Şimdi Ara

iPhone 6S serisi nihayet raflarda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
3
Favori
3.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 6S serisi nihayet raflarda

Apple'ın 16 Ekim itibariyle ülkemizde satışa sunacağını duyurduğu ancak son dakika sürprizi ile 23 Ekim tarihine ertelediği iPhone 6S serisi nihayet raflara çıktı. Pek çok teknoloji mağazası iPhone 6S satışı için gece saat 00.00'dan itibaren çeşitli etkinlikler düzenledi, meraklı tüketiciler yine kuyruklardaydı.

iPhone 6S serisi için ülkemizde 9 Ekim tarihinde Apple Store mağazaları, operatörler ve diğer resmi satış noktalarında ön siparişler başlamıştı. Operatörlerin iPhone 6S serisi için taahhütlü ödeme tablolarını ilerleyen saatlerde paylaşacağız. Şunu belirtmek gerek ki Vodafone Red, Avea Prime, Turkcell Platinum üst seviye paketler bulunan aboneler öncelikli olarak seriye erişebilecek. 

Döviz kurundaki artış nedeniyle geçen seneki fiyatları mumla arıyoruz. Apple zaten geçtiğimiz aylarda bir fiyat ayarlaması yapmıştı. Seri satışa çıktığında dövize bağlı olarak ikinci bir fiyat ayarlaması daha geldi. Serinin perakende fiyatları şöyle sıralanıyor:

iPhone 6s 16 GB: 3,099 TL (Geçen yıl iPhone 6 2349TL idi)

iPhone 6s 64 GB: 3,499 TL

iPhone 6s 128 GB: 3,899 TL

iPhone 6s Plus 16 GB: 3,499 TL (Geçen yıl iPhone 6 Plus 2649TL idi)

iPhone 6s Plus 64 GB: 3,899 TL 

iPhone 6s Plus 128 GB: 4,299 TL

Cihazları paralel ithalat ile almak isteyenler de elini cebine götürmek zorunda. Yurtdışından getirilen iPhone 6S 16GB versiyonu 2750TL seviyesine kadar düşmüş durumda. Elbette pasaport kaydı müşteriye ait. Müşterinin 1 aylık süre içerisinde yurtdışına çıkış yapılmış bir pasaport bulması gerekiyor. Ayrıca 125TL de kayıt ücreti mevcut. Durum böyle olunca perakende satıştaki modelden çok fazla bir farkı kalmıyor. Pasaport kayıtlı isteyenler ise iPhone 6S 16GB versiyonunu 3400TL gibi çok yüksek rakamlara bulabiliyor.  

• Nihayet nihayet, geldi çok şükür...

Ne hasta bekledi sabahı
    Ne taze ölüyü mezar
    Ne şeytan bekledi bir günahı
    6s i beklediğimiz kadar

Büyük üstadı da rahmet le anmış olduk bu vesile ile, kapitalizmin en büyük numarası işte bu, pazarlayacağı şeyi size (size diyorum çünkü ben bu çarkın bir parçası değilim olmayacağım da) ihtiyaç gibi yutturması, bu cihazları kullananların %90 ı sadece Nasreddin Hocayı haklı çıkarmak için kullanıyor, kürkü ile kendini pazarlayacağını, olduğundan daha değerli görüneceğini zannedenler "kişi kıyafetleri ile karşılanır bilgisi ile uğurlanır" düsturunu bilmiyorlar belli ki.

Sanane kardeşim senin cebinden mi çıkıyor diyenlere cevabım tereddütsüz EVET dir, çöpe giden ekmeklerin boşa harcanan enerji ve suyun önüne geçmek için kamu spotu yayınları yapan devlet(ler) niçin 4500 TL lik telefonlara önlem almaz anlayamıyorum, onlar israfsa bu nedir? Küresel sermayenin çıkarları söz konusu olduğunda milli servet niçin "milli enayilik" e dönüşüyor bunu da anlayamıyorum, açık konuşmak gerekirse anlamakta istemiyorum. Aramızda da mutlaka bu cihazları tüketen ve tüketmeye hazır arkadaşlar var, gerçekten bu cihazlara ihtiyacı olup olmadıklarını kendilerine sorsunlar.

Çevremde benim içinde aynı şeyleri düşünen insanlar olduğunu çok iyi biliyorum, adam 10 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyor ve onun için sempron 2800 le 4770k arasında hiç bir fark yok, bunu onlara anlatamam anlatma ihtiyacı hissetmem ama siz arada çok büyük fark olduğunu hatta konuların bir biri ile alakası olmadığını anlarsınız, bilgisayarda da genelde içerik tüketirsiniz ama ürettiğiniz şeylerde vardır, çok uzun satırlı kodlarınızı derliyorsunuzdur, render alıyorsunuzdur, convert yapıyorsunuzdur, server olarak kullanıyorsunuzdur, oyun canavarısınızdır vs vs ama telefonda ne yapıyorsunuz Allah aşkına, telefonda donanımın güçlü olması gerektiğine inanan yada bu konuda kendini kandıranlara şunu da sormak isterim 1000 TL nin üzerindeki telefonların tümünün görünümü 5110 la tıpatıp aynı olsa idi hangi telefonları tercih ederdiler, 3500 TL ye kimse bir takoz almak istemezdi demek ki donanımdan çok tasarıma bakıyorsunuz yani ye kürküm ye cisiniz... Çoğunluğun böyle olduğunu çok iyi bilen efendiler 2 tane telefon yapıyorlar içi tamamen aynı olmasına rağmen birinin kasası plastik diğerininki metal olduğu için 10cm2 lik metal için sizden +600 TL istiyorlar :) (yoksa ağlasam mı bilemedim) işte ben buna ve bu sömürünün rağbet görmesine karşıyım. Israrla ben 3 aylık maaşımı telefona gömerim diyen varsa "size dar gelen bana bol gelir" der geçerim, adalet savaşçılığı oynayacak değilim.

...................
    Bazı arkadaşların yanlış anladığını yada bazı kavramları birbirine karıştırdığını fark etmem üzere bu paragrafı ekleme ihtiyacı hissettim.
    Konumuzu katagorize edecek olursak ana konumuz İHTİYAÇsa zevk ve israf(veya gösteriş)ı birbirine karıştırmayalım. Araba ihtiyaçtır ferrari zevktir, evet bilgisayarımızda kasa ihtiyaçtır ama corsair graphite zevktir ve bununda bir bedeli vardır. Ama telefonu diğer tüm ürünlerden ayıran bir fark var, zevk katagorisine sokabileceğiniz neredeyse her şey telefon kadar ulaşılabilir, uğraşılabilir değil, bende planörle uçmayı çok seviyorum ama ne bütçem ne zamanım nede eğitimim var. Siz hiç bağı bahçeyi satıp üstüne kredi çekip Ferrari alan birini gördünüz mü? Göremezsiniz çünkü arabayı almakla iş bitmiyor aslında yeni başlıyor, değer kaybı yakıtı vergisi vs vs bir çok gücü yeten insanı bile korkutuyor ve uzak tutuyor çokta güzel oluyor aslında, ama telefonda böyle bir şey söz konusu değil, varsayalım telefon içinde aynı sistem geldi, yıllık 2 kere vergisi olsun, operatör ücretlendirmeleri pahalı olsun vs vs o zaman göreyim ben 4500 TL lik telefona çok ihtiyacı olan "acın kabadayılarını", yok hava atmak için alıyorsa bedelini de ödesin, bu sistem aslında zenginlerin değil cahil fakirlerin lehine olurdu. Bir şeyin kolay ulaşılabilir ve devamında bedel ödenmemesi her zaman çok güzel bir şey değildir.
  • Bazı modellerde 1000 liraya yakın zam var. Saçma bir fiyatlandırma farklı platformun cihazları ama s6 edge plus aldım 2500 e 6s ı beklemediğim için pişman olur muyum diyordum. Zaten paramız yetmezmiş :D nedir bu fiyatlar böyle ya kimse kur frlan demesin diğer üreticiler de aynı kurla getiriyor.

• 1800 liraya Note Edge varken 3500 liraya iPhone 6s Plus neymis... Zengin telefonu resmen ya, gidiyom ben bu ulkeden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlara gel Şu telefonun fiyatından aylık maaşınız fazla değilse almayın olum artık. Mal diye üstünüze güldürürsünüz valla
  • La 4binlik telefonu alanlar tarifeyle bi 8-9 bin ödeyecek heralde. En iyisi nakit almak. Yoksa hiç uğraşmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackrz -- 23 Ekim 2015; 9:22:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pegasusun yurtdışı bilet indirimi var, 1 kişi amsterdam 315 tl, gidip ordan gelip almak belli ki çok daha ucuza gelecek.

• En ucuz plus 3.500 tl. Ne yapıyorsun o telefonla peki :) Yolunacak kaz çoksa yolarlar. Ne alırım ne de çevreme aldırırım. Ederi satış fiyatının kat kat altında olan bir cihaza o fiyatı belirlemek ayrı bir dumur, o cihazı almak ayrı bir dumur.

• Yurt dışında yakın fiyattaki telefonlar ülkemizde 2600 civarında satılırken Apple neyin kafasını yaşıyor acaba? Vergi, dolar kuru falan bahane olamaz. Resmen halkımızı enayi olarak görüyorlar. Gerçi bu fiyattan alanı ben de öyle görürüm.

• bu iphone 6s amerikada s6 ile aynı fiyat burada s6 dan 1000 lira daha pahalı mantığınıza yatıyosa gidin alın.

• Nihayet nihayet, geldi çok şükür...

Ne hasta bekledi sabahı
    Ne taze ölüyü mezar
    Ne şeytan bekledi bir günahı
    6s i beklediğimiz kadar

Büyük üstadı da rahmet le anmış olduk bu vesile ile, kapitalizmin en büyük numarası işte bu, pazarlayacağı şeyi size (size diyorum çünkü ben bu çarkın bir parçası değilim olmayacağım da) ihtiyaç gibi yutturması, bu cihazları kullananların %90 ı sadece Nasreddin Hocayı haklı çıkarmak için kullanıyor, kürkü ile kendini pazarlayacağını, olduğundan daha değerli görüneceğini zannedenler "kişi kıyafetleri ile karşılanır bilgisi ile uğurlanır" düsturunu bilmiyorlar belli ki.

Sanane kardeşim senin cebinden mi çıkıyor diyenlere cevabım tereddütsüz EVET dir, çöpe giden ekmeklerin boşa harcanan enerji ve suyun önüne geçmek için kamu spotu yayınları yapan devlet(ler) niçin 4500 TL lik telefonlara önlem almaz anlayamıyorum, onlar israfsa bu nedir? Küresel sermayenin çıkarları söz konusu olduğunda milli servet niçin "milli enayilik" e dönüşüyor bunu da anlayamıyorum, açık konuşmak gerekirse anlamakta istemiyorum. Aramızda da mutlaka bu cihazları tüketen ve tüketmeye hazır arkadaşlar var, gerçekten bu cihazlara ihtiyacı olup olmadıklarını kendilerine sorsunlar.

Çevremde benim içinde aynı şeyleri düşünen insanlar olduğunu çok iyi biliyorum, adam 10 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyor ve onun için sempron 2800 le 4770k arasında hiç bir fark yok, bunu onlara anlatamam anlatma ihtiyacı hissetmem ama siz arada çok büyük fark olduğunu hatta konuların bir biri ile alakası olmadığını anlarsınız, bilgisayarda da genelde içerik tüketirsiniz ama ürettiğiniz şeylerde vardır, çok uzun satırlı kodlarınızı derliyorsunuzdur, render alıyorsunuzdur, convert yapıyorsunuzdur, server olarak kullanıyorsunuzdur, oyun canavarısınızdır vs vs ama telefonda ne yapıyorsunuz Allah aşkına, telefonda donanımın güçlü olması gerektiğine inanan yada bu konuda kendini kandıranlara şunu da sormak isterim 1000 TL nin üzerindeki telefonların tümünün görünümü 5110 la tıpatıp aynı olsa idi hangi telefonları tercih ederdiler, 3500 TL ye kimse bir takoz almak istemezdi demek ki donanımdan çok tasarıma bakıyorsunuz yani ye kürküm ye cisiniz... Çoğunluğun böyle olduğunu çok iyi bilen efendiler 2 tane telefon yapıyorlar içi tamamen aynı olmasına rağmen birinin kasası plastik diğerininki metal olduğu için 10cm2 lik metal için sizden +600 TL istiyorlar :) (yoksa ağlasam mı bilemedim) işte ben buna ve bu sömürünün rağbet görmesine karşıyım. Israrla ben 3 aylık maaşımı telefona gömerim diyen varsa "size dar gelen bana bol gelir" der geçerim, adalet savaşçılığı oynayacak değilim.

...................
    Bazı arkadaşların yanlış anladığını yada bazı kavramları birbirine karıştırdığını fark etmem üzere bu paragrafı ekleme ihtiyacı hissettim.
    Konumuzu katagorize edecek olursak ana konumuz İHTİYAÇsa zevk ve israf(veya gösteriş)ı birbirine karıştırmayalım. Araba ihtiyaçtır ferrari zevktir, evet bilgisayarımızda kasa ihtiyaçtır ama corsair graphite zevktir ve bununda bir bedeli vardır. Ama telefonu diğer tüm ürünlerden ayıran bir fark var, zevk katagorisine sokabileceğiniz neredeyse her şey telefon kadar ulaşılabilir, uğraşılabilir değil, bende planörle uçmayı çok seviyorum ama ne bütçem ne zamanım nede eğitimim var. Siz hiç bağı bahçeyi satıp üstüne kredi çekip Ferrari alan birini gördünüz mü? Göremezsiniz çünkü arabayı almakla iş bitmiyor aslında yeni başlıyor, değer kaybı yakıtı vergisi vs vs bir çok gücü yeten insanı bile korkutuyor ve uzak tutuyor çokta güzel oluyor aslında, ama telefonda böyle bir şey söz konusu değil, varsayalım telefon içinde aynı sistem geldi, yıllık 2 kere vergisi olsun, operatör ücretlendirmeleri pahalı olsun vs vs o zaman göreyim ben 4500 TL lik telefona çok ihtiyacı olan "acın kabadayılarını", yok hava atmak için alıyorsa bedelini de ödesin, bu sistem aslında zenginlerin değil cahil fakirlerin lehine olurdu. Bir şeyin kolay ulaşılabilir ve devamında bedel ödenmemesi her zaman çok güzel bir şey değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amd64x2 -- 23 Ekim 2015; 11:24:56 >

• Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    10 numara yazı olmuş helal olsun

• Bu fiyatlarla cihazı alanlara acıyorum.Görgüsüzlüğün bu kadarı olmaz.
  • General. kullanıcısına yanıt
    Görgüsüzlükle ne alakası var ? İmkan var alınıyor demek ki. Herkesi genelleyemezsin bu şekilde. Keş parayla alanda çok adam var

• Beyler merak etmeyin , foruma göre değerlendirmeyin etrafınıza bakın kaç kişide plus var , valla ben 4 bin kişinin çalıştığı plazada çalışıyorum 5 kişide görmüşümdür flan , sebebi bence beğenmeme değil tamamen fiyat pahallılığıdır , bu fiyatları verecek kişi azdır , S serisindeki fiyatlar ise daha uçuk bunu elinde göreceğiniz kişi sayısı çevrenizde çok daha az olduğunu göreceksiniz. Benim gözlemlerim bu şekilde sizde bu şekilde gözlem yapınız. Forumdan alan adamın üzerine gitmek yanlış olur. Eee birde şöyle bir durum var adamın parası var gitmiş porsche ye biniyor ona diye bilirmisin arkadaşım git A3 al konfor var kalite var herşey var malmısın gidip deli gibi para veriyorsun demek gibi oluyor bu telefonu alan kişilere, özetle zengin alır normal seviye vatandaşın alacağını sanmıyorum.
  • Blackrz kullanıcısına yanıt
    Ortalama cihaz başına 1000tl zam gelmiş biraz tepki göstermek lazım, yoksa bizi hep koyun olarak görürler.
  • General. kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam ama türkiye apple için pazarda ne kadar bi önem sahibi bilmiyoruz

• Bizim milletimiz kıçındaki donu satar yine alir iphone. Zam ile yildiramazsiniz:)

• İsteyen alır kardeşim size ne..
  • 7.de 500 lira zam ile gelmese bari. Gözüm onda zira

• Wuhuu !!!
    Gss 1 , iphone 2

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.