Şimdi Ara

Windows 10 kullanıcıları büyük güncellemeye hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 10 kullanıcıları büyük güncellemeye hazırlanıyor

Temmuz ayı sonunda Windows 10 işletim sistemini kullanıma sunan Microsoft, 110 milyonu geçen cihaz sayısı ile emeklerinin karşılığını alacak gibi duruyor. Bugüne kadar küçük güncellemelerle açıklarını kapatan platform şimdi de en büyük güncellemesine hazırlanıyor. 

Windows 10 Fall Update adındaki güncellemenin Kasım ayında indirmeye sunulacağı tahmin ediliyor zira firmanın güncelleme için kullandığı numara 1511 şeklinde yani Kasım 2015 tarihine atıf var. Windows 10 Fall Update kümülatif bir güncelleme olacak ve kendinden önceki güncellemeleri de içerisinde barındıracak. Windows 10 sürümüne henüz yükseltme yapmış kullanıcılar başka bir güncellemeye gerek kalmadan Windows 10 Fall Update paketini kurabilecek.

Güncelleme Windows Update sekmesinde Windows 10 November 2015 şeklinde görülecek ve kurulduktan sonra tekrar bir Windows aktivasyonu gerekmeyecek. Güvenlik güncellemelerinde olduğu gibi paketi anında indirip kurmak mümkün.

Windows Insider programında zaten bir süredir küçük paketler halinde güncellemeler veriliyordu. Bu bakımdan yeniliklerin pek çoğu biliniyor örneğin Windows 7, 8 veya 8.1 anahtarı ile aktivasyon yapabilme, Edge tarayıcısında sekmelerin önizlemesi, bilgisayarın resetlenmesi ile güncellemenin kurulduğu noktaya geri dönme bunlar arasında. Ekstra olarak medya oluşturma aracı ve Cortana asistanında iyileştirmeler mevcut. Güncellemenin kesin olarak ne zaman indirmeye sunulacağı ise bilinmiyor.  

• Hala 8.1 deyim ve Ocakta geçerim. O zamana kadar küçük sorunları ve vaat ettiklerini tam olarak yayınlamış olurlar. Birde format atmaya üşeniyorum.
    Telefonlar gibi yapsalar tek tıkla fabrika ayarlarına dönse ne güzel olur. İso yu usb ye yazacan, kurulumda döngüye girmesin diye yeniden başlatınca çıkar tak yapacan off yazarken yoruldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit_22 -- 22 Ekim 2015; 23:08:06 >
  • Guncelleme Kasimin 2 sinde geliyor. Zamani belli yani.

• Bi ara cortana türkçe olacak haberi vardı,aslı var mı?

• neden öyle yapıyorsun ki bot işlemi bittikten sonra, bios'a girip varsayılan sürücüyü hdd yap tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

Bi ara cortana türkçe olacak haberi vardı,aslı var mı?

İngilizcesi problemli bir sdn editörün yanlış haberiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

Hala 8.1 deyim ve Ocakta geçerim. O zamana kadar küçük sorunları ve vaat ettiklerini tam olarak yayınlamış olurlar. Birde format atmaya üşeniyorum. Telefonlar gibi yapsalar tek tıkla fabrika ayarlarına dönse ne güzel olur. İso yu usb ye yazacan, kurulumda döngüye girmesin diye yeniden başlatınca çıkar tak yapacan off yazarken yoruldum

Kurulum döngüye girmez. Windows dosyaları kopyaladıktan sonra HDD'deki kurulan Windows'u boot eder. Sen muhtemelen Flash diskine bir defalık boot edecek şekilde öncelik vermeyip, bios'dan 1. boot aygıtı olarak atıyorsun. Bu nedenle flash diski takılı unuttuğun için bios HDD'yi geçip flash diski boot ediyor.

• quote:

örneğin Windows 7, 8 veya 8.1 anahtarı ile aktivasyon yapabilme

Bu cümle gerçek anlamda mı, koşullar ve şartlar neler, önceden yükleme yapmak gerekiyor mu, w8 ön yüklü gelen bilgisayarların keyi nasıl olacak...?
  • W10 daha kurmadim ama kurulu pc gordum guzel.olmus baya begendim.

• ben laptopdan 8.1 direk win10 yaptım ama bazen takılıyor 0 kurulum yapmak istiyorum ama üşeniyorum onca şey var win10 geçecek varsa win10 temiz kurulum yapsın

• örneğin Windows 7, 8 veya 8.1 anahtarı ile aktivasyon yapabilme ? Doğruysa eğer bu çok iyi olmuş ....
  • Ben şimdi windows 7 pro sürümünü satın aldım diyelim windows 10 fall update sürümünü indirip aldığım kodla win 10 lisanslı yapabilecekmiyim ???

• Magazada oturum açamıyorum 20 tane güncelleme geldi yüklemiyor.W10 sorunlu uzak durun

• quote:

Hala 8.1 deyim ve Ocakta geçerim. O zamana kadar küçük sorunları ve vaat ettiklerini tam olarak yayınlamış olurlar. Birde format atmaya üşeniyorum.
    Telefonlar gibi yapsalar tek tıkla fabrika ayarlarına dönse ne güzel olur. İso yu usb ye yazacan, kurulumda döngüye girmesin diye yeniden başlatınca çıkar tak yapacan off yazarken yoruldum

Eğer orijinal Windows 8.1 kullanıyorsanız zaten bütün güncelleştirmeleri yaptığınız taktirde sağ altta Windows 10 logosu çıkmış olması gerek. Oradan rezerve edip bilgisayarınızı yükseltebilirsiniz. Bu sayede ne .iso ile uğraşmanız gerekir, ne de format atmakla. Eğer yükseltmeden sonra temiz kurulum isterseniz ayarlara gidip bilgisayarı verileriniz de dahil olmak üzere sıfırlayabilirsiniz. Bahsettiğim olay aynı telefonlarda ki gibi.

Tüm güncelleştirmeleri henüz yapmadıysanız ve etkinleştirilmiş Windows kullanıyorsanız bu linkteki kurulum aracını indirip, Windows 10'a beklemeden yükseltebilirsiniz, aynı şekilde bilgilerinizi saklamayı veya temiz kurulumu(format) seçebilirsiniz, CD/DVD/USB gerekmiyor.

• Şu win10 ile win2000 nin kodlarını karşılaştırsanız %90 benzer çıkar. Yıllardır aynı naneyi cilalayıp satıyorlar. İşte bu yüzden pc pazarı eski gunlerinden uzak duruyor.

Mobildede zaten başarısız oldular %3 pazar payı var.Kullandığım lumia telefonu uygun fiyattan 2.el sitelerine ilan verdim 6 ay oldu hala satamadım. Bedava versem anca satılır heralde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulbirbaska -- 23 Ekim 2015; 2:06:38 >
  • Kodlar muhtemelen ayni cikar. Adamlar disket surucusunu kaldirdilar diye cok tepki aldilar geri getirdiler. Dusun yil 2015 kim kullaniyor dersin azimsanamayacak kadar cok.

Koklu sistem oldun mu oyle kafana gore degisim yapamazsin eskiye uymak zorundasin.

Apple oylemi 3 5 kullanici oldugu icin ister cd yi kaldir ister usb cikisi koyma.

• Edge'de sadece chrome veya firefox indirmek için kullanılacak gibi. Bir basit "paste & go" sekmesini bile akıl edememiş adamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Public_Enemy

Edge'de sadece chrome veya firefox indirmek için kullanılacak gibi. Bir basit "paste & go" sekmesini bile akıl edememiş adamlar.

Edgenin Firefox seviyesine gelebilmesi için 40 fırın ekmek yemesi gerekli , çok basit bir tarayıcı olmuş.

• 1 - 2 güncelleme ile güzel olacaktır. Win7 geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: alito

quote:

Hala 8.1 deyim ve Ocakta geçerim. O zamana kadar küçük sorunları ve vaat ettiklerini tam olarak yayınlamış olurlar. Birde format atmaya üşeniyorum. Telefonlar gibi yapsalar tek tıkla fabrika ayarlarına dönse ne güzel olur. İso yu usb ye yazacan, kurulumda döngüye girmesin diye yeniden başlatınca çıkar tak yapacan off yazarken yoruldum

Kurulum döngüye girmez. Windows dosyaları kopyaladıktan sonra HDD'deki kurulan Windows'u boot eder. Sen muhtemelen Flash diskine bir defalık boot edecek şekilde öncelik vermeyip, bios'dan 1. boot aygıtı olarak atıyorsun. Bu nedenle flash diski takılı unuttuğun için bios HDD'yi geçip flash diski boot ediyor.

Senin söylediğin şeyi tahmin ederekten bir keresinde bu ayarı yaptım. Ancak kurulum devam etmedi. Bende ya yanlış yaptım yada benim bios ayarım böyledir diyerekten bu zahmetli tak çıkar işini mecburen devam ettim, uğraşmadım yani. Ben en fazla 4 ay sonra format atıyorum. Anti virüs programlarından nefret ettiğim için.
    Akrabaların pclerini de usb ile format ettim ve onlarda da döngüye girdi. Windows 10 incelemesinde Mesut Çevik de kurarken o da söylemişti bu olayı. Kısır döngüye girebilir takıp çıkarın felan diye. Dedim demekki sadece benim başıma gelmiyormuş.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.