Şimdi Ara

/// PEUGEOT 308 ///

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.820
Cevap
56
Favori
1.476.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

/// PEUGEOT 308 ///

/// PEUGEOT 308 ///
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bu resim çok hoşuma gitti de 400 kb tı geçtiği için linkini koyuyorum bi bakın derim arkadaşlar
    http://www.autobloggreen.com/photos/peugeot-308-hdi/413500/
  • 308 le ilgili bilgi ve web sayfası

http://otomobil.milliyet.com.tr/detay.asp?id=4724

Yeni 308 yıl sonunda geliyor

Peugeot’nun orta sınıftaki yeni modeli 308, Fransız üreticinin yeni hedeflerinin bir öncüsü niteliğinde. 308, bu çerçevede kalite konusunda da referans olacak

15 Ekim 2007 Pazartesi
    Levent Köprülü

Rekabetin yoğun olduğu (ki C-Sınıfında Avrupa’da yaklaşık 50 model var) orta sınıfta yerini alacak yeni Peugeot 308, bu yılın sonlarında Türkiye’de satılmaya başlıyor. 307 temelinden geliştirilen, ancak daha iddialı bir araç haline gelen 308, Fransız üretici açısından pek çok “ilk”i de beraberinde getirecek.
    307’den 74 mm uzun olan 308’in ön tasarımı, Peugeot’nun spor otomobil konsepti 907’den alınmış. Markanın tasarım çizgilerini yansıtan ön bölüm, tıpkı 207’de olduğu gibi iki farklı alternatife sahip. “Classic” ve Dynamic” diye adlandırılan bu iki alternatifte ön radyatör ızgaraları farklı. Tabii arka tamponlar da farklılık göstermekte.
    İç mekanında özellikle arka koltuktakilere daha fazla diz mesafesi sunan 308’in göstergeleri ve orta konsolu tamamen yeni bir anlayışla tasarlanmış. Bolca eşya gözünün yer aldığı iç mekânda, farklı renklerin de kullanıldığı dikkat çekiyor.

Yöneticiler de kullanıyor
    Peugeot’da yeni CEO Christian Streiff’ın ortaya koyduğu, çevrecilik ve kalite konusundaki hedeflere atılan ilk adımlardan biri olan 308, firma yetkililerince bu anlamda “referans” kabul ediliyor.
    Yetkililer bu noktada aracın, (iyi ve kötü) 307’deki tüm deneyimlerden yararlanılarak geliştirildiğinin yeniden altını çiziyorlar. Bu nedenle 308’de ilk kez, testler için 2 milyon km’den fazla yol yapılmış. Daha önce hiçbir model için bu denli uzun kilometreler kat edilmediği belirtiliyor. Ayrıca Peugeot’daki pek çok üst düzey yönetici ve çalışan da şu sıralar 308 kullanıyormuş. Şayet bir arıza veya aksaklıkla karşılaşılırsa, hemen üzerine gidilebilsin diye.
    Bununla birlikte 307’nin temellerinde üretilmesine rağmen aracın tüm elektronik altyapısı değiştirilmiş.

Performans ve çevrecilik

308, ilk etapta dört benzinli ve üç dizel motorla satışa çıkıyor. 1.4 lt (95 HP), 1.6 lt (120 HP), 1.6 lt Turbo (140 HP - Otomatik ve 150 HP) benzinli motorların yanında, 1.6 HDI (90 ve 110 HP) ile 2.0 lt HDI (136 HP) dizeller de yerini almış. Tabii 2.0 lt dizel Türkiye’de olmayacak.
    Dizel motorlar, düşük emisyon değerleriyle çevrecilik iddialarını kanıtlarken, bazı pazarlarda 1.6 lt motorlarla Michelin’in “Energy Saver” lastikler kullanılmış. Bu lastikler, düşük yuvarlanma dirençleriyle yakıt tasarrufuna katkı yapıyor. Güvenlik yönünden bazı modellerde 9 hava yastığı da bulunurken, konfor için çift yönlü elektronik klima, koku yayıcı, direksiyonla yönleneen xenon farlar, MP3 özellikli ve JBL kolonlu müzik sistemi donanım paketlerine göre standart ya da isteğe bağlı donanımlar arasında.

'Sedan şimdilik yok’

Peugeot Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Jean-Pierre Vieux, Türkiye pazarında sedan kasa tipinin büyük önem taşıdığını bildiklerini kaydederken, şimdilik bir başka sedan model getirmeyi düşünmediklerini bildirdi.
    Vieux, Çin ve Arjantin’de üretilen 307 Sedan konusunda çok düşündüklerini, ancak aracın bir süre sonra yenileneceği gözönüne alındığında bundan vazgeçtiklerini söyledi.
    308’in de ileride bir sedan versiyonu olacağını ifade eden Vieux, bu yeni model çıktığında Türkiye pazarı için ciddi şekilde düşünülebileceğini, ancak bunun iki yıldan önce gerçekleşmeyeceğini belirtti.

• quote:

Orjinalden alıntı: erdemdogan24

Ewt ben marka fanatiğiyim peki siz?Fransayla yatın fransayla kalkın.Focusu 308 kıyaslayanlar ne peki marka fanatiği değilmi.Daha araç çıkmadan performans tan bahsediyosunuz.Sanki test ettin.Daha elini sürmedin ulan.Kime marka fanatiği diyosunuz.Daha çıkmadan aracı göklere çıkardınız daha neyn ne olduğunu siz bile bilmiyosunuz gelip focus alcak adama 308 öneriyosun.Sen biliyomusun nasıl bişi olduğunu ben sölim 307 nin Formula 1 kaputlusu.407 sisleri çakmışlar.İç mekan aynı sadece elektro klima var.Gerisi hikayeeee.1,6 hdı 120 bg motor olsa neee olmasa neee.Focustaki duratorq kadar performans beklemeyin ve şu salak F1 aracı muhabbetini kesin.Çıksan yaygınlaşsın(çok beklersiniz) ondan sonra gelin burda şöle böle değin.407 de çıkınca süper diyodunuz ikinci eller pazarlarda çürüyo çürüyo.Dönünde arkanıza bakın.Kronik sorunlarda rekor kırıyosunuz bee.Daha ne olsun.

Focus'un tarihinde altın direksiyon ödülü varmı bir araştır bakalım. Bu ödülü verenler Alman Auto Bild dergisidir. Prestijli bir yayındır ve referans kabul edilir. Bu sene segment bazında ödül alan markalar,

2007 yılı segment bazında Altın Direksiyon ödülü kazanan araçlar.

Skoda Fabia, (VW satın aldı ALMAN markası)
    Peugeot 308, (Fransız)
    Audi A4, (ALMAN markası)
    VW Tiguan (ALMAN MArkası)
    Mercedes SLR McLaren Roadster (ALMAN Markası)

Gördüğün üzere 2008 makyajlı Volvo çakması Focus'un listede yok... Ödülü veren senin ALMAN ALMAN diye haykırdığın milletin en çok okunan prestij ve referans kabul edilen AUTO BILD'dir.

İşte habere ait link ;

http://www.autobild.de/artikel/Themen-News-Europaeer-vorn_447547.html

İşte resimler ;

/// PEUGEOT 308 ///

/// PEUGEOT 308 ///

/// PEUGEOT 308 ///

• 308 NCAP'tan 5 yıldızı kapmış..http://www.euroncap.com/tests/Peugeot_308_2007/295.aspx
  • quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Cerato'yu bende kullandım ve gerçekten güzel araba ama 308 ile Cerato'yu kıyaslamam mümkün değil. 308 her açıdan iyidir.

Kore'li firmalar giderek çıtayı yükseltiyorlar. Her iki markanın da kendine göre avantajları var fiyat donanım, imaj vs.
    Cerato'nun yerine çıkacak olan model çok ses getirecek gibi... Uzun vadede büyük markaların işleri gittikçe zorlaşıyor :)

/// PEUGEOT 308 ///

/// PEUGEOT 308 ///

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yurdaer -- 8 Eylül 2008; 22:54:48 >

• Bence yalan olurlar bu piyasada
    quote:

Orjinalden alıntı: yurdaer

quote:

Orjinalden alıntı: OtoTurk

Cerato'yu bende kullandım ve gerçekten güzel araba ama 308 ile Cerato'yu kıyaslamam mümkün değil. 308 her açıdan iyidir.

Kore'li firmalar giderek çıtayı yükseltiyorlar. Her iki markanın da kendine göre avantajları var fiyat donanım, imaj vs.
    Cerato'nun yerine çıkacak olan model çok ses getirecek gibi... Uzun vadede büyük markaların işleri gittikçe zorlaşıyor :)

/// PEUGEOT 308 ///

/// PEUGEOT 308 ///

• alıntı :www.Hurriyet.com.tr

Bir depoyla 1689 km

Peugeot 308 HB 1,6 HDi modeli, Güney Afrika'da bir depo yakıtla bin 689,7 kilometre yol kat etti. Yeni

İşte Peugeot 308

Peugeot'tan yapılan açıklamaya göre, Peugeot 308 HB 1,6 l HDi 6 ileri vitesli model, Güney Afrika'da bir depo yakıtla bin 689,7 kilometre kat ederek, Güney Afrika'nın batı kıyısında, Cape Town'ın kuzeyinde yer alan Kleinzee şehri ile doğu kıyısındaki Durban yakınında bulunan Umhlanga şehri arasındaki Coast2Coast Challenge maratonunu ortalama 3,4 litre/100 kilometre tüketimle tamamladı.

Peugeot, bu maraton sırasında yayılan karbon miktarına karşı gelen sayıda ağaç dikmeyi de taahhüt ederken, Global Carbon Exchange Derneği tarafından hesaplanan sayıda ağaç, Johannesburg'un güneyindek Orange Farm bölgesine dikilecek.

Peugeot'nun Coast2Coast Challenge'deki modeli 30 Ekim - 9 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan Johannesburg Fuarındaki Peugeot standında sergilenecek.

Bu yıl Nisan ayında Türkiye'de yapılan tüketim testi dahilinde, Peugeot'un 5 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanına sahip, iki 308 1.6 HDi 110 bg modeli de ortalama 3,5 litre/100 kilometre civarında tüketimle İstanbul'dan Antalya'ya gidip dönmüştü.

iyide ödnemli olan test sürüşünde değil şehirdeki ortalama değerleri, bu arabaları test etmek için amlıyoruz ki günlük şehir içi kullanım ve şehirdışı ile karışık ortalama test değerleri bizim için daha gerçekçi olmazmı?

•  /// PEUGEOT 308 ///

Bagaj hacmi 430 Lt

http://www.peugeot.com.tr/general/Brochures/index.php?c=8e7968a19a3b9956feecce4799655e76

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pluripotent -- 14 Kasım 2008; 23:07:06 >
  • http://www.peugeot.com.tr/web/sub/peugeot_avantajpaketi/

arkdaşlar peugeot yukarıdaki linkte bir avantaj paketi açıklamış 2 yıl garanti uzatması oluyo galiba .sizce faydası olurmu almalımıyız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir341907

http://www.peugeot.com.tr/web/sub/peugeot_avantajpaketi/

arkdaşlar peugeot yukarıdaki linkte bir avantaj paketi açıklamış 2 yıl garanti uzatması oluyo galiba .sizce faydası olurmu almalımıyız.

Fiyat yazmamışlar.Fiyat nedir?Biliyor musunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

quote:

Fiyat için aradım ama bize daha bilgi verilmedi dediler.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: rouge34

quote:

Fiyat için aradım ama bize daha bilgi verilmedi dediler.

Umarım 1000 ya da 1.500 bin lira gibi fiyat çekmezler.
    Bende takip edeceğim.Servisten öğrenince fiyatını yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pluripotent -- 18 Kasım 2008; 11:35:21 >

• http://www.sahibinden.com/15_000_km_cokk_temiz_sifir_ayarinda_308_otomatik_stil_paketWQQaXQQ11305849WQQpXQQdisplayitem

sizce çok düşük bir fiyat degilmi? sıfırı pazarlıkla 39bin civarı dır bu aracın. neticede bu düşük fiyatıyla herhangi bi galeriye nakit verebilir neden netten satmakla uğraşıyor? dersiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzdag

http://www.sahibinden.com/15_000_km_cokk_temiz_sifir_ayarinda_308_otomatik_stil_paketWQQaXQQ11305849WQQpXQQdisplayitem

sizce çok düşük bir fiyat degilmi? sıfırı pazarlıkla 39bin civarı dır bu aracın. neticede bu düşük fiyatıyla herhangi bi galeriye nakit verebilir neden netten satmakla uğraşıyor? dersiniz

Çok düşük fiyat!!! Bi sakatlık var gibi duruyor ama günahınıda almıyım...

• quote:

arkdaşlar biraz önce peugeot bursa bayisinden telefonla öğrendim.aracın motorunu modelini ve nezaman aldığımı sordular.benim aracım 2009 model çıkartılan rakam 408 euro bir senelik 2 senelik 800 küsür euro dedi tam aklımda kalmadı.ayrıca arabanın garanti bitme yılı yaklaştıkça fiyat artıyomuş.sizce değermi.bence değer gibi duruyor ama yinede sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.malum benimki otomatik vites allah korusun bir arıza çıkartırsa baya faydası olur gibime geliyor.

• quote:

quote:

arkdaşlar biraz önce peugeot bursa bayisinden telefonla öğrendim.aracın motorunu modelini ve nezaman aldığımı sordular.benim aracım 2009 model çıkartılan rakam 408 euro bir senelik 2 senelik 800 küsür euro dedi tam aklımda kalmadı.ayrıca arabanın garanti bitme yılı yaklaştıkça fiyat artıyomuş.sizce değermi.bence değer gibi duruyor ama yinede sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.malum benimki otomatik vites allah korusun bir arıza çıkartırsa baya faydası olur gibime geliyor.

peki garanti sanki NORMAL garanti gibi mi işliyor, yoksa sınırlı veya belli aksam parçalarına mı garanti veriliyor???

Vallahi içiniz rahat etmesi için yaptırılabilir tabiki...

• quote:

Orjinalden alıntı: otmotvmhndsi

quote:

quote:

peki garanti sanki NORMAL garanti gibi mi işliyor, yoksa sınırlı veya belli aksam parçalarına mı garanti veriliyor???

Vallahi içiniz rahat etmesi için yaptırılabilir tabiki...

evet normal garanti gibi işler fakat 1 senelik 408 euro çok değil mi? ben kendi aracımı alırken 290 dolar ödedim garantim + 3 yıl uzadı. peugeot neden bu kadar pahalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erincar -- 21 Kasım 2008; 23:20:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: deepcosmos

Arkadaşlar 2008 Nisan ayından 308 comfotr paketli versiyon otomobilimi bursa'dan aldım. Mide bulantımım başlama zamanı;

1- Motor kaputu sileceklerin önündeki lastik yanlardan çıkıyor.
    2- Sol silecek sürücü önüne en üst noktaya suyu sürdükten sonra suyu tekrar çekiyor.
    3- Kapı cam fitilleri ne 206 , 207 ,207 ve 407 gibi değil .Servis birşey demesede ben yakından inceledim.İçteki kafide kısmın üst kısmında lastik olmamasından dolayı bütün tozu toprağı kadife kısıma doluyor.Hele camlar ıslakken sakın camı açıp kapamayın rezalet oluyor cam. Aksini söyleyen benimle irtibata geçsinler.
    4. Sol kapımdan kapı içine yani yüksek ihtimal camların fitilinden su giriyor ve kapıyı açmadan tahliye deliklerinden kapı içindeki su atılamıyor.Servis bunu bir türlü çözemedi.Sanırım bu hafta götürdüğümde ki bu 3 . gidişim olacak, umarım çözerler.Çünkü pişmanım japon arabası almadığıma ya da alman.
    Daha da bir çok ufak tefek inanın insana saçma sapan gelen birçok mühendislik hataları var.Örneğin kapı iç kısımlarındaki punta kaynak izlerinin sıçramasından dolayı oluşan pürüzler ki bu peugeot'un kalite kontrol birimlerinin iyi çalışmadan bu aracı piyasaya sürdüklerinin bir göstergesidir.Yukarda bahsettiğim eksiklikler ve hatalar bunun birer nedenidir. Peugeot bir an önce bu araçlarla ilgili çalışma başlatıp bu dediğim ve diyeceklerim problemleri ortadan kaldırmak için servislerine önem vermelidir. Yada servislerinin bu problemleri öyle yada böyle halletmelerini sağlamasını söylemelidir.Silecek için sanırım fabrikaya bildirim yaptılar tabii doğru ise. Diğerleri için maalesef daha bir şey yok.308 sahipleri lütfen benimle temasa geçsinler.

Peugeot Türkiye nedense bu konuya duyarlı davranmıyor müşteri memnuniyetini sağlamak adına açtıkları birimler nedense çalışmıyorlar. Beni 308 i aldıktan sonra aradılar bir de bu sorunları ilettikten sonra aradılar ancak maalesef hiç bir icraat yok . Bizi Avrupa Birliğine istemeyen sözde Fransız firması neden Avrupalı gibi davranmıyor. Sizce bunda bir gariplik yok mu .Acaba Türkiye 'ye ayıplı araç mı sokuluyor.Sizlerinde yorumlarını ve yardımlarını bekliyorum.

Konu tarafımızca Peugeot Turkiye ye iletildi sonuçları buradan takip edebilirsinizhttp://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=3230

Saygılarımla

• fotoğraf eklemek için;

önce fotoğrafınızı paint vb programları kullanarak en fazla 800*600 boyutuna küçültün.

Daha sonrahttp://imageshack.us adresine upload ediniz ve, en altta +işaaretli do not use... diye devam eden yaızıya tıklayı, altında açılan linki kopyalayınız.

Ve mesaj yazarken de [simage]tam buraya linki yapıştırınız[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otmotvmhndsi -- 26 Kasım 2008; 13:26:19 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.