Şimdi Ara

telefonda 2 GB ram mı 3GB ram mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Belki defalarca sorulmuş bir soru sormak istiyorum sizlere. Soru aslında başlıktan da anlaşılacağı üzere RAM muhabbeti. Şöyle bir kaç bilgi vermek istiyorum. Nadir telefon alan biriyim. Elimde bulunan telefon 3 sene 1 aydır kullandığım Google nexus i9250 modelidir. (1 GB ram 1.2 ghz işlemci hızı mevcut) Ancak aradan geçen bunca zamandan sonra gelişen uygulama ve oyunlar karşısında artık telefonum neredeyse hiç bir performans gösteremiyor. Oyun oynamayı da seven bir adam olduğum için daha düzgün bir model istiyorum. (oyun kolik değilde bekleme anlarında, şurda burda ara ara sıkılmamak için çıkarıp bir kaç oyun oynayan biriyim)

Telefona fazla para vermeyi sevmeyen biriyim,
    Telefonu aldığım zaman 2-3 sene sonunda da fazla kasılmadan kullanabilmeliyim,

Şimdi bulduğum bir kaç model var. İlk başta yaptığım araştırmalar sonucunda Meizu mx5 modelini (MediaTek MT6795T helio X10-3GB ram-8 Çekirdek-2.2 ghz işlemci-32GB dahili hafıza-21 MP kamera) almaya karar verdim. Tasarımı şıklığı kalitesi gelişmiş bir özellik olan parmak okuyucusu tam benim istediğim gibi tipi ile birlikte çok beğendiğim bir telefon oldu. Ülkemize distribütör tarafından getirilmesini bekliyordum. Lakin adamlar çok gevşek çıktı eylül başı denen cihaz şuan kasım başı için gelecek diyorlar. O zaman gelince ne derler Allah bilir. Diğer model ise bugün arkadaşlarımdan biri tarafından söylendi Xiaomi Redmi Note 2 (MediaTek MT6795T helio X10-2GB ram-8 çekirdek-2.2 ghz işlemci-32GB dahili hafıza-13 MP kamera). Daha önce xiaomi mi 4 modelini incelemiştim. Xiaominin yazılım konusunda çok iyi olduğunu falan da öğrendim. Her neyse uzatmayayım bu iki telefon arasında kaldım. Telefonu uzun süre kullanacak biri olarak sizce hangini tercih etmeliyim.

Ayrıca en önemli konulardan biri olan fiyatları:
    Meizu mx5 : 1.400 TL (olacak)
    Xiaomi Redmi Note 2 : 700-800 max

aslında hani 3GB olarak düşününce belki bu listede mi 4 de olmalı;

Xiaomi mi 4 : 1.050 (Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974-AC-3GB ram-4 çekirdek-2,45 ghz-16 GB dahili hafıza-13 MP kamera)

fiyat aralığında. Meizu her ne kadar da olsa Kasım başı Türkiyeye gelecek ve distribütör garantisi olacak (ya da öyle farzederek cevaplayın), xiaomi mi 4 içinde aynı şekilde garanti var ancak xiaomi Redmi Note 2 için herhangi bir bilgim bulunmuyor arkadaşım bu gün dediği için ancak bir kaç yere bakabildim ve her hangi bir tarif belirtilmediği yazıyordu. Ayrıca ülkemize getirilecek mi onuda bilmiyorum zaten.

Her neyse sizce hangini seçmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atesvesugibi17 -- 12 Ekim 2015; 10:27:45 >

• Xiaomi daha mantıklı geldi hocam bana. Ağır uygulamalar kullanmıyorsanız işinizi fazlasıyla görür.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ağır uygulamalardan kasıt nedir peki? Şimdi yeni bir telefon alıcaz sonuçta istediğim zaman bir asphalt 8 falan rahat rahat oynayabilmeliyim. Face, watsap, youtube, yandex haritalar vs. gibi bu tarz 3-5 uygulama da olacak tabi. Ayrıca telefonu aldığımda 2-3 sene kullanabilmeliyim... Fiyat ve özelliklere bakıldığında Redmi Note 2 gerçekten çok avantajlı ama 2 GB ram yeterli olacak mı? Garanti olmamasını da değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum?
  • Güncel
  • Paran yetiyorsa mx5 al bence

• Peki neden mx5. Bende zaten mx5 almak istiyorum ama baktığımda Xiaomi mi4 özellikleri ve fiyatıyla daha iyi. Xiaomi Redmi Note 2 ile ram,kamera ve parmak okuyucusuda haricinde her şey aynı ve fiyatı 700-800 arasında. Ayrıca Meizuyu uzun zamandır araştırıyorum yazılımsal ufak tefek sıkıntıları var. 3G problemi, bildirim gelme sorunları ve wifi bağlantı sorunları gibi. Ancak geçen gün xiaomi redmi note 2'yi kısa sürede olsa kullanan bir arkadaşım cihazın çok iyi olduğunu söylüyor. Hatta xiaomi için Çinin Apple'si diyor. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Dünyada Applenin yazılımından sonra en stabil yazılım diyor xiaominin yazılımı için. Telefonun yağ gibi aktığını falan söyledi. Fiyatı da 700-800 arasında deyince benim gibi telefona para vermeyi sevmeyen biri için harika. Ama şu da var ki bir telefonu 2-3 sene kullandığım için bazı arkadaşlarım 2 GB ram bir zaman sonra yetmez o kadar uzun süre kullanacaksan 3GB ramli bir cihaz al diyorlar. Bu seferde aklım mi4'e gidiyor iyi telefon fiyatı da uygun ancak gönlümdeki meizu mx5... Ne yapmalıyım biraz yardımcı olur musunuz? Bir telefonu önerirken neden onu önerdiğinizi de yazarsanız memnun olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: atesvesugibi17

Ağır uygulamalardan kasıt nedir peki? Şimdi yeni bir telefon alıcaz sonuçta istediğim zaman bir asphalt 8 falan rahat rahat oynayabilmeliyim. Face, watsap, youtube, yandex haritalar vs. gibi bu tarz 3-5 uygulama da olacak tabi. Ayrıca telefonu aldığımda 2-3 sene kullanabilmeliyim... Fiyat ve özelliklere bakıldığında Redmi Note 2 gerçekten çok avantajlı ama 2 GB ram yeterli olacak mı? Garanti olmamasını da değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum?

Telefonu 2-3 sene kullanacaksanız mi4 öneririm. 3 gb ram ve snapdragon 801 işlemcisiyle hem oyunlarda hem de uygulamalarda canavar gibi çalışır. Fiyat olarak da makul seviyede diyebiliriz.Ne az ne de fazla. Bu telefonun tek dezavantajı sd kart desteği olmaması. Onun dışında harika bir cihaz.

Bu arada alıntılama ya da haberdar et seçeneği kullanırsanız iyi olur. Aksi takdirde attığınız mesajı çok sonra görüyoruz.

• atesvesugibi17 kullanıcısına yanıt
    fazla ram göz çıkartmaz ama işlemcide önemli tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoulRaziel

quote:

Orijinalden alıntı: atesvesugibi17

Ağır uygulamalardan kasıt nedir peki? Şimdi yeni bir telefon alıcaz sonuçta istediğim zaman bir asphalt 8 falan rahat rahat oynayabilmeliyim. Face, watsap, youtube, yandex haritalar vs. gibi bu tarz 3-5 uygulama da olacak tabi. Ayrıca telefonu aldığımda 2-3 sene kullanabilmeliyim... Fiyat ve özelliklere bakıldığında Redmi Note 2 gerçekten çok avantajlı ama 2 GB ram yeterli olacak mı? Garanti olmamasını da değerlendirmek gerekli diye düşünüyorum?

Telefonu 2-3 sene kullanacaksanız mi4 öneririm. 3 gb ram ve snapdragon 801 işlemcisiyle hem oyunlarda hem de uygulamalarda canavar gibi çalışır. Fiyat olarak da makul seviyede diyebiliriz.Ne az ne de fazla. Bu telefonun tek dezavantajı sd kart desteği olmaması. Onun dışında harika bir cihaz.

Bu arada alıntılama ya da haberdar et seçeneği kullanırsanız iyi olur. Aksi takdirde attığınız mesajı çok sonra görüyoruz.

Mi 4 almakta da tek düşüncem snapdragon 801 artık eskidi. bundan birkaç yıl sonra yeter mi diye düşüncelerim vardı o sebepten de biraz düşünüyordum. Ayrıca hafıza dediğiniz gibi 32 GB versiyonu olsa sd kart olmasına gerek yok o kadar hafızaya yüklenen biri değilimdir. Aklım iyiden iyiye xiaomi ye kayıyor. Şu parmak okuyucusu falanda olsaydı şu xiaomide varya hemen alırdım. Ama sırf bir parmak okuyucusu içinde bir telefona 1400 TL verilir mi? Bilmiyorum. Gerçi sadece o da değil 20 MP kamera-32 GB dahili hafıza-parmak izi okuyucu-daha yeni işlemci. Ne yapacam ben ya :(

• Keşke alsaydım dememek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri kapsayan bir telefon alın hocam.

• Eyvallah Hocam saol teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.