Şimdi Ara

DxOMark verilerine göre iPhone 6S, fotoğraf kalitesi açısından birçok Android telefonun gerisinde kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  DxOMark verilerine göre iPhone 6S, fotoğraf kalitesi açısından birçok Android telefonun gerisinde kaldı

Piyasaya çıkan fotoğraf makineleri ve son yıllarda akıllı telefonları ciddi testlere tabi tutarak fotoğraf kalitesi açısından değerlendiren DxOMark, bu sefer Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 6S'i masaya yatırdı.

iPhone 6S bildiğiniz üzere bünyesinde yeni bir sensör (12MP arka aydınlatmalı 1/3-inç) taşıyor ve Apple'ın verilerine göre iPhone 6'ya oranla çok daha iyi fotoğraf kalitesi ve düşük ışık performansı ortaya koyuyor. DxOMark'ın testlerinde pozlama performansı (Gölge ile parlak alanları iyi dengeliyor), hızlı ve kararlı otomatik netleme gücü, detay koruma kapasitesi ve doğru beyaz ayarı seçimiyle beğeni toplayan 6S, olumsuz olaraksa özellikle düşük ışık koşullarında görünür parlak kumlama, iç ve dış mekan çekimlerinde karşılaşılabilen renk (Özellikle sarı rengin ağır basması) sıkıntıları ve bazı durumlarda yaşanan istenmeyen ışık oluşumları konusunda eleştiriler aldı.

Sonuç olarak iPhone 6S, örnek çekimlerde daha iyi görünmesine rağmen iPhone 6 ile benzer olarak DxOMark'dan ortalama 82 puan aldı. Bu değer ile LG G4, Sony Xperia Z5, Samsung Galaxy Note 4, Motorola X Style, Sony Xperia Z3 Plus gibi Android modellerin arkasına düşen iPhone 6S, son kullanıcı tarafından çok fazla fark edilmiyor olsa da fotoğraf kalitesi açısından rakiplerinin gerisinde kaldı.

• 3 bin tl verecem bide 1500 liralık telefonlardan kamerası kötü olacak ... Oldu iphone biz almayalım...

• Nexus lansımanında ki fotoğraf karşılaştırılmalarına bakılırsa yeni sensöre geçmeleri hiç iyi olmamış. Megapixel uğruna güzelim kamerayı hiç ettiler.

• iphone 6 nın bile kamerası 1 tık daha iyi görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony iyi sony

gece çekimleri testleri otomatik modda yapılıyor ama sony'deki gece modunda high ISO'ya(12800'e kadar) alınca inanılmaz resimler çıkıyor.bu yüzden gece çekiminde z5'in rakibi olacağını sanmıyorum.otomatikte rakip olabilirler ama manuel'e alınca fark açılır.g4'ü atlamiyim gerçi o da manuel deklanjör hızı seçimi yapabiliyor.ama iphone ve samsung'da bunlar yok.
  • Note 5 listede yok???

• Yaw böyle saçma test mi olur aynı puan alanlar grafikte sanki farklı gibi gösteriliyor mesela farklı puan alanları grafiğe koysana nerde note 5 hepsi yok telefonların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazyboy91 -- 14 Ekim 2015; 14:39:57 >
  • Biz s6 edge çıktığında bu telefon bu senenin degil gelecek senenin amiral gemilerine rakip olur demiştik. Sonuç normal iphone 7 belki s6 yi geçer ama o zamanda s7 çıkmış olacak ve iphone yine geri kalicak

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

sony iyi sony

gece çekimleri testleri otomatik modda yapılıyor ama sony'deki gece modunda high ISO'ya(12800'e kadar) alınca inanılmaz resimler çıkıyor.bu yüzden gece çekiminde z5'in rakibi olacağını sanmıyorum.otomatikte rakip olabilirler ama manuel'e alınca fark açılır.g4'ü atlamiyim gerçi o da manuel deklanjör hızı seçimi yapabiliyor.ama iphone ve samsung'da bunlar yok.

S6 ve Note 5'te sizin söyleminizle denklanşör hızı yani pozlama süresi ayarları var. Hatta 10 saniyeye kadar ışık toplayabiliyorlar. Ayrıca iPhone'larda da bu ayar yok değil. Apple uygulama geliştiricilere sağladığı api'da kameranın birçok manuel ayarına müdahale'ye izin verdiği için 3. Parti birçok uygulama manuel ayarlara doğal destek veriyor. Ben de Shoot denen uygulamayı kullanıyorum bunun için. 32 ile 2000 minimum ve maksimum iso. 1/12000 ile 1/2 sn de pozlama süreleri sunuyor. Ayrıca white balance ve fokus da kontrol edilebiliyor. Neyse daha fazla uzatmayayım uygulamanın reklamını yapıyormuş gibi hissettim. Bu arada Z serisinde önemli olan yüksek isolara çıkabilmek değil bu isolardaki performanstır. Gerçi gördüğüm kadarıyla bu konuda gerçekten başarılılar. iPhone 6'lardaki kamera iso 800'den sonra fazlaca kumlanma yapıyor ve max değer iso 2000'de kumlanma yüzünden fotoğraf rezalet bir hal alıyor. Listeden özellikle Z5'in kamerasını denemek isterdim. Vaatkar gözüküyor.

• iPhone 6 ne güzeldi, 6s'te daha iyisini beklerdim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyh ucmaz, müritleri ucurur

• bu dxomark testleri bence yakında oatlar.
    adamlar testlerini içeriğine yönelik ve fotoğrağ örneklerini paylaşmıyorlar.

iphone bu kadar kötüryse neden phone arena 'da yapılan kör resim testlerinde birinci geliyor.Kullancıların yaptığı değerlendirmede ( buna birebir yakın pixelli örnekler de dahil) iphone 6s birinci geldi.

açın bakın böyle sentetik testlere güvenmeyin.

bu arada test içerisinde sony z5 yok ama yeni bir test androidcentral yada authority'de kullancılara sunuldu haftaya belli olur kazanan..

not : note 4 kullanıcısıyım

• Kardeşler/Arkadaşlar, buradaki kimse üzerine alınmasın zira sözüm bu tür sentetik testlerle akıllarınca insanların seçimini etkilemeye çalışan gerileredir; it ürür kervan yürür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yuh be copmus

• TR_001 kullanıcısına yanıt
    konu cekirdek testi olunca sentetik takiliyor herkes fotorafta geri kalinca sentetik haram oluyor tam komedi erdi beye muracaat lutfen o sentetik uzmani

• DxOMark verilerine göre iPhone 6S, fotoğraf kalitesi açısından birçok Android telefonun gerisinde kaldıDxOMark verilerine göre iPhone 6S, fotoğraf kalitesi açısından birçok Android telefonun gerisinde kaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

sony iyi sony

S6 ve Note 5'te sizin söyleminizle denklanşör hızı yani pozlama süresi ayarları var. Hatta 10 saniyeye kadar ışık toplayabiliyorlar. Ayrıca iPhone'larda da bu ayar yok değil. Apple uygulama geliştiricilere sağladığı api'da kameranın birçok manuel ayarına müdahale'ye izin verdiği için 3. Parti birçok uygulama manuel ayarlara doğal destek veriyor. Ben de Shoot denen uygulamayı kullanıyorum bunun için. 32 ile 2000 minimum ve maksimum iso. 1/12000 ile 1/2 sn de pozlama süreleri sunuyor. Ayrıca white balance ve fokus da kontrol edilebiliyor. Neyse daha fazla uzatmayayım uygulamanın reklamını yapıyormuş gibi hissettim. Bu arada Z serisinde önemli olan yüksek isolara çıkabilmek değil bu isolardaki performanstır. Gerçi gördüğüm kadarıyla bu konuda gerçekten başarılılar. iPhone 6'lardaki kamera iso 800'den sonra fazlaca kumlanma yapıyor ve max değer iso 2000'de kumlanma yüzünden fotoğraf rezalet bir hal alıyor. Listeden özellikle Z5'in kamerasını denemek isterdim. Vaatkar gözüküyor.

samsung'a yeni gelmiş demekki,eyvallah.denemek için z3'te 6400 ISO'ya kadar zorlamıştım.kumlanma efekti çok azdı ve gerçekten gözle görünenden daha aydınlık resim çekiyordu.z5 de en az onun kadar iyidir heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmek6

seyh ucmaz, müritleri ucurur

Durumu çok güzel özetlemişsin. Tebrik ediyorum.

• ÖMÖ ÖPPLÖ'ÖN KÖMÖRÖSÖ ÖN ÖYÖSÖ TAAĞAM MI:)

• efsane 808 listede
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.