Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (583. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.819
Cevap
56
Favori
1.476.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim araç 2013 kapalı garajda sürekli. Aynı olay bende de var. Detaylı incelememiştim bakıcam tekrar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bldshd

Benim araç 2013 kapalı garajda sürekli. Aynı olay bende de var. Detaylı incelememiştim bakıcam tekrar.

Camdan gelen su direk o bolgeye akiyo ne yazikki zamanlada ozelligini yitiriyo.

• quote:

Orijinalden alıntı: bldshd

quote:

Orijinalden alıntı: jux23

2012 active sahibi olarak aranıza yeni katıldım. bu sebeple ilk sorumu sormak istiyorum. arabayı alalı yaklaşık 5 gün oldu ve eco mod devreye girmiyor (mod açık konumda). yavaşlamaya başladığım zaman hız 20-30 km lere düştüğünde eco ışığı yanıp sönüyor fakat durduğum zaman ışık tamamen sönüp araba stop etmiyor. sorduğum bir kaç arkadaşım start - stop aküsünün ayrı olduğunu ve araba galeride baya bi süre çalışmadan beklediği için henüz şarj olmamış olabileceğini söyledi. havaların soğuk olması ve sürekli şehir içinde kullanıp sürekli sabit bir hızla gidemediğim için şarj olmama ihtimali var mıdır?

Emniyet kemeti sürekli takılı mı? Ya da yalancı toka var mı? Cevabınız evetse çıkarıp takın devreye girecektir.

sanırım akü seviyesi ve havanın soğuk olmasıyla alakalı bir durum. 1 hafta önce kırıkkale ye gidip geldim ve eco mod devreye girmeye başladı. ama hala ilk çalışmalarda hemen devreye girmiyor. özellikle sabah işe gelirken ısınmadığı için sanırım çalışmıyor. akşam dönüşlerde belli bir süre kullandıktan sonra çalışmaya başlıyor. havaların biraz ısınmasını bekleyeceğim ve sorun devam ederse aküye baktıracağım. daha fazla bilgi edinirsem burada paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: attci

quote:

Orijinalden alıntı: zepal

quote:

Orijinalden alıntı: attci

aracımda şöyle bir sorunum var Ön camdan akan su ve akıntı bir tahliyeden değilde sızarak sanki direkt sesi vb. durumları engellemeye yarayan keçelere doğru ulaşmakta,
    bu su ve nem keçeleri kötü etkilemekte.bu durumu nasıl çözelim.sizlerde böyle bir sorun mevcut mu?

Hocam ayni sorun bendede var ve kece artik ozelligini kaybetmis durumda servise dahi goturdum olayin normal oldugunu kecenin zamanla omrunun tukendigini soylediler. Ki camdan gelen su direk kecenin ordaki kanala aktarilio buda kecenin uslanmasina sebep oluyo inceledim herhangi bur tikaniklik vs de yok dizayn bu sekilde :(

Aynen.
    Bende bu meseleyi kafaya taktım.bence bu bir dizayn hatası. Hiç su akışının yolu düşünülmez mi.

Bir citroen forumunda gördüm.cam ile plastik kısma alta su sızdıran kısma silikon sıkıyordu kişi.bugün vaktim olursa camcıya gidip sıvı silikon ile orayı doldurtturacağum.
    Bakalım.
    Bu akü üstüne blok üstüne kontrolsüzce su sızması saçma...

Camin iki tarafinda iki adet tahliye kanali var.

Bu kanallar yaprak vb parcalar ile tikanmistir.

Yoksa bu tarz bir durum yasanmasi olasi degil.

Ben her sonbahar sonunda o kanallari temizliyorum.

İyi forumlar...

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=73332087&p=2&f=428

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melodramm -- 22 Ocak 2015; 13:57:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu nerdeyse bastan sona okudum 2010 ve 11 li yillarda guzel yorumlar yapilmis konular hararetli tartisilmis ama suan pek yazan yok. Bu arkadaslar arabalarinimi satti yoksa forum cazibesinimi kaybetti. 308 kullanicilari olarak tekrar canlandiralim isterim.Saygilar iyi forumlar.

• quote:

Konuyu nerdeyse bastan sona okudum 2010 ve 11 li yillarda guzel yorumlar yapilmis konular hararetli tartisilmis ama suan pek yazan yok. Bu arkadaslar arabalarinimi satti yoksa forum cazibesinimi kaybetti. 308 kullanicilari olarak tekrar canlandiralim isterim.Saygilar iyi forumlar.

kesinlikle katılıyorum. özellikle bizim gibi arabadan fazla anlamayanlar için çok faydalı oluyor. mesela arabayı alalı 15-20 gün oldu ve ben hala ortalama yakıt tüketimini nereden görebileceğimi bulamadım. bu ve bunun gibi bir çok sorumuz var ve tecrübeli kullanıcıların yorumlarının faydalı olacağına inanıyorum. herkese iyi forumlar.
  • Arkadaşlar merhabalar, 2010 model 308'ime LPG taktırmak istiyorum, az buçuk bilgi sahibiyim ama yinede el elden üstündür derler.

308 1.6 Vti OV için Keihin enjektöre gerek var mı yoksa Prins normal enjektör ideal mi? Teşekkürler.
  • quote:

quote:

Konuyu nerdeyse bastan sona okudum 2010 ve 11 li yillarda guzel yorumlar yapilmis konular hararetli tartisilmis ama suan pek yazan yok. Bu arkadaslar arabalarinimi satti yoksa forum cazibesinimi kaybetti. 308 kullanicilari olarak tekrar canlandiralim isterim.Saygilar iyi forumlar.

kesinlikle katılıyorum. özellikle bizim gibi arabadan fazla anlamayanlar için çok faydalı oluyor. mesela arabayı alalı 15-20 gün oldu ve ben hala ortalama yakıt tüketimini nereden görebileceğimi bulamadım. bu ve bunun gibi bir çok sorumuz var ve tecrübeli kullanıcıların yorumlarının faydalı olacağına inanıyorum. herkese iyi forumlar.

Hocam ortalama yakit tuketimi yol bilgisayari ekraninda 3 sayfa olarak kayit altina alinir birinci sayfada kalan yakit ile gidilebilecek mesafeyi ve anlik lt cinsinden tuketimi gosterir. Iki ve ucuncu sayfalarda ise simdiye kadar yapilmis olan km yi ve harcadigi ortalama yakit tuketimini gosterir. Yol bilgisayari ise silgec kullanma kolunun ucunde olan dugmeyle bahsettigim sayfalar arasi gecis yapilir. 2 yada 3 uncu sayfadaki verileri sifirlamak isterseniz eger bulundugunuz sayfada bu tusa uc saniye basili tutmaniz yeterli olacaktir. umarim yardimci olabilmisimdir saygilar.

• quote:

quote:

quote:

Hocam ortalama yakit tuketimi yol bilgisayari ekraninda 3 sayfa olarak kayit altina alinir birinci sayfada kalan yakit ile gidilebilecek mesafeyi ve anlik lt cinsinden tuketimi gosterir. Iki ve ucuncu sayfalarda ise simdiye kadar yapilmis olan km yi ve harcadigi ortalama yakit tuketimini gosterir. Yol bilgisayari ise silgec kullanma kolunun ucunde olan dugmeyle bahsettigim sayfalar arasi gecis yapilir. 2 yada 3 uncu sayfadaki verileri sifirlamak isterseniz eger bulundugunuz sayfada bu tusa uc saniye basili tutmaniz yeterli olacaktir. umarim yardimci olabilmisimdir saygilar.

dediğiniz kısımları buldum daha önce fakat, ikinci ve üçüncü sayfada 9999 km ve ortalama hızda 61 km/sa olarak değişmeden kalıyor. basılı tutarak sıfırlamayı denedim galiba ama becerememiş olabilirim. akşam tekrar kontrol ederim. yardım için teşekkürler

• arkadaş söylemiş gerçi ama ben de yine söyleyeyim, yol bilgisayarını sıfırlamak için kayıtlar arasında geçiş yapmamızı sağlayan tuşa birkaç saniye basmak yeterli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

arkadaşlar bu gün benim aslanı güzelce iç dış temizliği yaptım..

daha sonra motor kaputunu açıp birazda motoru parlatayım dedim..

daha önce melodramm ve hewes'le deneyip bir türlü temizliğini yapamadığımız şu ön ızgarada ki taliye yerinde biriken yaprak,çamur v.s biriken pisliklerin nasıl temizlendiğini buldum..

aslında çok basitmiş..

ayrıntılı bir şekilde resimledim..

pls su taliye hortumu geçmeli ve yerinden rahatça çıkıp takılıyor.. ızgaranın içinin temizlğe başlamadan önce ki görüntüsü...

taliye hortumunun görüntüsü..çok pisti gerçekten.. taliye hortumu bu yuvadan çıktı ve resmen tıkalı gördüğünüz gibi..

buda biraz geniş açıdan ki hali.. tahliye hortumu yerinden rahatça çıkıyor..çeşmede güzelce temizledim..

el biraz zor giriyor ama ince bir tel yardımıyla rahatça temizleniyor.. buda taliye hortumunun yuvasının temizlendikten sonra ki durumu..
    buda yaprakları temizledikten sonra ki hali..

en son bir bez parçasını delikten içeri sokup temizledim..gerçekten iyi oldu..

en son dıştaki pls aparatı taktım..

aynı işlemi sol taraftada yaptım..soldaki taliye hortumu sağdakinden daha uzun ve köşeli..ama söküp takması çok basit..

bu işlemi malum kış geliyor..ilk fırsatta yapın bence..

508 forumunda taliye borusu tıkalı bir aracın içine su girdiğini yazmıştı bir kullanıcı..

ve serviste parayla temizliyorlarmış..

Bende bugün kendi aracıma tekrar bir temizlik yaptım ve şaşırtıcı şekilde bir çay bardağı çöp çıktı.

Bu vesile ile hava filitresini de yenisi ile değiştirdim.

İyi forumlar...

• Selam. Arkadaşlar müslüman mahallede salyangoz satmak gibi anlaşılmaması temennisiyle. Aşağıdakilerden hangisini seçmek mantıklı olur.
    1.6 comfort 308 2010 model 46000 km 36.000 TL

Ekstrem edition clio 1.5 2012 model 49000 km
    32000 TL
    İkiside dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trimmm -- 25 Ocak 2015; 8:48:04 >
  • Aile kac kisi onu bilmek lazim.

Clio b segment bir arac, 308 c segment bir arac.

Eger oncelik yeni arac olmadi ise, clio secilmeli.

Fakat genislik de onemli ise 308 secilmelidir.

Tuketim ayaginda 0,5 lt/100 km anca fark edecektir.

İyi forumlar...

• trimmm kullanıcısına yanıt
    yanlış anlaşılma olmasın ben pejocuyum diye söylemiyorum clio ile 308 in malzeme kalitesini bence bir karşılaştırın aynı zamanda 308 daha geniş bir araç ve ferah.şu da bir gerçek ben ticari anlamda düşünürüm derseniz clio aracı daha hızlı satabilirsiniz.fakat 308 de kendine göre bir piyasa edindi.karar sizin.ben bineceğim rahat edeceğim ve sağlam olsun dersen 308.( euro ncap tan 5 yıldız almış araç.belki bazıları pejo çabuk dökülüyor diyebilir fakat 308 biraz farklı
  • Aracımı satma yada satmama aşamasındayım.
    31.000 km'de.çiziksiz.eziksiz.boyasız.alp beyazı.active paket.1.6 hdi 92'lik.
    Farklı spor direksiyon var.active göre,dijital çift yönlü klima.2013 model.
    49-50 civarı fiyat düşünmekteyim.
    Aklınızda bulunsun.

• Arkadaşlar 308 1.6 dizel şehir içi ve sehirler arası Yakıtı kaç tl dir. Agresif kullanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trimmm

Arkadaşlar 308 1.6 dizel şehir içi ve sehirler arası Yakıtı kaç tl dir. Agresif kullanmam.

Hocam bnm aracimda 1.6 hdi auto6r sehir disi yaklasik 500 km yolda hiz 100 110 civari 16 kurusu gordum. Sehir ici ise cok yogun olmayan trafikte 23 kurus civari yakmakta.
    Ayrica 308 ile clio kiyaslamasi bile bence uzucu kaldiki ayni sinifin araclari degiller dengi olan megan 3 ten de iyi oldugunu dusunuyorum. Saygilar

• zepal Z kullanıcısına yanıt
    Ben de düşündüklerinize kesinlikle katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: trimmm

Arkadaşlar 308 1.6 dizel şehir içi ve sehirler arası Yakıtı kaç tl dir. Agresif kullanmam.

dizel otomatiği 5-7 arasında değişiyor. kısa mesafe, soğuk motor ve soğuk hava, sıkışık trafik yakıtı arttırıyor haliyle.
  • tazcan kullanıcısına yanıt
    Ama sunuda belirtmeliyim ki suan piyasadaki dizel motorlar icinde en az yakanidir. Ki ben otomatik kullanmama ragmen hem trafikte bu kadar rahat edip hemde bu kadar az yakmasi gercekten insani mutlu ediyo. Suspansiyonlari ve tiz sekilde ozellikle disli asfalt yollarda gelen ses en kotu tarafi. Onun harici nazar degmesin biz ailecek memnunuz :)

• 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.