- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
0.52 Promil Alkol ile El konulan Ehliyet...
37 Cevap4864 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6883 Mesaj
20 Aralık 2006; 1:14:05 

Az önce 3 arkadaş arka arkaya 3 araba şeklinde bara gidiyorduk. Ben ortada en önde başka bir arkadaşım arkada başka bir arkadaşım vardı. En önde olan arkadaşım yanında Ruhsatını almamış babasında kalmış. Tabii benim yanımdada Ruhsat yok ( Annemde ) Arkadaşlar dedim bakın yanlarımızda ruhsatlar yok birşey olmasın dedim. Birşey olmaz dediler.

Neyse yola koyulduk. Tam bara gireceğimiz sokakta çevirme. En öndeki aradaş ruhsatı yanında değil diye yusufladı hemen çekti sağa. Onun arkasında bizde durduk. Polis şüphelendi ve yanında geldi arkadaşımın. Bu sırada bizde indik.. Hayırdır neden çevirmeyi görünce küt diye durdun dedi polis.

Bizde güze güzel anlattık dedik böyle böyle ruhsatlarımızı yanımıza almamışız, o yüzden yusufladık durduk. Hmm dedi polis hemen bakalım dedi. Telsizle plakaları söyledi. Arabalar tabii üzerimize olunca birşey demedi. Sadece ruhsat bulundurma cezası yedik 41.00 YTL neyse can sağlığı..

Durun bakalım birde alkol testi yapalım dedi, tabi biz kendimizden eminiz buyurun yapabilirsiniz dedik.

Benden başladı, bende birşey çıkmadı. Sonra diğer arkadaşımdan ondada birşey çıkmadı. Sonra en önde giden yusuflayan arkadaşa geldi sıra, ölçtü 0.52 Promil alkol çıktı. Biz ve arkadaş şaşırdık. Sabahtan akşama kadar beraberdik hiç bir alkollu içecek içmemiştik. Anlattık derdimizi dedik ya hiç içmedik sabahtan beri beraberiz, arkadaşımda derdini anlattı ama yok anlamadı. Dedik tekrar bakalım. Bir daha baktık 0.52 Promil yine.. Hayretler içinde kaldık.

Yapmayın etmeyin dedik ama nafile. 0.52 Promil alkol ile ehliyetine el koydular. Evet evet 0.52 Promil ile el kondu. Sinirden resmen ağladı arkadaşım. Ama anlayan kim?

Olan oldu arkadaş ehliyetini kaptırdığıyla kaldı. Neyse bana dedi ki arabayı kim götürecek. Tamam dedim benimkisi burada kalsın benm onu çeker gelir kendi arabamı alırım dedim tamam dedi. Sizin ehliyetinizi alayım sorumlu olarak birde imza atacaksınız dedi. Tamam dedim. Verdim ehliyeti. Neyse polisler arkadaşın ehliyetini aldılar gittiler.

Tabii bu arada arkadaş kızgın, direksiyona geçti. Olum napıyosun dedim ver ben götüreyim ilerde bi çevirme daha olursa bende yanarım sende dedim. Birşey olmaz hadi gidin evlerinize dedi. Biz dağıldık.

Şimdi neye yanayım? 0.52 promil alkol ile 6 ay alınan arkadaşımın ehliyetine mi yoksa kendimemi? Neden kendime evine gideceği yolda bir çevirme daha olsa bende sorumluyum ya, polisler bana tekrar dönüp sen neden sorumluluğu kabul ettin derlerse, ne olacak?

Bu arada nasıl çıktı o 0.52 promil alkol anlamış değiliz. Hiç bir alkollu içecek içmedik ya, nasıl onda çıkarda bizde çıkmaz? Veya nasıl olurda 0.50'yi geçer? Hiç bir b.k anlamadım ben bu işten??????

Çok kötü bir geceydi. 41 YTL ceza yediğimle kaldım. İlk defa yanımda ruhsatsız trafiğe çıktım, lanet olsun.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chryin -- 20 Aralık 2006; 1:15:25 >

6252 Mesaj
20 Aralık 2006; 1:24:43 

geçmiş olsun hocam..daha kötüsünü görmessin umarım..

o cihazlar bence sorunlu..

tekila+50 cl bira içtim 1 saat sonra ölçümde 00.0 çıktı..

başka bir gün 1 adet dark+50 cl bira içtim 1.5 saat sonra 00.9 promil alkol çıktı

434 Mesaj
20 Aralık 2006; 1:36:52 

Aynısı bizim başımızada geldi Mahkemeye verdik bakalım ne olacak avukar %90 alırız diyor...

Aklınızda olsun bence hemen yarın bi tanıdık Avukatla konusun ...

Cont & Comp Eng.

Donanımı Güvenle Kaldırabilirsiniz :)
.

6883 Mesaj
20 Aralık 2006; 1:45:21 

Zaten öyle yapıcaz, avukata gidicez. Tonla şahit var, sabahtan akşama kadar beraberdik bir gram alkol almadık.

1129 Mesaj
20 Aralık 2006; 1:53:19 

Ne kadar dogruluk payı var bilmiyorum ama bir arkadasim bazi meyvelerin ozellikle yemek sonrasında tuketiminin dusuk promil alkol tuketimine esdeger rakamlar verdigini anlatmisti, elma uzum vs. Bu tip birsey neden olmus olabilir belki de

472 Mesaj
20 Aralık 2006; 2:14:53 

Arkadasin portakali kabuguyla yemis olabilir mi? O da promil cikarttiriyomus olcumlerde. Keske kan testi isteseydiniz. Gecmis olsun.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

434 Mesaj
20 Aralık 2006; 2:28:24 

arkadaşlar birde aklınızda olsun her saat te alkol oranınız ortalama 25 promil azalır , yani sen karakol polisi istiyorum arkadaş hastaneden rapor istiyorum arkadaş vs vs diyerek maraza cıkartsaydın zaten hastaneye gidene kadar alkol oranınız 50 promilin altına düşerdi ...

neyse geçmiş olsun

pide allah o polisi nasıl biliyorsa öyle yapsın ...

Cont & Comp Eng.

Donanımı Güvenle Kaldırabilirsiniz :)
.

7131 Mesaj
20 Aralık 2006; 2:44:36 

memur promilmetrenin pipetini değiştirmediyse ve sizden önce biri alkollü üflediyse sizinde promiliniz yüksek çıkar
pipeti değiştirmesini özellikle isteyin
ellerinde pipet yoksa eski pipetlerden kullanmış olabilirler (ööğğyyyk)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Aralık 2006; 3:06:30 

gecmis olsun .. makinalar bozuk deildir de yediginiz yiyeceklerden olmus olabilir..
av gidin hallederler
benimde 9 ceza puanim kalmis yakinda ceza yersem benimde ehliyet gidecek

316 Mesaj
20 Aralık 2006; 3:37:51 

aynı durumla eski patronum karşılaşmıştı.... hemen bi polikliniğe gidip kan testi yaptırdı, kan testi saatini ve tarihini tahlil kağıtlarına sorumlu başhekime imzalattı.....
ertesi gün karakola gidip beyan etti kan tahlilini....... karakoldaki amir nerdeyse yalvaracaktı dava açma diye.....

keşke hemen kan tahlili yaptırsaydınız....

hiçkimse Bakire olarak ölmez zira Hayat bi şekilde ırzımıza geçmenin yolunu buluyor....

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2006; 7:51:24 

yapacagınız o andan itibaraen bi hastaneye gidip doktor raporu almak o polis memuruna dava açmak

tek yapabileceği iş buydu onunla uğraşan polisle o da uğraşsaydı hakkını arasaydı

2327 Mesaj
20 Aralık 2006; 9:09:20 

İlginç bir durum olmuş.. Ben zaten bu promil olayını anlamış değilim.. Mesela 1 tane 50cl bira içince ne kadar çıkıyo??

1728 Mesaj
20 Aralık 2006; 9:48:34 

quote:

Orjinalden alıntı: lokosit
memur promilmetrenin pipetini değiştirmediyse ve sizden önce biri alkollü üflediyse sizinde promiliniz yüksek çıkar

ya böyle olmuştur ya da önceden ayarlanmıştır makine (burası Türkiye).
burada(G.antep) komiser yardımcısı bir arkadaşım var bana şöyle birşey anlattı; trafik memurlarının eline belirli günlerde ceza koçanları veriliyor birkaç binytl lik bunlar bugün bitecek deniyor bunlarda gözüne kestirdiklerine kesiyorlar.

Ben Antepliyim Şahinim ağam
Mavzerim omuzuma yük
Ben yumruklarımla dövüşeceğim
Yumruklarım memleket kadar büyük

6723 Mesaj
20 Aralık 2006; 11:00:52 

Geçmiş olsun..

215 Mesaj
20 Aralık 2006; 13:14:34 

cihazlarda sorun oldugu kesin tuborg kırmızıdan 1 yudum aldım 1 saat sonra yola cıkmı$tık polis cevirmede üfletti. dedi ne ictin??!!?? bi yudum dedim ne gösteriyo dedim bo$ver kullanabilecgin kadar gösteriyo dedi.. fln fln

DH SEAT KLÜBÜ

L E O N 1.6 Staylance

490 Mesaj
20 Aralık 2006; 13:44:46 

portakal suyu da alkol almıs gibi yuksek olmasa da promil gosteriyor. Arkadaşım portakal suyu icmisti, olcum yapmıslar 0.30 gibi bir deger vermiş.

7131 Mesaj
20 Aralık 2006; 14:05:49 

portakal suyundan ziyade portakalı sıkarken kabuğuda sıkılmışsa promil daha yüksek çıkabilir
portakal yada mandalin kabuğunu bir aleve doğru sıkarsanız nasıl alev çıktığını görebilirsiniz

621 Mesaj
20 Aralık 2006; 15:08:30 

bu durumda yapılacak iş polise tiraz edip sağlık kuruluşundan rapor almak ve bu durumu ispatlamak.
yapılacak birşey yok artık geçmiş olsun.
o anda polise karşı çıkacaktınız gerekirse olay çıkaracaktınız.
başka türlü polislerde anlamıyorlar zaten.

236 Mesaj
20 Aralık 2006; 15:31:49 

Dostum oncelıkle gecmıs olsun talıhsızlık sızı bulmus olmalı
Benım aklıma portakal suyundan baska bıde surup geldı. Gecenelerde bende grıp tarzı bısey oldum surup ıcıodum onun ıcınde alkol vardı ve kapagını acınca barız ıckı sısesı acmıs gıbı koku cıkıodu. Boyle bı olay olmus olabılır.
Benımde aklıma bu geldı soyeleyım dedım tekara gecmıs olsun

496 Mesaj
20 Aralık 2006; 16:21:12 

Chyrin geçmiş olsun,geçenlerde Gazetede okumuştum,promili yükselten yiyecekler diye dikkat etmek lazım,ama nerden bileceksin hergün buna göremi yiyeceğimize dikkat edecez.Sen Eskişehirliydin demi,geceleri çok oluyor özellikle Hasan Polatkanda,Garın orda bide bağlarda..nese tekrar geçmiş olsun..

3333 Mesaj
20 Aralık 2006; 16:36:53 

Eskişehir de oluyor böyle saçmalıklar , özellikle bu sıralar iyice sapıttılar..

Ayrıca bir trafik polis memuru bir şey demişti , eğer vücudunuz sigaraya alışık değilse , Parlament ve Marlbora yaklaşık 25-30 Promil çıkarıyor ama alışık iseniz bu yarıya düşer demişti..

Ama başlığa bakaraktan 0.52 yazıyor , o zaman dediğim değerler 0.25-0.30 olması lazım , çünkü 25-30 promil başlığa göre baya bi uçuk kalıyor.

Bir de saçma sapan Hasan Polatkan 'a radar koymuşlar , 55 km/h ile ceza yedi alt komşumuz..Neymiş efendim koskocaman ekinekmek virajında sınır 30 kmh imiş..Peh..

3357 Mesaj
20 Aralık 2006; 16:58:42 

yıl sonu geldi herkes kime **kacağını şaşırdı beyler..

geçenlerde benim de başıma bir olay geldi..

halamlarla evde rakı-balık muhabbeti yapmıştık..saat 7 gibi falandı..

bundan 4 saat sonra( 2 duble tekirdağ içmiştim sadece) teyzemin evine giderken ben kullanıyordum aracı..çevirme vardı..alkol muayenesi dediler..ok dedik sorun yok..ondan sonra üfledim ve 0.46 promil çıktı..

polis memuru demez mi bana "Cuma günü utanmıyormusun içmeye" diye..

ben de " memur bey herkes haddini bilsin lütfen işinizi yapın" dedim..

adam aracın sağına soluna bakıyor yanmayan lamba varmı diye..bulamadı..ceza kesecek yer aradı aradı yok..arkadaki kuzenim ve halam bile emniyet kemeri takmıştı..

sonra dayanamadım:" istediğiniz kadar arayın; hatta bagaja bakın ilkyardım çantası orda; yangın tüpü yanımda ve dolum kontrolü de yapıldı ekim ayında"dedim..

"iyi akşamlar" diyip devam ettim..

Hilti. Outperform. Outlast.

3333 Mesaj
20 Aralık 2006; 17:05:07 

@m.C.k : Hocam iyi koymuşsun postayı , aslında böyle posta koyan çok olsa , çevirmeye de pek yüzleri kalmaz ama sonuç..

621 Mesaj
20 Aralık 2006; 17:14:54 

quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k.

yıl sonu geldi herkes kime **kacağını şaşırdı beyler..

geçenlerde benim de başıma bir olay geldi..

halamlarla evde rakı-balık muhabbeti yapmıştık..saat 7 gibi falandı..

bundan 4 saat sonra( 2 duble tekirdağ içmiştim sadece) teyzemin evine giderken ben kullanıyordum aracı..çevirme vardı..alkol muayenesi dediler..ok dedik sorun yok..ondan sonra üfledim ve 0.46 promil çıktı..

polis memuru demez mi bana "Cuma günü utanmıyormusun içmeye" diye..

ben de " memur bey herkes haddini bilsin lütfen işinizi yapın" dedim..

adam aracın sağına soluna bakıyor yanmayan lamba varmı diye..bulamadı..ceza kesecek yer aradı aradı yok..arkadaki kuzenim ve halam bile emniyet kemeri takmıştı..

sonra dayanamadım:" istediğiniz kadar arayın; hatta bagaja bakın ilkyardım çantası orda; yangın tüpü yanımda ve dolum kontrolü de yapıldı ekim ayında"dedim..

"iyi akşamlar" diyip devam ettim..

dostum haddini iyi bildirmişsin polise.
tebrik ederim.
herkes haddini bilecek ama maalesef bu siyasal iktidar döneminde bunun gibi çok polis alındı.
ülkenin her yerinde kadrolaştılar.
bakalım nereye kadar gidecek
saygılar

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2006; 17:46:01 

Bir kere ruhsatsızsın diye niye ceza versinler ya, konuşup halletseydiiz, sizi paralı görünce ceza vermişlerdir büyük ihtimal neyse...

Onu geç öndeki arkadaşına söyleyecek söz bulamıyorum, hayatında kaç kere polis çevirmiş belki yanından geçip gitse polis çevirmicek böle durumlarda geçip gideceksin...

Onun dışında geç kalmışsınız avukat halleder mi bilemiyorum ama...

Eğer yanlış ölçüm olduğunu düşünüyorsanız hemen hastaneye gidip rapor alıp itiraz etmeniz gerekmekteydi. Daha önce TV de çıktı yapılması gerekenler. Bundan sonra aklınızda bulunsun , doğruca hastaneye

Ben içki içmemiş olsam orada mümkünü yok o parayı vermezdim...

Biz polisin gözü önünde hatalı sollama yaptık tekirdağ dönüşü , çevirdi bizi herkese ceza yazıyordu bize yazmadı, adamı kafaya aldık, adam zaten cimbomluydu, tsabi şampiyonluğu yeni kaybetmişiz , Fener tişörtü vardı bizim arkadaşın üzerinde birazda o yüzden keyfi geldi, Ulusoy sağolsun

Ulsuoy kırkyılda bir işimize yaradı anlayacağınız

3357 Mesaj
20 Aralık 2006; 19:06:50 

hayatı sollama akınnn

Hilti. Outperform. Outlast.

1166 Mesaj
20 Aralık 2006; 19:25:37 

Makinelerin kalibrasyon ayarlarını hangi kuruluş yapıyor veya yapılıyor mu?

3 sene önce ehliyeti verdiğimde

5 dakika ara ile 2 çevirmeye girdim.
1. sinde 57 çıkmıştı polis gönderdi, 5 dakika sonra bir tane daha bunda 127 çıktı.
Az önce ölçtüler filan dedim ama anlatamadık. Yolda gelirken içmişindir dediler.
yola çıkmadan 1 saat önce filan da içmeyi bırakmıştım

Aletlerin güvenli ve kalibrasyonlarının tam olduğuna inanmıyorum

7131 Mesaj
20 Aralık 2006; 19:58:15 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Eğer yanlış ölçüm olduğunu düşünüyorsanız hemen hastaneye gidip rapor alıp itiraz etmeniz gerekmekteydi. Daha önce TV de çıktı yapılması gerekenler. Bundan sonra aklınızda bulunsun , doğruca hastaneye

ufak bir bilgi
kendi kafanıza hastaneye gidip rapor alamazsınız
hadi doktoru ikna ettiniz ve size alkolsüz raporu verdi buda geçersizdir
eğer doktorda bu raporu size veriyorsa yanlış yapıyordur. Rapor size verilmez görevliye verilir

doktordan rapor alabilmek için memur kontrolünde resmi bir yazı ile giderseniz bu raporu alabilirsiniz

saygılar

6883 Mesaj
21 Aralık 2006; 13:29:15 

quote:

Öyle şey mi olur ya? Pipetini değiştirecek tabii ki. Eğer pipetini değiştirmeden her önüne gelene üfletirse o zaman içeri tıkarlar onu milletin sağlığı ile oynuyor diye..

6883 Mesaj
21 Aralık 2006; 13:34:50 

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Bir kere ruhsatsızsın diye niye ceza versinler ya, konuşup halletseydiiz, sizi paralı görünce ceza vermişlerdir büyük ihtimal neyse...

Onu geç öndeki arkadaşına söyleyecek söz bulamıyorum, hayatında kaç kere polis çevirmiş belki yanından geçip gitse polis çevirmicek böle durumlarda geçip gideceksin...

Onun dışında geç kalmışsınız avukat halleder mi bilemiyorum ama...

Ben içki içmemiş olsam orada mümkünü yok o parayı vermezdim...

Biz polisin gözü önünde hatalı sollama yaptık tekirdağ dönüşü , çevirdi bizi herkese ceza yazıyordu bize yazmadı, adamı kafaya aldık, adam zaten cimbomluydu, tsabi şampiyonluğu yeni kaybetmişiz , Fener tişörtü vardı bizim arkadaşın üzerinde birazda o yüzden keyfi geldi, Ulusoy sağolsun

Ulsuoy kırkyılda bir işimize yaradı anlayacağınız

Ya Akın ruhsat bulundurmamaktan bastı cezayı. Yapacak birşey yok o kadar dil döktük anlamıyor ki.. İşte öndeki arkadaş tedirgin olmuş. Birden durunca polis'te şüphelendi. Hepimiz durduk. Aptallık onda durmasa geçip gitse hiç birşey olmayacak. Bize cezayı yazdı sonra düzeneği felan kaldırdı, adam bizi bekliyormuş.

267 Mesaj
21 Aralık 2006; 15:23:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Chryin
Ya Akın ruhsat bulundurmamaktan bastı cezayı. Yapacak birşey yok o kadar dil döktük anlamıyor ki.. İşte öndeki arkadaş tedirgin olmuş. Birden durunca polis'te şüphelendi. Hepimiz durduk. Aptallık onda durmasa geçip gitse hiç birşey olmayacak. Bize cezayı yazdı sonra düzeneği felan kaldırdı, adam bizi bekliyormuş.

Tamam burda poliste alette falan birinde bir sorun var kesin ama kusura bakmayında öndeki arkadaşında kaşınmış yani geç git niye duruyosun.

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2006; 15:25:29 

Valla Chryin doğru aptallık arkında...

Aynen öyle...

Aslında sen tek olaydın ruhsat cezası vermezdin...

polis geç derdi ama çok kişi -olunca..

Ya gıcık polis merkeze ne söylüyon belli işte adamların çalıntı olmadıı sal gitsin

3664 Mesaj
21 Aralık 2006; 18:51:30 

quote:

kamış kardeşim kamış.

fransa da mı yaşıyorsun?

parmağını bastığında izi ayyıldız çıkanlar

4137 Mesaj
21 Aralık 2006; 20:56:41 

burada yapmaniz gereken adli tiptan kan testi istemek olacakti itiraz edecektiniz bundan 3 sene once banada boyle bisey oldu arkadasimin birasindan 1 yudum aldim aradan 4-5 saat sonra cevirmeye girdim 0.40 li biseyler cikmisti ki bu imkansiz orada itiraz ettim adli tipa gonderdiler kan testi yapildi sonucta yine kanimda alkol cikti ama alkol metrenin gosterdiginin 4/1 oraninda

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

1226 Mesaj
21 Aralık 2006; 22:11:54 

quote:

Orjinalden alıntı: son_samuray

burada yapmaniz gereken adli tiptan kan testi istemek olacakti itiraz edecektiniz bundan 3 sene once banada boyle bisey oldu arkadasimin birasindan 1 yudum aldim aradan 4-5 saat sonra cevirmeye girdim 0.40 li biseyler cikmisti ki bu imkansiz orada itiraz ettim adli tipa gonderdiler kan testi yapildi sonucta yine kanimda alkol cikti ama alkol metrenin gosterdiginin 4/1 oraninda

sen adli tıbba gidene kadar oran düşmüştür zaten

3 Mesaj
9 Şubat 2013; 3:54:54 

Merhaba benimde başıma bir olay geldi bu gece bir yudum bira içtim hemen arkasından polis çevirdi ve aracım kangoo (ticari) olduğu için 0.11 promille ehliyetimi aldı :s hakkatten şaka gibi promil 0.11 :) ben tabi bunu kabul etmedim hastaneye gitmek istedim olmaz diyip zorla tutanağı imzalattılar. Bende dediğiniz gibi önce devlet hastanesine sonra da adli tıp kurumuna gidip kan tahlili yaptırmak istedim fakat 2 yerde kan tahlili yapmadı polislerle beraber gitmem gerekiyormuş. Promil oranım 0 çıkıcaktı büyük ihtimalle çünkü daha öncelerden 3 - 4 bira içip promilimin 0.00 çıktığı olmuştu. Şuan ne yapmam gerekir acaba bilgisi olan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3633 Mesaj
9 Şubat 2013; 6:05:33 

quote:

Orijinalden alıntı: andacs

Merhaba benimde başıma bir olay geldi bu gece bir yudum bira içtim hemen arkasından polis çevirdi ve aracım kangoo (ticari) olduğu için 0.11 promille ehliyetimi aldı :s hakkatten şaka gibi promil 0.11 :) ben tabi bunu kabul etmedim hastaneye gitmek istedim olmaz diyip zorla tutanağı imzalattılar. Bende dediğiniz gibi önce devlet hastanesine sonra da adli tıp kurumuna gidip kan tahlili yaptırmak istedim fakat 2 yerde kan tahlili yapmadı polislerle beraber gitmem gerekiyormuş. Promil oranım 0 çıkıcaktı büyük ihtimalle çünkü daha öncelerden 3 - 4 bira içip promilimin 0.00 çıktığı olmuştu. Şuan ne yapmam gerekir acaba bilgisi olan varmı?

Ticari ruhsatli araclarda 0.1 alkol ciksa dahi ehluyetinize el koyulur. Hususi araclardan farklidir.

2013 Astra J Sport / 34 UV 0537

2003 Otokar M2000 / 34 M 0537

YILDIZ 24

7158 Mesaj
9 Şubat 2013; 6:51:47 

quote:

Orijinalden alıntı: andacs

Ruhsatta ticari yazıyorsa yapacak bir şey yok. Hastane talebinizi reddetmeye hakları yok, tutanak imzalamayıp polisi arayarak farklı bir ekip istetme gibi göz korkutucu bir eyleme girseydiniz en azından
elinizde kanıt olurdu. Olay esnasında yanınızda biri varsa hastane talebinizin yerine getirilmediği için idare mahkemesine itirazda bulunabilirsiniz. Konu hakkında bir profesyonelden yardım alın.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453