Şimdi Ara

Android 6.0 Marshmallow sürümünde Dosya Yöneticisi'ne nasıl erişilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Android 6.0 Marshmallow sürümünde Dosya Yöneticisi'ne nasıl erişilir?

Android'in son sürümü 6.0 Marshmallow günlük kullanımda kendine yer bulmaya başladı. Nexus cihazlar için güncellemeler başlarken, diğer üreticiler de güncellemeyi hızlı bir şekilde hazırlamak için kolları sıvadı.

Mobil işletim sisteminin yeni sürümünde Dosya Yöneticisi'ne erişmek isteyen kullanıcıların artık farklı bir yol izlemesi gerekiyor. İlk etapta bu özelliğin kaldırıldığı düşünülse de işin aslı biraz farklı. Google yalnızca standart kullanıcının çok fazla ziyaret etmediği bu uygulamayı bir miktar gizlemiş.

Android 6.0 üzerinden Dosya Yöneticisi'ne ulaşmak isteyen kullanıcıların sırasıyla Ayarlar > Depolama sekmesine girerek en aşağıda yer alan "Keşfet" butonuna tıklaması gerekiyor.

Bu sayede dahili veya harici depolama birimlerindeki dosyalarınıza kolayca erişebiliyorsunuz. Google'dan farklı olarak diğer akıllı telefon üreticileri özelleştirdikleri arayüz sayesinde Dosya Gezgini'ne ana menüde yer vermeye devam edebilirler.

Android 6.0 Marshmallow sürümünde Dosya Yöneticisi'ne nasıl erişilir? 

• bu şekilde yaptıktan sonra ana menüye dosya yöneticisi uygulaması geliyor mu
  • pratikligi azaltan sacma bir degisiklik olmus

• marş malov

• Baya saçma bir yenilik olmuş

• Önceden de yoktu ki, es manager kullanıyorum ben

• Yapacak bisey bulamayinca olani gizlemisler galiba.

• gerileme

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

Önceden de yoktu ki, es manager kullanıyorum ben

Önceden vardı senin telefonunun üreticisi koymamıştır Sony Xperia Arc S'ten biliyorum.

• Dosya yöneticisiz telefon mu olur kardeşim :D

• Nexus lar hariç güncellmeyi alan cihaz varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qonrul

bu şekilde yaptıktan sonra ana menüye dosya yöneticisi uygulaması geliyor mu

Hayır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Önceden vardı senin telefonunun üreticisi koymamıştır Sony Xperia Arc S'ten biliyorum.

Saf android de yoktu koyan olursa zaten uretici koyuyor. Normalde yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

Ne üreticisi ya nexus lardan bahsediyoruz burda ve bu konuda

• Haber öyle bir yazılmış ki sanki önceden nexus larda vardı şimdi kaldırılmış gibi zaten yoktu, aslında bu dosya yöneticisi geldi diye bir haber olmalı

• Bende nexus tablette görmedim. Aynen es dosya yöneticisi kullanıyoruz. Zaten başkasına da gerek kalmıyor.
  • Google'ın 6.0'ı çıkartması gereksizdi. Daha yeni lollipop yaygınlaşmasını bitirirken hiç yenilik getirmeyen sürüm çıkardılar. Bu bildiğin 5.2

• Konuyla alakasız ama bir sorum olacak.

Android 6'da uygulama menüsü arka planını birçok yerde beyaz gördüm. Ayrıca menü artık yana kaydırılmıyor, aşağı yukarı hareket ediyor. Bu hoşuma gitmedi şahsen. Güncellemeyi alan her cihazda böyle mi olur yoksa üreticiler kendi arayüzlerini ortaya koyarlar mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gm4g ye bi gelsin o zaman bakarız...

• isim bencede 5.2 olmalidir bu tamamen pazarlama taktigi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.