Şimdi Ara

Ekran cam kaplama sonrası kenarlarda hava boşluğu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
65.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşım telefonumun ekranını kapladı ama kenarlarda resimde işaretlediğim şekilde boşluklar kaldı. Camı ilk yerleştirdiğinde bu sorun yoktu, hafif kayma vardı. Sonra tekrar çıkarıp takınca tam denk geldi ama bu hava boşlukları oluştu. Ancak elimle bastırınca düzeliyor, çekince bozuluyor. Çerçevenin tamamı bu şekilde. Sebebi nedir ve bir çözümü olabilir mi?

Ürün;

http://www.aliexpress.com/item/Oneplus-one-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-One-Plus-1-Toughened-protective-film-Ballistic-Glass/32225798714.html

Ekran cam kaplama sonrası kenarlarda hava boşluğu.

• Su guzelim telefonlari kaplamak jelatinlemek nedir ya :(

Adam amiral gemisi aliyor bide jelatin aliyor butun goruntusu bozuluyor....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş telefonun camının kenarı içe doğru bombeli ama cam filmi düz olduğundan oralar boşluk kalıyor iphone 6 da da cam bombeli cam filmini hatta ekrandan küçük yapmışlar ona rağmen kalıyor bunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kirlenmiş olabilir. Filmi çıkar, güzelce yıka sabunlu suyla falan. Sonra hafif nemlendir. Ya da telefonun su geçirmezse ıslatabilirsin bayağı. Elin falan nemliyken, hiç kir yokken ekranı kabaca yerleştir. Sonra iyice düzelt. Pamuk gibi şeyle yumuşakça ovalayarak filmle ekran arasındaki tüm hava kabarcıklarını ve nemi dışarı çıkar. İyice kuruyana kadar devam et. Bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Kardeş telefonun camının kenarı içe doğru bombeli ama cam filmi düz olduğundan oralar boşluk kalıyor iphone 6 da da cam bombeli cam filmini hatta ekrandan küçük yapmışlar ona rağmen kalıyor bunlar

Fiziksel olarak söylediğiniz mantıklı. Kenarlarda çok hafif bombe olursa film tabakasının kenarları havada kalacak. Ancak Oneplus One'nin tam düz olduğunu düşünüyorum. Aynı camı arkadaşım kendi telefonuna taktı, problem yaşamadı. Benim telefonuma ilk yerleştirdiğinde de problem yaşamamıştı. Yerinden kaldırırken filmin yapısı bozuldu desem, sadece bir noktadan bu problem yaşanırdı. Filmin tüm etrafı bu şekilde, çok ilginç...

Cevâbınız için teşekkürler yine de...

quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Kirlenmiş olabilir. Filmi çıkar, güzelce yıka sabunlu suyla falan. Sonra hafif nemlendir. Ya da telefonun su geçirmezse ıslatabilirsin bayağı. Elin falan nemliyken, hiç kir yokken ekranı kabaca yerleştir. Sonra iyice düzelt. Pamuk gibi şeyle yumuşakça ovalayarak filmle ekran arasındaki tüm hava kabarcıklarını ve nemi dışarı çıkar. İyice kuruyana kadar devam et. Bitti.

Yerleştirilmeden önce çok çok iyi temizlenmişti. Gözle görülemeyen bir kirlilik olabilir, bu noktada haklı olabilirsiniz. Sanıyorum filmi tekrar çıkarıp takıp denemekten başka çözüm yok. Sağolun cevap için...

• Ekranı temizleyip tekrar yerleştirdim, aynı sorun gene oluştu. Daha sonra yenisini taktım, yenisinde böyle bir problem olmadı. Yani sorun cam filmin kendisinde imiş, sanıyorum bir üretim hatası vardı. Telefonumun kenarlarında bir bombelenme olmadığı böylece anlaşıldı. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar...

Bu arada bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için bir açıklama yapalım. Ürünün kalitesine göre;

-Ekran filmleri birbirinden farklıdır. Bazılarını kendini belli ederken bazıları takıldığında farkedilmezler. Dolayısıyla telefonun görüntüsü bozulmaz.
    -Ekran filmeri telefon yere düştüğünde camın kırılmasını dolayısıyla büyük bir masrafı engeller. Yani cam filmi kullanmak akıllıcadır.
    -Ekran filmleri dokunma hassasiyetini arttırır.
    -Ekran filmeri yansımayı önler, ışığın düzgün yayılmasını sağlar.
    -Ekran filmleri parmak izlerini izole eder, yağ ve kir tutmaz.
    -Ekran filmleri kaygandır. Parmakları rahat ettirir. Sırf bu sebep, kullanmak için yeterlidir.

Vesselâm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 10 Ekim 2015; 14:51:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.