Şimdi Ara

tablet tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/tablet-c-3008012?filtre=[{%22id%22:%22actual_price%22,%22values%22:[%22100.0%3Cactual_price%3C250.0%22]}]&siralama=coksatan

en fazla 200 tl verebilirim hangisini alayım bilgim yok bu konularda lütfen yardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz3585

http://www.hepsiburada.com/tablet-c-3008012?filtre=[{%22id%22:%22actual_price%22,%22values%22:[%22100.0%3Cactual_price%3C250.0%22]}]&siralama=coksatan

en fazla 200 tl verebilirim hangisini alayım bilgim yok bu konularda lütfen yardım.

Daha bir ay önce senin dediğin gibi en fazla 200 tl verebilirim diyerek yola çıktım ve 300 tl ye EzcoolZ5 tablet aldım. Beğendiğim yönleri daha çok ama 8 gb lık hafızanın 3,5 gb'ını bana, geri kalanını kendilerine ayırmış olmaları çok enteresan. Öncelikle tavsiyem gittigidiyordan ziyade akakçe.com dan fiyat filtrelemesi yapıp cihaz özelliklerine bakarak güvenirliği yüksek birçok site arasından seçimini yapman. Seçimini yaparken 200 tl lik tablet alacaksan çok kaliteli ürünlere fazla takılma. Çünkü o tür markaların 200 tl ye aldığın tabletlerinde en fazla tetris oynayabilirsin. Tablet alırken daha sonra pişmanlık duygusu yaşamaman için fiyatının yanında öncelikle birkaç şeye dikkat etmen gerekiyor.
    Tabi ki bunlar ne amaçla kullanacağına bağlı eğer müzik dinleyip fotoğraflarımın bir bölümünü depolamak istiyorum, e-kitap okumak istiyorum diyorsan fazla özellikli olmasına zaten gerek yok 200 tllik herhangi bir tablet işini görebilir. Ama apk hastasıysan ve devamlı playstoreden oyun ve uyglamaları indirip eğlenmek öğrenmek sosyal kalmak istiyorsan kesenin ağzını biraz daha açıp bir üst modellere bakmalısın
    almadan önce dikkat etmen gereken şeyler için birkaç ipucu veriyim o halde
    ..............................................................................................................
    *Boyut : bence tabletteki mantık telefonun android yazılımına duyduğumuz sempatiyi pc boyutuna taşımak O nedenle 9'' veya daha büyük boyutlara bakmalısın
    *Bellek : Dikkat etmen gereken en önemli özelliklerden biri hafıza, çünkü sd kart alırım ona taşırım falan diyorsan çok uğraştırıcı bunun için tableti rootlaman gerekecek ve garanti dışı kalacak onun için en az 16 gb al (zaten bu 16 gb'ın 4 gb ını kurdukları android sistem ve uygulamaları isgal ediyor)
    *Bluetooth: hiç umulmadık bir anda işe yarayabiliyor bir artı bence
    *HDMİ ve DLNA: hdmi(kablo ile bağlantı) veya dlna(uzaktan wifi bağlantı) bağlantı özelliğine sahip bir tv varsa tabletten tv ye aktararak oyun oynamak ya da film izlemek çok daha eğlenceli
    *Navigasyon ve kamera çözünürlüğü: çok fazla gezmeyi seven ve her sene tatil yapan biriysen bu özellikleri de atlamamalısın. Gerçi telefon dururken tabletle fotoğraf çekmek bana hiç mantıklı gelmiyor.
    *Çözünürlük ve daha önemlisi işlemcisinin en az dualcore(çift çekirdekli) olmasına ekran kartının ileriye dönük kalitede olmasına dikkat etmelisin (quad core)
    *Destek: tabiki yine en önemli durumlardan biri de alacağın tabletin Türkiye deki garanti ve servis durumu
    *nfc(etiket okuma) ips(ekranı her açıdan görebilme) gibi özellikler belirttiğin fiyat aralığına girmediği için bunlardan ve dahasından bahsetmemize gerek yok
    şimdilik aklıma gelen bunlar zaten bütün bunlara dikkat edip alacağın bir tablette sıkıntı yaşamazsın tam aksine iyi bir dost edinmiş olursun. Şimdiden güle güle kullan :)

Yerinde olsam hazır bir kere alıyorum daha sonra işime yaramayacak birşeye 200 lira vermektense biraz daha bekler birikimimi yapar birkaç sene kullanabileceğim bir tablet alırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan03 -- 12 Ekim 2015; 23:53:37 >

• 7 inç ekranlı bir tablet yeterli gelirse, 16 gb dahili hafızalı ve ips ekranlı Lenovo A7-50/3500V modelini tavsiye edebilirim.
    Şu an hepsiburada da indimli 329 lira.
    Bataryası da iyi performanslıdır, 6,5 saat civarı ekran kullanım süresi vardır.
    Özellikle ekran kalitesi canlı ve kısık parlaklık da bile yeterli..
    200 lira civarı çin tabletleri pişmanlıktır, global markalardan şaşmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar kardeşim ders çalışmak için (video eğitim vs) izlemek için tablet arıyorum oyun oynamak için değil. Tavsiye arıyorum ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.