Şimdi Ara

Volkswagen, Türkiye'den yaklaşık 324 bin aracı gönüllü geri çağıracak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
2
Favori
7.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volkswagen, Türkiye'den yaklaşık 324 bin aracı gönüllü geri çağıracak 

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan Volkswagen'in emisyon skandalında gelişmeler devam ediyor. Kısa bir süre önce bu haberde şirketin Ocak ayından itibaren araçları geri çağırmaya başlayacağını sizlere iletmiştik. Bu kez ise Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ülkemizde etkilenen araçlar ve geri çağrılmaları hakkında konuştu.

Türkiye'de Volkswagen'in EA 189 dizel motoruna sahip 323 bin 977 araç olduğunu söyleyen Işık, tüm araçların Almanya ile birlikte Ocak ayından itibaren gönüllü olarak geri çağrılacağını belirtti. Geri çağrılan araçların teknik güncellemeleri yapılacağı belirtilirken bu güncellemelerin içeriği konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Türkiye'de araç vergi sisteminin emisyona bağlı olmadığını hatırlatan Işık, "Bizim için önemli olan Türkiye’de emisyon değerlerinin çevre kirliliğine olan etkisi" şeklinde konuştu. Firmanın da araçları gönüllü geri çağırmayı kabul etmesinin ardından cezai yaptırım uygulanmayacağı belirtildi.

VW araç sahipleri ise : www.volkswagen.co.uk/owners/dieselinfo adresinden sorgulama yaparak emisyon skandalından etkilenip etkilenmediklerini öğrenebilirler.

• neden gönüllü , isteyen nox salıp isteyen salmayacak(x0.08) mı ? Zorunlu olması gerek işlemin.

• volkswagen'in tüketiciye biraz saygısı kaldıysa ayıplı ürünlerinin parasını geri verir.

• Volkswagen'e sağduyusundan dolayı teşekkür ediyorum

Adamlar araçlarının arkasında.
  • İçeriği konusunda net bir bilgi verilmedi.Piston aşağı indi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A'a sürüş ve yol güvenliğine uygun değilmiymiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca ben olsam dava açar gizli ayıplı mal satılmış yalancı bunlar der paramı isterim.Adam ayıplı mal satacak motoru falan açacak ne yaptığınıda bana söylemeyecek sonra o arabayı satarken ben temiz araç diye satacağım öylemi?

• Arac sahiplerinin motorlarinin pistonlari degismeye baslayinca seyreyleyin gumburtuyu.
    Herkes sandik motor tabir edilen sekilde ister aracinin tamirini en azindan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • GÖNÜLLÜ
  • http://forum.donanimhaber.com/m_111050738/tm.htm

Konu açmadan aramayı yapmayı geçtim, bari ilk sayfaya bakın be.Konunun başlığı bile aynı.
  • Gonullu cagiracak ne demek yahu? O kadar hile hurda yap gonullu cagiriyormus. Babam mi geri cagiracak o arabalari? Tabi vosvos zorunlu geri cagiracak. Seve seve cagiracak hem de. Bir de diger ulkelerde zorunlu olur ama bizde nedense gonullu. Siz hala vosvos alsakdasiniz..

• İsteyen güncelletmeli isteyen iade etmeli. Bu şekildeki araçlar piyasadan kalkmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bydoctore

volkswagen'in tüketiciye biraz saygısı kaldıysa ayıplı ürünlerinin parasını geri verir.

Firmayı batırmaya niyetlisin anlaşılan hangi firma kabul eder.

• Feint-TR kullanıcısına yanıt
    Bu konuda daha önce defalarca kez açıklama yaptım. Siz de haberlerin iyi bir takipçisi değilsiniz anlaşılan.

quote:

"Konusunun açıldığını biliyorum. Bu konu ana sayfa haberinin bir forum yansımasıdır, anasayfadaki herkes vw forumuna girip gelişmeyi takip etmiyor takdir edersiniz ki. Diğer insanların da görmesi açısından bu haberleri ana sayfaya taşıyoruz. "

http://forum.donanimhaber.com/m_110590221/f_//tm.htm#110590431

VW haberleri ciddi şekilde takip ve merak ediliyor. Forumdaki konuya karışan birisi yok zaten, iyi günler.

• gönüllü ne lan?

eşşek gibi yapacaklar, gönüllü ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Para iadeai nasil olur onu bilemem. 30bin lira fabrika cikis fiyatli bi arac satista son rakamda 60 binleri gexiyor. Devletin aldigi vergiyedemi dogus yada vw odeyecek?

• ee gönüllü derken arabaları düzeltecekler araçların performansı düşecek. bakıyorum da bazı vw sahipleri para verecek kadar fanatik, toz kondurmuyor.

• muz cumhuriyetinde yaşayınca gönüllü ibaresi koymuşlar, Avrupa da ise balyozu indirdiler..
    ee üçüncü dünya ülkesinde olunca normal tabii

• Adamlar Türkiye'deki insanların duyarsızlığını bildikleri için "gönüllülük" esasında işten sıyrılmaya çalışıyorlar. Çünkü binlerce duyarsız vatandaşımız aracını eminim ki göndermeyecek. Başka bir batı ülkesinde gönüllü değil halkın sağlığı açısından devlet zorunlu olarak geri çekilmesini emrederdi.

• Adamlar akıllı.İsteyenlerin arabalarını geri alacaklar.Çünkü bizim millet daha emisyon nedir bilmiyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.