Şimdi Ara

Samsung'un dev tableti Galaxy View tüm detaylarıyla ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'un dev tableti Galaxy View tüm detaylarıyla ortaya çıktı 

Teknoloji devi Samsung bu kez taşımak için değil ancak mutfak ve benzeri yerlerde konumlandırmak için yeni bir tablet hazırlamış durumda. Galaxy View adındaki tablet henüz resmileşmedi ancak Adorama isimli bir internet mağazasında yanlışlıkla satışa sunulduğu için tüm özellikleri ortaya çıktı.

Devasa tabletin özelliklerine baktığımızda ise ilk göze çarpan kuşkusuz 18.4" boyutundaki devasa ekran. Notebook'lardan daha büyük bir ekrana sahip tablet şüphesiz ki elde tutulmak için tasarlanmamış. Dev ekran Full HD çözünürlük ile gelirken bu da piksel yoğunluğu 120 ppi seviyesinde.

Teknik özelliklere baktığımızda ise 1.6 GHz saat hızında çalışan Exynos 7580 çipsetini görüyoruz. 2 GB sistem belleği ve 32 GB depolama alanı da tablete eşlik ederken MicroSD slotu sayesinde depolama alanının 128 GB'a kadar yükseltilmesi desteklenmiş. Ön kısımda görüntülü görüşmeler için 2.1 MP Full HD video kaydı yapabilen bir kameraya yer verilirken arka kısımda ise kamera bulunmuyor.

3G Wifi ve Wifi şeklinde iki farklı model ile çıkacak Galaxy View Cat.6 LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v4.1 ve GLONASS destekli GPS gibi özelliklere de sahip. 5700 mAh batarya kapasitesine sahip Galaxy View bu kapasiteyle birlikte 8.5 saat video oynatma süresi vadediyor. 

Televizyon ve tablet arasında ilginç bir kategori yaratan Samsung'un Galaxy View için 599 dolarlık bir ödeme talep etmesi bekleniyor. Sizce dev ekranlı tabletler kullanışlı olabilir mi? Evinizde böyle bir tablete sahip olmak ister miydiniz?

• Biraz daha büyütse akıllı tahta olarak kullanılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bataryası çok az bence o ekrana.

• Tablet konusunda iPad serisi tek geçilir. Ama ben yine de tabletlerin o kadar kullanışlı olduğunu düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • He he kesin yanlışlıkla koymuşlardır :)

• yaptın yaptın 22" yap, hdmi, vga girişi falan ekle. madem mutfakta vb. kullanımı hedeflenmiş, insanlar duruma göre tv niyetine kullanır yada internette gezinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-AyaR -- 27 Ekim 2015; 8:18:13 >
  • Samsujg cidden kafayi yedi
    Bu buyutta birseyi hadi alan oldu diyelim 5700 mah batarya nedir ya
    Eger laptoplardaki gibi voltaji yuksek degilse (bu sayede asil onemli olan wh degeri yuksek olur) ve voltaj 3.7 4 volt arasinda ise 5700 mah saka gibi

• Bunu alan olacak mı merak ediyorum.

• şaka demi , ufacık ekranlara 2k ekran koyarlar bu cihaza fullhd 120ppi ekran mı koymuşlar.

5700mah batarya ölürmüsün öldürürmüsün. Geçen donanım haberde bir haber vardı 6000mah telefon diye. Başka birşey demiyorum.

İpadproya rakip olacaz diye saçma ürün çıkarmışlar.

• Herşeyi geçtim 2gb RAM nedir arkadaş ya? RAM koymak bu kadar mı zor? Bu kadar mı maliyetli? Emin olun şuna verilecek para ile Cube i7 Stylus alırsınız kalan paranızlada tatile gidersiniz...

• 120 ppi az değil mi af buyrun.

• fullhd ekran yerine 2k ekran daha yüksek ppi olabilirdi

• 46'' tv de 1080p ama ben piksel sayamıyorum.. Bu tablete hayli hayli yeter

• Batarya o ekrana yetmez. Mutfakta ne yapacağız tableti o da ayrı bir muhabbet

• Bu tür tabletlerin dizüstü bilgisayarları yaşatacağını düşünüyorum. Bence yaşamalı da.

• Samsungda plan program diye birsey var mi merak etmiyor degilim ya tutarsa mantigiyla her sene binlerce gereksiz cihaz ...

• Apple , iPad'i ilk tanıttığında iPhone kadar mobil , Macbook kadar profesyonel bir cihaz gerekiyor diyerek tanıtmıştı .
    Şimdi sıra Televizyonla tablet arasında bir cihaza mı geldi ..

• Ramı yükseltmek bu kadarzor mu

• meego kullanıcısına yanıt
    Bende yorum yazmistim batarya konusunda ama orada da belirttigim gibi batarya isallah telefonlardaki gibi 3.7 volt olmaz demistim sebebi su idi
    Telefonlarda olsun laptoplarda olsun mah aslinda hicbirsey ifade etmez onemli olan wh degeridir
    Wh = (mah/1000)× volt

Yani misal note 4 un bataryasi 3220 mah
    (3220/1000)×3.85 volt = 12.4 wh

Galaxy View resmi olarak duyuruldu evet bataryasi 5700 mah ama onemli olan voltaj 11.3 volt bu da demekki
    (5700/1000)×11.3 = 64.4 wh

Ipad pro nun bataryasi belli olmadigi icin henuz bir karsilastirma yapmak mumkun degil ancak ipad air 2 nin bataryasi 27.62 wh (7340 mah)
    Ancak galaxy view herkese hitap etmese de cogu laptop ile ayni wh degerine sahip bir bataryaya sahip

Yani demem o ki olayin arkasindaki mantigi ve sistemi anlamadan elestirmek cok kolay onemli olan arastirip arkasindaki mantigi anlamak

Edit: galaxy view teknik ozelliklerihttp://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_view-7704.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erik Lehnsherr -- 28 Ekim 2015; 22:24:22 >

• Batarya ile ilgili yorumuma bakabilirsiniz bilgi icin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.