Şimdi Ara

ATHENA lazer silahı üretime geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yıllardır askeri amaçlarla lazer silahları üzerinde çalışmalar yapılıyor. Filmlerde gördüğümüz patlamaların aksine yakıcı veya elektrik aksamı bozucu etkileri olan bu lazer silahları artık üretime hazır. 

Lazer silahları konusunda çalışmalar yapan ABD ordusunun tedarikçilerinden Lockheed Martin, ATHENA (Advanced Test High Energy Asset) adındaki lazer sistemini ordu için seri üretime geçireceğini açıkladı. 

ATHENA rakipleri gibi yakıcı özelliğe sahip bir lazer silahı. LM geçtiğimiz aylarda bir kamyon kasasına monte ettiği silahı ile 30kW gücünde atış yaparak bir aracın kaputunu ve altındaki motor aksamını yakmayı başarmıştı. Test sürecinden başarılı bir şekilde geçen ATHENA, ordudan büyük bir ihale kapmayı başardı.

ATHENA'nın en önemli özelliği modüler olması. Sistem birkaç fiber modülü bir araya getirerek yani birkaç lazer ışınını birleştirerek daha yoğun lazer ışınları elde edebiliyor. Böylece ortaya çıkan arızalar modül değişimi ile sahada kolayca giderilebiliyor. 

Modüler olmasının bir diğer avantajı da atış gücünün modül azaltarak veya artırarak değiştirilebilmesi. Örneğin hali hazırda 60kW gücünde atış yapabilen baz model modül değişimi ile gücünü 120kW seviyesine kadar çıkarabiliyor. ATHENA'nın gelecek yıl savaş alanında olması bekleniyor. 

Şimdilik çok büyük etkileri olmasa da lazer silahlarının yetenekleri oldukça etkileyici. Çeşitli sosyal paylaşım platformlarında kendi lazer silahını geliştiren mucitlere de rastlanıyor. Bununla birlikte savaş alanında her askerin bir lazer silahı ile donanarak düşmana yürümesi maliyetler yüzünden ancak uzak gelecekte gerçekleşebilir gibi duruyor.  

• Lazer silahı orucu bozarmı?
  • Biz burada lazerle sac parça kesiyoruz. Lazer iyidir.

• Enteresandır ki, buraya, oruç vesair hususları dile getirmek suretiyle, bizlerin onlardan geri olduğu noktasına vurgu yapmak isteyenler;

Madem ki, mevcut sistemi beğenmiyorsunuz ama üzücüdür ki, onu düzeltmek için sizlerde bir hamle yapmıyor, olanı kabul etmiş gibi bir tavır sergiliyorsunuz.

Unutulmamalıdır ki, toplumları değiştiren, ilerilere gitmesini sağlayan yegane etken: toplumdaki her bireyin üzerine düşen yükümlülerin bilincinde olup, bu bilinci nazara alarak sürekli üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi, hatta ve hatta birilerinin yaptığı icraattaki eksikleri görerek, onları düzeltmeye çalışmasıdır.
    Saygılarımla ve sevgilerimle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 9 Ekim 2015; 21:59:30 >
  • çok iyi bir sistem olmuş adamlar yapıyor abi....

• Allah aşkına virgül ile noktalı virgülü nerede ve nasıl kullanacağını dahi bilmeyenler bir zahmet bunları kullanmaya çalışmasın. Yukarıda birisi noktalı virgülü, diğeri ise virgülü defalarca yanlış kullanmış. Bu kadar Türkçe özürlü nasıl olunur, bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulan ülkede bu romantik socular kadar boş konuşan yok vallahi bıktık.

Madem o kadar konuşuyon sen ne yaptın? NE ülkeye ne dünyaya faydanız var

konuşmak kolay salla babam salla

• Call of Duty Advenced Warfare oyununda da Athena adlı bir şirket vardı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

quote:

Orijinalden alıntı: byrd

quote:

Orijinalden alıntı: OnLiNe MaNaGeR

Biz müslüman adamız, bizden mucit çıkmaz.

Koyunlar eksilesin

bi adet endişeli modern
    Ooo hemen geldim.

ATHENA lazer silahı üretime geçiyor

bu arada ülkenin en gelişmiş ünisinde son durum.
    şu videodaki çocuk kadar iştah yok.

Hayvanat bahçesi müdürünü Tubitak'ın başına konduğu o kurum tarafından, ayet okunmuş fasulye gibi bir projeye ödül verilip gen. matematik dehası Barış Paksoy'un kurum tarafından reddedildiği ülkede, bilim insanları başarılarını yoktan değil b*ktan var ediyordur, bu bariz ortada. Attığın fotoda da bu vurgulanmış ama nöronların yetmemiş sanırım algılamaya. Durmak yok basitliğe devam

Aslında türkiyede çok parlak zekalar var ama sistemde eriyip gidiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: barakli87

Enteresandır ki, buraya; oruç vesair hususları dile getirmek suretiyle; bizlerin onlardan geri olduğu noktasına vurgu yapmak isteyenler;

Madem ki, mevcut sistemi beğenmiyorsunuz ama üzücüdür ki, onu düzeltmek için sizlerde bir hamle yapmıyor; olanı kabul etmiş gibi bir tavır sergiliyorsunuz.

Unutulmamalıdır ki, toplumları değiştiren, ilerilere gitmesini sağlayan yegane etken; toplumdaki her bireyin üzerine düşen yükümlülerin bilincinde olup; bu bilinci nazara alarak sürekli üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi, hatta ve hatta birilerinin yaptığı icraattaki eksikleri görerek, onları düzeltmeye çalışmasıdır.

Destek vardı da adam gibi eğitim sistemi vardı da biz yapmadık zaten.

Her seçimde akp nin aldığı oy oranı belli. Eğitim sisteminin ne hale geldiği belli.

Öyle yorum yapanların niyeti aynı olacak diye bir durum yok.

Sistem emeğe değil etikete, kimden olduğuna bakıyor.

Referansın yoksa işe alınmazsın, onlardan değilsen üst makamlarda kadro bulamazsın.

Halk zaten bir havalar hallerde.

Ne yapacağız tek başımıza?

Birlik duygusu desen yok, maaşlar daha önemli.

Ortadoğu ülkesi olduk iyice.

• quote:

Orijinalden alıntı: 20likcivi

ulan ülkede bu romantik socular kadar boş konuşan yok vallahi bıktık.

Madem o kadar konuşuyon sen ne yaptın? NE ülkeye ne dünyaya faydanız var

konuşmak kolay salla babam salla

Neden nobel bilim ödülü bu ülkede yapılan çalışmalarla alınmadı?

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduysa o da Atatürk döneminde ülkemize gelen Alman bilim insanlarıyla oluşturulan kütüphaneler sayesindedir.

Olanaklarımız yeterli olsaydı Einstein bile ülkemize gelecekti.

Siz ne yaptınız akrabayı zengin eden ihaleler dışında?

FED 2002 yazında dünyaya yatırımlar için dolar dağıtırken siz bu dolarları taşınmaz mülke ve szevki sefanıza yatırım yaptınız.

Siz köprüden önceki son çıkıştasınız artık.

• Öncelikle belirtmem gerekir ki, yorumunuz direkt benim üzerime. Bunun için size tesekkür ederim. Zira yanlışlarımı görüp, düzeltmeme vesile oldunuz.
    İkincisi ve belki de en mühimi, bizi eleştirmeniz çok hoş. Yine de, bizi eleştirirken amiyane tabirler ( özürlü ve sair ) kullanmamanızı naçizane tavsiye olarak, söylemek isterim.
    Tekrar sağolun.
    Sevgilerimle ve saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 9 Ekim 2015; 22:04:17 >
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğim bu değil. Biz kafa olarak kendimizi geliştirmeli, düşünmeli ve geleceği tahayyül etmeliyiz.
    Kaldı ki, benzerliklerimizi görüp, farklılıklarımızı kenara atmalı, uzlaşmalıyız. Kısacası ve işin nüvesi: kardeş olmalıyız, birbirimizi eleştirmeyi bırakıp, uzlaşmalıyız.
    Sevgilerimle.

• quote:

Öncelikle belirtmem gerekir ki, yorumunuz direkt benim üzerime. Bunun için size tesekkür ederim. Zira yanlışlarımı görüp, düzeltmeme vesile oldunuz.
    İkincisi ve belki de en mühimi, bizi eleştirmeniz çok hoş. Yine de, bizi eleştirirken amiyane tabirler ( özürlü ve sair ) kullanmamanızı naçizane tavsiye olarak, söylemek isterim.
    Tekrar sağolun.
    Sevgilerimle ve saygılarımla.

Yalnızca size değil, birkaç arkadaşa da atıfta bulundum. Türkçe özürlü derken hakaret anlamında demedim, yanlış anlaşılma olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

quote:

Enteresandır ki, buraya; oruç vesair hususları dile getirmek suretiyle; bizlerin onlardan geri olduğu noktasına vurgu yapmak isteyenler;

Madem ki, mevcut sistemi beğenmiyorsunuz ama üzücüdür ki, onu düzeltmek için sizlerde bir hamle yapmıyor; olanı kabul etmiş gibi bir tavır sergiliyorsunuz.

Unutulmamalıdır ki, toplumları değiştiren, ilerilere gitmesini sağlayan yegane etken; toplumdaki her bireyin üzerine düşen yükümlülerin bilincinde olup; bu bilinci nazara alarak sürekli üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi, hatta ve hatta birilerinin yaptığı icraattaki eksikleri görerek, onları düzeltmeye çalışmasıdır.

dostum güzel diyorsun ama 4 önemli husus var.birincisi,toplumda bilim adına kendini geliştiren kiiş sayısı gittikçe azalıyor çünkü okuyan bilinçli kesim küçük aileler nüfus planlamasının bilincinde.hiçbir şekilde medenileşmeyen muhafazakar kesim ise gelişen dünyanın hep daha gerisinde kalarak kendi nüfusunu artırıyor.yani toplumun gelişmesini engelleyen kesim gitgide sayıca azalıyor.

ikincisi eğitim kurumlarımız son 6-7 yıllık dönemde hızlı bir şekilde kadrolaştırılıp tübitak dahil tüm üniversitelerde akademik kadrolar niteliksiz sözde akademisyenlerle değiştirildi.mühendislik,avukatlık gibi önemli mesleklerin nitekileri düşürüldü.öğretmenlere avantadan mühendislik diploması verildi.devlet liseleri kapatılıp yerini imam okullarına bıraktı.cebinde parası olmayanın modern eğitim alması yasaklandı.eğitim kalitesi olarak bu kadar gerilere düşmüşken bu sistemin içinden parlak beyinler çıkma ihtimali kalmadı.

üçüncüsü ise spor,sanat ve mizah toplumun vitaminidir.bunlar olmadan insanların hayal güçleri gelişemediği gibi dünya çapında da saygı kazanamaz.spor ile tek bildiğimiz futbol,basketbol ve voleybol.sanat diyince tek bildiğimiz müzik ve sinema.mizah diyince zaten akla sadece yasaklar ve cezalar geliyor.

dördüncüsü ise kötü beslenme.et tüketiminde dünyada son sıralardayız çünkü alım gücümüze kıyasla dünyada en pahalı satılan ete sahibiz.et,balık,tavuk yerine hamur yiyerek gelişen nesillerin beyin ve vucüt gelişimi de ona göre oluyor.

geçenlerde nobel alan Aziz Sancar Türkiye'nin gururu diye lanse ediliyor.koca bir YANLIŞ.Aziz Sancar Türkiye'nin utancıdır,alnına sürülmüş kara bir lekedir.böyle bir beyini biz tutamıyor,yetiştiremiyor,besleyemiyorsak bu bizim ayıbımızdır.malesef Türk bilim adamlarının yurtdışında dehalarını ifade edebilmesi ülkemiz adına büyük bir ayıptır.

şurada güzel bir yazı var.gerçeklere dayandırılarak yazılmış kurgusal bir yazı.bilim alanındaki gerçeklerimiz sayesinde önümüzde hergün daha çok engel oluşuyor.
    http://onedio.com/haber/beyin-jimnastigi-yapiyoruz-aziz-sancar-turkiye-de-kalsaydi--600804

Harvard'da çalışan Dr.Emrah Altındiş’in bir ifadesi:

quote:

Türkiye’ye dönmeyi çok istiyorum, üniversitelerle ciddi görüşmelerim de vardı ancak şu anda bu planımı erteledim. Gelecekte İstanbul ya da memleketim İzmir’e dönüp bir kamu üniversitesinde çalışmak istiyorum. Ancak bugün dönsem, güvenlik risklerini geçtim, AKP’nin kontrolündeki YÖK ve TÜBİTAK gibi kurumlar, benim için bir sürü akademik engel yaratacaktır.

Olaylara sığ bir perspektiften, siyaset açısından bakmayı bırakmadan, zaten değişemeyiz. Kısır tartışmalar içerisinde harap olur gider, bir milim dahi ileriye gidemeyiz.
    Düşünmek, felsefe yapmak, geleceği görmek.
    Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casperfriendly -- 9 Ekim 2015; 22:11:22 >

• Ha ha yeni dikkatimi çekti, meslektaşız. ☺😱😱
    Saygılarımla ve sevgilerimle, hocam.

• quote:

Ha ha yeni dikkatimi çekti, meslektaşız. ☺😱😱
    Saygılarımla ve sevgilerimle, hocam.

Daha öğrenciyim hocam, umarım ileride oluruz. İyi akşamlar :)
  • quote:

Enteresandır ki, buraya, oruç vesair hususları dile getirmek suretiyle, bizlerin onlardan geri olduğu noktasına vurgu yapmak isteyenler;

Madem ki, mevcut sistemi beğenmiyorsunuz ama üzücüdür ki, onu düzeltmek için sizlerde bir hamle yapmıyor, olanı kabul etmiş gibi bir tavır sergiliyorsunuz.

Unutulmamalıdır ki, toplumları değiştiren, ilerilere gitmesini sağlayan yegane etken: toplumdaki her bireyin üzerine düşen yükümlülerin bilincinde olup, bu bilinci nazara alarak sürekli üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesi, hatta ve hatta birilerinin yaptığı icraattaki eksikleri görerek, onları düzeltmeye çalışmasıdır.

Sistemi değiştirmek için şu anda baştaki kişileri değiştirmek için oy kullanacağız. Biz birey olarak bir şey yapamıyoruz. Çünkü sistemin diğer üyeleri sisteme bağlı hareket ediyor. Komple değişmesi gerekiyor yani. Bu da tepeden tırnağa oluyor.

Kimi ömrünü adıyor, sonuç alamıyor, kimi çabalıyor ama yetmiyor, kimi de sistemi daha iyi olan yerleri tercih ediyor. Bize sanat öğretilmedi. Hep biz öğrendik. Sistem tamamen sakat. Sanattan, kültürden anlamayan, asosyal, ders manyağına dönmüş öğrencilerin dünya görüşü de dar oluyor.

• quote:

Benim demek istediğim bu değil. Biz kafa olarak kendimizi geliştirmeli, düşünmeli ve geleceği tahayyül etmeliyiz.
    Kaldı ki, benzerliklerimizi görüp, farklılıklarımızı kenara atmalı, uzlaşmalıyız. Kısacası ve işin nüvesi: kardeş olmalıyız, birbirimizi eleştirmeyi bırakıp, uzlaşmalıyız.
    Sevgilerimle.

Gücü elinde tutanlar kendi menfaatini düşünüyor. Sorun orada hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Enteresandır ki, buraya, oruç vesair hususları dile getirmek suretiyle, bizlerin onlardan geri olduğu noktasına vurgu yapmak isteyenler;

Sistemi değiştirmek için şu anda baştaki kişileri değiştirmek için oy kullanacağız. Biz birey olarak bir şey yapamıyoruz. Çünkü sistemin diğer üyeleri sisteme bağlı hareket ediyor. Komple değişmesi gerekiyor yani. Bu da tepeden tırnağa oluyor.

Kimi ömrünü adıyor, sonuç alamıyor, kimi çabalıyor ama yetmiyor, kimi de sistemi daha iyi olan yerleri tercih ediyor. Bize sanat öğretilmedi. Hep biz öğrendik. Sistem tamamen sakat. Sanattan, kültürden anlamayan, asosyal, ders manyağına dönmüş öğrencilerin dünya görüşü de dar oluyor.

Baştaki kişileri değiştirip te kimi getireceksin ki güzel kardeşim, bunların en azından yaptığı işler var, ya diğer adayların neyi var ? Gelen gideni aratır derler..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.