Şimdi Ara

İlk iOS 9 untethered jailbreak aracı yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İlk iOS 9 untethered jailbreak aracı yayınlandı

iOS cihazlarını Apple'ın belirlediği sınırların dışında kullanmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan jailbreak platformu her yeni sürümle birlikte kendisini geliştirmeye devam ediyor. iOS 9 işletim sisteminin indirmeye sunulmasının ardından kısa bir süre sonra da untethered jailbreak çözümü geldi. 

Çinli geliştirici ekibi Pangu tarafından kullanıma sunulan jailbreak aracı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri de dahil olmak üzere iOS 9-iOS 9.0.2 üzerinde çalışan tüm cihazları kapsıyor. Bu cihazları hatırlamak gerekirse; iPhone 4S, iPhone 5/5c/5s, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPad 2/3/4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2/3/4, iPod touch (5-6) şeklinde saymak mümkün.

Jailbreak aracı şimdilik sadece Windows platformunda çalışıyor. Ekip kısa bir süre içerisinde OS X sürümünü de yayınlayacağını belirtti. iOS 9 ile uyumluluk sağlayan Cydia Substrate de geliştiricilere jb araçlarını iOS 9 için optimize etmeleri konusunda bilgilendirme yapıyor. Jailbreak araçları Apple son kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiği için cihazın garanti dışı kalmasına neden olabiliyor. Bu bakımdan jailbreak yapmadan önce cihazınızdaki verileri iTunes üzerinde yedeklemekte fayda var. 

• quote:

Apple son kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiği için cihazın garanti dışı kalmasına neden olabiliyor

Şu kısmı düzeltirseniz sevinirim. JB li cihaz garantiye gittiği zaman Apple yetkilileri jb yüzünden herhangi bir işlem yapamadıklarını dile getiriyorlar ama jb yi kaldırırsanız tekrardan garanti şartlarında çatır çatır işlem yapabiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

quote:

Apple son kullanıcı sözleşmesini ihlal ettiği için cihazın garanti dışı kalmasına neden olabiliyor
    Şu kısmı düzeltirseniz sevinirim. JB li cihaz garantiye gittiği zaman Apple yetkilileri jb yüzünden herhangi bir işlem yapamadıklarını dile getiriyorlar ama jb yi kaldırırsanız tekrardan garanti şartlarında çatır çatır işlem yapabiliyorlar.

Aynı durum beta sürüm iOS için de geçerli. Beta sürüm yüklü telefona işlem yapmıyorlar final sürüm yükleyin öyle gelin diyorlar, yükleyip gittiğinizde çatır çatır bakıyorlar.

• Jailbreak genel de hwr iosda oluyor

• jailbreak garanti dışı bırakmaz. lütfen okurları yanlış yönlendirmeyelim.

• ios 9 (5s) 'de jailbreak yaparken yeniden başladıktan sonra jailbreak yapma işlemi devam etmiyor. Hep baştan başlıyor. Pangu ve wwdc yükleniyor ama cydia yok.

Pangu ne diyorsa yapıyorum ama cihaz kapanıp açıldıktan sonra jailbreak yapma işlemi başa dönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

ios 9 (5s) de jailbreak yaparken yeniden başladıktan sonra jailbreak yapma işlemi devam etmiyor. Hep baştan başlıyor. Pangu ve wwdc yükleniyor ama cydia yok. Pangu ne diyorsa yapıyorum ama cihaz kapanıp açıldıktan sonra jailbreak yapma işlemi başa dönüyor.

Hocam cihaz kendini resetledikten sonra otomatik olarak uçak modunu kapatıyor. Sorunun sebebi bu. Jailbreak işlemine başlamadan önce cihazın wifi ve bluetooth gibi ağ ile alakalı seçeneklerini kapalı hale getirin ve uçak modunu bu halde etkinleştirip jailbreak işlemine başlayın. Cihaz işlem sırasında kendini resetlediğinde açılır açılmaz uçak modunu tekrar aktif hale getirin. Ben bu şekilde sorunu hallettim. Cihazım iPad Air wifi. Sizde hat takılı olduğu için sorunun tekrar etme olasılığıda var. Eğer sorun tekrarlanırsa bence birde hattı çıkarıp deneyin derim. İyi günler.

• Böyle bir duyum var jailbreake yapıp sonra kaldırdığımız varsayarsak servise götürdüğümüzde cihazın önceden jailbreake yüklediğini anlarlar mı bir arkadaşım apple servislerinin artık cihaza ne kadar jailbreake yüklenip silindiğini hatta kaç kez şarja girip çıktığını dahi biliyorlar artık dedi yani onların bunu öğrenecek bir yazılım geliştirerek kullandıklarını duydum doğrumu bilgisi varsa olan yazarsa sevinirim iyi günler

• smoch arkadaş jailbreak aracını yönetici olarak açıp denemeni tavsiye ederim bende öyle çalıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Böyle bir duyum var jailbreake yapıp sonra kaldırdığımız varsayarsak servise götürdüğümüzde cihazın önceden jailbreake yüklediğini anlarlar mı bir arkadaşım apple servislerinin artık cihaza ne kadar jailbreake yüklenip silindiğini hatta kaç kez şarja girip çıktığını dahi biliyorlar artık dedi yani onların bunu öğrenecek bir yazılım geliştirerek kullandıklarını duydum doğrumu bilgisi varsa olan yazarsa sevinirim iyi günler

Elbette anlıyorlar ama umurlarında değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elsa -- 21 Ekim 2015; 6:04:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Böyle bir duyum var jailbreake yapıp sonra kaldırdığımız varsayarsak servise götürdüğümüzde cihazın önceden jailbreake yüklediğini anlarlar mı bir arkadaşım apple servislerinin artık cihaza ne kadar jailbreake yüklenip silindiğini hatta kaç kez şarja girip çıktığını dahi biliyorlar artık dedi yani onların bunu öğrenecek bir yazılım geliştirerek kullandıklarını duydum doğrumu bilgisi varsa olan yazarsa sevinirim iyi günler

Elbette anlıyorlar ama umurlarında

Şimdi şunu söylemek istiyorum jailbreak yapmak iyi mi ben jailbreak sildikten sonra servise götürsem sildiğimi anlarlar mı jailbreak yüklediğimi anladılar varsayıyorum buna jailbreak yüklediniz önceden diyip garanti dışı kalırmı Böyle bişey diye bilirler mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: valentin1

quote:

quote:

Şimdi şunu söylemek istiyorum jailbreak yapmak iyi mi ben jailbreak sildikten sonra servise götürsem sildiğimi anlarlar mı jailbreak yüklediğimi anladılar varsayıyorum buna jailbreak yüklediniz önceden diyip garanti dışı kalırmı Böyle bişey diye bilirler mi ?

ben zamaninda jailbreaki sildigim iphone 4s i servise gondermistim...bir sikinti cikmadi....ha simdi nasildir bilmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: valentin1

quote:

quote:

Jailbreakli iPhone 6'mi stok hale getirip garantiye göndermiştim. Garantide işlem görmüştü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yıl olmuş 2015 hala Jailbreak yapan kaldı mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.