Şimdi Ara

NASA tarihin en güçlü roketinin yapımına başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  NASA tarihin en güçlü roketinin yapımına başlıyor

Mars'a düzenleyeceği ilk insanlı yolculuk için hazırlıklarını sürdüren Amerikan uzay ajansı NASA, bu yolculuğu mümkün hale getirecek yeni roketinin yapımına başlıyor. NASA tarafından insanlık tarihinin en güçlü roketi olarak tanımlanan Space Launch System (SLS), bir süredir devam eden tasarım incelemesini başarıyla geçti ve yapım sürecinin başlaması için gerekli onayı aldı.

SLS'nin tasarım aşamasının başarıyla sona ermesinin ardından, artık mühendislerin işi başlayacak. Mars yolculuğunda kullanılacak olan roketin yapımına başlamak için onayı alan mühendisler, önce roketin parçalarını inşa edip ardından da bu parçaları bir araya getirecekler.

NASA'nın 60'lı yıllardaki Apollo görevleri sırasında astronotları Ay'a taşıyan Saturn V'ten sonra insanlı bir keşif yolculuğu için hazırlanan ilk roket olan SLS, daha önce uzay yolcukları için kullanılan uzay mekiğinin yerini alacak. Önümüzdeki birkaç yıl içinde SLS'nin yapımını tamamlamayı amaçlayan NASA, gelişmiş roketini 2018 yılındaki Ay görevinde kullanmayı planlıyor. Bu görevin başarıyla sonuçlanması halinde, Mars görevinde kullanılacak Orion uzay aracının SLS ile uzaya fırlatılacak.

Tamamlandığında yaklaşık 98 metre uzunluğunda olması beklenen Space Launch System, dört RS-25 motor ve iki takviye roketten güç alacak. İlk aşamada 77 ton kaldırma kapasitesine sahip olacak olan SLS roketin kaldırma kapasitesi zamanla 115 tona yükselecek ve sonunda 143 tonu bulacak.

• Ne yazık ki elimizden gavur yapıyor abi demekten başka bir şey gelmiyor...

• Vay anasını be tarihin değişimine tanık oluyoruz ama maalesef sadece tanığız başroller yine yabancılarda...

• Allah'ı buldurmayacak bir buluş, dünya için umut verici bir gelişme olabilir; ne var ki, benim için bir anlam ifade etmiyor. Bilim insanları bu kainatın kurallarına o kadar çok vakıflar ki, neredeyse bütün kurallar gözlerinin önünde. Ne üzücüdür ki, bu gerçekleri bile bile onlarla herkesten daha çok hemhal olarak, inkar ediyorlar.

Allah, görenlerden ve buna uygun yaşayanlardan eylesin.

Sevgilerimle ve saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 26 Ekim 2015; 0:34:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay'a ayak basmadı , stüdyo da çektiler bilmem ne goygoy geçtiğimiz günlerde NASA'nın Apollo görevlerinde çekilmiş 7-8 bin adet fotoğrafı paylaşması ile son bulmuştu ,

Mars için de aynı goygoyu yapacak milyonlarca insan olacaktır diye tahmin ediyorum , öyleki gekişmiş bilgisayar efektleriyle yetişen bir nesili Mars'a gerçekten gittiklerine inandırmak zor olacaktır.

En nihayetinde Mars'a insanlı araç gönderecek kadar planlı bir bilimsel çalışmayı yapıp onu gerçekleştirecek teknolojiye sahip olduklarını (en azından şu anda teoride ) biliyoruz.

Bu şu demek ABD'de ve daha sonra yavaş yavaş dünyanın geri kalanında 2. teknoloji çağı başlayacak demek.

İlk Ay'a çıkışlarında LCD prototiplerinden tutunda birçok teknoloji Ay programı içinde geliştirilmişti , şimdi Mars programı için neler neler geliştirdiklerini ancak hayal edebiliriz ama onlar şu anda kullanmaktalar...

• quote:

Orijinalden alıntı: barakli87

Allah'ı buldurmayacak bir buluş, dünya için umut verici bir gelişme olabilir; ne var ki, benim için bir anlam ifade etmiyor. Bilim insanları bu kainatın kurallarına o kadar çok vakıflar ki, neredeyse bütün kurallar gözlerinin önünde. Ne üzücüdür ki, bu gerçekleri bile bile onlarla herkesten daha çok hemhal olarak, inkar ediyorlar.

Oncelikle tesekkur ediyorum. Islam cografyasinin neden gelisip ilerliyemedigini, neden bu kadar geri kaldigini cok guzel ozetlemissiniz. Isterseniz biraz daha genisletilmis aciklamayi cubbeli ahmet hoca efendinin mubarek agzindan dinliyelim

• quote:

Allah'ı buldurmayacak bir buluş, dünya için umut verici bir gelişme olabilir; ne var ki, benim için bir anlam ifade etmiyor. Bilim insanları bu kainatın kurallarına o kadar çok vakıflar ki, neredeyse bütün kurallar gözlerinin önünde. Ne üzücüdür ki, bu gerçekleri bile bile onlarla herkesten daha çok hemhal olarak, inkar ediyorlar.

Efendimizin mucizelerinden biride ayın ikiye ayrılması değilmiydi. Sizce bu mucize hakkında ayda bir iz bulunamazmı? Gayet güzel gelişmeler bunlar. Allahın kudretini anlamak istiyenlere gayet güzel örnekler.

• quote:

ne sacma bir yorum. oy da kullanacaksin hemi ?
  • quote:

Uzun zamandır forumda gördüğüm en boş yorumu attın tebrik ederim

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Adam bazı bilgiler vermiş ve katıldığım noktaları var. Peki senin boş yorumuna ne demeli? Karşı bir düşünce söylesen hiç olmasa...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorceress -- 26 Ekim 2015; 7:42:04 >
  • daha aya gidemiyorlar bu devirde marsamı gitçekler şaşırdım.50 yıl önce aya gidilmiş ama o zamandan sonra aya yolculuk yapılmamış,bu biraz düşündürücü koskoca dünyada aya çıkçak insanmı yok teknolojimi yok.demekki aya gidimemiş abd.

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim, canınız sağolsun.

• cinobilly C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, evet oy kullanacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mladenbmv

daha aya gidemiyorlar bu devirde marsamı gitçekler şaşırdım.50 yıl önce aya gidilmiş ama o zamandan sonra aya yolculuk yapılmamış,bu biraz düşündürücü koskoca dünyada aya çıkçak insanmı yok teknolojimi yok.demekki aya gidimemiş abd.

Bu devirde hala Ay'a gidilememiş denmesi çok tuhaf. Elinin altında Internet denen derya var. Bir de NASA'nın geçen ay yayınladığı Apollo görev fotoğrafları.
    Yahoo üyesi oluphttps://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive adresinden bu fotoğrafları yüksek çözünürlüklü olarak inceleyebilirsin. Kimse bir yalan uğruna binlerce Photoshop'lu fotoğraf hazırlamak için uğraşmayacaktır, emin olabilirsin.

• darkaura kullanıcısına yanıt
    Öncelikle, videoyu izlemedim. Yukarıda kastettiğim şudur ki, insanların bilhassa bilim insanlarının her şeyi gözleriyle görerek inkar etmesi yoksa; ilim Çin'de de olsa alın diyen bir Peygamber'in ümmmeti olarak, bilimin gereksiz olduğunu da hiçbir surette iddia edemem.
    Güzel yorumunuz için minnet duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 26 Ekim 2015; 8:43:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Orijinalden alıntı: barakli87 Allahı buldurmayacak bir buluş, dünya için umut verici bir gelişme olabilir; ne var ki, benim için bir anlam ifade etmiyor. Bilim insanları bu kainatın kurallarına o kadar çok vakıflar ki, neredeyse bütün kurallar gözlerinin önünde. Ne üzücüdür ki, bu gerçekleri bile bile onlarla herkesten daha çok hemhal olarak, inkar ediyorlar. Allah, görenlerden ve buna uygun yaşayanlardan eylesin. Sevgilerimle ve saygılarımla.
    Uzun zamandır forumda gördüğüm en boş yorumu attın tebrik ederim

Evet onunki boş ama senin bu yorumun gerçekten çok dolu olmuş. Bu kadar dolu bir yorum attığın için ben de seni tebrik ediyorum.

• djkubi kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhabalar,
    Bu konuda NASA'nın tespit etmiş olduğu harika bir mucize var. Esasen mucizede değil, Peygamber'in ay mucizesini tasdik ve teyid eden bir gelişme.
    NASA geçenlerde, Ay'da bir yarık tespit ediyor. Ancak öyleki, bu yarık daha sonra muntazam şekilde birleştirilmiş, o kadar düzgün ve uyumlu birleşme ki, bilim adamları "Muntazam" olarak, nitelendirdi.
    Gel gör ki, Kuran'da bu yazıyor, dediler. Adam ise, hala inkar ediyor.
    Yani; ne yaparsak yapalım boş. Onlarca mucize getirsek yine inkar ederler.

• Yukarıda kastettiğim şudur ki, insanların bilhassa bilim insanlarının her şeyi gözleriyle görerek inkar etmesi yoksa; ilim Çin'de de olsa alın diyen bir Peygamber'in ümmmeti olarak, bilimin gereksiz olduğunu da hiçbir surette iddia edemem.
    Güzel yorumlarınız için minnet duydum, sizlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 26 Ekim 2015; 8:50:44 >
  • quote:

Öncelikle merhabalar,
    Bu konuda NASA'nın tespit etmiş olduğu harika bir mucize var. Esasen mucizede değil, Peygamber'in ay mucizesini tasdik ve teyid eden bir gelişme.
    NASA geçenlerde, Ay'da bir yarık tespit ediyor. Ancak öyleki, bu yarık daha sonra muntazam şekilde birleştirilmiş, o kadar düzgün ve uyumlu birleşme ki, bilim adamları "Muntazam" olarak, nitelendirdi.
    Gel gör ki, Kuran'da bu yazıyor, dediler. Adam ise, hala inkar ediyor.
    Yani; ne yaparsak yapalım boş. Onlarca mucize getirsek yine inkar ederler.

Şunun bana bir tane NASA kaynaklı linkini atabilir misin?
    Yoksa Facebook'ta sonunda Allah rızası için paylaşalım yazan paylaşımlardan mı gördün ?

Ben sana NASA kaynaklı bir link atayım:
    http://lunarscience.nasa.gov/?question=evidence-moon-having-been-split-two
    No current scientific evidence reports that the Moon was split into two (or more) parts and then reassembled at any point in the past.
    Yani diyor ki Ay'ın geçmişinde ikiye bölündüğüne dair bir iz bulunmamaktadır.

Bir de diyor ki:
    My recommendation is to not believe everything you read on the internet.
    Yani internette gördüğün her şeye inanma

• quote:

Öncelikle merhabalar, Bu konuda NASAnın tespit etmiş olduğu harika bir mucize var. Esasen mucizede değil, Peygamberin ay mucizesini tasdik ve teyid eden bir gelişme. NASA geçenlerde, Ayda bir yarık tespit ediyor. Ancak öyleki, bu yarık daha sonra muntazam şekilde birleştirilmiş, o kadar düzgün ve uyumlu birleşme ki, bilim adamları Muntazam olarak, nitelendirdi. Gel gör ki, Kuranda bu yazıyor, dediler. Adam ise, hala inkar ediyor. Yani; ne yaparsak yapalım boş. Onlarca mucize getirsek yine inkar ederler. Sevgilerimle ve saygılarımla.

fake haber, hoax, kandırmaca, öyle bir nasa bulgusu yok, bilip bilmeden yalan atmayın ortaya.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.