Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 /// (556. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.475.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 308 Auto6R aracımı yaklaşık 5 yıldır kullanmaktayım. Eşime otomatik dizel Fiyat 500L aldık. Daha önce Peugeot'ta Hillholder'in ramplarda hiç geriye kaçırdığına şahit değildim, Fiyat'ın kaçırdığına şahit oldum, el freniyle kalkmak zorunda kaldım.

Bilginiz var mı, Hillholder markadan markaya farklı performans gösterebilir mi? Mesela Fiat'ı satıcıdan teslim alırken adam hafif yokuşlarda Hillholder devreye girmez dedi. Oysa ben 5 yıldır böyle bir şey olduğunu hiç bilmeden, aracım hiç geriye kaçmadan sorunsuz kullanıyorum Peugeot'u?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

308 Auto6R aracımı yaklaşık 5 yıldır kullanmaktayım. Eşime otomatik dizel Fiyat 500L aldık. Daha önce Peugeot'ta Hillholder'in ramplarda hiç geriye kaçırdığına şahit değildim, Fiyat'ın kaçırdığına şahit oldum, el freniyle kalkmak zorunda kaldım.

Bilginiz var mı, Hillholder markadan markaya farklı performans gösterebilir mi? Mesela Fiat'ı satıcıdan teslim alırken adam hafif yokuşlarda Hillholder devreye girmez dedi. Oysa ben 5 yıldır böyle bir şey olduğunu hiç bilmeden, aracım hiç geriye kaçmadan sorunsuz kullanıyorum Peugeot'u?

fiat 500l forumuna sormalısın bence, kullanıcı grubu daha iyi cevap verir. Bu forumda 500L kullanıcılarında bir kişi daha aynı şeyi söylemiş sanırım hillholder 308 deki gibi işlevsel ve kaliteli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

308 Auto6R aracımı yaklaşık 5 yıldır kullanmaktayım. Eşime otomatik dizel Fiyat 500L aldık. Daha önce Peugeot'ta Hillholder'in ramplarda hiç geriye kaçırdığına şahit değildim, Fiyat'ın kaçırdığına şahit oldum, el freniyle kalkmak zorunda kaldım.

Hocam aslında kalite farkı yok,

Hillholder'ı da içeren ESP kitini neredeyse tüm firmalar gibi Fiat ve Citroen de Bosch'tan temin ediyor ve çok büyük ihtimalle araçlarda aynı nesil ürünler var.

Kullanımda fark oluşuyorsa bu araçlara özgü ayarlarla ilgilidir. Citroen'i bilmiyorum ama Fiat'ta hillholder'ın devreye girebilmesi için frene belli bir miktarın üzerinde basmak gerekiyor. Ya da arabanın kavrama anına kadar geri kaçma ihtimalinin olmadığı (ya da 1-2 cm ile sınırlı olduğu) hafif yokuşlarda da performans kaybı/tüketim artışı yaratmamak için devreye girmez.

Bence kullanım alışkanlıklarınızla ilgili. Araca alıştıkça problemin yokolacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 9 Ocak 2014; 8:20:11 >

• Kolçak güzelmiş. Güle güle kullanın. @Sê7êN SKY

Hillholder sensör ayarına tabi olabilir. Peugeotta araç tam durmadan fren pedalına tam basmadan aktif olmuyor. Bir de benim yaşadığım bir durum peugeotta araç sağa yada sola yatıkken devreye pek girmiyor. Örneğin park halinden yola çıkacaksınız araç yol eğimi nedeniyle sağa yatıksa frenden ayağınızı çekince araç sağa kayıp teker kaldırıma çarpabiliyor hemen gazlamak lazım. Ancak öne arkaya eğimlerde frene basıldığında ileri geri kaydırma yapmıyor. Geri kalkışlarda da test etmiştik aldığımızda. @hatipoglu
  • fiyatlar uçmuş gördünüzmü benim araca 65600 dediler 2013 e
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydin177

fiyatlar uçmuş gördünüzmü benim araca 65600 dediler 2013 e

Yeni 308 gelene kadar devam eder böyle:-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni 308 de 70 den başlaaar
  • Ben anlamadım bu adamlar gerizekalımı ya? Yeni 308 gelecek eskileri ucuza satmak yerine böyle fahiş fiyatlara vermeye çalışıyorlar.
  • 308 ler tükendi üretilmemeye başladı niye ucuzlatsın ki
    yenisi gelinceye kadar böyle yüksek seyreder sonra 5 bin düşürürler en fazla olacak indirim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanclskn

Ben anlamadım bu adamlar gerizekalımı ya? Yeni 308 gelecek eskileri ucuza satmak yerine böyle fahiş fiyatlara vermeye çalışıyorlar.
    Elindekini ucuza satıp araç stoğu bitince ve yeni kasa gelene kadar ne satacak?
    Pejo stoğunda bulunan her aracı bir şekilde satar,benim 6 ay önce 41,5'a aldığım araç şu an 54 seviyesine dayanmış.
    Fiyatı her gördüğümde içime su serpiliyor
  • Arkadaşlar, sıfırların fiyatları sürekli artıyor. devlet 3 kot,yuyor, bayiler 1 koyuyor, fiyatlar artıyor. Siz de yenisi şuı kadar oldu diye seviniyorsunuz ama 2. elde artış yok. Peugeot ne yazık ki 2. elde keskin bir düşüşle zarar ettiriyor ülkemizde. Akıllılar yeni 308'i de bağımsız süspansiyonla üretmediler. Gelişmeden pahalandı araç. Yeni platformdan çok ümitliydim oysa. vosvosun yaptığı gibi kolay üretim, daha az malzeme, daha az ağırlık, daha çok kar (amacı).
  • Ben 4 ay önce 57.500 e aldım, şimdi 62000 olmuş, bu durumdan çok memnunum kendi adıma, almak isteyenler içinse üzgünüm tabi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • temmuzda 56 ya aldım çok memnunum şeytan kulağına ,
  • 2.el 308 manuel dizel alacağım , fiyatlar 30 civarlarında , yeni kasa şubatta çıkacak diyorlar, 2. el de eski kasa 308 lerin fiyatları düşer mi acaba? bekleyeyim mi ? ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 46petro

2.el 308 manuel dizel alacağım , fiyatlar 30 civarlarında , yeni kasa şubatta çıkacak diyorlar, 2. el de eski kasa 308 lerin fiyatları düşer mi acaba? bekleyeyim mi ? ne dersiniz

Yeniler euro dan dolayı yüksek fiyatlı olacağı için eski kasa fiyatlarında düşme zor bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

quote:

Orijinalden alıntı: 46petro

2.el 308 manuel dizel alacağım , fiyatlar 30 civarlarında , yeni kasa şubatta çıkacak diyorlar, 2. el de eski kasa 308 lerin fiyatları düşer mi acaba? bekleyeyim mi ? ne dersiniz

Yeniler euro dan dolayı yüksek fiyatlı olacağı için eski kasa fiyatlarında düşme zor bence.

anladım , peki hocam 1.6 manuel dizel 110 hp liklerin oluru ne kadardır , 30 bin tl fazla değil mi ? 120 bin km yi geçmemiş arıyorum
  • 46petro kullanıcısına yanıt
    İkinci el konusunda pek bir fikrim yok ama önerim içinize tam sinen olursa fazla para vermekten korkmayın:)

• Arkadaşlar, servisten orjinal GT spoilerı kaça takıyorlar, bilginiz var mı?

• Peugeot ABC'de Sıfır 308ler 62 küsür olmuş, ikinci elde tabikide uçar piyasada seçimlere kadar böyle gider.
  • 2.elde fiyatlar uçtu aralık ayına göre en az 5 bin artış var,indirimli araçlar bitince dahada artış olur
  • 
Sayfa: önceki 554555556557558
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.