Şimdi Ara

Focus'un yakıt tüketimi (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
542
Cevap
2
Favori
189.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehirdışını yazdım. şidide şehir içi; genelde 1. ve 2. vites çok nadir olarak 3. vites olmak üzere 46 litre benzin ile 500-520 km...

bu ölçümler bir defaya mahsus ölçümler değildir.

4 gün önce BRC MY07 monte ettirdim, bakalım ne olacak....

quote:

Orjinalden alıntı: kayabrt

1,6i hp benzinli aracım tam depo ile ş.içi trafiğinde tahmini kaç km yol yapar
  • her şey güzel olacak ricconi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ricconi

şehirdışını yazdım. şidide şehir içi; genelde 1. ve 2. vites çok nadir olarak 3. vites olmak üzere 46 litre benzin ile 500-520 km...

bu ölçümler bir defaya mahsus ölçümler değildir.

4 gün önce BRC MY07 monte ettirdim, bakalım ne olacak....

@ricconi, daha önce yazdın mı bilmiyorum ama farkında değilim. BRC MY07'yi kaça taktırdın? Projesi, raporu, ruhsata işleme, vb. derken toplam maliyeti de yazar mısın? Fikir vermesi açısından iyi olur.
  • şimdilik herşey yolunda...

ama yakıt tüketimini gördükten sonra ak koyun kara koyun ortaya çıkacak....
  • bende focus kullanıcısıyım öncelikle belirteyimki focus önceki arabam peugeot 206 dan daha az yakıt tüketiyor hemde 206 1.4 olmasına rağmen... benim ölçümüme göre aracım şehir içinde 8-8.5 litre civarında; şehir dışında ise 6-6.5 civarında yakıyor bu çok ama çok ii bir rakam bence... kesinlikle yakıt konusunda ekonomik bir araç...
  • ş.dışı hızlı gidiyorunuz galiba.. 100 geçmezseniz 5,5-6,0 arası yakar 1,6 tüm benzinli focuslar
  • focus ekonomikte benzin istasyonları pek ekonomik deil:)) ricconi hayırlı olsun bu arada fotografları paylasırsan mutlu oluruz
  • evet 90 sabitle gitmyorum bu değerden anlaşılacağı gibi 120-130 civarı bazen sollamalarda 140 civarında seyrediyorum...
  • 42 lt ile 455 km yaptım.
    85 kmsi şehir içi dur-kalk fazla oldu, 370 km şehir dışı pekte sakin olmayan kullanım ile

ortalama 9,2lt(mogaz)/100km
  • bu hızlarla bile bu kadar az yakması, focus çok yakar diyen arkadaşlara örnek olsun.
    quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

evet 90 sabitle gitmyorum bu değerden anlaşılacağı gibi 120-130 civarı bazen sollamalarda 140 civarında seyrediyorum...
  • Bu hafta bende Landi Renzo taktırıyorum kısmetse. Bakalım neler olacak? Tecrübelerimi sizlerle paylaşırım artık.
  • şimdiden hayırlı olsun arkadaşım. pişman olacağın kesin daha önce lpg taktırmadığın için...
    quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Bu hafta bende Landi Renzo taktırıyorum kısmetse. Bakalım neler olacak? Tecrübelerimi sizlerle paylaşırım artık.
  • quote:

Bu hafta bende Landi Renzo taktırıyorum kısmetse. Bakalım neler olacak? Tecrübelerimi sizlerle paylaşırım artık.

3 aydır Landi Renzo kullanıyorum Allah'a şükür memnunum. Umarım sende memnun kalırsın.
  • şimdiden hayırlı olsun. tecrübelerini bekliyoruz. özellikle benzin / lpg yakıt kıyaslamanı bekliyorum.
    quote:

• şimdiden hayırlı olsun kardeş bende focus sahibiyim ve lpg ile hala barışık değilim senden benzin - lpg arasındaki avantajları ve dez avantajları yazmanı istiyorum... iyi günlerde kullanırsın inşallah...
  • arkadaşlar ben 2005 model 1.4 focus comfort sedan araba aldım yeni
    beygr gücü 75
    silindir hacmi 1398cm3

yakıt tüketimi ne olur sizce tahminen? bana fazla yakıyo gibi geldi motor gücü düşük olmasına rağmen
    bide böyle yakarsa eğer lpg taktırmayı düşünüyorum sıralı sistem ne öerirsinz daha doğrusu bir korkum var focusların kasa zaten 1100 kg 1.4 motor lpg yediğinde performans aşırı düşer mi yada kısaca benim arabaya tüp gider mi
    cevaplarsanız müteşekkir olurum hepinize hayırlı günler.
  • arkadaşlar focusun kullanma klavuzunda bile şehir içi:9.2 lt şehir dışı 5.5 yazıyor bakıyorumda bazı arkadaşlar şehir içinde 9,2 lt altında değerler den bahsedıyor ben bu işi anlamadım????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert0648 -- 7 Temmuz 2008; 19:12:16 >
  • valla bende focus sport trend var 2000 cc uzun yolda 9 litre lpg yakıyor oda 170 ykr e gelıyor km de hızım 120 km ortalama kılıma acık 1. veya 2. kademede su an ıcın memnunum
  • bende ölçüm yapmak için depoyu boşaltmaya çalışıorum ama bir türlübitmiyor.atiker sıralı sistem takıldı.800 km oldu daha ölçmeye fırsatım olmadı.99 ambiante var.yakıt değerlerini en yakın zamanda burada paylaşacağım
  • arkadaşlar aynı özelliklerde focusu olan bir arkadaşım varsa yardım edebilir mi bana
    yakıt tüketimi ne kadar oluyo focus 1.4 comfort
    1398 cm3 75 beygir(55KW)
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.