Şimdi Ara

Western Digital 19 Milyar dolar ödeyerek SanDisk'i satın alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Western Digital 19 Milyar dolar ödeyerek SanDisk'i satın alıyor

Dünya genelinde bilinen depolama birimi üreticileri neredeyse bir elin parmaklarını geçmez. En büyük üreticilerden birisi olan Western Digital, flaş bellek ve hafıza kartı dendiğinde akla ilk gelen markalardan birisi olan SanDisk'i bünyesine katmayı planlıyor.

Kısa bir süre önce bu bağlantıda SanDisk'in kapalı kapılar ardında kendine alıcı aradığını sizlerle paylaşmıştık. Görünen o ki görüşmeler olumlu geçmiş ve Western Digital, SanDisk için hisse başına 86.5$ ödemeyi kabul etmiş. Şirketin şu anki hisse değerinin (77$) son zamanlardaki en yüksek seviye olduğunu belirtmekte de fayda var. 86.5$ üzerinden yapılan hesaplamada Western Digital satın alma için 19 Milyar dolar gibi devasa bir ödeme yapacak.

WD ve Sandisk uzun yıllardır California'da ki ofislerinden yönetilen iki önemli şirket. Ancak Sandisk son zamanlarda WD'nin rakibi Toshiba ile ortak girişimlerde bulunmuştu. Bu yüzden satışın tamamlanması için Toshiba'nın da onayı gerekiyor. WD'den gelen açıklamaya göre şirket satın alma önümüzdeki yılın 3. çeyreğinde tamamlanacak, bununla birlikte SanDisk CEO'su Sanjay Mehrotra'nın da Western Digital'in yönetim kuruluna katılması bekleniyor. 

• SSD pazarında daha fazla rekabet demek bu. Güzel haber.

• Çok kötü bir haber bence. Şimdi resmen tüketici olarak sıçtık!
    Sandisk iyi malzemeyi ucuza veriyordu. Artık kötü malzemeyi pahalıya satacak.
    Bu markayı kesinlikle hiç sevmiyorum. HDD'leri ile zamanında kötü tecrübelerim oldu.
    Seagate alsaydı hiç değilse...

• Hemen kötü düşünmemek lazım belkide sandisk ürünlerindeki yapıyı değiştirmezler

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Çok kötü bir haber bence. Şimdi resmen tüketici olarak sıçtık!Sandisk iyi malzemeyi ucuza veriyordu. Artık kötü malzemeyi pahalıya satacak.Bu markayı kesinlikle hiç sevmiyorum. HDDleri ile zamanında kötü tecrübelerim oldu.Seagate alsaydı hiç değilse...

yıllardır wd ürünleri kullanıyorum hiç sorun yaşamadım siz şanssızlık yaşamışsınız

• eli mahkum, SSD'ye bir yerlerden girmek zorundaydı...

• Satın alma gerçekleşti.W.D. 19 milyar dolara sandisk'i satın aldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sandisk ultra fit 32 gb ' ı 40 TL civarlarına almıştım .

WD adı altında çıksa 70-80 liralara satarlardı sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: defrecmantasyon

Satın alma gerçekleşti.W.D. 19 milyar dolara sandiski satın aldı.

adamlar 19 milyar doları ssd için harcadı ya vay anasını bizde olsa o paraya ne yol,hastane yapılırdı,bilmem kaç tane okul yapılır o paraya diye haberlerde örnek verirler ya dik binayı al sana okul,teknik sıfır hacı bizim ülkede,upgrade diye bişey var hiç mi oyun oynamadınız,bir işe başlarsın bir bina ne bileyim okul,fabrika.yaptın fabrikayı bina halinde kalıyor hiçbir gelişme yok,dünya kadar vergi geliyor niye bir kısmını bu işe ayırmıyorsunda sürekli bina yapıp scv kasıyorsun.

• Şu an yazma hızı en yüksek kapasiteli hafıza kartlarını sandisk yapmakta.
    İnşallah Sd ve cf karttaki teknoloji öncülüğü devam eder.
    Usb 3.0 belleklerin hız fiyat oranı şu an itibariyle sandiskte. Umarim fiyatta arttırıma gidilmez. Özellikle cruzer ultra fit 16 ve 32gb modelleri piyasa fiyatının 3te 2sine satılmakta

Western digital firması ssd'ye ağırlık verdiğinde bakalım sd ve cf kartlar yeni teknolojilere ayak uydurabilecek mi yoksa piyasanın hakimi lexar mı olacak?
    Aralık 2005'te 1.9milyar dolara Maxtor(bilmeyenler için: hdd üretimi yapan bir firmaydı) firmasın Seagate satın almıştı.
    Kimi firma büyür kimisi de batar. Teknoloji gerçekten acımasız. Kullan ve at...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi experiment67 -- 21 Ekim 2015; 23:26:31 >
  • WD`den guzel SSD`ler cikacak.

• @oray

yazmaktansa, +1 verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

quote:

Orijinalden alıntı: defrecmantasyon

Satın alma gerçekleşti.W.D. 19 milyar dolara sandiski satın aldı.

adamlar 19 milyar doları ssd için harcadı ya vay anasını bizde olsa o paraya ne yol,hastane yapılırdı,bilmem kaç tane okul yapılır o paraya diye haberlerde örnek verirler ya dik binayı al sana okul,teknik sıfır hacı bizim ülkede,upgrade diye bişey var hiç mi oyun oynamadınız,bir işe başlarsın bir bina ne bileyim okul,fabrika.yaptın fabrikayı bina halinde kalıyor hiçbir gelişme yok,dünya kadar vergi geliyor niye bir kısmını bu işe ayırmıyorsunda sürekli bina yapıp scv kasıyorsun.

Büyük türk şirketlerine yöneltsen aynı eleştiriyi daha mantıklı olurdu ama özünde doğru dediklerin.Satışa çıkmış,dünya üzerinde tanınırlığı,üretimi,teknolojisi olan bir şirketin hiç olmadı hissedarı olarak türkiye bu sektörlere girebilir.

• Ben sevmedim bu satın alma işini WD'nin eli çoook güçlendi rekabet ortamı kaybolmaz umarım sandisk gibi bir tüeketici dostunu kaybetmek çoook kötü oldu Yinede olduğu gibi zaman gösterecek bize doğru olanı olmayanı Biz tüketiciler için hayırlara fesile olur inşallah

• Sandisk i severdim iyi olur insallah satin alma...

• "35 Milyon $ satılan OCZ" den sonra bu miktarı öderken Western Digital biraz düşünmeli.

Sandisk ve OCZ pazar payı farklı olsa da 35 Milyon $ ve 19 milyar $ arasında ki fark aşikar. Arkasında WD gibi bir firma olduğunu düşünecek olursak OCZ şuan da Sandisk ile rekabet eder bi halde yer alabilirdi.

• Sandisk sadece ssd üretici değil. Hatta ssd Sandisk için o kadar da önemli bir dal değil. Flash bellek ve hafıza kartı denildiği zaman eskiden Kingston gelirdi artık paraza Sandisk hakim. Wd farklı dallara açılmak amacında anlaşılan.

Ve bunu da Ocz ile kıyaslamak en basitinden bilgisizliktir. Ocz nere Sandisk nere.
    Htc ile Sony kıyaslamak gibi.

Ama keşke bu satın almaların önüne geçecek yasalar olsa. Büyük balıklar küçük balıkları yiyerek daha da büyüyor ve rekabet her geçen gün azalıyor.

• seagate samsungun hdd bölümünü aldıktan sonra gördük piyasayı.

• hayatımda sandiskin ürettigi usb bellkeler kadar kalitesiz usb bellek kullanmadım.
    o kadar dandik mallar hayatımda görmedim bozuldular.

• sandisk 19 milyar dolar nasıl ediyor aklım almıyor adamlar sadece flash bellekler sd kartlar yapıyor

ozaman amd yi tümüyle satın almak isteseler 100 milyar dolar eder değeri

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.