Şimdi Ara

#<==(=>DH CaR AuDiO TeAm<=)==>#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
0
Favori
70.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SPL_34
    sarpertas
    dgo2133
    Rockford Fosgate
    ***CoNDoR***
    djoz
    DaRkFoX[tHu]
    redblood
    serom23
    wyloa
    FaBeRgE
    grcgrc
    bguzelsoyy
    cara
    desing by
    ORQUN
    sharks1990
    HeaD_EffeCT
    otomüzik
    _d_mode__

gorkem_grk

hawk25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 3 Nisan 2007; 23:49:28 >

• Hayırlı uğurlu olsun,ilk beni ekle bakalım..imza için logoyu da hazırladım.

aşağıdaki kodu herkes imzasına eklesin..

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_11117821/tm.htm][center] 
    [image]https://store.donanimhaber.com/55/a8/05/55a8059817fbaef86dbcedc33258eb0d.gif[/image]
    [size=4][color=green][b][u]#<==(=>DH CaR AuDiO TeAm<=)==>#[/u]
    [/b][/color][/size][/center][/link]

Resmi istemeyenler de bu kodu imzalarına ekleyebilirler..

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_11117821/tm.htm][center] 
    [size=4][color=green][b][u]#<==(=>DH CaR AuDiO TeAm<=)==>#[/u]
    [/b][/color][/size][/center][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blues Guitarist -- 22 Aralık 2006; 1:38:07 >
  • Ses sistemleri sorunlarını bi çatı altında toplamak derken yani herkesin bişeyler sorduğu tek-ortak topic gibi bişey mi?
  • Arkadaşlar ben de varım. Baya güçlü bi ses sistemi olan bi arabamız var
  • olabilir

başka fikrin varmı?

yanlız 500 ytl ye nasıl bir tesisat kurulur tarzı değil
    quote:

Orjinalden alıntı: djoz

Ses sistemleri sorunlarını bi çatı altında toplamak derken yani herkesin bişeyler sorduğu tek-ortak topic gibi bişey mi?
  • eytt bnde warım ismim yeter
  • yetsin bakalım isimleri yazıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

eytt bnde warım ismim yeter
  • olmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Benide kulübe alın ama ben imza koymıyım olur mu? Arabanın fotosunu koyacağım da

olurmu kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 21 Aralık 2006; 20:58:36 >
  • Kuzenim 2000 model astra G hb icin ses sistemi bakıyor.

Teyp olarak bunu dusunuyor.

http://www.weblebi.com/Default.aspx?Pt=14&Pid=7A3r8Ye68R5cy_KZswE2yA

Kapılara da hoparlor alacak ama o hoparlorler icin amfi gerekli mi ? Arkaya oval falan diyorlar o ne?

Oncelikle bi b.k anlamıyoruz ses sisteminden

Kapılara ne alacaz kac cm olacak ? Sesi kaliteli olsun markada dandik olmasın

Taksitele alacak netten.

Daha sonrada parası yeterse subwoofer almayı dusunuyor.Subwoofer da cok guclu olmaz.200w rms i gecmez yani.

Bunlar icinde amfi tavsiyesi yaparsanız cok ii olur :)

• keşke limit belirtseydin

bi takım component işinizi görür (focal , ground zero) bunları kapılara takın sonrabi comp anfisine girsin
    quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

Kuzenim 2000 model astra G hb icin ses sistemi bakıyor.

Teyp olarak bunu dusunuyor.

http://www.weblebi.com/Default.aspx?Pt=14&Pid=7A3r8Ye68R5cy_KZswE2yA

Kapılara da hoparlor alacak ama o hoparlorler icin amfi gerekli mi ? Arkaya oval falan diyorlar o ne?

Oncelikle bi b.k anlamıyoruz ses sisteminden

Kapılara ne alacaz kac cm olacak ? Sesi kaliteli olsun markada dandik olmasın

Taksitele alacak netten.

Daha sonrada parası yeterse subwoofer almayı dusunuyor.Subwoofer da cok guclu olmaz.200w rms i gecmez yani.

Bunlar icinde amfi tavsiyesi yaparsanız cok ii olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DG00 -- 21 Aralık 2006; 22:06:16 >

• @djoz
    tam olarak öyle değil,yine isteyen öğrenmek istediği soruları soracak ama sistem önerileri gibi sorular olmazsa daha iyi olur diye düşünüyorum bunların yerine daha teknik sorular sorulursa bu topici okuyanlar da bilgi sahibi olabilir.Mesela component nedir diye belki 50 kere sorulmuştur bu forumda fakat hala ne olduğunu bilmeyen bir çok kişi vardır..

@***CoNDoR***
    sisteminin bileşenleri neler?"Baya güçlü bi ses sistemi olan bi arabamız var" demekle olmuyor tanıtki bilmeyenler de fikir sahibi olsun..

@antiochos
    ikinci bir kod ekledim onu kullanabilirsin,sadece yazı çıkacak.

@dgo2133
    şu başlığı düzelt gözünü seveyim ne o öyle? Audi değil Audio olacak..

• s.a millet...

Bana bi yardımcı olursanız sewinirim 99 Model Polo Coupem var... İnceden bişiler yapayım diyom arabaya..

Mesela orta seviye bir teyp istiyorum... Tavsiyeleriniz neler olabilir??? Ben bir kaç bişi araştırdım onları size yazayım siz olur olmaz falan diiyn yada başka bişi söleyin...

1-)Pioneer DEH4850
    2-)Sony GT-200
    3-)Sony GT-300
    4-)Sony GT-414U

-teyp için 300-350 ytl civarı bişeyler bakıyorum

birde ben izmirde oturuyorum teyp i alınca tavsiye ettiğiniz tuning, audio fln bi yer biliyorsanız söylerseniz çok iyi olur benim bildiğim üçyolda alarmon ve flash music var... ama bunlar çok paralar isterler teyp ve hoparlör montajına sanırsam...

Bir de şu yurt dışı spot ürünleri var piyasada.. mesela Sony GT-350 diyolar sanırım amerikadan gelmiş bu alet adam 270 ytl ye veriyor cihaz sıfır ama garantisiz... Bu ürünlerde çok büyük sorunlar çıkarmı???

Hoparlörü bilmiyorum ama ucuz yollu bişi istiyorum bütçem biraz kısıtlı max 400 ytl ye teyp+ hoparlör istiyorum poloya hangi tip hoparlörler uyar? 13 cm yuvarlakmı? önerebiliceğiniz ucuz yollu birde hoparlör varsa iyi olur.!!!

Saygılarımla...

• Hocam ızmırde oturuyorsan Team Aksoy yada Alsancakta Muzık hastanesını tercıh et en kalıtelı urunler ve araclar oralarda genelde Bnm teyp ıcın tavsıyem Sony GT300 olur kullananlar memnun.+Garantısız alet almamanı tavsıye edıyorum elektronık cıhaz sonucta

PS:Yukarda ılk postumda Ismım yeter demıstım yanlıs anlasılmasın nıck Rockford Fosgate ya tesısat markası o acıdan dedım
  • @SPL_34 hocam yazayım bi kısmını. Bana baya güçlü geliyor yetiyor yani, sizlere nasıl gelir bilemem

Ana ünite Pioneer KEH-P7900R 4x45 mosfet.. Bide ayrıca Pioneer CDX-P670 5'li cd changer var
    Ön takımlar Pioneer mid+tweeter sabit crossoverlı model ismini tam hatırlamıyorum
    Arka takımlar Kenwood mid+tweeter ayarlı crossover model ismini bununda tam bilmiyorum kutulara bakmam lazım
    Panasonic 400w RMS subwoofer amplisi var
    1 adet 30cm Pioneer openair subwoofer, 2 adet Caliber 20cm mid-bass var bagajda Hepsi panasonic'e bağlı.. 1x200 + 2x100 olarak

Sistemin tek eksiği kapasitör, onu da yakın zamanda alacağız inşallah. Bass vurunca farlar sönüyor biraz da Öneriniz nedir arkadaşlar kapasitör olarak?
    Bu arada araç 2004 opel meriva 1.6 cosmo(full donanımlı) easytronic

EDIT: Ön arka takımlar 50w rms diye hatırlıyorum. Sistemi taktıralı oldu baya Tüm kabloları tekrardan altın kaplama uçlularla döşettik vs..
    Parçaların resimleri var elimde, bi ara koymaya çalışırım
    EDIT2: CD Changer'ın modele baktım, değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***CoNDoR*** -- 23 Aralık 2006; 13:03:57 >

• @***CoNDoR***
    baya güçlü yazınca daha farklı birşey beklemiştim ama olsun güzel sayılabilecek bir sistem,hoparlörler için de bir amfi olsa daha da güzel olur,tek amfi az gelir o sisteme..cap. almadan önce akünün durumunu bir kontrol et,cap. gerektirecek güçte bir sistem yok,farlarının kısılmasının başka bir nedeni vardır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SPL_34

@dgo2133
    şu başlığı düzelt gözünü seveyim ne o öyle? Audi değil Audio olacak..

tamam değiştim klavye sürçmüş

evde anakartta bi sorun çıktı anlıcan 1 hafta akşam yokum sen yeni bilgisayar git al şansa bak
  • @SPL_34
    Sağolasın. Arabanın komple elektrik sistemine baktırmıştık eylül ayında. Hiç bir sorun yok dendi bize. O yüzden kapasitör olayını sormuştum . Yine de kapasitör taksak daha stabil olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca hoparlörlere de amfi takılması iyi olur demişsin. Bi düşüneyim onu.. Onu taktırırsak ancak güç gereksinimi daha çok artacağından o zaman kapasitör şart olur mu?

Sağolun, ayrıca herkes sorularıma cevap verebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ***CoNDoR***

@SPL_34
    Sağolasın. Arabanın komple elektrik sistemine baktırmıştık eylül ayında. Hiç bir sorun yok dendi bize. O yüzden kapasitör olayını sormuştum . Yine de kapasitör taksak daha stabil olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca hoparlörlere de amfi takılması iyi olur demişsin. Bi düşüneyim onu.. Onu taktırırsak ancak güç gereksinimi daha çok artacağından o zaman kapasitör şart olur mu?

Sağolun, ayrıca herkes sorularıma cevap verebilir

ayriyetten takacagın anfi için kapasitöre ihtiyaç tabiki artacaktır

• @dgo2133
    Hocam peki sence elimdeki panasonic 400wat amfiyi hoparlörlere 4x100 olarak bağlayıp, wooferlara 1x400+2x150 verebilen bir amfiyle değiştirmem daha mı mantıklı? Pioneer 400w rms zaten caliberler de 150.. Ama ek masraf ya off of
    Neyse bu dediğimi yapasak 700watt RMS verebilen sağlam bi amfi ve bu sistem için (sanırım 1 farat yeterli olur???) bi kapasitör önerebilir misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ***CoNDoR***

@dgo2133
    Hocam peki sence elimdeki panasonic 400wat amfiyi hoparlörlere 4x100 olarak bağlayıp, wooferlara 1x400+2x150 verebilen bir amfiyle değiştirmem daha mı mantıklı? Pioneer 400w rms zaten caliberler de 150.. Ama ek masraf ya off of
    Neyse bu dediğimi yapasak 700watt RMS verebilen sağlam bi amfi ve bu sistem için (sanırım 1 farat yeterli olur???) bi kapasitör önerebilir misin?

1 farad kapasitör işini görür yanlız pioneer a mono anfi şart panasoniğide bağla geçinsin gitsinler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.