- x
/// PEUGEOT 308 ///
11430 Cevap1072979 Görüntüleme46 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     161 [163] 165 166 167 168 169 170      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2619 Mesaj
16 Ağustos 2011; 18:44:36 

Melihdk hocam cevabınız için teşekkür ederim aracı cumartesi günü teslim aldık cumartesi gününden bugüne kadar epey denemeler yaptık öncelikle araç gerçekten çok az yakıyor ve performansı çok iyi iç malzeme kalitesi yüksek parke yollarda çok tok gidiyor araç öyle patırtı kütürtü yok süspansiyon sert ama gürültülü değil yol tutuşuna diyecek söz yok zaten mükemmel dış ve iç dizaynı ayrı bir güzel aracın iç mekan ferahlığı panoramik cam tavanla birleşince dahada güzel oluyor aracın kendi 6 hoparlörlü ses sistemi gayet başarılı ilave olarak biz bugün orjinal aksesuarı olan bagaja subwoofer siparişi verdik servisinde takılacak subwooferla birlikte çok daha güzel olacaktır ses sistemi takıldıktan sonra aracın iç ve dış resimlerini sizlerlen paylaşacağım görüşmek üzere.

saygılar...

1152 Mesaj
17 Ağustos 2011; 8:18:28 

quote:

Orijinalden alıntı: veysel308

merhaba arkadaşlar
bende 308 almayı düşüyorum ve daha önce peugeot marka araç kullanmadığım için pek bi bilgim yok bu araç ile ilgili. ama aracı genel olarak beğendim. 2008 model 100000 km de 1.6 comfort orjinal dizel bi araç almak istiyorum. bu araç genel olarak ne eder fiyat aralığı ne olur? siz yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler saygılar..

merhaba,
Bence, bu fiyat şehire ve araçtaki boya-kaza-değişen durumuna bağlı olsa da aracın orjinalliğinden kasıt boya-değişen-kaza yok ise 100.000kmde 2008 model bir 308 hdi'nin 28.000Tl gibi bir fiyatı olması muhtemeldir.

11 Mesaj
17 Ağustos 2011; 21:02:53 

toksin hocam cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. araç değişen-boy-kazası yok. sizin verdiğiniz fiyata bakılırsa ben uygun fiyata almışım demekki. 26000 tl ye aldım aracı. yalnız aracı ben bi bakımdaan geçirmek istiyorum. mesela dış yüzeyini pasta cıla çekmek uygun olur mu?? artı önerileriniz ne olabilir iyi bir 308 olması için?? saygılar..

5 Mesaj
18 Ağustos 2011; 14:23:24 

Bor taktır. çok memnun kalacaksın.

Çetinay

173 Mesaj
20 Ağustos 2011; 5:49:32 

Arkadaşlar 308 comfort aracımainternetten sipariş vererek 150 liraya sis farı takımı aldım. Hemen sanayiye giderek elektrikçilerden takmalarını istedim. Gittiğim yerler bunun tamponunun öıkması lazım diyerek kaportacıya gönderdiler. Kaportacılarda(en az 4 ayrı yere gittim) bu iş uzun iş yeni hat öekmemiz lazım vs. diyerek 100 ile 150 lira arasında para istedi:( Ne dediysem adamları içinde tesisat olduğuna ve tamponu sökmeye gerek olmadığına inandıramadım.
En son tavsiye üzerine iyi bir elektriköiye gittim adam zahmet edip arkadan bakınca sis lambalarının kolayca takılabileceğini gördü. içinden boş sokette çıktı soketlere taktık ancak lambalar yanmadı. şu anda sis lambalarım sokete bağlı olarak araca monte edildi ancak yanmıyor.
Bazı arkadaşlar yeni yazılım atmak gerektiğini yazmışlar, bu konuda net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. (Ayrıca bu araçlarda ön sis farı kolu yok. Yazılım atılırsa ön arka birliktemi çalışır)

21 Mesaj
20 Ağustos 2011; 10:29:15 

Merhaba arkadaşlar.. Yukarıda bir arkadaşım da benzer bir istekte bulunmuş, bu durum 308i tanımamaktan ve tanıma isteğinden kaynaklanıyor. bu forumu uzun uzun okumadan hemen önce bir konuda bilginize başvuracağım. 2008 model 1.6 VTI Active modelini 2. el sitesinde almaya çok yakınım. istenen rakam 27500 .. Piyasası henüz tam olarak oluşmamış ve oturmamış bir araba için bu rakam sizce nasıldır.. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.. bu aracın özellikleri hakkında da kullanan bilen arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

1798 Mesaj
21 Ağustos 2011; 9:14:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Emirateş

Merhaba arkadaşlar.. Yukarıda bir arkadaşım da benzer bir istekte bulunmuş, bu durum 308i tanımamaktan ve tanıma isteğinden kaynaklanıyor. bu forumu uzun uzun okumadan hemen önce bir konuda bilginize başvuracağım. 2008 model 1.6 VTI Active modelini 2. el sitesinde almaya çok yakınım. istenen rakam 27500 .. Piyasası henüz tam olarak oluşmamış ve oturmamış bir araba için bu rakam sizce nasıldır.. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.. bu aracın özellikleri hakkında da kullanan bilen arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

Merhaba arkadaşım, 308lerin özellikle dizel olanlarına günümüz sartlarında yoğun ilgi var, benim arkadaşım cok iyi fiyatta 308 hdi 90 hp 1 günde sattı böyle bir örnek verebilirimi ama benzinli versiyonu bu dizellere bakış daha yavas satılmaz birazda sans 2nci elli güzel durumda 308lerin, 2008 1.6VTİ zaten piyasada o fiyatta gidiyor normal fiyattı bir kere bu aracı al kullanın ve sonra kendini nasıl bağlıyor.

5214 Mesaj
22 Ağustos 2011; 2:35:43 

Arkadaşlar selaamm Türkiye'ye kromdan "308" yazan peugeot 308 anahtarlığı gelmiş duyuruluuurr. =) İlgilenen arkadaşlar için linkini gönderiyorum.

http://urun.gittigidiyo...LK-KEZ_W0QQidZZ43810471

4 Mesaj
28 Ağustos 2011; 12:33:26 

Arkadaşlar, iyi günler. Ben de dün itibarıyla aranıza katıldım. 0 km. 2011 model 1.6 VTİ 120 PS Premium Plus Otm. aldım. Sanırım aracımı Eylül 15-20 civarı alabileceğim. Kampanya vardı. 47.000 TL den düşmüşler, 41800 TL ye aldım. Fiyat ve araç hakkında yorum yapabilecek varsa memnun olurum.
Herkese hayırlı bayramlar ve kazasız belasız sürüşler dilerim.

4 Mesaj
29 Ağustos 2011; 23:37:01 

Bu arada, araç aliminyum grisi renginde ve tekno paket ile cam tavan dahil fiyatı 41.800 TL. Tek dezavantajı sanırım benzinli olması. Sizce bu özelliklere göre fiyat nasıl uygınmudur? Benzinli 308 lerde karşılaşılan problemler varsa nelerdir? Görüşlerinizi alabilirsem sevinirim. Aracı alınca resimlerini de ekleyeceğim. Saygılarımla...

112 Mesaj
1 Eylül 2011; 20:53:30 

Aracınızın fiyatı normal zira son dönemde kur farkından ve bilimum sebeplerden ötürü birçok marka zam yaptı. Belki Aralık ayından sonra fiyatlar bir nebze aşağı çekilebilir. Benzinli 308'lerde major bir sorun yaşayan duymadım. Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler.

Hayatındaki tüm jakobenlere ragmen auranı değiştirip tüm olanlar karşısında stabil gülümse. Yapabilirsin.

34 Mesaj
4 Eylül 2011; 21:11:30 

Arkadaşlar 308 in 15000 bakımı geldi önümüzdeki hafta götürmeyi düşünüyorum . fiyat konusunda bilgisi olan varmı birde bu orta hızlardaki(110_130) direksiyon titremesini ne yapıcaz direksiyon bana hiç güvenn vermiyor

191 Mesaj
6 Eylül 2011; 15:33:46 

Arkadaşlar soracağım soruya belki defalarca cevap verilmiş olabilir ama rica ediyorum bir kezde benim için cevaplarsanız...Aylardır 2. el araç bakıyorum ve ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum. Hatcback olsun istiyorum ve eişimin kullanması için otomatik olsun diyorum. 308 lere bakıyorum.Malumunuz forumda fransız araçlar nedendir bilmiyorum ama beğenilmiyor. Yılda yaptığım km maksimun 10 bin. bununda 6-7 bini şehir içi 2-3 km lik mesafe arasında. Herkes şunu söylüyor bilmem kaç km nin altında yol yapmıyorsanız dizel alınmaz. 30 bin tl bütçem var.
Sormak istediğim şu;
Dizele değer mi yoksa benzinli almalıyım?
Peugeotun otomatikleri nasıl?
Paylaşımlarınız için şimdiden tşk.ler...

1798 Mesaj
6 Eylül 2011; 19:30:10 

308'ler piyasada sevilen bir araçtır, bence dizel her türlü avantajlı benzine bugünde zam geldi, tüp takılmasına karşıyız insanların hayatıyla oynuyorlar tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

233 Mesaj
6 Eylül 2011; 21:26:35 

quote:

Orijinalden alıntı: gezgin_17

Arkadaşlar soracağım soruya belki defalarca cevap verilmiş olabilir ama rica ediyorum bir kezde benim için cevaplarsanız...Aylardır 2. el araç bakıyorum ve ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum. Hatcback olsun istiyorum ve eişimin kullanması için otomatik olsun diyorum. 308 lere bakıyorum.Malumunuz forumda fransız araçlar nedendir bilmiyorum ama beğenilmiyor. Yılda yaptığım km maksimun 10 bin. bununda 6-7 bini şehir içi 2-3 km lik mesafe arasında. Herkes şunu söylüyor bilmem kaç km nin altında yol yapmıyorsanız dizel alınmaz. 30 bin tl bütçem var.
Sormak istediğim şu;
Dizele değer mi yoksa benzinli almalıyım?
Peugeotun otomatikleri nasıl?
Paylaşımlarınız için şimdiden tşk.ler...

Benzin mi yoksa dizel mi sorusu birçok kişi tarafından hatalı yorumlanıyor. Şöyle ki; neymiş efendim eğer yıllık belirli kilometrelerin altında yol yapıyorsanız hiç gerek yokmuş ve zararmış...

308 auto 6r aracımla 100 km deki tüketim değeri şehir içi 5.5 - 6 arasında idi, şehir dışı 4.1 ler. Benzinli versiyonunda 9 - 10 litreleri bulan tüketimler duymuştum. Birkere yakıt tüketiminden kazancın var. Diğer bir hususta, benzin fiyatları zaten pahalı. Hem çok yakıcak hem de litre fiyatı pahalı olacak...

Bir diğer hususta aracın satışı. Sanki dizel araca o kadar çok para vermişsinde satarken benzinliyle aynı fiyata satılıyor da zarara giriyorsun diyorlar. Arada vermiş olduğunuz fark aracı satarken de var. Tamamen mantık hatası, dizel araçlar değerlerini çok yitirmez ve elden çıkarmak çok ama çok daha hızlı, kolaydır.

Kısaca gücünüz yetiyor ise dizel alırsınız. Ancak gücün yetmediği yerde eldeki en iyi seçenek değerlendirilir. Dizel her bakımdan karlıdır ancak fiyatı sıfır olsun ikinci el olsun pahalıdır.

Tüplü araç hele ki ikinci elde temizini bulmak biraz şans işi.

191 Mesaj
7 Eylül 2011; 12:08:23 

308 de kullanılan otomatik bildiğim kadarıyla yarı otomatik. Kullanım, konfor ve arıza istatistikleri nasıl? İkincisi 30 bin civarı dizel otomatik bulunur mu? Tşk.ler..

34 Mesaj
7 Eylül 2011; 18:06:13 

308 ıde kullanılan yarı otomatik vites gayet sorunlu bir şanzıman nedenide kuru kavramalı tek debriyaja sahip olmasıı ,tek debriyaj dsg deki gibi hızlı ısteklere cevap veremiyor ve vites geçişlerinde arabanın selam vermesini sağlıyor , sorunu ne derseniz 2500 km de debriyaj baskı balata değiştirdim maalesef: ve ben bu değişimi cok zorlamadıgım halde gerçekleşti . birde zorlasakk neler olucak kim bilir :d

34 Mesaj
7 Eylül 2011; 18:10:40 

bugün 15000 bakımına gecikmelide olsaa yaptırdımm 240 liraya cok ıyı bır rakam gibi geldi bana herhalde gidip gelmektenn iyice akraba olduk , ancak bu titreme sorununa yine cözüm bulamadılarr önümüzdeki hafta randevu aldım seyyar balans gelecekmişş felan fişman yine bir düzelme olmıcağını düşünüyorum inş bu sefer yanılırım çünkü gayet sinirimi bozan bir durum böyle sorunu çözen varsa bana da bir yardımcı olsunn lütfennnn

11 Mesaj
7 Eylül 2011; 22:06:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgn26

bugün 15000 bakımına gecikmelide olsaa yaptırdımm 240 liraya cok ıyı bır rakam gibi geldi bana herhalde gidip gelmektenn iyice akraba olduk , ancak bu titreme sorununa yine cözüm bulamadılarr önümüzdeki hafta randevu aldım seyyar balans gelecekmişş felan fişman yine bir düzelme olmıcağını düşünüyorum inş bu sefer yanılırım çünkü gayet sinirimi bozan bir durum böyle sorunu çözen varsa bana da bir yardımcı olsunn lütfennnn

Peugeot forumlarında bu sorun daha önce konuşulmuştu ve bazı arkadaşlar salıncak burçlarını değiştirerek çözüm bulduklarını söylemişlerdi.

233 Mesaj
8 Eylül 2011; 8:25:00 

quote:

308 ıde kullanılan yarı otomatik vites gayet sorunlu bir şanzıman nedenide kuru kavramalı tek debriyaja sahip olmasıı ,tek debriyaj dsg deki gibi hızlı ısteklere cevap veremiyor ve vites geçişlerinde arabanın selam vermesini sağlıyor , sorunu ne derseniz 2500 km de debriyaj baskı balata değiştirdim maalesef: ve ben bu değişimi cok zorlamadıgım halde gerçekleşti . birde zorlasakk neler olucak kim bilir :d

Auto 6r kesinlikle sorunlu olmayan bir şanzımandır ve karşılaştırma yapılan DSG nin çalışma sisteminden çok daha farklı bir mekanizması vardır. Yarı otomatik olan şanzımanı kullanırken bazı kuralları bilmeden hareket ederseniz yukarıdaki arkadaşın yaşadığı sorunları yaşarsınız. Bu araç tam otomatik vites olmadığını önce kabul ederek, yarı otomatik şanzıman araç nasıl kullanılır ile ilgili mesajları okursanız, ne bir selamlama tarzı durum ne de sarsılma hissedersiniz. Yeni araç kullanan birisinin attığı sarsınıtılı vites ile bir arabanın şanzımanı değerlendirilemez.

Farklı çalışma mantıkları içeren teknolojileri bir biriyle kıyaslarken önce fiyat farkına bakılır. Arada 10.000TL fark vericek maddi durumunuz var ise dsg kullanırsınız ki daha gelişmiş bir versiyondur karşılaştırma götürmez. Ama o kadar paranız var ise tabikide.

34 Mesaj
8 Eylül 2011; 10:04:41 

quote:

Peugeot forumlarında bu sorun daha önce konuşulmuştu ve bazı arkadaşlar salıncak burçlarını değiştirerek çözüm bulduklarını söylemişlerdi.

Teşekkürler bunu servise bir sorucam bakalım.

11 Mesaj
8 Eylül 2011; 12:34:31 

quote:

Teşekkürler bunu servise bir sorucam bakalım.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=68.0

Konuyu bu linkten inceleyebilirsin, eğer serviste salıncak burçlarını değiştirtirsen işe yarayıp yaramadığını söylersen sevinirim

13 Mesaj
9 Eylül 2011; 22:09:22 

quote:

OZGUN26 BAKIMI HANGİ SERVİSTE VE NE ZAMAN YAPTIRDIN FİYAT İYİYMİŞ, BENDE 15000 BAKIMI YAPTIRACAĞIM

639 Mesaj
9 Eylül 2011; 23:38:31 

quote:

aRKADAŞIM AYNI sorun bende 2 seneye yakındır vardı bu zaten çoğu peugeot da çıkıyor yani maalesef meşhur sorunsuz aracımızın kronik sorunlarından bir tanesi lastik mi değiştirmedil jant mı değiştirmedik en sonunda servisle kavga dövüş salıncak burcu değişimiyle giderildi diğer form da da yazmıştım salıncak burcunu servis değiştirsin çözüm olacaktır.
Maalesef benimde baskı balata 25.000 de bitti şaka gibi..
Yetkili servise inanamadım ismini vermeyeceğim ama çok meşhur bir ustaya gittim içini geçirerek maalesef bu şanzumanlar böyle dedi garantiden halledilmesi gerekir dedi fakat değiştirmiyorlar diye bahsetti kendi ustalığında olan yıllardır çalıştığı marka olan peugeot nun auto 6 r nin maalesef kötü bir şanzuman olduğunu üzülerek belirtti.
Yıllardır yarı otomatik tam otomatikte kullandım ve bu yarı otomatklerin nasıl kullanılmasını da gayet bildiğim halde maalesef çok konforsuz ve can sıkıcı geliyor çoğu zaman özellikle yokuşlarda manuel kullanmak zorunda kalıyorum..üzücüü..

65 Mesaj
12 Eylül 2011; 17:36:40 

308 almayı düşünüyorum. dizel versiyonu. kullanıcılar olarak tavsiye eder misiniz? konfor, ekonomi, piyasa, sağlamlık açısından nasıl buluyorsunuz? bilgi verirseniz sevinirim:)

2008 grande punto starjet 1.4 dynamic 95 bg

65 Mesaj
12 Eylül 2011; 18:00:46 

quote:

Orijinalden alıntı: toksin

Arkadaşlar merhaba,
2010 model comfort+stil paketli dizel 29.700km de orjinal 308 arayan var ise bana pm atsın lütfen, hayırlısı ile aracımı satmaya karar verdim.
İyi forumlar, saygılar.

ben almayı düşünüyorum. fiyat olarak ne düşünüyorsunuz. bu arada ben bursadayım. araba hakkında bilgi verebilir misin?

2008 grande punto starjet 1.4 dynamic 95 bg

1798 Mesaj
12 Eylül 2011; 20:53:37 

Düz vites 308 en keyiflisi kafan rahat sorundan daha daha uzak bende 110 hp hdi kullanmaktayım dağ taş geziyorum sağlam yapmışlar gibi şimdiye sorun cıkmadı sükür kalter muhafazı özellikle sağlamış onu diyebilirim, benim aracım özellikle rampada hızlanıyor düz yoldan daha hızlı gidiyor biraz zorlasam gariba 190 rampada görürüm bu yönü cok hoşuma gidiyor almaya değecek en büyük artısı sasesi ve motoru

1148 Mesaj
14 Eylül 2011; 10:25:03 

merhaba,

peugeot'nun ön cam kırılmasını garantiden değiştirmeyip kaskodan değiştirmesi neticesinde, 1 yıldır peugeot yetkili servislerini kullanmıyorum. aracım 66binde. şimdi ufak bir bakım yaptırmam gerekiyor. birkaç ay evvel orijinal levent sanayide orijinal peugeot parçaları satan bir yer görmüştüm ama şimdi ne adını ne de adresini hatırlıyorum. orayı bilen var mıdır? eskiden maslakta idi, eski 307 için yılalr önce dikiz aynası değişimine oraya gitmiştim. öğrendim ki ordan levent sanayi sitesine geri taşınmış. yeni adresini bilen varsa, çok sevinirim.

(bu arada merak edenler için: aracım 306 dizel premium auto6r. 2008 model. ilk çıktığı zamanlarda aldım. çok memnunum. bugüne kadar bizim ona açtığımız belalar haricinde tek bir problem bile çıkarmadı, otomatik vitesi gayet güzel. aracın konforu harika. geçenlerde satışa çıkarayım dedim, 32 istedim, 1 hafta ilan durdu, 4 kişi teklif verdi, biri 30 bin idi, bir tanesi şahsen gelip inceledi, yani ikinci el satışı da gayet güzel. ama ben satmaktan vazgeçtim, sebebi ise araç ile ilgili değil kişisel nedenlerden dolayı)

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

1148 Mesaj
14 Eylül 2011; 10:39:49 

bir de şunu sorayım:
dizel 60bin bakımı yaptıranlar, sizin aracınıza yetkili serviste ne gibi bakımlar yapıldı? hangi parçalar değişti?

Gülümsemek için...
[url] http://deerinadam.blogspot.fr [/url]

34 Mesaj
16 Eylül 2011; 11:34:40 

quote:

OZGUN26 BAKIMI HANGİ SERVİSTE VE NE ZAMAN YAPTIRDIN FİYAT İYİYMİŞ, BENDE 15000 BAKIMI YAPTIRACAĞIM

Eskişehir banaz da yaptırdım ben kadir , ancak herkese aynı fıyat vermiyorlar randevu almak ıçin aradığımda 290 lira demişlerdi sonradan 240 indirdiler akraba olduk iyice herhalde ondann Birde 15000 de yağ yağ filitresi polen ve hava filitresi değişiyor

34 Mesaj
16 Eylül 2011; 11:39:06 

quote:

Konuyu bu linkten inceleyebilirsin, eğer serviste salıncak burçlarını değiştirtirsen işe yarayıp yaramadığını söylersen sevinirim

Seyyar balansa soktular serviste aracı şimdilik titreme azaldı gibi gözüküyor yarın bursaya gidicem bakalım asıl o zaman belli olucak. normal balans yaptıklarında tutmadı yalnız biraz daha prof. bir makineyle yaptılar. birde kasisler konusunda uyarı aldım balansı ciddi anlamda bozuyormuşş ona dikkat edersen iyi olur

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 16 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
22 Eylül 2011; 2:51:45 

Peugeot 308 2011 HDI

Tekirdağ Gönen Tekirdağ

270 km yaklaşık

540 ediyor yarım depo yaktı

giderken bagaj full e yakın klima full açık low da düşük seviye

dönerken bagaj full torpido full klima açık (torpido soğutmalı ya) low da düşük seviye

giderken çeyrek depo gidildi

dönerken full depo dönüldü

genelde 110 arada 130-150 görüldüğü oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalahamari -- 22 Eylül 2011; 2:56:30 >

5214 Mesaj
22 Eylül 2011; 15:46:23 

ARKADAŞLAR PEUGEOT 308 ANAHTARLIK SATIYORUM SON 1 ADET KALDI YETİŞEN ALIYOR.

http://urun.gittigidiyo...TARLIK_W0QQidZZ43810471

1516 Mesaj
22 Eylül 2011; 20:26:39 

308 1,6hdi sw araç kullanan yada tecrübesi olan arkadaşlar nasıl araçtır tavsiye edermisiniz

802 Mesaj
23 Eylül 2011; 0:09:13 

yaw arkadaş hastamısınız siz bu arabaya vereceğin parayı bi gecede karıyla yesen o kadar üzülmezsin.
Dünyanın en kalitesi düşük arabaları ıvırla zıvırla milletin gözünü boyuyor 10 sene oldu bi kasayı değiştirme
marifeti gösteremedi makyajlayıp makyajlayıp kakalıyor nenemide makyajlasak oda hoşunuza gider.
Buna verecegin paraya git en kötü Opel veya Skoda al beğenmedin Wv al beğenmedin audi al sonrası BMW Mercedes
bunlar sıfır olacak diye bir kaide yok Audi WV 2. eliyle Pejo nun 2. ellerini karşılaştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 23 Eylül 2011; 0:10:33 >

Asus P8Z68 Deluxe /Gen 3 //Intel 3770K 3.50Ghz Turbo 3.90ghz //G.SKILL DDR3 2x4gb 1866MHZ 9-10-9-28 1T//Corsair Hydro Series H110 // ASUS GTX680 DC2 TOP 1137/1201/6008 MHZ //LG DVDR 22X // CORSAIR FORCE 3 120GB 550/510 // Seagate 1 TB Sata 3 HDD // Seagate 500GB Sata 3 HDD// XILENCE Gaming Edition 1000W //CM HAF X 942 + Zalman MFC3 // LG FLATRON W2261VP // Tt-Esport Chalenger Pro - Black - Dasher - Shock// Logiteck X540 5.1 // Win 8.1 X64 Pro // Karspersky PURE 3.0// Smileadsl Ňapolyon Ne Demis ?

1516 Mesaj
23 Eylül 2011; 19:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: gonuldagi

yaw arkadaş hastamısınız siz bu arabaya vereceğin parayı bi gecede karıyla yesen o kadar üzülmezsin.
Dünyanın en kalitesi düşük arabaları ıvırla zıvırla milletin gözünü boyuyor 10 sene oldu bi kasayı değiştirme
marifeti gösteremedi makyajlayıp makyajlayıp kakalıyor nenemide makyajlasak oda hoşunuza gider.
Buna verecegin paraya git en kötü Opel veya Skoda al beğenmedin Wv al beğenmedin audi al sonrası BMW Mercedes
bunlar sıfır olacak diye bir kaide yok Audi WV 2. eliyle Pejo nun 2. ellerini karşılaştırın.

sevgili ihsan hocam ben şuan 206 1.4 hdi araç kullanıyorum gayette memnunum sizin başınızdan herhangi bir olaymı geçti

1516 Mesaj
23 Eylül 2011; 19:33:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

Hdi motorun özellikle 110 hp yada daha yüksek beygirine bakmanızı tavsiye ederim, 90 hp ile 110 hp arasında turbo farkı olmaktadır, geri özellikleri pakette göre alıyorsunuz, 308'le ilgili bir sorunum olmadı sükür sizin olacagını zannetmiyorum alacaksanız alınabilir araç sw yok ama hb motor olarak aynı sanırım.

1,6 hdi 110 beygir hocam teşekkürler

EDEP YA HUU

263 Mesaj
25 Eylül 2011; 12:57:46 

quote:

Orijinalden alıntı: tgg

Arkadaşlar 308 comfort aracımainternetten sipariş vererek 150 liraya sis farı takımı aldım. Hemen sanayiye giderek elektrikçilerden takmalarını istedim. Gittiğim yerler bunun tamponunun öıkması lazım diyerek kaportacıya gönderdiler. Kaportacılarda(en az 4 ayrı yere gittim) bu iş uzun iş yeni hat öekmemiz lazım vs. diyerek 100 ile 150 lira arasında para istedi:( Ne dediysem adamları içinde tesisat olduğuna ve tamponu sökmeye gerek olmadığına inandıramadım.
En son tavsiye üzerine iyi bir elektriköiye gittim adam zahmet edip arkadan bakınca sis lambalarının kolayca takılabileceğini gördü. içinden boş sokette çıktı soketlere taktık ancak lambalar yanmadı. şu anda sis lambalarım sokete bağlı olarak araca monte edildi ancak yanmıyor.
Bazı arkadaşlar yeni yazılım atmak gerektiğini yazmışlar, bu konuda net bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. (Ayrıca bu araçlarda ön sis farı kolu yok. Yazılım atılırsa ön arka birliktemi çalışır)

Merhaba keşke ilk yetkili servisten yardım alsaydınız, 30-45dk işçilik ile olacağını düşünüyorum, neyse sis farlarınız takıldı ise sorun yok (ben yetkili serviste orjinal sis farı taktırmıştım) montaj sonrasında, araç beynine bilgisayar bağlayarak, araç sis farlı seçeneği seçilince aktif oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Samsung Note III

2014 Peugeot 308 1.6 e-hdi 115hp Allure (Sedefli Beyaz) + Cam Tavan + 18'inch Jant + Denon Hi-Fi + Navigasyon + Geri Görüş Kamerası + Anahtarsız giriş ve çalıştırma.

263 Mesaj
25 Eylül 2011; 13:09:52 

Sayın 'gonuldagi' ;

Bu saydığınız araçlardan kaçını test ettiğinizi veya sahibi olarak kullandığınızı bilmiyorum ancak,

Bir kaç sene önce 110hp dizel 308 (sıfır olarak aldım kullandım) performansı ve yakıt ekonomisi inanılmazdı (kaldı ki o senelerde aynı segmentte onlarca marka model araç test etmiştim, özellikle opelin 1.3 dizel motoru Peugeotun yanına bile yanaşamaz (aracı kaldırmaya bile yetmiyor), yine önerdiğiniz opelin işçilik kalitesi (uzman olmaya gerek yok) kötü bir çift standart göz ile bile ne kadar yetersiz olduğu ayırt edilebiliyordu. Peugeottan memnun kalmam neticesinde yine sıfır 3008 satın almadan önce onlarca marka ve model test ederek Peugeot 3008 satın aldım, yine bir o kadar sorunsuz ve kaliteli olduğuna kefil olurum, 1.5 senedir kullanıyorum tık yok arabada saat gibi çalışıyor, eş değer diğer marka araçlar için forumlarda bir çok şikayet var, bence ön yargılarınızdan daha fazla test sürüşü ve yeni araçlar satın alarak kurtulun derim, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon79 -- 25 Eylül 2011; 13:17:42 >

Samsung Note III

2014 Peugeot 308 1.6 e-hdi 115hp Allure (Sedefli Beyaz) + Cam Tavan + 18'inch Jant + Denon Hi-Fi + Navigasyon + Geri Görüş Kamerası + Anahtarsız giriş ve çalıştırma.

263 Mesaj
25 Eylül 2011; 13:16:46 

quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

308 almayı düşünüyorum. dizel versiyonu. kullanıcılar olarak tavsiye eder misiniz? konfor, ekonomi, piyasa, sağlamlık açısından nasıl buluyorsunuz? bilgi verirseniz sevinirim:)

Kesinlikle öneririm, halk arasındaki ' az yakar, çok kaçar' sözü bu araç için birebir geçerli.

Samsung Note III

263 Mesaj
25 Eylül 2011; 13:18:15 

quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

1,6 hdi 110 beygir hocam teşekkürler

110hp dizel öneririm ;)

Samsung Note III

1989 Mesaj
30 Eylül 2011; 9:20:01 

arkadaşlar aracına sonradan cruse control taktıran varmı? ben sonradan taktırdım bazen bu çalışmşyor, yani 4., 5. viteste yüksek hızlarda sanki 2. viteste çalışmadığı gibi çalışmıyor. servise götürdüm, orda olmadı ama bu zaman zaman oluyor? bu sorunla karşılaşan oldumu?(araç 2009, 308 sw 1.6 110 hdi)

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

263 Mesaj
30 Eylül 2011; 9:57:50 

İmzamdaki aracımda orjinal olarak cruise control var, çok dikkat etmememe rağmen 70km hızın altında devreye girmediğini anımsıyorum, otomatik vites olduğu için alt vites aralığı konusunda bir fikrim yok hiç dikkat etmedim.

Samsung Note III

1283 Mesaj
2 Ekim 2011; 2:06:36 

merhaba arkadaşlar.2008 model 1.6HDİ COMFORT modeli bir 308 var.boyasız 32500 istiyor?Sizce kaça kadar verilmeli bu araca?teşekkürler...

VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

1798 Mesaj
2 Ekim 2011; 23:27:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

merhaba arkadaşlar.2008 model 1.6HDİ COMFORT modeli bir 308 var.boyasız 32500 istiyor?Sizce kaça kadar verilmeli bu araca?teşekkürler...

Bu araç comfort ama hangi paketler var için söyle izah edebilirim, bu aracın jantı ojinaldan var mı yada orta kolçak gibi eğer varsa exlm. paket vadır (modelden dolayı paketlerde değişiklik göstermekte) ve bu aracın km eğer uygun km ise ve HP (beygirini) yazmanız daha sağlıklı bilgi vermemizi sağlar, aracınız bu modellerde 110luk dizelse boyasız temiz olduğundan bu civarlar etmekte ama yinede biraz daha indirime zorlamakta fayda vardır.

1283 Mesaj
4 Ekim 2011; 11:10:53 

quote:

Bu araç comfort ama hangi paketler var için söyle izah edebilirim, bu aracın jantı ojinaldan var mı yada orta kolçak gibi eğer varsa exlm. paket vadır (modelden dolayı paketlerde değişiklik göstermekte) ve bu aracın km eğer uygun km ise ve HP (beygirini) yazmanız daha sağlıklı bilgi vermemizi sağlar, aracınız bu modellerde 110luk dizelse boyasız temiz olduğundan bu civarlar etmekte ama yinede biraz daha indirime zorlamakta fayda vardır.

çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

32 Mesaj
8 Ekim 2011; 11:29:46 

Herkese merhaba, ya arkadaşlar görüyorumki 307 yi kötülemeyen kalmamış, bendede 2004 model 1.6 benzinli 110 hp 307 var ve 2.5 yıldır kullanıyorum, ve ben bir avcıyım doğa av balık ördek kaz peşinde koşan bir adamım, ben bu arabayı 4x4 gibi kullanıyorum girmediğim bir bozuk satıh :)) kalmadı, yada mıcırmı istersiniz çamuramı saplanmadım patinajamı düşmedim, çaydanmı geçmedim, bir kez olsun beni yolda koymadı, inanın 40bin km yaptım aldığımdan beri, daha ön takım bile yaptırmadım, akkayaya giderim özel servistir, daha bir parçasını değiştirmedim, yağ hava filtresi bilmemne, 1 ay önce ön takımları eskimiştir artık dedim değiştirelim dedim bir tık bile bulamadılar, acaba diyorum benim bindiğim pug değilmi, 308i daha çıkmadan kötülemeye başlamış arkadaşlar siyasi olarak bende fransızları sevmiyorum açık konuşayım, ama 308i test ettim herşeyiyle mükemmel, hele dizeli çok harika, hız makinesi gibi hızlanmalarıda çok süper, test etmeyen arkadaşlara tavsiye ederim gidin bi test edin, herkese selamlar saygılar...

Dünya, cehenneme göre cennet, cennete göre cehennemdir.

1798 Mesaj
8 Ekim 2011; 13:39:13 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihsisli

Herkese merhaba, ya arkadaşlar görüyorumki 307 yi kötülemeyen kalmamış, bendede 2004 model 1.6 benzinli 110 hp 307 var ve 2.5 yıldır kullanıyorum, ve ben bir avcıyım doğa av balık ördek kaz peşinde koşan bir adamım, ben bu arabayı 4x4 gibi kullanıyorum girmediğim bir bozuk satıh :)) kalmadı, yada mıcırmı istersiniz çamuramı saplanmadım patinajamı düşmedim, çaydanmı geçmedim, bir kez olsun beni yolda koymadı, inanın 40bin km yaptım aldığımdan beri, daha ön takım bile yaptırmadım, akkayaya giderim özel servistir, daha bir parçasını değiştirmedim, yağ hava filtresi bilmemne, 1 ay önce ön takımları eskimiştir artık dedim değiştirelim dedim bir tık bile bulamadılar, acaba diyorum benim bindiğim pug değilmi, 308i daha çıkmadan kötülemeye başlamış arkadaşlar siyasi olarak bende fransızları sevmiyorum açık konuşayım, ama 308i test ettim herşeyiyle mükemmel, hele dizeli çok harika, hız makinesi gibi hızlanmalarıda çok süper, test etmeyen arkadaşlara tavsiye ederim gidin bi test edin, herkese selamlar saygılar...

İnsanlarımız ön yargı olayını bırakamadılar, sağlam olan alman sağlam hurdalarıda alman her aracın bir kalite markası vardır bende siyasi olarak hiç mi hiç fransızları ve almanları sevmem hepsi kendini düşünür, işte türk aracı olmadıgından bunların eşekleri idare ediyoruz :S

1798 Mesaj
9 Ekim 2011; 22:26:59 

Bende biniyorum aynı marka aynı model araca fakat yağdan başka servise ugramadım o sizin sansınıza kalmış

639 Mesaj
9 Ekim 2011; 23:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

merhabalar geçtiğimiz ağustos ayında çevremizden onca peugeot almayın diyenleri hiçe sayarak kendimiz tecrübe etmek adına aldığımız 2011 yeni peugeot 308 1.6 hdi active araç bugün itibariyle ikinci arızasını vermiş durumdadır araç makyajlı kasa artık hatalar düzeltilmiştir diye umduk ama nafile peugeot yaptı yine yapacağını daha 2 aylık olmamış sıfır araç 3500km'de 2 arıza vermiştir birinci arızası ilk aldığımız günden beri olan fabrikasyon hata yüzünden kaynaklanan frene basınca direksiyon titremesi arızasıydı salıncak burçları değiştirildi daha sıfır aracın ve çok şükür sorun çözüldü dedik ama bugün ailecek gezmeye çıktığımızda parke zeminde aracın direksiyon kutusunun lak lak ses yaptığını ve direksiyona vurduğunu farkettim buda 2 oldu şimdi çıkıpta kimse bunlar normaldir olur demesin araç mekanik arıza kaynamaktadır bundan önce mitsubishi opel gibi birçok marka araç kullandık opel aracımız yolda bırakmaya kadar birçok olumsuzluk ve arıza çıkardı tamam ama bu tür mekanik sorunlar hiç çıkarmamıştı 308'den önceki 2009 mitsubishi lancer aracımızı büyük memnuniyetlen kullanmıştık hiç arıza çıkarmamıştı ve 308 bize gerçekten lancer'ı mumlan aratıyor bugün aracı aldığımız bayii'ye gittim durumu anlattım alın aracınızı geri dedim ilgileneceklerini söylediler tabi her zamanki gibi ve 308'lerden şuana kadar hiç arıza görmedik dediler yani gözümün içine baka baka rahatça yalan konuşuyorlar interneti açın forumlara bakın peugeot araçlarından buna 308'de dahil birçok sorun yaşayan onlarca kullanıcı var dedim ya bunlar ve biz hep yalan konuşuyoruz ya da peugeot bize özellikle verdi bu sorunlu araçları dedim ben şuana kadar aldığımız onca araç içinden bu kadar kısa sürede ve fazla arıza yapan aldığımıza pişman eden bir araç hiç görmedim biz kullanıcılar olarak peugeot alacakları uyarmamız lazım bugün ben bayii'deyken bir aile araç bakmaya peugeot'a geldiler ben uyardım almayın dedim alıpta sinir stres yaşamayın paranızla rezil olmayın dedim bana değerlendireceklerini söylediler eğer yararlı olabilmişsem ne mutlu bana ben forumda peugeot düşmanlığı olduğuna inanmıyorum peugeot kullanmış memnun kalmamış kişilerin çıkıpta insanları uyarması en doğal haklarıdır burası sonuçta forum sitesi ateş olmayan yerden duman çıkmaz sonuçta diğer markalar değilde neden peugeot kötüleniyor bunu yargılamak gerekir bir peugeot kullanıcısı olarak ben peugeot'u asla kimseye önermiyorum kullandığımız malın fanatikliğini yapmaya hiç gerek yok aynı sorunları bir başka marka araç alıp onlanda yaşasaydım bunu çıkar söylerdim aracı aldığımızda aksesuar siparişi vermiştik aksesuar ellerinde yokmuş fransadan gelecekmiş tamam dedik birçok kez mail gönderildi servis tarafından hızlı göndermeleri için ama nafile bu zaman oldu hala aksesuar gelmiş değil peugeot'un Türk kullanıcılarına verdiği önem en basitinden buradanda bellidir.

saygılar...

Geçmiş olsun arkadaşım sende peugeot kurbanları arasına girmişssinn..Allah göstermesinde klasik peugeot arızları seninde başına gelirse benim başıma geldiği gibi vay haline..
Zaten titreme direksyon kutusu kronik sorunlar peugeot bunu bildiği halde 2007 ekimden bu yana hiç bir geliştirme yapmıyor..
Benim sana tavsiyem d ireksyon kutunu senin revizyona gönderecekler çünkü değişim yapmıyorlar kesinlikle bunu kabul etme yenisiyle değiştirilmesi istediğini başta söyle çünkü anlaşmalı bir tamircileri var oraya revizyona gidiyor.Benimki geçen hafta revizyona gitti gene ses yapıyor haberin olsun
Geçmiş olsun inşaallah daha fazla sorun yaşamazsın??

639 Mesaj
9 Ekim 2011; 23:55:20 

quote:

Bende biniyorum aynı marka aynı model araca fakat yağdan başka servise ugramadım o sizin sansınıza kalmış

SAna şans eseri iyisi gelmiş yoksa peugeotdan memnun kimse sayısı nadirdir..Ben bir tek bu forumda oda 3-5 kişi memnun gördüm onun dışında çoğu kullanıcıdan memnuniyetsizlik var.
Çünkü müşteri memnuniyeti bu markada yok.Alırsan alırsın almazsan almazsın tok satıcı zihniyeti var..

1798 Mesaj
10 Ekim 2011; 16:14:01 

İşte sizdeki önyargı bu arkadaşım bu olaylar en iyi dediğiniz firmalardada cıkıyor cıkmama gibi bir olay yok, şimdi o hiç sorun cıkmaz diye aldığınız marka kötü olarak mı nitelendiyorsunuz böyle ön yargı ile giderseniz hiç bir araçtan memmun olmazsanız o zaman gidin biraz daha para verin Volvo alın 0 sorun diyorlar cıkarsa geri verirsiniz

32 Mesaj
11 Ekim 2011; 12:54:14 

quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

merhabalar geçtiğimiz ağustos ayında çevremizden onca peugeot almayın diyenleri hiçe sayarak kendimiz tecrübe etmek adına aldığımız 2011 yeni peugeot 308 1.6 hdi active araç bugün itibariyle ikinci arızasını vermiş durumdadır araç makyajlı kasa artık hatalar düzeltilmiştir diye umduk ama nafile peugeot yaptı yine yapacağını daha 2 aylık olmamış sıfır araç 3500km'de 2 arıza vermiştir birinci arızası ilk aldığımız günden beri olan fabrikasyon hata yüzünden kaynaklanan frene basınca direksiyon titremesi arızasıydı salıncak burçları değiştirildi daha sıfır aracın ve çok şükür sorun çözüldü dedik ama bugün ailecek gezmeye çıktığımızda parke zeminde aracın direksiyon kutusunun lak lak ses yaptığını ve direksiyona vurduğunu farkettim buda 2 oldu şimdi çıkıpta kimse bunlar normaldir olur demesin araç mekanik arıza kaynamaktadır bundan önce mitsubishi opel gibi birçok marka araç kullandık opel aracımız yolda bırakmaya kadar birçok olumsuzluk ve arıza çıkardı tamam ama bu tür mekanik sorunlar hiç çıkarmamıştı 308'den önceki 2009 mitsubishi lancer aracımızı büyük memnuniyetlen kullanmıştık hiç arıza çıkarmamıştı ve 308 bize gerçekten lancer'ı mumlan aratıyor bugün aracı aldığımız bayii'ye gittim durumu anlattım alın aracınızı geri dedim ilgileneceklerini söylediler tabi her zamanki gibi ve 308'lerden şuana kadar hiç arıza görmedik dediler yani gözümün içine baka baka rahatça yalan konuşuyorlar interneti açın forumlara bakın peugeot araçlarından buna 308'de dahil birçok sorun yaşayan onlarca kullanıcı var dedim ya bunlar ve biz hep yalan konuşuyoruz ya da peugeot bize özellikle verdi bu sorunlu araçları dedim ben şuana kadar aldığımız onca araç içinden bu kadar kısa sürede ve fazla arıza yapan aldığımıza pişman eden bir araç hiç görmedim biz kullanıcılar olarak peugeot alacakları uyarmamız lazım bugün ben bayii'deyken bir aile araç bakmaya peugeot'a geldiler ben uyardım almayın dedim alıpta sinir stres yaşamayın paranızla rezil olmayın dedim bana değerlendireceklerini söylediler eğer yararlı olabilmişsem ne mutlu bana ben forumda peugeot düşmanlığı olduğuna inanmıyorum peugeot kullanmış memnun kalmamış kişilerin çıkıpta insanları uyarması en doğal haklarıdır burası sonuçta forum sitesi ateş olmayan yerden duman çıkmaz sonuçta diğer markalar değilde neden peugeot kötüleniyor bunu yargılamak gerekir bir peugeot kullanıcısı olarak ben peugeot'u asla kimseye önermiyorum kullandığımız malın fanatikliğini yapmaya hiç gerek yok aynı sorunları bir başka marka araç alıp onlanda yaşasaydım bunu çıkar söylerdim aracı aldığımızda aksesuar siparişi vermiştik aksesuar ellerinde yokmuş fransadan gelecekmiş tamam dedik birçok kez mail gönderildi servis tarafından hızlı göndermeleri için ama nafile bu zaman oldu hala aksesuar gelmiş değil peugeot'un Türk kullanıcılarına verdiği önem en basitinden buradanda bellidir.

saygılar...

Kardeşim yazdıklarını okudum geçmiş olsun diyorum, hayatta olmayan hiçbirşey elbette görüşlerine saygı duyuyorum, olmuş olabilir bu söylediklerin, bence arızalarını biran önce gider ve aracınıda iyi günlerde kullan ben pug çok iyidir şöyledir böyledir diye övecek değilim ama bende 15 yıldır pug kullanıyorum, memnunun çok şükür beni şaşırttığı bir arızası olmadı, 205-306-307 bunların hepsine sahip oldum, vebeni yarı yolda bırakmadı bikeresinde 205e 190 basmıştım hararet yaptı oda çok normal 1.1 motor vardı birde ben bile bile limitlerini zorladım, transporterle kapıştık ve inan beni geçemedi 2000 cc bir arabaydı onlarda şaşırdılar çünkü oda bizimdi :)) ama tam 4-5 saat kesintisiz kullandım arabada 5 kişiydik ve bagajımda doluydu inan bana opelimizde oldu 140ı geçmek için arkadan tuğ veriyoduk ve 1.4 tü, ama süspansiyon konusuna gelince bende çok şikayetçiyim traktör gibi sesi geliyo tan diye bi ses geliyo birde arkada 1-2 kişi varsa kabir azabı çektiriyo, ama önlerde bi sorun yok ne varsa arkada var, bir türlü şu süspansiyon işini halledemedi okadar kzııyorumki bu konuda pejoya, biriki mühendisini bulup şamarlamak bile istediğim oluyo valla :)) sorunsuz hiçbir araba yok, polomuzda oldu 98di inan en çok erken çürüdü mesela, kaloriferden sua bile attı üzerimize, tarnsporteride 100 bin kmde bitirdik :)) bilmiyorum bizmi çok hırpaladık, ısınamadıysan bence değiştirmende fayda var, ancak şöyle baktığımda 308 bi hayli fazla var piyasaya çoğuna soruyorum memnun olmayan henüz görmedim, bide kısmet meselesi bence hiçbir sorun yaşamayanda vardır, e bunada bakarak 308 on numara diyebilirmiyiz hayır tabiki, ama haddim olmadan bir tavsiyede bulunabilirim arabandaki sorunları gidermeye bak sonrada bak bakalım birdaha böyle sorunlarla karşılaşıyormusun, ben 308i test ettim 110 hp dizel otmtkti ve süper bir arabaydı bende almayı düşünüyorum tabii inşallah kısmetse, tekrar geçmiş olsun diyorum

Dünya, cehenneme göre cennet, cennete göre cehennemdir.

1798 Mesaj
13 Ekim 2011; 11:40:41 

Dünden önce yağan dolu dikmen'de ortaya karışık dondurma misali yağmıştır. önce kafam kadarlı, sonra cevizli, sonunda da fındıklı kıvamında düşmüş, sonuç olarak arabaların tavanın ağzına etmiştir. boşuna dememişler ankara'nın dikmeni diye.. Arkadaşlar tavanda 6 tane göçük var hafif dün gittim ABC'ye aşagıda vakumla cektircektim adamlar mini onarım değilde normal kaskodan 1,5 milyara hasar var diye yapacaklardı yaptırmadım zaten belli olmuyor birde üç kağıtcılar onlara hiç birsey yaptırırmaz 6 tane göçük var fazla olsun diye her yere işaretlemişler ticarette dökmüşler. Sizce ne yapayım 6 tane hafif bellide olmuyor cok dikkatli bakmayınca bilede yada dursun sonra mı yaptırsam yeni bir tekneloji cıkınca

1798 Mesaj
15 Ekim 2011; 13:49:46 

0

0

2007 sonbaharında pazara sunulan Peugeot 308, 307’nin açtığı başarılı yolda ilerliyor. Yaklaşık 100 ülkede ticarileştirilen Peugeot 308, uluslararası hedefleri doğrultusunda, Rusya ve Türkiye sırasıyla Peugeot 308’in en büyük 6. ve 10. pazarları oldular. Yenilenmesinden birkaç hafta sonra bir milyonuncu 308 – kilometrede sadece 98 g CO2 emisyona sahip 1.6 HDi HB – Sochaux Fabrikası’nın üretim bantlarından 5 Eylül günü çıktı.

Rekabetin her zaman yoğun olduğu “M1″ segmenti kapsamında kompakt aile modelleri sınıfında Peugeot’nun önemli bir oyuncu olarak kabul görmesini sağlayan 307’nin halefi Peugeot 308, öncelikle 2007 sonbaharında hatchback, 2008 ilkbaharında SW ve bir yıl sonra Coupe Cabriolet gövde tipleriyle satışa sunulmuştu. 2010 yılının ilkbaharında çıkarılan simgesel GTi versiyonu ile de ürün yelpazesi zenginleştirildi.

Bu farklı gövde tiplerinin her biri başarılı oldu: 2011 yılının ilk yarısında, toplam satışların %69’u 308 HB, %22’si SW versiyonlarından oluşurken, 308 CC (% 9) Avrupa Coupe-Cabriolet pazarında 207 CC’nin arkasından 2. liğini sürdürdü.

Gövde tipleri 308’in özellikle Avrupa pazarlarına yönelik olmasını sağlarken (satışların % 80’i), motor karması da %66 dizel motorlardan oluşuyordu.

Yaklaşık 100 ülkede ticarileştirilen 308 uluslararası hedeflere sahip: örneğin, Rusya ve Türkiye sırasıyla en büyük 6. ve 10. pazarlarıdır.

Yeni 308 ile Nisan 2011’de modelin ticari yaşamın ikinci dönemi başladı. Yenilenen 308 modeline Peugeot Markası’nın yeni tasarım kodları incelikle dahil edildi. Üç farklı gövde tipi, HB, SW ve CC, daha teknolojik bir zarafete doğru değişim gösterirken, siyah titanyum maskeli yeni xenon farlar veya özel GTi versiyonunda olduğu gibi dinamizm de her zaman ön planda tutuldu.

Yeni 308, bir yandan lansmanından bu yana kabul gören dinamik mükemmelliğini sürdürmeyi amaçlarken, aynı zamanda bundan böyle çevreye saygı anlamında da referans olarak anılmak istiyor. 25 kg azaltılmış ağırlığı, yuvarlanmaya karşı ultra düşük dirençli lastikleri, üzerinde yeniden çalışılan aerodinamik yapısı, optimize edilmiş motorları (98-200 hp arasında dört benzinli ve 92-163 hp arasında dört HDi motor) bu hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunacaklar.

Yenilikçi e-HDi Start&Stop teknolojisine sahip 112 hp gücündeki Euro 5 uyumlu 1.6 HDi FAP motor segmentinde bir rekor olan 98 g / km CO2 emisyonu sergiliyor.

Kentsel kullanımda yakıt tasarrufu, çalışma konforu ve sessizliği: e-HDi versiyonlarının argümanları yeni 308 siparişlerine de yansıyor ve siparişlerin üçte birini temsil ediyor.

Bir milyonuncu üretiminden, yeni üstünlüklerinden, 44 versiyon içeren zengin ürün gamından güç alan Peugeot 308’in 2011 yılında dünya çapında 220.000 satış hedefi var.

308 Fransa’da Sochaux ve Mulhouse fabrikalarında günde yaklaşık 1.000 adet üretiliyor.