Şimdi Ara

Birkaç ay sonrası için Monitör tavsiyesi... (Sipariş Verildi,'ASUS MX259H')

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Oyunu hakkıyla oynatmalı

Ufak da olsa göz koruyucu özelliği bulunmalı

Hepsinden önemlisi , Film ve dizi izlerken mekanlardaki siyah noktalarda,alanlarda gri pöti kareler oluşmamalı , 1080P kalitede bir diziyi,filmi izlerken tam ekrandan çıktığım da gördüğüm o ufak ekrandaki şaheser görüntü kalitesini Full ekran yaptığımda da %85 oranında kaybetmemeli , tam ekranda da net ve keskin görüntü oluşturabilmeli tabi görüntünün filmin,dizinin içeriği sıkıntılıdır o ayrı , benim demek istediğim şu , aynı siteden aynı görüntü kalitesinde başka bir monitörde cam gibi tertemiz izlediğim film veya diziyi kendi monitörümde çamur gibi piksel sayarak izliyorsam , o monitör benim için ızdıraptır o saatten sonra , bu ızrıdabı bana yaşatmamalı

Çok uzun oldu belki , inşallah üşenmeyip okursunuz

Evet arkadaşlar daha fazla bekleyemedim biraz da alternatifsizlik ten linkteki Asus MX monitörü sipariş ettim

Linki aşağıda bakmak isteyen arkadaşlar için ,

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-25-mx259h-full-hd-hdmi-ips-monitor.html

23 modeli ni bugün vatan mağazasına gidip gördüm zaten VX den o tasarımı biliyordum , oradaki arkadaş ısrarla "abi 23-25 hiç fark etmez 23 çok iyi çok sattım v.s." deyip BENQ gamingleri ısrarla tavsiye etse de yine dayanamayıp IPS den şaşmadım MX e karar verdim :D

Yakın zamana kadar 22" VX kullandığım için de bari bir şeye benzesin diye sanırım 23 ve 27 e göre daha geç piyasaya çıkmış (2015 içinde olabilir hiç geriye dönük eski videosu,incelemesi yok MX25 in) MX259H monitörü sipariş verdim MX lerin kronik sorunlarını gayet iyi bildiğim halde...

Vatan sanırım UPS kargo ile gönderim yapıyormuş , benim burada da inadına 8 çeşit kargo şubesi var orası yok neyseki bulunduğum şehir merkezinde 2,3 şubesi var :) 3,4 güne ancak gelir heralde Vatan gönderisi hafta sonu da girdi...

Şimdi tek düşündüğüm ve umduğum , sağdan soldan iadeden dönmemiş , temiz sıfır ve kargo sürecinde hasar görmemiş şekilde ürünü teslim almak ve ilk incelemelerimde ışık sızması,çok sayıda ölü piksel , ciddi seviyede Ghosting gibi sıkıntıları görmemek ! :)

Önümüzde ki ay da sanırım MSI,ASUS un 380X leri çıkmaya başlar TR de , ekran kartını da aldıktan sonra isteyen arkadaşlar için oyun testleri de paylaşabilirim kısa kısa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 27 Kasım 2015; 18:20:27 >

• Monitör erbabı hocalardan hala tavsiye beklemekteyim...
  • Ben gayet memnunum imzamdaki monitörden, araştırabilirsin. IPS ve minimum 2k güzel bir kombinasyon kanımca.
  • Evet arkadaşlar daha fazla bekleyemedim biraz da alternatifsizlik ten linkteki Asus MX monitörü sipariş ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 28 Kasım 2015; 23:30:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Provisioner

Evet arkadaşlar daha fazla bekleyemedim biraz da alternatifsizlik ten linkteki Asus MX monitörü sipariş ettim

Monitör elime ulaştı arkadaşlar , inşallah yarın akşam kısa bir video/inceleme ile açıcam , mx serisi 2012 den beri piyasada olan türlü incelemesi yapılmış monitör serisi fakat 25" modeli yeni bu bağlamda amatör de olsa Türkçe inceleme videosu bulunsun diye çekmeyi düşünüyorum umarım bu modeli düşünen arkadaşlara yardımcı olur.

• inceleme var mı hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.