Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (589. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.476.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

Merhaba,

Izmir grubu olarak 29 mart 2015 olarak Halil öztürk peugeot servis sponsorluğu ile kahvalti organizasyonu düzenliyoruz.

En azindan izmir grubu olarak bu bahane ile tanışmış oluruz.

Katilimci arkadaşlar mesaj yolu ile bana ulaşıp isimlerini yazdirabilirler.

Bu veriler ile davetli listesi oluşturacağız.

İyi akşamlar...

Yağmur muhalefeti sebebi ile ilgili buluşmayı, 05 Nısan 2015 olarak güncelliyoruz.

Anlayışınız için şimdiden teşekürler.

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

hayırlı olsun ve canınız saolsun hocam.
    ufak tefek masrafı olur ikinci el aracın ama dediğim gibi özel servise götürseydiniz hiç değilse neyin ne olduğunu maliyetini bilirdiniz.
    buna şükür.

Selamlar, Aynen hocam önceden servise götürmek çok avantajlı.Arka silecekler, CD çalar, direksiyondan gelen sesi hallettik çok şükür.Balata veya disklerden gelen o ıslık sesini maalesef çözemedik.Çünkü servis balata ve disklerin yeni takıldığını, ancak orijinal değil de yerli takıldığı için, ıslık olabilir dedi.Fakat geçenlerde arabayı yıkattık.Yıkanmadan sonra, ıslık sesi bir müddet kesildi.Hatta bilerek frene uzunca ve sert basmamıza rağmen ses çok azalmıştı.Kuruyunca tabi ses devam etti.Çok da önemli değil bir müddet kullanacağız.Şimdi de benim kafama takılan şöyle bir durumu var aracın.Anahtarı kontağa takıp aracı çalıştırdığımda, araç 1-2 sn titriyor.Ama baya bir titreme...Sonra kendine geliyor.Dizeli genellikle en kaliteli yerden alıyoruz ama neden öyle oldu anlamadım.Ama sizin de dediğiniz gibi, ikinci el araç alıyorsun.İllaki ufak tefek sıkıntıları olur yani.İlginize teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese selamlar,

bu konuyu 2006 yılında Peugeot Parlar bayisinde çalıştığım dönemde açmıştım :) farklı marka araçlar kullandığımdan açıkcası pek aktif değildim burada

şu an kardeşime 2.el dizel oto. 308 alma arefesindeyiz, kullanan arkadaşlar genel anlamda memnun mu öğrenmek istedim.
    expertizden önce veya sırasında bakılması gereken araca has hususlar vs. varsa öğrenmek istedik.
    tam otomatik değil diye biliyorum, balata ömrü nasıldır?

fırsat buldukça konuyu ilk sayfalardan itibaren okumaya çalışacağım.
  • OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    o titremenin değişik sebepleri olabilir.
    mesela bende stop ettikten sonra sarsıntı vardı servis normal diyordu fakat geçen enjektör pullarını sıktırdım ve kesildi.
    servise götürüp ustaya göster ya da videosunu çek youtube a yükle burda paylaş tecrübeli arkadaşlar sana neden olduğunu söylerler.
  • BySerkan kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam.
    yakın bir arkadaşım kullanıyor ve çok memnun çekiş ve yakıt olarak.
    bende 308 araştırıyorum dizel otomatik 2011 model üstü 100 bin km altı.
    bikaç aya alacağım inşallah.

araç alırken önce tramere mesaj atacaksınız.
    orda kazaları ve muayenedeki km leri görünüyor.
    sonra özel bir serviste bilgisayara bağlatıp havayastıkları falan filan sağlammı ona baktıracaksınız,sonra kaportaya baktırın,olası masrafları da söyler servis ona göre hazırlıklı olursun.
    diğer ekspertizcilere komputest denen e de gidersen kendin bilirsin ek olarak.
    orası da 100 tl falan.en önemlisi servis bence.
    sana tavsiyem sahibinden.com dan araçları favorilerine ekle,ihtiyacı olan fiyat düşürüyor.yani sabret acele etme.
    en sonra noter kaydından sonra parayı verirsin hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

merhaba hocam.
    yakın bir arkadaşım kullanıyor ve çok memnun çekiş ve yakıt olarak.
    bende 308 araştırıyorum dizel otomatik 2011 model üstü 100 bin km altı.
    bikaç aya alacağım inşallah.

araç alırken önce tramere mesaj atacaksınız.
    orda kazaları ve muayenedeki km leri görünüyor.
    sonra özel bir serviste bilgisayara bağlatıp havayastıkları falan filan sağlammı ona baktıracaksınız,sonra kaportaya baktırın,olası masrafları da söyler servis ona göre hazırlıklı olursun.
    diğer ekspertizcilere komputest denen e de gidersen kendin bilirsin ek olarak.
    orası da 100 tl falan.en önemlisi servis bence.
    sana tavsiyem sahibinden.com dan araçları favorilerine ekle,ihtiyacı olan fiyat düşürüyor.yani sabret acele etme.
    en sonra noter kaydından sonra parayı verirsin hayırlı olsun.

İşte her 2. El araç alanların dikkat etmesi gereken önemli ve değerli bilgiler. Bir çok alıcı bu sıralamalardan bazısını atlıyor ve pişman oluyor.
    Bende sizin gibi 2011 üstü 100 bin altı ancak manuel 308 arıyorum. Gerçek ederi nedir sizce bu kriterdeki temiz 308 lerin. Malum sitedeki şişik fiyatlar meclisten dışarı

• priceless- kullanıcısına yanıt
    2011 comfort pack larla 2012 access ler 35 civarı bir iki parça boyalılar.boyasızlar 1-2 lira koyar üstüne.
    2012 active paketlilerde 40 civarı.
    bide şunu farkettim bu manuelle 6 ileri otomatiklerin fiyatları aynı gibi.
    otomatik alsanız daha iyi olur,yakıt artmıyor hatta daha az yakıyor deniyor otomatikler.
  • Haklısın sanırım otomatik konusunda. Hele istanbulda yaşıyorsan benim gibi otomatik candır. Bir araştırayım bakalım.

otomatik bakmalısınız hocam.
    donanım olarak ta 2011 lerde envy ya da 2012 lerde active lere bakın.
    bütçeyi aşar diyosanız comfort pack ler sizi bekler.
    ben temmuz haziran gibi inşallah active paket 2012 ya da uygun temiz düşerse 2011 premium plus alacağım.
  • 2013 Active hdi satmayı düşünüyorum.
    33.500 kmde 48.000₺

• Hacim sen yazınca aklıma geldi. Şimdi 2011 lerin hepsinde esp ebd vs.. yok sanırım. 2012 lerin hepsinde var diye biliyorum. Şimdi sormak istediğim şu genel manada. Bu güvenlik donanımları (abs, asr, esp, ebd filan) paket olarak mı sunuluyor yoksa yıla göre standart mı oluyor. Şimdi canımı sıkan şöyle bir durum var. Piyasada 30 bin tl ilk araçların yeni araçların çoğunda sadece ABS mevcut.(2012 altı B-C segmenti araçlarda) Çok saçma geliyor o kadar para verip donanımlardan mahrum kalmak.

evet hocam haklısınız.
    2011 lerde de comfort pack lerde
    2012 lerde access lerde de var esp.
    yani en alt pakettede var.
    2011 ve öncesinin paketlerin özelliklerini bulamadım onları alırken sormak lazım ama 2012 ve üstünün paket özellikleri burda var.

http://www.peugeot.com.tr/media/deliacms/media//61/6111-d123c1.pdf
  • Evet burdan da anlaşılıyor ki paket/ yıl bazında epey kurnazlık yapmış pejo abimiz. Insanları iki arada bir derede bırakıyor. Şahsen ben kaldım. 2011 premium plus gerçekten dolu ama e-hdi yok. Led far vs gibi ince ama güzel ayrıntılardan mahrum. Yakıt olarakta e-hdi doğal olarak daha iyidir. Bu arada dediğin gibi otomatik daha iyi yakıt tüketiminde yukarıdaki tabloya göre. Hatta şehir içinde baya fark etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi priceless- -- 2 Nisan 2015; 20:13:21 >
  • 40K TL limitle alınabilecek en makul auto dizel hangi paket olmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BySerkan -- 2 Nisan 2015; 20:25:30 >
    Hocam anlattıklarınıza göre size 2012 active süper olur

• BySerkan kullanıcısına yanıt
    2011 dizel otomatik envy paket ya da 2012 active paket olur.
    Ama bu ara fiyatlar 2-3 lira arttı.
    Envy activeler 41-42 ye vardı.şimdi envy ler 42-43 activeler 44-45 e çıkmış.
    Eğer bulamazsanız bütçeyi aşar derseniz comfort pack lerin hız sabitleyicili oranlarına bakın.

• quote:

quote:

Merhaba,

Izmir grubu olarak 29 mart 2015 olarak Halil öztürk peugeot servis sponsorluğu ile kahvalti organizasyonu düzenliyoruz.

En azindan izmir grubu olarak bu bahane ile tanışmış oluruz.

Katilimci arkadaşlar mesaj yolu ile bana ulaşıp isimlerini yazdirabilirler.

Bu veriler ile davetli listesi oluşturacağız.

İyi akşamlar...

Yağmur muhalefeti sebebi ile ilgili buluşmayı, 05 Nısan 2015 olarak güncelliyoruz.

Anlayışınız için şimdiden teşekürler.

İyi forumlar...

Ewt sonunda bulumayı bu hafta gerçekleştiriyoruz.

Katılım için PM yolu ile iletişim bilgilerini iletirseniz, davetli listesi oluşturacağız.

İyi forumlar...

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-308-1.6-hdi-premium-plus-otm-orjiinal-204391144/detay

arkadaşlar bu araç tam bir fiyat performans ürünü.
    araç alacaklara duyurulur.
    benim şuan param hazır olsa alacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kral1840 -- 3 Nisan 2015; 11:42:12 >
  • arkadaşlar 2010 yılında 308 hdi otomatik preminum pack aracım vardı 1 sene kadar binip sattım.. sıfır almıştım ön disklerde sürekli deformasyon oluyordu ve frene bastığımda titreme yapıyordu. ayrıca dreksiyonu çok sertti yoruyordu. acaba makyajlı kasada bu sorunlar giderildimi? özellikle dreksiyonu merak ediyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerenma

arkadaşlar 2010 yılında 308 hdi otomatik preminum pack aracım vardı 1 sene kadar binip sattım.. sıfır almıştım ön disklerde sürekli deformasyon oluyordu ve frene bastığımda titreme yapıyordu. ayrıca dreksiyonu çok sertti yoruyordu. acaba makyajlı kasada bu sorunlar giderildimi? özellikle dreksiyonu merak ediyorum..

Disklerde sıkıntı sizin araca özgü olan bir şey olabilir.bizde problem yok.

Yakıt olarak bundan iyisi megane2 80'lik.yani yakıtta da 5000 km ortalamam 5.6 lt. Oda iyi...

Direksiyon megane fluence Astra dan sert gibi.

Ama civic ile emsal gibiler.
    Sevmediğim yanı dönüş çapı dar anladığım kadarı ile.

Ve de, direksiyonu diyelim 20 derece sağa döndürdün bu dönüşün tekere verdiği açı tepkisi kısa gibime geliyor. Buda dişlisel ve teknik detaylar önemli değil yani....

Tavanı yüksek hatcbackların en genişlerinden.

Corolladan sonra premium havası var.bence...

Çok çeşitli donanım paket ve renk ve özellik farklılıkları olduğu için arabanın piyasası oynak.

39 a da var 52 ye de...anlamayan insanlara fiyatı kabul ettirmek bu yüzden zor oluyor.

Eski algısından dolayı peugeota insanlar önyargı ile bakıyorlar.

Donanım.kullanım\fiyat. Olarak bundan iyisi yok gibi...

• 
Sayfa: önceki 587588589590591
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.