- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
/// PEUGEOT 308 ///
11548 Cevap1094406 Görüntüleme45 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     25 [27] 29 30 31 32 33 34      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

194 Mesaj
26 Aralık 2008; 15:46:25 

Ben de İstanbul/Şişli'deyim. Yer kolay olduktan sonra her yere gelirim sorun değil.

113 Mesaj
26 Aralık 2008; 15:53:42 

Beyler bir kaç gündür araştırdığım,ömerden de bilgi aldığım sis farını bugün taktırdım.ömerin dediği gibi kit almadım iki sis farı istiyorum dedim burada tanesini 100ytl den verdiler.arabanın 15000 bakımını da yaptırdım.bakım 200-250 arası tutar dediler.ben de bakım+sis farı+montaj 450 veririm dedim.anlaştık.çok da güzel oldu.tavsiye ederim.ama mutlaka kit almayacağınızı belirtin.resimleri koyacağım ama dışarısı çok soğuk.yarın filan eklerim heralde

bu arada benim anahtarı kapatırken düğmeye basmadan kapatıyordum.kapatmadan önce düğmeye basarak kapanması gerektiğini düşünüyordum ama orada sıfır 308in anahtarına baktım onunki de düğmeye basmadan katlanıyormuş.yani benim anahtar bozuk değilmiş hepsi öyleymiş.ancak ilerde sustası bozulursa garantiden değişiyoruz dedi yetkili.kodunu veririz fransadan gönderirler beş kuruş da vermezsiniz dedi.anahtarı bozulanlar servise gidip hiç para vermeden yenisini alabilir garanti kapsamında.

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110hp Aluminyum Gri

14 Mesaj
26 Aralık 2008; 17:05:43 

arkadaslar 30.000 bakımını yaptırdım kartel koruyucusu ile beraber yaklasık 330 ytl tuttu ...su konuda sizleride bilgi sahibi etmek istedim ; mersin meroto servisi bana total 5 30 yag kullanmamızı öneriyo dedi adana dörtlere sordum 10 40 kullanıyoruz dedi istanbula sordum 10 40 kullanıyoruz dediler izmire sordum 5 30 kullanıyoruz dediler kafam karıstı fransa Mulhouse da bi akraba yasıyo onu aradim ona bile sordurdum belki size komik gelebilir ama ciddi bi konu bu...
herneyse fransadan bugün haber geldi fransadaki 308 bakımlarinda total 5 30 kullanıyolarmıs özellikle auto 6r olanlarda!!!
premium donanımlı 308 lere yakıt deposunun altına filtre temizleyici haznesi koymuslar partikül filtrelerinde kirlilik olustugu zaman bu 5 30 yagdan cok az miktar püskürtülerek temizleniyomus bu yüzdende genelde avrupada 308 full donanımlısı satılıyomus yani cevre icin

bakım yaptırırken dikkatli olun!!!

SINIFININ LİDERİ...

456 Mesaj
26 Aralık 2008; 17:25:18 

quote:

Orjinalden alıntı: OmerG
Bende izmitten yeni geldim. E5 yolunda Bakırköy sapağından yaklaşık 500 mt önce Sol şeritten ilerliyordum. Yolda bir çukur vardı mecbur girip çıktım. Zaten kaçma şansıda yoktu. Sol ön Lastiğim fena halde balon yaptı. Allahtan Goodyear Kesilme, Balon ve yarılmaya bir nevi kasko sunuyor. Şirkede gidip yenilicem artık 1 lastiği. Umarım jantta ve ön takımda bişey yoktur.

O bahsettiğin çukurdan ben de nasibimi aldım Ömer kardeş ama herhangi bir sorun olmadı çok şükür. Lastiğinin garanti kapsamında olmasına sevindim

Bir de yağmur silecekleriyle ilgili bir soru sormak istiyorum. İlk kademede (sil-bekle-sil-bekle) hız ayarı yapılabiliyor mu bizim araçlarda?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Aralık 2008; 17:26:09 

hepinize slm arkadaşlar bende 308 hastasıyım aranıza yeni katıldım. bende geçen yıl 308 comfort donanımı aldım otomatik vites. Cruise Control comfortta yok PREMIUM PACK ta var. acaba bayi comforta orjinal Cruise Control takarmı ve bu garantiyi etkilermi ne dersiniz.

113 Mesaj
26 Aralık 2008; 17:27:41 

yurdaer bu silecek meselesinden ben de muzdaribim.ben de fasıla ayarını bulamadım.galiba bu araçlarda yok.ama kesinlikle olmalıydı benim bundan önceki aracım almera'da bile vardı

456 Mesaj
26 Aralık 2008; 17:30:08 

quote:

Orjinalden alıntı: stormatme

yurdaer bu silecek meselesinden ben de muzdaribim.ben de fasıla ayarını bulamadım.galiba bu araçlarda yok.ama kesinlikle olmalıydı benim bundan önceki aracım almera'da bile vardı

Valla öyle galiba.. kitapçığa bakacağım akşam belki vardır bir yolu.
Benim de eski kasa 1.4 Megane da vardı manuel ayar. Ama bazı araçlarda elektronik olarak ayarı kendiniz yapabiliyorsunuz belki bizim de öyledir.

68 Mesaj
26 Aralık 2008; 17:53:25 

Merhaba arkadaşlar..
Daha önce de direksiyonda 130 kmden sonra meydana gelen titremeden bahsetmiştim. Bugün bu problem için servise gitme imkanı buldum. Serviste uygun gördükleri kontrolleri yaptılar, daha çok lastik balansları üzerinde durdular, balanslarda çok küçük oynamalar vardı( 5 gr lık minimal oynamalar). Onlar düzeltildi ve araçla test sürüşüne çıkıldı. test sürüşü esnasında açıkçaçası ben de normal gördüm aracı. Ama dönüş yolunda titremenin çok küçük bir miktar azalmasına rağmen hala devam ettiğini farkettim. Zaten saptanan küçük çaplı balans hatasının benim hissettiğim şiddetli titremeyi açıklayacağından şüpheliydim. Test sürüşü yaparken normal gibi gözükmesini yeterince yüksek hızlara çıkılamamasına ya da lastiklerin soğuk olmasına bağlıyorum. Ama ortada direksiyonda ciddi titreme problemi var ve sebep belirlenemiyor, dolayısıyla çözüm önerisi de yok. Lastikleri değiştirmek acaba çözüm olabilir mi diye düşünüyorum ama diğer taraftan problemin başka konulardan kaynabileceği ihtimali kafamı kurcalıyo. Benzer tecrübeleri ya da konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa, forumda paylaşırlarsa memnun olurum.. Teşekkürler..

1371 Mesaj
26 Aralık 2008; 18:23:18 

quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer

O bahsettiğin çukurdan ben de nasibimi aldım Ömer kardeş ama herhangi bir sorun olmadı çok şükür. Lastiğinin garanti kapsamında olmasına sevindim

Bir de yağmur silecekleriyle ilgili bir soru sormak istiyorum. İlk kademede (sil-bekle-sil-bekle) hız ayarı yapılabiliyor mu bizim araçlarda?

Benim aracın lastik ebatı 225 45R17 biraz dar yanak ama çok sağlam çukurdu lastiğin dayanması çok zor gerçekten, bugün dikkat ettim arka lastikte darbe almış ama onda bişey yok.
Servise gittim Ön takımda hiç bir sorun yok Maşallah sağlammış.

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110 Hp Montebello Mavi

238.000km

1371 Mesaj
26 Aralık 2008; 18:29:25 

quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer

Valla öyle galiba.. kitapçığa bakacağım akşam belki vardır bir yolu.
Benim de eski kasa 1.4 Megane da vardı manuel ayar. Ama bazı araçlarda elektronik olarak ayarı kendiniz yapabiliyorsunuz belki bizim de öyledir.

Ben sıkıntıyı pek anlayamadım. İlk kademe sil bekle modunda çalışıyor. 90 km/h hızı geçince daha hızlı çalışıyor.

238.000km

456 Mesaj
26 Aralık 2008; 19:05:43 

quote:

Ben sıkıntıyı pek anlayamadım. İlk kademe sil bekle modunda çalışıyor. 90 km/h hızı geçince daha hızlı çalışıyor.

İşte bu kademenin manuel veya başka bir şekilde hız ayarı var mı acaba diye sormuştum. Demek ki hıza duyarlı yapmışlar, öğrenmiş olduk. Teşekkürler

1171 Mesaj
26 Aralık 2008; 19:50:28 

ömerle bgn mepada karşılaştık şansa bak bgn kasko belgelerini tamamladım yarın ekspert gelebilir belki sanmıyorum ancak pazartesi gelecek en geç.arabada verecekler clio symbol ya da albea diesel falan işimi görsünde 1 hafta.buluşma olayında rouge34,abi 308 sizim bu sıralar ama uyarsa 207 iyle katılırım aranıza

2008 PEUGEOT 308 1.6 HDİ AUTO6R ALP BEYAZI

72 Mesaj
26 Aralık 2008; 20:37:10 

ben 2kere yazdim bu foruma o titreme bizdede oluyordu ve 2 kere diskler degisti bu kronik bi sorun olabilir 308 lerde ben disklere baktirin derim.

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 90 Hp İnci Siyahı

1371 Mesaj
26 Aralık 2008; 22:08:03 

quote:

Orjinalden alıntı: oto_glr

ömerle bgn mepada karşılaştık şansa bak bgn kasko belgelerini tamamladım yarın ekspert gelebilir belki sanmıyorum ancak pazartesi gelecek en geç.arabada verecekler clio symbol ya da albea diesel falan işimi görsünde 1 hafta.buluşma olayında rouge34,abi 308 sizim bu sıralar ama uyarsa 207 iyle katılırım aranıza

ewet ahmet bugün beni görünce baya şaşırdı denk geldik araç bitsin
Rogue34, ali34, oto_glr birde ben n4 araç buluşucaz inşallah

238.000km

1371 Mesaj
26 Aralık 2008; 22:11:28 

quote:

Orjinalden alıntı: lion256

ben 2kere yazdim bu foruma o titreme bizdede oluyordu ve 2 kere diskler degisti bu kronik bi sorun olabilir 308 lerde ben disklere baktirin derim.

Titreme disklerde bozukluk varsa olabilir. Ama ben hiç sorun yaşamadım. Belki bir dönem üretilen balata veya disklerde sorun olmuş olabilir.

238.000km

194 Mesaj
26 Aralık 2008; 23:31:40 

Buluşma ne zaman ,nerede olacak ve ne yapılacak acaba kesinleşen bir şey var mı ??

175 Mesaj
27 Aralık 2008; 0:18:22 

quote:

ewet ahmet bugün beni görünce baya şaşırdı denk geldik araç bitsin
Rogue34, ali34, oto_glr birde ben n4 araç buluşucaz inşallah

Ahmet kardeşim öncelikle geçmiş olsun.Şuanda öğrendim kaza yaptığını.
Ömer , buluşmada çekeceğiniz fotoğrafları bekliyoruz

2012 Ford B Max Tdci Titanyum+Cam Tavan+Plus Pk.

68 Mesaj
27 Aralık 2008; 1:24:22 

quote:

Titreme disklerde bozukluk varsa olabilir. Ama ben hiç sorun yaşamadım. Belki bir dönem üretilen balata veya disklerde sorun olmuş olabilir.

Titreme frenden bağımsız olarak ortaya çıkıyor, yani hızlanma esnasında hiç frene basılmsa da 130 dan sonra başlıyor. Yine de disklerden kaynaklanma ihtimali olabilir mi. Bildiğim kadarıyla disk kaynaklı olan titremeler genelde ani ve sert frenlemelerde ortaya çıkması lazım.

2668 Mesaj
27 Aralık 2008; 11:03:13 

dün gece 00,15 sularında cinnaha dönen yokuş üzerinde göremediğim bir çukura öyle bir düştümki, nasıl bir ses geldi anlamadım, hemen sağa çektim baktım ama gece gece göremedim bişey, çukurdan sonra yaklaşk 20 km yol yaptım 110-120 lerde gittim ama bişey yok gibiydi. Umarım bişey olmamıştır ama çok sert düştüm, amortisör fln patlaması nasıl anlaşılır, yada jant yamulsa nasıl anlarız, bir servise göstereyim diyorum altına rot başlarına fln mı baksalar ki, bu çukurları niye kapatmıyorlar, bir türkiyede mi var bunlar nedir çektiğimiz. Yazıklar olsun vallahi...

 MacbookPro 13" Late 2011  iPhone5
**500px**Flickr**

63 Mesaj
27 Aralık 2008; 12:26:52 

öncelikle kaza yapmış arkadaşlara çok geçmiş olsun.308 ciler kesin nazara geliyor bence.yolda insanlar arabayı görünce,hele bide yeni yıkanmışsa bakayım derken boyunlarını kıracaklar valla.her çıktığımda çarşıya arabayı birbirine gösterip "arabaya bak" diyenlerle dolu.arkadaşlar premium aracıma arka park sensörü taktırmak istiyorum ama harici bir ekran olmadan.yani orjinal olacak.aracın ekranında gösterecek bilgileri.yabancı sitelerde var.ama bildiğim kadarı ile türkiyedeki servisler getirmemiş henüz. sizlerden bu konu hakkında bilgisi olan varmı.orjinal park sensörleri ne zaman gelir acaba.yada ısmarlama ile getirirlrmi acaba.

407 Mesaj
27 Aralık 2008; 12:59:30 

0

407 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:08:20 

0

407 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:13:58 

0

407 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:20:56 

0

0

0

407 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:24:05 

kimse fotoğraf eklemiyor bende biraz araştırdım bir kaç güzel resim koyayım dedim.Özellikle kırmızı ışıkta duran beyaz 308 şahane duruyo.bence en güzel beyaz gidiyor 308 lere.

0

22 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:33:43 

Bırkacgun önce mepadaki huseyın bey den aldıgım 308 comfort 1.6 HDİ +stil paket fiyatı (aracı almak ıcın karar asamasındayım)

stil paket: metalık boya-16 al.jantlar-ön sis farı-mp3 calar(torpıdoda usb baglantısı) ve elektırıklı arka camlar: 35700 ytl.

opak renk ıcın (beyaz ve fırtına grı): 35700-810: 34890 ytl

not: ılk bakım 20000 km de.

hıc aklımda 308 yoktu ama bu forumda devamlı yazan bırkac arkadasın ıyı yorumlarından dolayı 308 e yöneldim,sizce nasıl arkadaslar bana bu konuda yardımcı olurmusunuz alayımmı.

740 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:42:35 

quote:

Orjinalden alıntı: EmrecoruH

Bırkacgun önce mepadaki huseyın bey den aldıgım 308 comfort 1.6 HDİ +stil paket fiyatı (aracı almak ıcın karar asamasındayım)

stil paket: metalık boya-16 al.jantlar-ön sis farı-mp3 calar(torpıdoda usb baglantısı) ve elektırıklı arka camlar: 35700 ytl.

hıc aklımda 308 yoktu ama bu forumda devamlı yazan bırkac arkadasın ıyı yorumlarından dolayı 308 e yöneldim,sizce nasıl arkadaslar bana bu konuda yardımcı olurmusunuz alayımmı.

Bütçeniz yetiyorsa otomatik vites alın.Parasının hakkını veren bir araç..
4-5 sene araç değiştirmeye ihtiyaç duymazsın.

22 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:50:41 

hocam butcem maksımum 35000 ytl,bı kısmınıda kredı cekıp ödeme yapıcam,otomatık vıtes babamın aracında oldugu ıcın tercıh etmedım bı eve bı tane yeterlı :) ekonomık olması cok guzel ayda ıkı veya 3 defa ızmıt gölcuke gıdıp gelcek olmamdan dolayı yakıtı da az olmalı.

41 Mesaj
27 Aralık 2008; 16:10:46 

dizel ile benzinli arasınsda ne kadar fiyat var emrecoruh

5 Mesaj
27 Aralık 2008; 16:42:11 

merhaba arkadaslar,

butun topic'i okuduktan sonra aklıma gelen herseyi yazmaya calisacagim bu mesajda. Ben Emre, istanbuldayım, Bilgisayar muh. okudum. Suan ki arabam, mayısta aldıgım 308 1.6hdi (110hp) auto6r comfort + stil paket + elektrik paket falan, yani genelde herkese verilen kombinasyon. Ayrıca 2 numara lumar film ve park sensorunu daha servisten cıkarmadan yaptirdim. Aracım suan 17800 km'de. Allah'a sukur buyuk bir problemim olmadi. Daha once, volvo s40, opel astra kullandım, bir onceki arabam golf V idi ve, cadde donusu alkolu cook fazla kacırmıs iki uc salak yuzunden pert olma derecesinde hasar gordu (on aks sanzuman vs) ancak vw perte cıkarmamak icin ugras verip sonucta 13000ytl masraf cıkarip tamir ettiler ama nafile, gozumden cıkmıstı bende 308 aldim. Almadan once herkes golften 308e gecilmez dedi ancak iyi ki dinlememisim, golf fsi hele de otomatik gitmiyordu, simdi arabam canavar gibi ve az yakiyor benim icin en onemli olanı o. Kısa surede (6 aydan biraz fazla) 18000e yaklastım.

Kaza yapan arkadasa gecmis olsun diliyorum. Bende senin kaza gecirdigin gun, Tuzla sahilden tem baglantı yoluna cıkarken arac arkadan koptu, ESP devreye girdi, bir kac kere saga sola kacti aracın burnu sonrasında guc bela hizaya soktum (yaklasık 90km hızla teme baglanan viraj icinde oluyor bu olay) yere galiba birsey dokulmus ondan oldu, neyse ucuz atlattım. Bir arkadas aractan sanki yakit deposundan sallanınca calkalanma sesi geliyor demis, o ses bendede var, ozellikle 3 ceyrek yada ustu miktarda yakıtım varken. Bu nedenle fullemek yerine klasik totalci mantgı 75ytl alip piyangomu alip 5-6 gun sonra tekrar geliyorum :) O ses gercekten yakıt tankındanmıdır? Servis bana da birsey olmaz vs dedi. Benim arka sol kapidan ve arka koltuktan ses geliyor arkadaslar, arka koltugun alt tarafından tutup yukarı dogru 1 cm kadar kaldırabiliyorum bir bosluk var, yakında kagıt sıkıstıracam.

Herkese sorum su olacak, istanbul ici (analdolu yakasındayım) mesela radyo fenomen dinliyorum (100.4) bu RDS denilen zımbırtı devreye giriyor ve yayınımı kesiyor ekranda devamli WAIT goruyorum. İkide birde RDS inactive yapmaktan yoruldum, inactive ediyorum kanal degistiriyorum tekrar devreye giriyor. Bu ayarı boyle kaydetmenin bir yolu yokmu?? Biri yardımcı olursa cok sevinirim!!!

Yakıt tuketimim yazın ortalama 5.7, uzun yol (yaklasık 100km) de 4.9-5.1 arası. Kıs nedeniylemidir nedir yada belki yakıta indirim geldigindendir, aracım son zamanlarda fazla yakiyor ortalamam 6.2- 6.5 civarında. Kıs sebebiyledir diyorum yoksa bu yakıt firmaları fiyatlar dusunce motorini biraz lightlastırdılar mı ne ? :) Son surat olarak en yuksek 190 kusur gordum 200 olamadı bir turlu son suratim. Vites olayında ki Spor modu peugeot'a mail atıp sormustum, evet vites degistirme suresi kısaliyor ancak psikolojikmidir nedir, ne zaman sporda sursem daha fazla yakiyorum (galiba basiyorum birazda) Suana kadar 100.000km uzerinde yol yaptim toplamda, dedigim gibi degisik araclar surdum falan. 308 i sevdim, keske vw de olan DSG ve elektro servo bunda da olsaymısta fiyatı biraz daha pahali bile olsa yok satarmıs diyorum. Direksiyonumuz biraz hissiz. Golf astra surenler ne demek istedigimi bilirler. Astra demiskten, astra easytronic vardı bizde, yani auto6r ile hemen hemen aynı sey, vites degisimleri astradan cok daha iyi ve astra kadar motor gucunu torpulemiyor. Aracı viteste bırakma konusunda, bosta bırakmaktansa 1 de stop etmenizi oneririm. Sonucta manuel arabayıda oyle stop ediyorsunuz, astradayken servis bize oyle soylemisti, pug'da sormadım ama mantık aynı. Sonucta aracı viteste kapatmanın zarar verecegini dusunmuyorum. Bu konuda net bilgisi olan biri acıkarsa sevinirim. Stop demisken, benim aracı kapatırken cok sarsıntılı kapanıyordu, 15000 bakımda motor kulagı ve/ya sanzuman kulagını degistiriyorlar yada izolasyonunu yapiyorlar geciyor, aklınızda olsun.

Araca almak istedigim 2-3 sey var. Bunların basında CC geliyor. Hız sabitleme istanbulda yapan oldugunda paylasabilirse sevinirim. Ote yandan, premium tampon nasıl/nerden alabilirim kaca mal olur? Araca egsoz uc taktıran varmı? Hani soyle 40-50ytl birsey ama arkadan guzel durur diye dusunuyorum.

Arac almak isteyen arkadaslara yonelik, beyler 90 lıgı dayımda var, bende 110, aradaki fiyat farkına gercekten degiyor. 90hp olan 110dan cok ekonomik olur gibi fikre kapilMAyin, bunların yakit tuketimleri 0.1-0.2 gibi oynuyor gercektende. Mesela dayim 5.4 ortalama gordugu gunlerde ben 5.6 goruyordum gibi. Surus keyfine gelince, arada fark var, ilk kalkısta bunu hissetmeyebilirsiniz belki ama biraz surup bir kac sollama yapmak istediginizde daha dogrusu yolda giderken herhangi bir suratte hızlanmak istediginizde (ara hızlanmalar) farkını hissettiriyor, mesela benim arabada ibrenin 50 den 70 e fırlaması durumu var arada sırf o keyfi yasayayım diye basip duruyorum :) Ozetle imkan varsa (yada zorlanabilecek bir imkan varsa) 110lugunun alınmasını tavsiye ederim.

Uzun oldu, yorduysam ozur dilerim., elimden geldigince paylasmaya calistim. İmkan oldukca forumu takip etmeye calisiyorum. Gorusuruz.

308 Comfort 1.6HDi Auto6R 110hp

22 Mesaj
27 Aralık 2008; 19:45:35 

hocam yanlıs hatırlamıyorsam 2000 ytl fark var ama her ıkısıde kampanyalı fıyatları ve kampanya aralık ayında bıtıcek,ben ılk basta benzınlısı ıcın gıtmıstım ama nedense tavsıye etmedı honda cıvıc daha ıyı bır tercıh olacagını belırttıler benzınlı acısından. bugunde peugeout berkede 308 1.6 hdi premıum için 37000 ytl fıyat aldım iyice kafam karıstı sımdı benımde.

113 Mesaj
27 Aralık 2008; 20:33:16 

0

bu da benim canavar.sis farlarını yeni taktırdım.foruma ekleyeyim dedim.araba kendini buldu yaa

113 Mesaj
27 Aralık 2008; 20:36:10 

0

113 Mesaj
27 Aralık 2008; 20:42:29 

0

175 Mesaj
27 Aralık 2008; 20:42:34 

quote:

0

bu da benim canavar.sis farlarını yeni taktırdım.foruma ekleyeyim dedim.araba kendini buldu yaa

güzel olmuş güle güle kullan.Bu arada sisler kaça mal oldu herşeyiyle birlikte..?

2012 Ford B Max Tdci Titanyum+Cam Tavan+Plus Pk.

12217 Mesaj
27 Aralık 2008; 21:28:43 

Otohaber dergisinde 308 GT nin testi var. Alan okuyan var mı ?

Birde donanımları neler fiyatı ne kadar olacak.

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 21:58:17 

quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

dün gece 00,15 sularında cinnaha dönen yokuş üzerinde göremediğim bir çukura öyle bir düştümki, nasıl bir ses geldi anlamadım, hemen sağa çektim baktım ama gece gece göremedim bişey, çukurdan sonra yaklaşk 20 km yol yaptım 110-120 lerde gittim ama bişey yok gibiydi. Umarım bişey olmamıştır ama çok sert düştüm, amortisör fln patlaması nasıl anlaşılır, yada jant yamulsa nasıl anlarız, bir servise göstereyim diyorum altına rot başlarına fln mı baksalar ki, bu çukurları niye kapatmıyorlar, bir türkiyede mi var bunlar nedir çektiğimiz. Yazıklar olsun vallahi...

Benimde çok ses oluştu ve 3 şeritli anayolda sol şeritte yaşadım bunu, sadece lastik balon yaptı. Lastik ve jantı iç ve dış tarafından öncelikle bir göz kontrolü yapabilirsin. Bende serviste ön takımı kontrol ettim. çok iyi, bir sorun yok dediler. Bende bu çukurda ön takıma bişey olmadıysa kolay kolay olmaz dedim.

238.000km

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:00:26 

quote:

Orjinalden alıntı: ali-34

Buluşma ne zaman ,nerede olacak ve ne yapılacak acaba kesinleşen bir şey var mı ??

ali-34 şimdilik Ahmet in aracının yapılmasını bekleyelim ama bir organizasyon yapacağız.

238.000km

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:06:48 

quote:

Orjinalden alıntı: EmrecoruH

Hüseyin bey on numara satış danışmanıdır. 16 ay kadar beraber çalışmışlığımız oldu. Müşterisi için hep mantıklı olanı önerir.

Fiyat gayet makul bence, yalnız bu ilk bakım Türkiyede 15,000 km olarak öneriliyor.

Opak renk alacaksınız Beyaz öneririm. fırtına gri pek tutulmuyor.

308 ile 5 ayda yaklaşık 23,000 km yi devirdim ama çok şükür ne bir sorun yaşattı nede herhangi bir yönüyle beni üzdü. Ben performans ve ekonomiyi böyle sunan başka bir otomobil bilmiyorum. Bence doğru karar 308

238.000km

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:08:54 

quote:

0

vay vay vay sisler çok yakışmış. Güle güle kullan. Birde jant olsa çok daha şık duracak.

238.000km

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:12:24 

quote:

Orjinalden alıntı: duvall

Titreme frenden bağımsız olarak ortaya çıkıyor, yani hızlanma esnasında hiç frene basılmsa da 130 dan sonra başlıyor. Yine de disklerden kaynaklanma ihtimali olabilir mi. Bildiğim kadarıyla disk kaynaklı olan titremeler genelde ani ve sert frenlemelerde ortaya çıkması lazım.

Çok emin olmamakla beraber söylüyorum. Disk bozukluğu sonucu, titreme fren yapmadan da hissedilebilir.

238.000km

113 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:15:17 

ömer;

sana teşekkür ederim eski bir pug çalışanı olarak senin bu forumda olman bizim için bir şans.senin dediğin gibi kit almadım iki tane sis farı dedim de ucuza yaptırdım yoksa 460ytl bayılacaktım.ben senin anlattıklarını anlatınca kit değil iki tane far istiyorum bir tanıdığım yaptırmış kendi arabasına deyince şaşırdı.işlerine gelmedi tabi:)
jant da rinjani taktırcam inşallah ama onun için baya zaman var onun öncesinde daha önceki sayfalarda resmi olan oto dvd vcd mp3 çalar 7 inç kenwood marka cihazı alıp taktırcam

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:27:52 

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

Otohaber dergisinde 308 GT nin testi var. Alan okuyan var mı ?

Birde donanımları neler fiyatı ne kadar olacak.

Dergiyi aldım okudum Ama daha net bilgiler söyleyebilirim.

Öncelikle Peugeot 308 GT, 1.6 THP 175 Hp 260 Nm 6 İleri Düz vites ve 3 kapılı bir araçtır.

Bu araç yani teste konuk olan araç, fuara özel getirildi. Müşteri bulsak fuarda satacaktık. Fakat geri yollanmamış Peugeot da aracı test aracı olarak basına sunmuş. Bu araç şu an Türkiyede tek 308 GT dir.
Araç geliş tarihi değil gelip gelmeyeceği bile kesin değil... Gelirse de hangi donanımla sunulacağı belirli değil.

Dış görünüm olarak 308 GT nin diğer 308 lerden farkı,
Uzatılmış Ön tampon
Spor Tip arka tampon (Premium Pack'te sunulur.)
Spoyler

İç aksam da ise
Spor tip deri direksiyon
Alüminyum vites topuzu, Alüminyum Pedallar ve Ayak Dayama

Bunlar Türkiyede satılan 308 lerde yok.

Türkiyedeki tek 308 GT de bulunan ekstralar ise
Bi-Xenon Far ve Far yıkama
18" Al. Alaşım Jantlar
Telematik sistem (Dahili sabit disk, CD,DVD Telefon)

Deri döşeme ekstra mı açıkçası bilmiyorum.

238.000km

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 22:39:50 

quote:

ömer;

sana teşekkür ederim eski bir pug çalışanı olarak senin bu forumda olman bizim için bir şans.senin dediğin gibi kit almadım iki tane sis farı dedim de ucuza yaptırdım yoksa 460ytl bayılacaktım.ben senin anlattıklarını anlatınca kit değil iki tane far istiyorum bir tanıdığım yaptırmış kendi arabasına deyince şaşırdı.işlerine gelmedi tabi:)
jant da rinjani taktırcam inşallah ama onun için baya zaman var onun öncesinde daha önceki sayfalarda resmi olan oto dvd vcd mp3 çalar 7 inç kenwood marka cihazı alıp taktırcam

Rica ederim. Bir 308 in daha güzel görünmesini sağlayarak ben mutlu oldum.
Aslında işlerine gelmeyecek bişey değil de uğraşmak istemezler birde elide kit varsa ve bunu bilmiyorlarsa adamların morali bozulur.
Orjinal Rinjanı getirip taktırmak biraz imkan meselesi...
Ekran olarak Kenwood harici Sony ve Pioneer önerebilirim. Benimde çok isteğim bişey ama çok pahalılar.

238.000km

113 Mesaj
27 Aralık 2008; 23:30:21 

ömer;
kısmetse ben jvc getirtmeyi düşünüyorum 7inç olanından.arkadaş amerikada.sanırsam kargosu da 100 dolar tutuyor.ürün 350 dolar gibi bişe.toplamda takmasıyla beraber 500dolara mal olur diye düşünüyorum.tabi bir de bu ekranlara 308e uygun çerçeve de lazım.bir kaç arkadaş var tesisatla uğraşan onlarla da bu çerçeve işini konuşacağım

1371 Mesaj
27 Aralık 2008; 23:54:59 

quote:

ömer;
kısmetse ben jvc getirtmeyi düşünüyorum 7inç olanından.arkadaş amerikada.sanırsam kargosu da 100 dolar tutuyor.ürün 350 dolar gibi bişe.toplamda takmasıyla beraber 500dolara mal olur diye düşünüyorum.tabi bir de bu ekranlara 308e uygun çerçeve de lazım.bir kaç arkadaş var tesisatla uğraşan onlarla da bu çerçeve işini konuşacağım

JVC kalite açısından saydığım markalar arasında biraz daha zayıf yinede tercih sizin tabiki...
Çerçeveleri satılıyor diye biliyorum en kötü yaptırırsın.

238.000km

68 Mesaj
28 Aralık 2008; 0:27:58 

Lion256,

Sanırım bu titreme olayının disk kaynaklı olup olmadığında sizden yardım alabilirm, sizdeki titreme de frenden bağımsız mı ortaya çıkıyodu. Yani fren pedalına dokunmadan hızlanma esnasında da ortaya çıkıyo muydu ve özellikle yüksek hızlarda mı görülüyordu ?? Bir de disk değişimi sorununuzu tamamen çözdü mü?

Şimdidem teşekkürler..

1467 Mesaj
28 Aralık 2008; 1:29:28 

Kardeşimin 307 benzinlisi var..Aynı problem onda da vardı, araçta 120 km'h'tan sonra direksiyonda belirgin bir titreme oluyordu..Servis sebebini bir türlü bulamıyordu..Birgün 2 araba arka arkaya giderken 307'nin lastiklerinin asimetrik ( yamuk ya da balon yapmış gibi) döndüğünü farkettik..Özel servise götürerek durumu anlattık ve lastiklerin fabrikasyon olarak hatalı üretildikleri ortaya çıktı..Lastikler değişince problem tamamıyla ortadan kalktı..Bence sizin aracınızda da aynı problem olma ihtimali yüksek..
quote:

Orjinalden alıntı: duvall

Merhaba arkadaşlar..
Daha önce de direksiyonda 130 kmden sonra meydana gelen titremeden bahsetmiştim. Bugün bu problem için servise gitme imkanı buldum. Serviste uygun gördükleri kontrolleri yaptılar, daha çok lastik balansları üzerinde durdular, balanslarda çok küçük oynamalar vardı( 5 gr lık minimal oynamalar). Onlar düzeltildi ve araçla test sürüşüne çıkıldı. test sürüşü esnasında açıkçaçası ben de normal gördüm aracı. Ama dönüş yolunda titremenin çok küçük bir miktar azalmasına rağmen hala devam ettiğini farkettim. Zaten saptanan küçük çaplı balans hatasının benim hissettiğim şiddetli titremeyi açıklayacağından şüpheliydim. Test sürüşü yaparken normal gibi gözükmesini yeterince yüksek hızlara çıkılamamasına ya da lastiklerin soğuk olmasına bağlıyorum. Ama ortada direksiyonda ciddi titreme problemi var ve sebep belirlenemiyor, dolayısıyla çözüm önerisi de yok. Lastikleri değiştirmek acaba çözüm olabilir mi diye düşünüyorum ama diğer taraftan problemin başka konulardan kaynabileceği ihtimali kafamı kurcalıyo. Benzer tecrübeleri ya da konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa, forumda paylaşırlarsa memnun olurum.. Teşekkürler..

GolfVII 1.2 TSİ Comfortline DSG Gece Mavisi

72 Mesaj
28 Aralık 2008; 1:29:43 

disklerde sorun olup olmadigini frene basarak ögrenmek cok zor.bizim araba özellikle 130 u gectikten sonra tireme yapiyordu yani sadece direksiyonda degilde sanki arac rüzgarin etkisinde kalmis gibiydi servise gittik biz balansdan zanediyorduk diskden dediler ilk seferinde sanayiye gitti tornadan gecti 2 ay sonra tekrar ayni sorun olunca yine disklerden oldugunu ögrendik buseger ön disklerin ikiside degisti artik öyle bi sorun yok kis lastikleri takildigi icindir belki onun balans bozuklugu war.bu disk problemi servisin dedigine göre hic görülmemis daha önce. bu tireme sadece 130 u gectikten sonra belli oluyordu yüksek hizlarda fren yapinca hafif sarsinti oluyordu. buarada kaza yapan ve trafikte sorun yasayan arkadaslara gecmis olsun 308lerimize nazar degiyor sanirim bizimde 2 hafta önce okulda arabayi cizdiler ön kaputu 15 20 cm büyüklügünde koruma filmi wardi onu bile islemis kim yaptiysa daha beterini görür umarim.

41 Mesaj
28 Aralık 2008; 12:54:40 

emrecoruh bey bir sorum dahaolacaktı
şu an benzinli sitl paketli almaya kalksam ne kadardır

345 Mesaj
28 Aralık 2008; 14:16:55 

quote:

ömer;

eğer kenwood alırsan yanında bi parça daha satılıyor (her marka ve model için ayrı sipariş edilmesi gerekiyor) bu parçayı da taktırırsan aracın orjinal radyo kumandasını kullanabiliyorsun. ben olsam kesinlikle kenwood alırdım.

113 Mesaj
28 Aralık 2008; 15:08:31 

mühendis;
teşekkür ederim verdiğin bilgi için ancak o parçayı ben taktırmam heralde.çünkü kumanda kolunu kullanmayı zaten sevmiyorum çok kullanışsız geliyor.peugeot neden hala kumanda düğmelerini direksiyona monte etmezki?

345 Mesaj
28 Aralık 2008; 15:28:58 

stormate:
alışkanlık heralde ben sürekli kullanıyorum.tek elle direksiyon çevirenler için pug direksiyonları daha kullanışlı, yanlışlıkla düğmelere basmıyorsun.
bence kumandanın altta olması daha iyi. bu arada sis farların hayırlı olsun vakit bulursam bende taktıracağım. ömer kit olarak alınınca içinden vidalarınında çıktığını söylemişti. sen parça olarak aldığında vidalarda bi sorun çıktımı? yani gidince servis kit olarak satmak için beni zorlamasın diye soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsMuh -- 28 Aralık 2008; 15:27:46 >

157 Mesaj
28 Aralık 2008; 20:20:06 

Bu akşam ankarada kar yağışı ve buzlanma sonucu ecel terleri döktüm. Araba hiç gitmedi. Millet ne güzel çıktı yokuşu ben 4 lulerı yaktım kaldım yokuşta. Sonra başka yoldan geleyim dedim hafif rampa aşağı frene bi dokundum araba hızlandı freni bıraktım viraja sert girdim kaldırıma lastığı vurdum. ozaman gözüm korktu gittim armadaya park ettim eve taksiyle döndüm. Bu nasıl lastikmiş ben anlamadım daha 10.000 de araba ve ben arabayı yumuşak kullanırım. Artık kar lastiği olmadan çıkmam ben. Kar lastiği diyenlere pimpirikli derdim yanılmışım. Herkes çok daha dikkatli olmalı bizim continental lastikle karda buzda çıkılmaz.

113 Mesaj
28 Aralık 2008; 20:29:30 

mühendis;
evt ben sisleri tek tek aldım.kit halinde almadım.onlar da montajını yaptı.bana hiç içinden vida çıkmaz takamayız vidayı nerden bulacağız gibi bir şey demediler.ben bir çift far istedim onlar da taktı vida sorun olmadı yani.ben de zorluk çıkarırlar filan diye düşündüm ama öyle olmadı.ben sipariş verdim onlar yaptı.