lazım.
    Sistem üzerinde boşta 2 tane aux girişi bir de optic ses çıkışı var. Alıcı üzerinde ise yanılmıyorsam coax(ses) yazan bir giriş var.
    Bu iki girişi birbirine mi bağlamam lazım ? TV yayını sesini nasıl sistemden alırım ?

2-
    arkadaki surround hoparlörler kablosuz. onların bağlantısını ve alıcısını da kurdum. speaker test yapınca arka surroundlardan hışırtı geliyor sonuçta bağlantı düzgün demek ki. kablosuz sinyali de alıyor demek ki diye düşünüyorum.
    Ancak youtube da 5.1. test videoları açtığımda surroundlardan ses gelmiyor. Bu bi sorun mu yoksa o videolarda mı sorun vardır ? nasıl anlarım?

3-
    Bilgisayardan film izlemek istediğim zaman bilgisayar ekranını başka bir hdmi ile TV'ye aktarsam bu şekilde ses direkt sisteme gider mi ? yoksa başka bir bağlantı mı yapmak lazım ?

Bilgi verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler
    Emir.

• Yardımcı olabilecek kimse yok mu ?
    Bu akşam denemek için bi optik kablo aldım ve üniteyle tv yi bağladım ama hala ses seda yok ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.

Aynı sistemi ben de geçen hafta aldım, sıraladığınız sorunların tamamı bende de var. Türkçe/İngilizce baya forumda araştırdım ancak bir çözüm bulamadım. Ses sisteminde sorun olduğunu düşünmüyorum, çünkü sistemin kendi ses testini çalıştırdığımda her hoparlörden ayrı ayrı ses geliyor.

Bu arada soruyu baya zaman önce yazmışsınız, herhangi bir çözüm bulabildiniz mi?
  • Hocam ben sorunu çözdüm.
    Nasıl çözdüğüm konusuna gelince aslında anlatmaya utanıyorum :)
    Optik kabloyu aldım tv yi ses sistemi ana ünitesine bağladım ama tv nin menüsünden ses çıkışını harici hoparlör olarak secmedigim için çıkış alamıyor muşum :) sonra akıl ettim ama geç oldu yazarken bile utandım :)

• :)
    Benim tv de samsung, bağlantıyı yaptığımda anynet bağlantısı kuruyor
    cihaz ve tvnin sesini kapatıyor. Fakat ses sisteminden de herhangi bir ses gelmiyor. Bağlantıyı HDMI ile mi yatınız?

Arka hoparlör ile ilgili çözüm buladiniz mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hdmi kullandım.
    Ses sisteminin function tusundan d/in seçeneğini seçiyor musunuz? Dvd modunda iken tv sesini vermez.
    Arka surround hiparlorleeinde ise sorun yok
    5+1 film izlerken efektleri gayet rahat alıyorum. Eğer speaker testinde hisirti geliyorsa sorun yok

• Samsung'un sitesinde ekteki sorun çözme basamaklarını yürüttüm, elimdeki iki HDMI kablosunuçdan farklı sonuç aldım, fakat ikisinde de ses yoktu. Çok büyük ihtimalle problem HDMI kablolarında, yarın yenisi ile deneyeceğim.

Arka Hoparlörlerde youtube'taki 5.1 test videolarından ses alamıyorum. Cihazın kendi testinde ise ses alıyorum, bir iki film izledim ancak efektleri pek hissetmedim, kısa zamanda yenileri ile test edeceğim. Teşekkürler
     Samsung HTJ-5550W sinema sistemi yardım lütfen

• Cihazda hdmi in varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

Cihazda hdmi in varmi?

Var hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.