Şimdi Ara

Openbox SX4 Base HD (Sti İşlemci, PowerVu ve MultiStream desteği)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://satelity.ellano.sk/openbox-sx4-base_32650.html

cihaz tam bir fiyat / performans ürünü ama malesef ülkemizde satılmıyor. yeni nesil stih237 işlemci, 256mb ddrram, 128mb rom ve linux işletim sistemi, iptv, eklentiler ile cccam, biss, oscam, mgcamd desteği var. powervu şifreli kanallar açık, multistream modülasyonlu frekanslardan sinyal alabiliyor. hd - sd görüntü kalitesi mükemmel özellikle sd yayınlarda çok üst düzeyde.

PowerVu şifreli kanallar

9'Doğu Eutelsat 9A (11804 V 27500 - AFN Paketi)

4,8'Doğu Astra 4A (12322 V 27500 - 12360 V 27500 Discovery Networks Paketi)

0,8'Batı Thor (12303 V 27500 - Discovery Networks Europe Paketi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanS -- 21 Ekim 2015; 20:47:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4,8doğu Astra4A multistream modülasyonlu frekanslar : 12188 H ve 12341 H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanS -- 21 Ekim 2015; 20:45:19 >

• CanS C kullanıcısına yanıt
    selam, bu cihaz sizde var mı?
  • bu cihazı test için arkadaşımdan almıştım, şimdi ise bir üst modeli olan sx4 hd var.

• CanS C kullanıcısına yanıt
    ben forumda bir üyemizden aldım, sanırım çanak antenimdeki bir sorundan dolayı henüz kullanamıyorum...
  • STi, PowerVU, ve CI. Tam aradığım özellikler keşke ülkemizde satılsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

ben forumda bir üyemizden aldım, sanırım çanak antenimdeki bir sorundan dolayı henüz kullanamıyorum...

Sanırım derken, çanak antende sorun var mı, yoksa cihazdan da olabileceğini mi düşünüyorsunuz.
    Ben de bu cihazı kullandım ve simdi de Openbox SX9 kullanıyorum. SX4 Base'de tuner kalitesi de gayet güzeldir. Ben oturdugum yerdeki engellere rağmen çok güzel sinyal alıyordum. Bir de cihazda kör tarama özelliği var. Geniş arama diye geçiyor menüde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinyorahıskalı

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Sanırım derken, çanak antende sorun var mı, yoksa cihazdan da olabileceğini mi düşünüyorsunuz.
    Ben de bu cihazı kullandım ve simdi de Openbox SX9 kullanıyorum. SX4 Base'de tuner kalitesi de gayet güzeldir. Ben oturdugum yerdeki engellere rağmen çok güzel sinyal alıyordum. Bir de cihazda kör tarama özelliği var. Geniş arama diye geçiyor menüde.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: fetih51

quote:

Orijinalden alinti: kocaballi

ben forumda bir üyemizden aldim, sanirim çanak antenimdeki bir sorundan dolayi henüz kullanamiyorum...

Sanirim derken, çanak antende sorun var mi, yoksa cihazdan da olabilecegini mi düsünüyorsunuz.
    Ben de bu cihazi kullandim ve simdi de Openbox SX9 kullaniyorum. SX4 Base'de tuner kalitesi de gayet güzeldir. Ben oturdugum yerdeki engellere ragmen çok güzel sinyal aliyordum. Bir de cihazda kör tarama özelligi var. Genis arama diye geçiyor menüde.

Hakan hocam (kamaxx) ile de cihaz çaly?yyorken görü?tük epeyce, genellikle ço?u Vertikal deki kanallardan sinyal alamyyor, trt1 hd frekansyndan sinyal alamyyor mesela...

bizde hakan hocamla beraber çanak ayarynda sorun oldu?unu dü?ündük, çünkü katy 912 var ayryca onda da sykynty var, katynin tuneri zaten güçsüzdü ama sx4 base de aynysyny yapynca kala kala çanak-lnb sorunu ihtimali kaldy elimizde...

ancak ankaranyn hava ?artlary çok kötü oldu?u için çatyya çykma ?ansym olmady henüz, hava biraz yumu?asyn çatyya çykyp kontrol edece?im...

ba?ka bir öneriniz varsa onu da de?erlendiririm bu arada...

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    uydu ayar cıhazı satlook olan bır uyducu cagırırsanız 15 dk yaparlar
  • fatihmc kullanıcısına yanıt
    Ona da syra gelecek....
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli96

STi, PowerVU, ve CI. Tam aradığım özellikler keşke ülkemizde satılsa

enıgma2 lınux cıhazlar genellıkle bradcom ıslemcı kullanır ve ıyıdır

powervu thor uydusunu acan bır sıfrelemedır bu dıger enıgma 2lerede yuklenebılır ;

turkıyede en uygun cı modul gırıs lı lınux cıhaz

en uygun formuler f3 599tl n11 de bulabılırsın ayrıca 50tlde kupon verıyorlar

sonra solo se v2 899tl

solo se v2 stoklarda yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 25 Ocak 2016; 17:43:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

quote:

powervu thor uydusunu acan bır sıfrelemedır bu dıger enıgma 2lerede yuklenebılır ;

sonra solo se v2 899tl

solo se v2 stoklarda yok

Fatih bey siz satıcısınız. Getirsenize şu Fortis grubu STİ işlemcili cihazları. Millet sırf bu özelliklere yakın diye yıllar öncesinin Goldmaster 1050 türevi cihazlarına yoneliyorlar. Bana ve arkadaşlarıma bu cihazlar için özelden ulaşan bir sürü insan var. Slovak sitesi artik Türkiyeye göndermiyormuş bildiğim kadarıyla. Ukrayna sitesi de muallak. Gümrük de düşündürüyor insanları. Artık yapın bir güzellik. Beklentimiz STİ işlemcili cihaz istendiğinde Broadcom işlemcili enigma2 cihaz tavsiye etmeniz değil bahsettiğim bu cihazları getirmenizdir. Saygılar...

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Openbox cihazlarının hiçbirisinde tuner sıkıntısı yok. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Bizim Türksat uydusu ve modül seçeneği bulunan platformlarımızla en uyumlu cihazlardır bunlar. Ben şimdi test için Kamaxx üstada SX9 gönderdim. Yokluğunda elime çok ucuza geçtiği için idare ettiğim Nanoxx Omega cihazı kullanıyorum ki cihaz tuner-yazılım performansı açısından akıllara zarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyorahıskalı -- 25 Ocak 2016; 19:55:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fetih51

quote:

quote:

sonra solo se v2 899tl

solo se v2 stoklarda yok

Fatih bey siz satıcısınız. Getirsenize şu Fortis grubu STİ işlemcili cihazları. Millet sırf bu özelliklere yakın diye yıllar öncesinin Goldmaster 1050 türevi cihazlarına yoneliyorlar. Bana ve arkadaşlarıma bu cihazlar için özelden ulaşan bir sürü insan var. Slovak sitesi artik Türkiyeye göndermiyormuş bildiğim kadarıyla. Ukrayna sitesi de muallak. Gümrük de düşündürüyor insanları. Artık yapın bir güzellik. Beklentimiz STİ işlemcili cihaz istendiğinde Broadcom işlemcili enigma2 cihaz tavsiye etmeniz değil bahsettiğim bu cihazları getirmenizdir. Saygılar...

merhaba bıldıgım kadarıyla stı ıclemcılı lınux cıhazlarda mgcam gb emular calısmıyor

goldmasterda 13 sene once bayıılık bıle vardır 8400 9400 zamanı ıbm ıslemcılı cok ıyı cıhazlardı
    zevkıne bırsey dıyemem sız begenırsınız dıger kısı begenmez

ama goldmaster 1050 bu cıhazıda 4 sene once cıktıgında alıp sattım 10da 5 gerı ıade aldım
    su andada 2.el dukkanımda var ama o kadar ıyı goruntu vermıyor

openboxlar cın malı degılmı ?

Fatih hocam Aliekspress'de Çin işi Openbox cihazlar var ama bizim bahsettiğimiz cihazlar bildiğim kadarıyla Ukrayna-Rusya orijinli. Farklı ülkelerde farklı isimlerle satılıyor. Xcruiser, Skyway, Dynavision, Visionnet, Reebox vb... Formüler F3 de esasen bir Fortis grubu cihazdır. Bu cihazlarda birçok emülatör çalışıyor. Diğer malum forumda bu cihazlarla ilgili bir başlık var ve detaylı bilgi de mevcut. O konuyu takip ederseniz cihazı deneyimlemek ve kullanmak isteyen birçok kişi olduğunu da görürsünüz. Goldmaster 1050 lere göre görüntü kalitesi, hız ve stabilize anlamında fark var.

@fetih51 dediği gibi çin işi değil, Rusya orijinli openbox cihazları getirtseniz alıcısı çok olur,

hem sti işlemciye sahip görüntü kalitesi yüksek cihazlar benim gibi fta olarak kullanacaklar için biçilmiş kaftandır...

hem de paylaşımlı kullanımlara alt yapısı müsait cihazlar(mış) bu konuda tecrübe etmedim tabii....

cihazların fiyatları alman cihazlara göre de çok uygun, yani f/p cihazlar...

sonuç olarak getirin satarsınız, sx4 ve sx9 cihazlar farklı fiyat aralığı oluştururlar....
  • Hakikaten efsaneymiş
  • quote:

quote:

sonra solo se v2 899tl

solo se v2 stoklarda yok

Enigma2 modüllü cihazlar pahalı ve ev halkı için fazla karmaşık. Boot süreleri fazla. Daha basit ve SD görüntüsü güzel olan cihazlar STi olanlar. Ama ülkemizdeki modeller en az 4-5 yıllık. Böyle olunca ister istemez diğer cihazlara yönelmek durumunda kalıyoruz. Örneğin şuan D-smart sözleşmem bitiyor ve Filbox'a geçmek istiyorum. STi cihazların desteği olmadığı için Redline cihazlara yöneldim onlar da Sunplus işlemcili. Nerden tutsanız elinizde kalıyor.

• Sti islemcili cihazlarin görüntülerini hep ovüyorlar openbox cihazlar turkiyede satilsa denenek icin yine alirim bi değişiklik olur ama türkiyeye de satilmiyor cihaz satan firmalar getirse cok iyi olur

• 2.el aldığım cihazı sonunda kullanmaya başladım, uyducum geldi çanak ayarlarını düzeltti, tüm HD kanallar geldi,

ancak cuma gecesi esen şiddetli rüzgar sonrası TRT Hd kanallar yine gitti....

üstünede yoğun kar yağdı şuan trt hd ler yok, ama trt sd kanallar çalışıyor,

şu havalar düzelsin hd yayınlar gelmezse çanakla ilgili birşeyler yapacağım....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.