Şimdi Ara

Microsoft kamerası ile iddialı Lumia 950 serisine ait ilk fotoğrafları yayınladı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
2.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konunun başına eklenmesi gereken Video budur:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=y-Lnvb_BwLI

İzledikten sonra yorum yazılırsa daha mantıklı paylaşımlar olabilir.

Ben çok beğendim cihazın gelmesini bekliyorum :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedikleriniz doğru fakat ben zaten optikten,lensin kalitesinden bahsettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: RioDeJaneiro

yalan hep.millet arka kamerayla selfie çekmiyor.ön kamera ile çekiyor.ön kameraları hala kötü.ama hala arkanın reklamını yapıyor

Lumia 1020'de çekilmiş 38 MP bir sürü selfie koyardım buraya ama özel resimler olduğu için koyamıyorum.

Arka kamera ile selfie çekebilmek için yüz tanıyıp buzzer sesi ile (bip bip bip) foto çekimi var ayrıca kamera tuşunun çift basım fonksiyonu ile odaklama ve çekim yapılabiliyor.

Evet ön kamera kötü ama yukarıdaki telafi yöntemleri var.

Yeni gelecek Lumia 950'lerde ise 5 MP gayet yeterli olacaktır.

• kadının bıyıkları belli olmuş o kadar net yani :D Kadınlar bunu sevmeyecek

• 950 XL makro örneği

https://instagram.com/p/9WBNnuSO7h/

Microsoft kamerası ile iddialı Lumia 950 serisine ait ilk fotoğrafları yayınladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

950 XL makro örneği

https://instagram.com/p/9WBNnuSO7h/

Microsoft kamerası ile iddialı Lumia 950 serisine ait ilk fotoğrafları yayınladı

Çok güzeeel.
    En yakın odaklama 10 cm diyor teknik özelliklerinde ama foto çok detaylı çıkmış sanki daha da yakınmış hissi veriyor.
    Lumia 1020 için en yakın odaklama 15 cm o yüzden önüne Makro Lens takanlar oluyordu, Lumia 950'de öyle aksiyonlara gerek kalmayacak anlaşılan

• daha önce hiç akıllı telefon kullanmamış insanlar için alınabilir zira tek özelliği kaliteli fotoğraf çekebiliyor olması onun dışında yazılım rezalet uygulama marketi yok gibi bir şey işe yaramaz yani bir gün sonra satıyorum dersen alan yok ayvayı yedin sahibinden.com da görebilirsiniz adamlar satmak için bin takla atıyorlar mağazalar ise kesinlikle takasta bile almak istemiyor şuan elimde kutusunda garantisi devam eden iki adet nokia lumia var

• quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

daha önce hiç akıllı telefon kullanmamış insanlar için alınabilir zira tek özelliği kaliteli fotoğraf çekebiliyor olması onun dışında yazılım rezalet uygulama marketi yok gibi bir şey işe yaramaz yani bir gün sonra satıyorum dersen alan yok ayvayı yedin sahibinden.com da görebilirsiniz adamlar satmak için bin takla atıyorlar mağazalar ise kesinlikle takasta bile almak istemiyor şuan elimde kutusunda garantisi devam eden iki adet nokia lumia var

"Dobrasam" dobralık gerçekleri direkt söylemektir senin yazdıkların gerçek değil maalesef.

Yazılım rezalet? Hangi kritere göre. Takılma yok donma yok, arayüzü basit kişiselleştirmesi bol stabil bir yazılımı var kişisel bilgiler diğerleri gibi ortalıkta saçılmıyor. Nesi rezalet.

Uygulama marketi yok gibi? Uygulamadan kasıt ne, bütün temel uygulamalar var. Uygulama çöplüğü değil demek daha doğru olur. Bir Android telefona uygulama yükledikçe sapıttığını, silsen de bir şeylerin kaldığını herkes biliyor artık.

Daha önce akıllı telefon kullanıp WP'na geçip ohh bee diyen çok kişi var. W10 ile "PC Like" konumuna gelecek 3 USB, 1 HDMI çıkışı ile klavye Mouse ekran bağlanıp MASA ÜSTÜ PC olacak daha ne istenir ki Yazılım olarak.

İkinci elde ilan verirsen bu cihazların değerini, rahatını bilen ve MARKA takıntısı olmayan meraklılarına satarsın merak etme.
    Elindeki cihazlar nedir hangi model ilan verdin de satılmadı mı?
    Hepsini geçtim alırken zaten ucuz alıyorsun Amiral Gemileri hariç. Satarken de gayet normal gidiyor fiyatlar teknoloji hızlı zaten ucuzlaması normal.

• alperd82 A kullanıcısına yanıt
    dobralık gerçekleri söylemektir doğru dedin bende bunu yapıyorum neye göre demişsin android amiral gemi akıllı telefonlar deneyimledim ve kullanıyorum ayrıca apple 5 s kullandım bunun yanı sıra blackbery nin en üst seviye ürünlerini kullandım bunlara dayanarak şuan 2 adet hali hazırda biri htc biri nokia olmak üzere windowsphone var elimde sevgili kardeşim sanıyorum bu kadar farklı işletim sistemi ve farklı ekosistemi deneyimleme şansı bulmuş biri olarak fikrimi düşüncemi belirtmem görüşlerim senin varlığın kadar gerçekçi olacaktır; sorularına ve sorunlarına geçecek olursak kişiselleştirme demişsin sesli güldüm kusura kalma abisi neyi kastettin çok merak ettim renk değiştirme ise kişiselleştirme evet çok kişisel bir işletim sistemi gerçekten, uygulama marketi demişsin sanıyorum android hiç kullanmadın ömründe, çok stabil demişsin eğer stabilite 2 tane kutucuk ise ki işletim sistemi kutucuklardan ibaret evet çok stabil, andoid ve ya apple dan geçip de rahat eden arkadaşlar var demişsin kimse onlar al gel çorba ikram edeyim

• dobrasam kullanıcısına yanıt
    Ben yıllarca Android kullanıp geçtim zaten ama çorba teklifini reddediyorum. İş telim hala Android ayrıca kullanmaya devam ediyorum. Yüklediğim 20 uygulamadan 10 tanesi Clean Master gibi sürekli sapıtan sistemi rahatlatmaya yönelik çabalardı zaten. İphone eşimde var 4S fena değil ama ekran küçük, 5S'in de ekran boyu uzun genişliği ise 4S ile aynı ve yine küçük ayrıca 3000 TL para vermek niyetinde değilim tele. Amiral Gemisi alırsan paranla rahat edersin onun dışındaki cihazlarda Android stabil diyorsan ben de sesli güldüm sağol.

"İşletim Sistemi kutucuklardan ibaret zaten" demişsin; işletim sistemi ile ARA YÜZ kavramlarını ayırt et ondan sonra görüşelim. Biz kutucuğa basıp uygulamaya giriyoruz siz de simgesine basıp giriyorsunuz sonuçta hepsi aynı yere çıkıyor yani bir telefonda neler yapılırsa ona çıkıyor, şeklin ne önemi var göz boyama dışında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperd82 -- 1 Kasım 2015; 18:35:34 >
    kullandığın android telefon nedir peki çok ilginç ben şuan LG G PRO kullanıyorum hiç bir zaman bellek temizleme kullanmadım ve telefon full oyun dolu tek bir kez donma takılma çökme yaşamadım diğer yandan sana tavsiyem uygulamaları karşılıklı olarak kıyasla bakalım android ios ve wp de aynı özellikteler mi ben şuan yapabiliyorum zira şuan ne kullanıyorsun android belirtirsen sorununa daha sağlıklı çözüm bulabiliriz tabi eski android cihazlardan ise o zaman haklısın zamanında öyleydi evet ama şuan muadil bile olamaz wp hiç bir eko sistem ile neden yersiz yere mücadele veriyorsun anlamıyorum sende bende para verip aldım windows telefonları ben iki adet aldım ama tarafsız yaklaşıyorum sen sadece microsoft da hissen var gibi mücadele ediyorsun
  • araya girmek, muhabbetinizi bölmek istemezdim ama, şu çorba ikramı konusuna taklıdım biraz

2009 yılından beri giriş seviyesinden, saf androidine ve son olarak S5'e kadar android, şu son 7-8 ayda da windows phone kullandım. hala -bazı mecburiyetlerden- android kullanıyorum, ios sistemleri alabilecek param olmadı hiç
    ha, bu arada cihazlarımın hepsini kendim rootladım, custom rom larını kendim yükledim. network, yazılım ve donanım dallarında da 2000 yılından beri bilişim sektörünün içindeyim. (önceki yorumlarınızda "...daha önce hiç akıllı telefon kullanmamış insanlar için alınabilir.." demişsiniz, şahsımla ilgili bilgileri bu nedenle paylaştım, yanlış anlamayın lütfen)

gerçek şu ki; "..andoid ve ya apple dan geçip de rahat eden arkadaşlar.." için (ios'dan geçenleri bilmiyorum ama) çorba ikramında ciddi iseniz; söylediğinizi gerçekleştirebilecek büyüklük ve kapasitede bir çorbacı yok, onu peşinen söyleyeyim.

ha, WP'nin çok eksiği var, fonksiyonellik olarak androide nazaran geri kalmışlığı var, doğrudur ve bunları tabi ki eleştirmek gerekir.. ancak iş, sistemin kerneline, çekirdeğine, sistemin kararlılığına geldiğinde terazinin dengesi değişiyor bize göre.

Windows Phone forumlarının kısa geçmişini ve kullanıcılarını incelerseniz çok büyük bir oranının tecrübe sahibi eski android kullanıcıları olduğunu görürdünüz. abartmak gibi olmasın ama; android telefonlarınızla ilgili problemleri buraya yazsanız, WP forumundan arkadaşlarımız kısa sürede problemin nedenini ve çözümünü ayrıntılı bir şekilde size yazarlar, o derece yani

ayrıca Microsoft hissedarı olmadığımı da belirteyim.

syg.

• quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

kullandığın android telefon nedir peki çok ilginç ben şuan LG G PRO kullanıyorum hiç bir zaman bellek temizleme kullanmadım ve telefon full oyun dolu tek bir kez donma takılma çökme yaşamadım diğer yandan sana tavsiyem uygulamaları karşılıklı olarak kıyasla bakalım android ios ve wp de aynı özellikteler mi ben şuan yapabiliyorum zira şuan ne kullanıyorsun android belirtirsen sorununa daha sağlıklı çözüm bulabiliriz tabi eski android cihazlardan ise o zaman haklısın zamanında öyleydi evet ama şuan muadil bile olamaz wp hiç bir eko sistem ile neden yersiz yere mücadele veriyorsun anlamıyorum sende bende para verip aldım windows telefonları ben iki adet aldım ama tarafsız yaklaşıyorum sen sadece microsoft da hissen var gibi mücadele ediyorsun

Bir mücadelem yok hissem de yok keşke olsa siz elinizdeki WP cihazların modelini belirtmeden tüm sistemi yerin dibine sokmuşsunuz ben de elimden geçen Androidleri o yüzden belirtme gereği duymadım. S4 Mini var örneğin iş telefonu 950 TL etiketi var kafasına göre bazen Rehberde ve Arama ekranında isim ekranı açmıyor arama yapmak için birkaç takla atıyorum keyfi olursa açıyor.
    975 TL'ye almış olduğum Lumia 1020 var böyle bir sorun hiç yaşamadım tabiki eksikleri var daha iyi olabilir ama bu kadar da ağır eleştirecek bir şey yok.

evet samsung konusunda katılıyorum ama bunun sebebi androşd değil samsung touch wiz arayüzü çok saçma ve optimizasyon sorunları olan bir arayüz ve jenerasyon olarak dediğin doğru o modellerde var çökme donma rehberi bile geç açıyor haklısın ben ise şuan söylediğim gibi geçen yıl satın almış olduğum LG G PRO kullanıyorum kit kat var ve çok stabil hiçbir stabilite sorunu ile karşılaşmadım bir yıldır çok memnunum diğer iki wp telefonum ise nokia ve htc nokia lumia 625 ve htc 8s ikiside aslına bakarsan nokia 1020 ve nokia 1520 vs hepsi aynı zaten en giriş seviye wp ile en üst seviye wp telefonların yapabiileceği şeyler aynı hele tema arayüz hangi marka model wp alırsan al kardeşim hepsi standart güzel kardeşim far eden nedir birinde modern combat 5 çalışır diğerinde çalışmaz bu şekilde 3 tane oyun oynarsın ayrıcalık olarak bide bazı modellerde len kalitesi iyi gerçekten fotoları çok kaliteli onun dışında dünya üzerindeki wp ler standart şimdi benim anlamadığım bir hata etmişsin almışsın neden savaşıyorsun gönül isterki android ios kadar iyi içerikler gelsin wp ye çok güzel olur ama gelmiyor ve yazılımcılar ciddiye bile almıyor çıkan oyun ve uygulamalara bak bir direk ios ve android wp nin adı geçmiyor zaten microsoft kendine özel olan herşeyi android için yayınlıyor neden kullanılsın ki wp nedeni yok senin sorunun şu bence güzel bir LG G4 satın al veya sony modelleri o zaman anlarsın s4 mini nin geçmişte kalmış ilkel bir cihaz olduğunu zaten samsung mini modellerine hiçbir zaman iyi donanım koymadı yeni çıkan lolipop lu güzel bir android telefon al rahat et

• Note 2 den lumia 1020 ye geçtim. Uygulama vazında karşılaştırırsanız android önde ama işletim sistemi olarak wp daha iyi. Ayrıca gittikçe Windows ile bağlantısı arttığı için çekiciliği artıyor. Bir daha androide dönme niyetim yok. Uygulama olmaması windowsun suçu değil uygulama yazanların suçu. Birde Windows 10da direk portlama geliyor buna rağmen hala uygulama çıkarmazsalar kimse microsofta suç atmasın. Hem yazana hemde android fanlarına suç atsın. Zamanında apple pahalı diye androidin en kötü hallerine sabretmiş millet bu kaymak gibi işletim sistemine sabretmiyor. Bırak mobili normal işletim sistemi 1 gb ramli tabletimde donmazken 300 mb boş ile çalışırken 1 gb ramli asus tabletlette kasmaktan menüyü kullanamıyoruz

• dobrasam kullanıcısına yanıt
    iPhone dediğim gibi 4S-5S gibi küçük ekranları kullanamam 6-6S vb.ne de o kadar para veremem.

Android'te 1 GB RAM olanların hepsi çekmeceleri boylamış durumda WP kesinlikle öyle değil bu yönden iPhone'a benziyor yani yüksek donanım istemiyor.

Ben ilk yazdıklarınızdan zaten En Giriş seviyesinde WP kullandığınızı anlamıştım :-D

Hata değil ben LG G4 yerine 950 veya 950XL alacağım. Continuum olsun ekran kamera işlemci RAM batarya olsun her yönden kağıt üstünde beğendim bence başarılı olacak Microsoft.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperd82 -- 2 Kasım 2015; 17:44:33 >
  • 920 den beri ilk alanlardan biri olarak takip ediyorum ama uygulama alanında ve yazılım olarak çok geriden geliyor. Nokia nın donanım mühendislerine dua etsin Microsoft yoksa bu durumda Blackberry ile aynı sona doğru çoktan gitmişlerdi.

• Ufak ufak indirimler devam ediyor Türkiye fiyatı belli değil 2015 sonunda veya 2016 başında ülkemize gelmesi bekleniyor.

Kaynak:

http://www.teknolojioku.com/haber/lumia-950-ve-lumia-950-xl-indirimleri-devam-ediyor-31672.html

• henüz seyretmeyenler için Erdi Özüağ - "fx57"den Lumia 950XL kullanım ve ilk izlenimler videosu :

http://forum.donanimhaber.com/m_111552721/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinar

henüz seyretmeyenler için Erdi Özüağ - "fx57"den Lumia 950XL kullanım ve ilk izlenimler videosu :

http://forum.donanimhaber.com/m_111552721/tm.htm

Ben bunu izlememiştim teşekkürler.
    Malzeme kalitesine çok takılmış Lumia 1520 ile karşılaştırmış ancak unutulmaması gereken Sabit Kasa yerine Çıkarılabilir Kapak/Kasa olduğundan aksesuar olarak renk renk METAL veya DERİ kapak/kasa kullanılabilecek olması.
    Böylece eskime yıpranma derdimiz olmaz, ben zaten Metal kapak/kasa alırım ve yıprandıkça veya sıkıldıkça değiştiririm :-D

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.