Şimdi Ara

Bilim adamları göz takibiyle resim çizmeyi mümkün hale getirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilim adamları göz takibiyle resim çizmeyi mümkün hale getirdi  

Günümüzde kullanıcı hareketlerini izleyerek komutları anlayabilen bir çok ürün var. İngiltere'deki Imperial College London geliştiricileri ise bu teknolojiyi bir adım daha ileri götüren bir robot geliştirdi. Robot karşısındaki kişinin göz hareketlerini izleyerek bu hareketleri tuval üzerine yansıtıyor.

Göz kırpmak ve dik dik bakmak gibi eylemler de tanımlanarak çeşitlilik sağlanmış. Bu sayede rengin açıklığı, fırçanın ne kadar sert bastırılacağı gibi parametreleri kontrol etmek mümkün. Yayınlanan demo videosunda tatlı içerek kahvesini yudumlayan bir kişinin fotoğraf çizdiği gösterilmiş.

Şimdilik ham haliyle hazır olan bu teknolojinin ilerleyen zamanlarda geliştirilecek ve bu sayede daha güzel sanat eserleri ortaya koyulabilecek. Ayrıca bilim adamları bu teknolojinin beyindeki çoklu işlem yeteneğinin de geliştirilebileceğini belirtiyor. Zaten günümüz teknolojisi de insanlığı çoklu işlem yapma konusunda oldukça fazla zorluyor. Gelecek nesiller bu konuda daha yetenekli şekilde dünyaya gelebilir.

• Bunun bir kademe ileri taşınıp sadece zihin yoluyla yapılabilse 10 verirdim.

• zihin yoluyla oyunu kontrol etsek daha güzel olur

• bence zihin yolu ile oyun oynamayı yapmasınlar. zeka seviyeleri o zaman daha net anlaşılır.
  • Bu guzel olur mesele filmi ileri sariyorsun yada oyundaki arabayi gözle kontrol ediyorsun degisik guzel bir deneyim sunar.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Bunun bir kademe ileri taşınıp sadece zihin yoluyla yapılabilse 10 verirdim.

1 yıldız ver yorum gözüksün.
  • "Bunu çizen ressam kör oldu" gerçek olabilir.
  • Telekineziye kadar yolları var :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oooo kafalar kafalar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.