Şimdi Ara

Casper N360 vs Asus Tp200sa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu 2 cihaz arasında hangısi alınmalıdır sizce.Fiyat olarak 2.side aynı sayılır özellik bakımından casper üstün gibi duruyor ama kullananlar ve bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

• Merhaba,

Elimde iki cihazdan da mevcut. Casperı'ı kendime Asus'u eşime aldım. Asus'u 1000 TL'ye (50 lira chip para ile 950'ye geldi), Casper'ı ise Bimeksten 799 TL'ye aldım.

iki cihaz da 11.6 inch. Özellikle tablet modunda bu ekran boyutu yeterli. Casper'ın ekran çözünürlüğü 1920 1080 iken Asus'un 1366 768. Benimki gibi full hd takıntınız varsa casper'ı tavsiye ederim.

Yanyana ikisinde de full hd video açtığımda, casper daha net ve daha parlaktı. En parlak ayarlarda, casper asus'a göre daha parlak.

Ne yazık ki Casper'ın asus'a göre tek iyi yanı ekranı. Diğer her şeyde neredeyse asus daha iyi.

Asus'ta bir tane usb 2.0 bir tane usb 3.0 bir tane de USB 3.1 (c tipi) port var. Casperda iki tane usb 2.0.

Asus'un işlemcisi yeni nesil celeronlardan, casperı artık eski jenerasyon olan baytrail serisi. Ama yine de casper browserda, günlük işlerde vs. yeterince hızlı.

İkisinde de mini hdmi port var, ikisinde de 2 gb ram var. HDD asus için 32 iken Casper için 64. Bu avantaj. Bir de Asus saçmasapan bir sürü programla yüklü geliyor. onları da kaldırmak lazım.

Malzeme kalitesi asus'un bariz daha iyi, kapak metal, şık. casper plastik.

Casperın menteşesi asusa göre çok sert. Laptop moduna veya tablet moduna geçmek için daha çok efor sarf ettiriyor. Asus'ta çok daha rahat bu geçiş.

Ses kalitesi asus'un daha iyi.

Şimdilik gözlemlerim bu kadar. Bataryayı tam ölçemedim, çünkü bitmeden şarja takıyoruz, çok da bakmadım.

Aklınıza takılan başka soru varsa sorabilirsiniz. Benim gibi ekran full hd olsun takıntınız yoksa Asus'u kesinlikle tavsiye ederim. Ama ben yine de Casper'ı seviyorum, çünkü ekranı gerçekten çok net, full hd filmlerde de belli ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reprep2011 -- 5 Kasım 2015; 11:07:02 >

• reprep2011 kullanıcısına yanıt
    pil ömrü konusunda karşılaştırma şansı buldunuz mu?
  • reprep2011 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam pil ömrü benim için de çok çok önemli.
    Şu an ipad kullanıyorum ve 10 saatin altına inmiyor. 2 yıl geçti hala inmedi şükür :)
    Öğrenci olduğum için okulda master tezimi yazmada prizden uzakta kullanacağım için en az 8 10 saat giden bir makine lazım o fiyatlarda :/

Asus 100HA yı duydum da Türkiye de yok henüz. Ben de muadillerini araştırıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reprep2011

Merhaba,

Elimde iki cihazdan da mevcut. Casperı'ı kendime Asus'u eşime aldım. Asus'u 1000 TL'ye (50 lira chip para ile 950'ye geldi), Casper'ı ise Bimeksten 799 TL'ye aldım.

iki cihaz da 11.6 inch. Özellikle tablet modunda bu ekran boyutu yeterli. Casper'ın ekran çözünürlüğü 1920 1080 iken Asus'un 1366 768. Benimki gibi full hd takıntınız varsa casper'ı tavsiye ederim.

Yanyana ikisinde de full hd video açtığımda, casper daha net ve daha parlaktı. En parlak ayarlarda, casper asus'a göre daha parlak.

Ne yazık ki Casper'ın asus'a göre tek iyi yanı ekranı. Diğer her şeyde neredeyse asus daha iyi.

Asus'ta bir tane usb 2.0 bir tane usb 3.0 bir tane de USB 3.1 (c tipi) port var. Casperda iki tane usb 2.0.

Asus'un işlemcisi yeni nesil celeronlardan, casperı artık eski jenerasyon olan baytrail serisi. Ama yine de casper browserda, günlük işlerde vs. yeterince hızlı.

İkisinde de mini hdmi port var, ikisinde de 2 gb ram var. HDD asus için 32 iken Casper için 64. Bu avantaj. Bir de Asus saçmasapan bir sürü programla yüklü geliyor. onları da kaldırmak lazım.

Malzeme kalitesi asus'un bariz daha iyi, kapak metal, şık. casper plastik.

Casperın menteşesi asusa göre çok sert. Laptop moduna veya tablet moduna geçmek için daha çok efor sarf ettiriyor. Asus'ta çok daha rahat bu geçiş.

Ses kalitesi asus'un daha iyi.

Şimdilik gözlemlerim bu kadar. Bataryayı tam ölçemedim, çünkü bitmeden şarja takıyoruz, çok da bakmadım.

Aklınıza takılan başka soru varsa sorabilirsiniz. Benim gibi ekran full hd olsun takıntınız yoksa Asus'u kesinlikle tavsiye ederim. Ama ben yine de Casper'ı seviyorum, çünkü ekranı gerçekten çok net, full hd filmlerde de belli ediyor.

Hocam Asus almayı düşünüyoruz da şarj konusu nasıl? Memnun musunuz genel olarak? 800 tl ye alicam

• güzel fiyat, şarj ömründen de memnunum.
  • Asusun sarj omru daha iyi

• Yurt disinda kullanicaksaniz kesinlikle asus cunku asusun 500gb bulut depolama ucretsiz

• Islemi olarak asus, ekran olarak casper(Casper'ın ekran kartini bilmiyorum ama ekran olarak herkes casper diyor) depolama olarak asus (yurt disinda kullanicaksaniz) turkiyede is casper, dizayn, kamera , hoparlör , saglamlik(özellikle menteseleri bilgisayarin en hassas kismi) bunlarda asus onde , yanlisim varsa yorum yaparsaniz sevinirim.

• asusu incelemiş her yönüyle casper hakkında bilgim yok lakin asus 20 bn kez menteşe testi yapmış sağlamlık konusunda
    http://www.karanligaisiktutun.com/yasiyorum/teknoloji/asus-tp200sa-kullanici-yorumu.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.