Şimdi Ara

ZTE ses butonlarını dokunmatik yapmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ZTE ses butonlarını dokunmatik yapmaya hazırlanıyor 

Çinli üretici ZTE çoğu zaman tasarım konusundaki farklılaşma çabalarıyla dikkat çekiyor. Bir çok yeniliği deneyen üretici bu kez ise ses tuşlarını dokunmatik hale getirerek yeni bir trend yakalama peşinde.

Nubia X8 modeline ait olduğu iddia edilen görüntüler oldukça ilgi çekici. Resisif şekilde konumlanmış butonlar iç kısma doğru hafif bir girinti ile belirginleştirilmiş. Güç butonu hakkında bir şey söylemek oldukça zor ancak fotoğraftan anlaşıldığı kadarıyla burada fiziksel buton korunmuş. 

Modelin 15 Ekimde tanıtılması bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan iddialar Nubia X8'de 6" ekran, 4 GB bellek, 32 ve 64 GB depolama seçenekleri, ince metal kasa ve parmak izi okuyucu gibi özelliklerin yer alacağına işaret ediyor. Telefon üzerindeki cihazların dokunmatik hale gelmesi su geçirmezlik konusunda da önemli bir gelişme sayılabilir. Sizler bu tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanıcı deneyimi için gereksiz ama kasa içerisinde boş alan sağlıyorsa mantıklı bir tercih.
    Ben telefonum cebimdeyken çoğu zaman çıkarmadan cebimin üzerinden sesi kısıp açıyorum eğer dokunmatik olursa bu işlevi yitirir. Şahsen benim için uygun değil.

• Su geçirmedi diyelim. Mesela suyun altında + tuşuyla fotoğraf çekeceksin suyun altında dokunmatik olmadığı için çekemezsin gereksiz. Apple'ın 6s'lerde koyduğu silikon daha iyi fikir.

• Dokunmatik tuşlar güzel olabilir ancak geri bildirim için titreşim gibi bir şeyde koymaları lazım.

• Yenilikci yaklasimlari, cabalari taktir ederim ama bence bu tutmaz. Kullanisli olacagini sanmiyorum.

• Salakça ve kullanışsız olur.yanlışlıkla basmalar falan ben olsam telefonu kırarım.

• Fiziksel tuşun sağladığı geri bildirimi sağlayamayacağı için kesinlikle kötü bir fikir. Umarım ilgi görüp, yaygınlaşmaz. Eğer taptic engine benzeri bir şey ile desteklendiyse kabul edilebilir ama fiziksel butonun yerini tutamaz.

• Hiç iyi bi fikir değil

• Kullanışlı olacağını sanmıyorum cok yanlış basılır...

• 6" telefon da kullanışsız,tuşsuz telefon da.su geçirmemesi için dokunmatik olmak zorunda da değil.bence zte 6" telefonun ismine de "mini" der :)
  • Tercih meselesi, ama ben fiziksel tuşları daha kullanışlı buluyorum.
  • denemekte fayda var farklılık iyidir
  • Buton değil tuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbulbirbaska İ kullanıcısına yanıt
    Buton dilimize Fransızca'dan geçmiş bir kelime. Ancak zamanla Türkçeleşmiş. Kullanımının yanlış olduğunu düşünmüyorum.

http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.561e43f4d1de38.63617966
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.