Şimdi Ara

Akıllı bir Telefon alacağım ama hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon almak istiyorum ama son zamanlar da o kadar çok telefon çıkmış ki hangisine karar verip alacağımı şaşırdım valla.
    Teknoloji bildiğiniz gibi çok hızlı ilerliyor o yüzden yüksek tutarlar verip 2 ay sonra fiyatı 300/500 TL düşüp aldığıma pişman olmak istemiyorum.

Araştırdığım mobeller arasında marka takıntım kesinlikle yok! Önemli olan
    -Kamerası kaliteli
    -Şarj süresi uzun olsun
    -Ekran olarak en küçük 5' ve daha da üstü olabilir.
    -İşlemcisi ve ram de tabi doğal olarak iyi olursa tadından yenmez

Burada bütçe olarak da 1000/1800 arası olabilir.

1)LG G2 32GB - 1.199,00 TL

2)ASUS Zenfone 2 - 1.199,00 TL

3)CASPER VIA V9-G - 1.099,00 TL

4)GENERAL MOBILE DISCOVERY ELITE 32GB - 1.099,00 TL

5)LENOVO Z2 - 1.099,00 TL

6)SAMSUNG GALAXY A8 - 1.669,00

7)LENOVO Z2 PRO - 1.799,00 TL

8)LG G4 - 1.799,00 TL

Yukarıdaki vermiş olduğum modeller ile ilgili kullanıcı yorumları ve tavsiyeler alırsam karar vermek açısından çok yardımcı olmuş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 12 Ekim 2015; 18:31:02 >

• lg G4 ya da note 4 düşünün derim
    LG G4:Ekran,kamera,arayüz olarak daha iyi
    Note4:Performans,batarya,işlevsellik olarak daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ Ten -- 11 Ekim 2015; 18:53:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freeze MF

lg G4 ya da note 4 düşünün derim

note 4 ile note 3 arasında ki fark nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 11 Ekim 2015; 19:06:52 >
  • g4 alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

g4 alın

güzel görünüyor ama 1900,00 lg ye vermeyi pek düşünmüyorum :) kamera kalitesi sanırım ön planda tutulmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: gssn

quote:

Orijinalden alıntı: Freeze MF

lg G4 ya da note 4 düşünün derim

note 4 ile note 3 arasında ki fark nedir

Malzeme kalitesi iyileştirildi
    Performans daha iyi
    Arayüz daha iyi
    Kamera performansı daha iyi
    Ekran çözünürlüğü ve kalitesi daha iyi bu arada ekran 2k olmasına rağmen note 3 'den daha iyi bir batarya performansı sunuyor
    Ses çıkış gücü daha iyi
    Kalemin basınç ve algılaması daha iyi
  • G4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Casper, GM elite, z2 Pro bunları boşverin derim. A8 yerine note 4 daha iyi olur. Ayrıca 1900 lira yerine 1400 liraya g4 bulup almanız bence en doğru seçim olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_fan_club

Casper, GM elite, z2 Pro bunları boşverin derim. A8 yerine note 4 daha iyi olur. Ayrıca 1900 lira yerine 1400 liraya g4 bulup almanız bence en doğru seçim olacaktır.

katılıyorum.
  • Teşekkür ederim.

• quote:

Casper, GM elite, z2 Pro bunları boşverin derim. A8 yerine note 4 daha iyi olur. Ayrıca 1900 lira yerine 1400 liraya g4 bulup almanız bence en doğru seçim olacaktır.

1400 tl ye nereden bulabilirim g4 ü, birde garanti açışından sıkıntısız bir firma önerebilirmisiniz. Bu arada sizler hangi telefonu kullanıyorsunuz? :)

z2 pro çok güzel bir telefon gibi duruyor dışı çelik mi demir mi ne tam bilmiyorum ama kaliteli duruyor gibi geldi bana

Casper da işlemcisi ve fiyatı açısından uygun bir telefon gibi geldi gözüme bunların da olumsuz yönlerini biliyorsanız benimle paylaşırmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 12 Ekim 2015; 16:29:04 >
  • quote:

quote:

1400 tl ye nereden bulabilirim g4 ü, birde garanti açışından sıkıntısız bir firma önerebilirmisiniz. Bu arada sizler hangi telefonu kullanıyorsunuz? :)

z2 pro çok güzel bir telefon gibi duruyor dışı çelik mi demir mi ne tam bilmiyorum ama kaliteli duruyor gibi geldi bana

Casper da işlemcisi ve fiyatı açısından uygun bir telefon gibi geldi gözüme bunların da olumsuz yönlerini biliyorsanız benimle paylaşırmısınız.

Garantisi ülke çapında değil de sadece aldığınız mağazaya göndererek işinizi halledebiliyorsunuz. Aradaki fark fazla olduğu için gayet de çok talebi var. Kullandığım cihaz lumia 735 ama telefonlarla içli dışlı olduğum için androidler hakkında bilirim bir şeyler.

Evet z2 Pro çok güzel boyutunu belli etmeyen bir telefon. Lenovonun servis desteği nasıl bilmem. Çıktığından beri de ucuzlamadı. O fiyata note 4/edge filan alınabilirken ona değeceğini düşünmüyorum.

Caspera gelince, hiçbir modelinin fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Kalite hissini alamadıktan sonra anakartı işlemcisi kenarda dursun. Tam çalışmadıktan sonra neyden ne kadar var pek ilgimi çekmezdi açıkçası. Ki daha bilinen markalarda da aynı özelliklere ve fiyata sahip cihazlar da bulabilirsiniz.

Biraz uzattım affola. Hakkınızda hayırlısı olsun, kolay gelsin.

• G4 tavsiye ederim. Test ettim ve gerçekten muhteşem bir telefon hele de 1400 gibi bir fiyata alınabilmesi bence o fiyata başka rakip bırakmıyor. Ayrıca artık batarya ömrü hiç sorun edilecek bir durum değil. Çünkü taşınabilir şarj cihazları çok uygun fiyatlara satılıyor. Örneğin asus'un 10000 mAh'lik zenpower modeli 60 lira gibi bir fiyata alınabiliyor. Şarjı bittimi takın ufacık bişey zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Garantisi ülke çapında değil de sadece aldığınız mağazaya göndererek işinizi halledebiliyorsunuz. Aradaki fark fazla olduğu için gayet de çok talebi var. Kullandığım cihaz lumia 735 ama telefonlarla içli dışlı olduğum için androidler hakkında bilirim bir şeyler.

Evet z2 Pro çok güzel boyutunu belli etmeyen bir telefon. Lenovonun servis desteği nasıl bilmem. Çıktığından beri de ucuzlamadı. O fiyata note 4/edge filan alınabilirken ona değeceğini düşünmüyorum.

Caspera gelince, hiçbir modelinin fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum. Kalite hissini alamadıktan sonra anakartı işlemcisi kenarda dursun. Tam çalışmadıktan sonra neyden ne kadar var pek ilgimi çekmezdi açıkçası. Ki daha bilinen markalarda da aynı özelliklere ve fiyata sahip cihazlar da bulabilirsiniz.

Biraz uzattım affola. Hakkınızda hayırlısı olsun, kolay gelsin.

ilk önce vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim :) kafamın karışıklığının geçmesine yardımcı oldunuz bu kadar çok model varken lg yi de listeye dahil edip araştırmaya devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 12 Ekim 2015; 18:24:05 >

• Rica ederim yapabileceğim ne varsa. Evet eklemeniz iyi olur bence. Ama tekrar dediğim gibi ukalalık etmek istemem ama casper vestel filan boşverin gitsin derim.

• Hocam ben GM 4G kullanıyorum.

1400 liraya göremedim fakat n11'de 1539 lira g4.1000 liraya 50 TL'de bonus veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoulRaziel

Hocam ben GM 4G kullanıyorum.

1400 liraya göremedim fakat n11'de 1539 lira g4.1000 liraya 50 TL'de bonus veriyor.

dün lg mağazasına gittim cihazı gördüm fakat 1900 tl fiyat veriyorlar. Daha uygun fiyata satanlar var dediğimde garantisinde sıkıntı yaşabileceğimi söylediler. 4
    Mağaza satışında garanti lg türkiye olarak geçiyormuş.
  • quote:

quote:

dün lg mağazasına gittim cihazı gördüm fakat 1900 tl fiyat veriyorlar. Daha uygun fiyata satanlar var dediğimde garantisinde sıkıntı yaşabileceğimi söylediler. 4
    Mağaza satışında garanti lg türkiye olarak geçiyormuş.

Hocam haklısınız istisnasız herkes öyle diyor. Dükkan sahibine de mağaza personeline de göre en güvenlisi kendi sattığıdır. Elbette lg Türkiye garantilisi daha iyi olacaktır.
    Akıllı cihazlardan önce distribütör ile grey market fiyatları arasında 80-100 lira oynardı. O zaman değmez deyip alırdık ama şimdi uçuk farklar var ve riske değer diye düşünüyorum.

• quote:

Hocam 1400 lira olayını atlamışım, konu sahibi arkadaş sormuş unutmuşum kusura bakmayın ikiniz de. Fiyatlar 1500-1550 lerde dolaşıyor. Kredi kartına para puan yükleniyor, hesaplara %5-10 indirim atanıyor vs. Onlarla 1400 gibi alınabiliyor sıcak fırsatlarda konusu var takip ediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.