Şimdi Ara

Overwatch [ANA KONU] (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.258
Cevap
62
Favori
242.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KendineAteist

quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

game vpn ile 160 pingim 80 pinge düştü kesinlikle bizim internet sağlayıcılarda problem var yoksa game vpn ile de yüksek ping almamız lazım şimdilik game vpn ile oynamaya devam ping çok fazla farkediyor saliselik şeyler oyunu kazanmanıza sebep oluyor veya kaybetmenize. imkanı olan game vpn kullansın.

ben mudfish kullanıyorum fiyatı baya baya ucuz

26gb veri 3$

veya bir oyun seçiyorsunuz 1$'a 1 ay sınırsız trafik kullanabiliyorsunuz. overwatch listede mevcut. öneririm mudfish'i. türkiye serverı mevcut.

mudfish ile aldığım ping ve rtt

Overwatch [ANA KONU]

Hocam öneriniz için teşekkürler. 3 gündür yaşadığım ping sorununu Mudfish sayesinde çözdüm.

rtt ne oluyor hocam

Round-trip time'mış açılımı. Tam olarak ne işe yarıyor bilmiyorum ama packet-loss ile ilgili sanırım. Fazla artınca "rubber-banding" denen karakteri haritada ileriye geriye atma olayı oluyor. Aşağıdaki videoda örneği var.

• Erkotiko E kullanıcısına yanıt
    Oyunu satın alırken seçtiğin yerin bir önemi yok sanırım ping'de. 3 sunucu var... Europe dışında America ve Asia sunucularına girip baktım haliyle ping artıyor fakat oyun deneyimi gene aynı. Onun dışında sol fiber kullanan herkeste durum aynı. İşin ilginci beta'da 60-70 arası bir ping aldığımı hatırlıyorum. Şuan neden ping 130'larda bir anlam veremedim. Ayrıca ping nedense çok etkilemiyor beni Overwatch'da... CS, LoL, Cod da bu pingleri gördüğüm zaman direk oyun deneyimimi olumsuz ekliyor ama Overwatch'da büyük etki yaratmıyor gibi geldi bana. Ama orada 130 ping yazması psikolojik etkiliyor beni. En iyisi ping kısmını kapatmak galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 30 Mayıs 2016; 0:43:57 >
  • Counter karakterler.

OFFENSE

Genji: Winston, Mei

McCree: Widowmaker, Hanzo

Pharah: Soldier: 76, Widowmaker

Reaper: Pharah, McCree

Soldier: 76: Roadhog, Reinhardt

Tracer: McCree, Roadhog

DEFENSE

Bastion: Genji, Junkrat (also Widowmaker, Hanzo, Tracer, D.Va, Reaper...)

Hanzo: Widowmaker, Tracer

Junkrat: Winston, Pharah

Mei: Tracer, Pharah

Torbjörn: Widowmaker, D.Va

Widowmaker: D.Va, Genji

TANK

D.Va: Mei, Zenyatta

Reinhardt: Symmetra, Genji

Roadhog: Mei, Reaper

Winston: Reaper, Bastion

Zarya: Junkrat, Pharah

SUPPORT

Lucio: Mei, McCree

Mercy: Soldier: 76, Genji

Symmetra: Roadhog, Pharah

Zenyatta: Widowmaker, Genji
  • bugünü de 36 lvl olarak tamamladım artık yeter :D

oyun resmen bağımlılık haline geldi gündüz bi giriyoruz nasıl gece olmuş anlamıyoruz bile. en son gruptaki biri abi yetermi artık bugünlük dedi öyle dağıldık dsaasddas
  • Beyler bilen varsa yardımcı olsun playstation ve pc serverları ayrı mı? Kısaca pcyle giren biri ps4le giren ile duo atabilir mi ve son olarak ps4 ün + ve - si nedir pcye göre ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thablion

Beyler bilen varsa yardımcı olsun playstation ve pc serverları ayrı mı? Kısaca pcyle giren biri ps4le giren ile duo atabilir mi ve son olarak ps4 ün + ve - si nedir pcye göre ?

konsol ve pc oyuncuları farklı serverlarda.

fps oyun olduğu için her halukarda pc oyuncuları klavye mouse ile oynadığı için oldukça rahat oluyor

konsolda da alışınca zevkli olur tabi ama gamepad ile fps oyun oynamak ile pc de oynamak farklı şeyler.

serverların farklı olması da o sebeple zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

quote:

Orijinalden alıntı: Thablion

Beyler bilen varsa yardımcı olsun playstation ve pc serverları ayrı mı? Kısaca pcyle giren biri ps4le giren ile duo atabilir mi ve son olarak ps4 ün + ve - si nedir pcye göre ?

konsol ve pc oyuncuları farklı serverlarda.

fps oyun olduğu için her halukarda pc oyuncuları klavye mouse ile oynadığı için oldukça rahat oluyor

konsolda da alışınca zevkli olur tabi ama gamepad ile fps oyun oynamak ile pc de oynamak farklı şeyler.

serverların farklı olması da o sebeple zaten.

Eyvallah cevabın için tamda düşündüğüm gibi çıktı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GumburGuney

quote:

rank sistemi filan var mı nasıl işliyor ?

Bir ay sonra başlıyor lig sistemi, şimdilik deneme aşaması gibi geçiyor lig öncesinde. Aslında lige girecek takım varsa deneyip oturtmak için tam zamanı, ligler açıldığında çoğu adam daha yeni beraber oynuyor olacak aradan çabuk sıyrılmayı sağlar

SoloQ şeklinde giremeyecez mi hocam birde 1 ay sonra geleceği kesin mi

1 ay sonra geleceği kesin de tabii son anda ne olacağı belli olmaz. Benim gördüğüm kadarıyla lig sistemi hazır zaten sadece aktive edilmesini bekliyoruz. Oyun ProGamer'lara daha önceden denetildi, E-Sport tarafında testi vs bitti yani. Hatta Kore'de geçenlerde bir turnuva da oldu galiba küçük çaplı.. adamların oynayışını takip edemedim mesela :)

SoloQ girersin lige de çok zevkli olmaz sonuçta iletişim temelli bir oyun, başarılı olmak zor olabilir. LoL'da Solo rank kasmak gibi düşün.. acısı büyük olur.

• Her sayfaya yazacağım ekleyen yok. Erwin#2908

Oyunun ortasında genelde davetleri kabul etmiyorum zira bırakıp gitmek o anki oyuna saygısızlık bana göre.

Ayrıca oyunu daha fazla oynadıkça tek bir karaktere bağlı kalmamaya başladım. Torbjörn mesela oynaması çok zevkliymiş. İlk başlarda bu ne böyle havasındaydım.

Ayrıca McCree en iyi saldırı elemanı umarım nerf gelmez. Bazen 4-5 hatta 6 kişiyi birden temizlediğim oluyor objective'de. Özellikle o Tankların çaresizliği harika.

En bayık atak karakteri ise Reaper geldi bana. Yani bilmiyorum acayip yavaş iç sıkıyor oynaması.

Tanklardanda Winston en fazla uyuz olduğum. Resmen 3 saniyede meftasınız.

• Oyun bağımlı hale getirdi lakin iş güç ancak akşamları ve hafta sonları oynayabiliyorum. Akşamları grubuna dahil olabileceğim arkadaşlar varsa sevinirim. Yaş 27 mikrofon vs var battle tag: Silent#2248
  • Oyunu almaya karar verdim ama pc ile ps4 arasında kaldım.Hangisi iyidir?
  • ForqotteN kullanıcısına yanıt
    Tabi ki en iyisi PC üzerinden oynamak. FPS oyunlarında Klavye ve Fare'nin rahatlığını gamepad hiçbir zaman veremez.
  • ForqotteN kullanıcısına yanıt
    Pc ye al kesinlikle.pcde uzun yillar gider ama konsolda oyunun yapisi ve hizi nedeiyle 3 4 ay sonra oyuncu sayisinda yavas yavas azalma bekliyorum.pc tam tersi yukselisle devam eder.

• Erkotiko E kullanıcısına yanıt
    Var

Superonline Fiber ile 150 ping

VPn ile 80
  • Ping sorunu Superonline ile alakali sanirim. Konuda ping sorunu olanlar hep Superonlineli ve vpn ile pinglerinin duzeldigini soyluyorlar. (Pingin artmasi lazim vpn ile normalde bildigim kadariyla) Ben Uydunet ile wirelessla baglandigim halde 70-90 arasi ping aliyorum, bence Blizzard'da degil de Superonline'da suc var gibi gozukuyor.

• 50 mb sol fiber 130-150 civarı ping alıyorum.

• 24mb superonline fiber internet ile 140 civarı ping alıyorum ama sanki etkilemiyor gibi geldi bana oyunu pek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTnet 16 adsl var bende, arada 150 lere çıkıyor, ama genelde 70 civarı alıyorum.
  • cs:go oynadiniz mi bilmiyorum ama sesli chat cok guzel isliyor orda. diger oyuncularla iletisim kurmak hic zor olmuyor. Onun disinda oyunda bir medic tusu var mi basinca yardim isteyebilecegimiz. Medic oynamadim belki onda cani azlari otomatik gosteriyordur ama medic tusu cok iyi oluyordu tf'de
  • 150 pingde pek etkilenmiyor olmamızın sebebi serverların 20tick olması sanırım ama bence etkilenmiyor gibi gözüksede kesinlikle etkileniyor. ben imkanı olanın o pingi vpn ile düşürmesini öneririm.

önceden kill cam'de o pingin sıkıntısını birebir görüyordum. ama şimdi kill cam'de kaldırıldı sanırım nasıl öldüğümü göremiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.