Şimdi Ara

Devlet yurdunda protesto düzenlemek suç mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar Istanbuldan Gaziantep Universitesine 1 haftadir okumak için geldim.Yeni açılan bir devlet yurdunda kalıyorum fakat internet ve çamasır makinesi eksik. Ocağa kadar gelmeyeceği söyleniyor. Ben de yurt için bi öğrencinin açtığı sayfada bu durumu protesto etmek için toplanmamiz gerektiğini söyledim. Dün 22.00 de hafif çaplı bir eylem oldu.Müdür facebook sayfasinda ki konuşmalara ulaşmış ve bugun beni yanına çağırıp polislik olmakla, kovmakla ve sicilime bunu işlemekle tehdit etti. Ailemi bile çağırmak istedi.Devletin yurdunda protesto düzenlemek suç ve hakkinda sorusturma başlatacağım takibindeyiz falan dedi. Hakkımızı savunmak ne zamandır suç, ortada bu kadar katil ve sapık gezerken? Beni örgüt kurmakla suçluyolar fakat boyle bi şeyle işim olmaz. Yardım eder misiniz? Yurtta ilerde olacak her şeyi senden bileceğiz dendi. Yarın özel yurt bakıp çıkmak istiyorum. Durum bu kadar mı ciddiydi, ne yaptım ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IV.Murat -- 9 Ekim 2015; 0:04:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şeyime kadar yolun var mödür de
  • O değil de sandalye bile yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardes haberin olmadan örgüt kurmuşsun hemen en yakın tekelden molotof yapıp kardeşlik türküleriyle halay çek

• Savcılığa sevk edileceksin ordan sana kamu davası açılak sonrası tabiki Allah kerim tabi müdür insaflı davranabilir.

• Daha ciddi yorumlar bekliyorum, moralim bozuk. Ortada bi suç var mı? Mudurun harbiden beni polislik etme hakkı bulunuyo mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: KayıtOlmayaÜsenenMisafir

O değil de sandalye bile yok.

Evet sandalye bile yok Bizim yurttan mısın sende? Bugun sorguya cekildim, mudur ve 2 kişi tarafından. Buna hakları var mı ya, dağ başında mıyız? Sanki suç işledik başıma FBI kesildiler.

• Hocam gozunu korkutmaya calismislar

• bu tarz eylemleri internet tarzı sitelerde paylaşmak saçmalıktır polisin en ufak şey yazanı aldığı ülkede yaşıyoruz güvendiğiniz kişilerle konuşup gizli gizli birleşip yapılmalıdır bu olaylar ki hepinizi karşı bişey yapamıycağından interneti ve çamaşır makinesini düzeltmek zorunda kalıcaktır aksi halde mesleğinden olur, müdür olarak bunları sağlamak zorundadır gerekli yerlere şikayet edebilirsiniz o sadece bir elemandır arkasında dayısı falan yoksa yapman gereken senin gibi düşünen kişileri toplamak birlikte hareket etmek
  • Bundan sonra yapilacak her eylemde ilk sana gelecegiz dendi. Bu yuzden benin burada artik hak arayacak cesaretim kalmadı. Yarın okula yakın yurt araştırıp uygun birsey bulursam çıkmayı düşünüyorum. Bu tehditler bana ağır geldi ve daha once boyle bi durumla karsilasmadim. Kurallara uygun yaşayan kendi halinde birisiydim. Bu yurttan uzaklasmak istiyorum artık biran önce.

• Örgütlenme kelimesini araştır. Senin yaptığın budur. Devlet yurdunda neyin protestosu? Adam zorla tutmuyor. Verdiğin aylık 120 lira ile otelde 1 gece kalamazsın. Gidip şikayetinin birebir anlatmayı deneyebilirdin.
  • Ya örgüt falan kurmadım ben. Nerden geldin diyo Istanbul dedim. Nerelisin dedi, dogma buyume Istanbul dedim. Bu kezde kokenin neresi diyo :D orgutten falan konu acti sonra da. Ne sandi beni PkK mıyım yav ben. Sadece saat verdim toplanalim duruma karsi cikalim, sesimiz duyulsun istedim. Fikir bastan benden cikmadi bile, sayfada herkes şikayetciydi. Sadece saat verdim ve bi anda yayılmıs o saat. Olay bana patladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maroon On

Örgütlenme kelimesini araştır. Senin yaptığın budur. Devlet yurdunda neyin protestosu? Adam zorla tutmuyor. Verdiğin aylık 120 lira ile otelde 1 gece kalamazsın. Gidip şikayetinin birebir anlatmayı deneyebilirdin.

Yok öyle dünya, yurda girerken şöyle güzel böyle tatlı, girince beğenmiyorsan çık verdiğin 120 lira

• Ya arkadas su kokenin muhabetinede hastayim.
    Bence maksat goz korkutma.Havlayan kopek isirmaz bu kadar konuscaklarina icraat yaparlardi.

Hocam git sikayet et boyle boyle eksik de.
    Biraz savas adamlarla.

• quote:

Orijinalden alıntı: xe17

quote:

Orijinalden alıntı: Maroon On

Örgütlenme kelimesini araştır. Senin yaptığın budur. Devlet yurdunda neyin protestosu? Adam zorla tutmuyor. Verdiğin aylık 120 lira ile otelde 1 gece kalamazsın. Gidip şikayetinin birebir anlatmayı deneyebilirdin.

Yok öyle dünya, yurda girerken şöyle güzel böyle tatlı, girince beğenmiyorsan çık verdiğin 120 lira

Yazdığından bir şey anlaşılmıyor. Anladığım tek kısım yurda girerken sana devlet yurdunu övdüler he. Allah aşkına az mantık lütfen. Hangi devlet kurumu gel ne olur bizde kal bizim şöyle böyle imkanlarımız var der?
  • Yurtta ne olacak ki senden bilecekler koskoca kurum seninle mi oynayacak. Ayrıyeten merkeze bildirmen daha doğru olurdu. Örgüt kurmak bu değil bence kalmaya devam et yurttan atsalardı atarlardı. Mudur dediğin nedir ben kendi yurdumunkini görmüyorum bile

• Maroon On kullanıcısına yanıt
    Yaptıkları REKLAMLAR o yönde, görmemiş olman senin sorunun. yurt ücreti 1 lira bile olsa bi devlet kurumu olarak belirttiği hizmeti VERMEK ZORUNDA. sen hakkını ara ya da arama kimsenin umrunda değil ancak arayanada engel olma.

• Tam olarak nerede toplandınız?

Anladığım kadarıyla olay baştan sona yurtta geçmiş. Protesto hakkı anayasa tarafından güvence altına alınmış bir haktır. Devlet yurdunda gerçekleştirildiği için kamu düzeni bahane edilebilir ama ilgili maddede (ki anayasa nin 34. maddesidir kendileri) bu durumda dahi anca bir "sınırlandırma" olacağından bahsediliyor yani bu hakkı tamamiyle "elinden alma" gibi bir sonuç çıkarılmiyor.

Sana yönelttiği suçlamalar ise senin dediklerine göre tamamiyle asılsız. İftara atmış, ben olsam manevi tazminat davası açmaya kadar giderdim. Ne demek terörist demek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 9 Ekim 2015; 0:52:48 >
  • Ya yurt hazır değilse bizden de eksik para alsınlar. 228Tl ödüyoruz. Eylul 27sinde geldim buraya ama Eylul ayini tam odedim. Simdide cikarsam Ekimi odemelisiniz diyolar.

• Bu liseden üniversiteye yeni geçenler içinde bir tabir bulunmalı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.