Şimdi Ara

Dell, XPS 13 ve XPS 15'i güncelledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dell, XPS 13 ve XPS 15'i güncelledi 

Dell XPS 13 

Dell, detaylarına burada yer verdiğimiz yeni XPS 12 sonrası XPS 13 ve XPS 15 modellerini de güncelledi.

Yerlerine geldikleri modeller ile aynı gövde yapısını kullanan XPS 13 ve XPS 15, esas farklarını iç donanımlarıyla ortaya koyuyor. Karbon fiber gövdesiyle dikkatleri üzerine çeken ve neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olan Dell XPS 13, artık gücünü Intel'in 6. jenerasyon Skylake serisi Core i3 (2.3GHz), Core i5 (2.3GHz, Turbo Boost ile 2.8GHz) ya da Core i7 (2.5Ghz) işlemcilerden alıyor ve  Intel HD Graphics 520 grafik birimiyle geliyor. RAM miktarı 16GB, SSD depolama miktarı is 1TB seviyesine çekilen dizüstü bilgisayar, iki farklı 13-inç ekran versiyonu ile tercih edilebiliyor.

Dell XPS 13 için sunulan ekranların ilki 3200 x 1800 piksel dokunmatik, diğeri ise 1920 x 1080 piksel dokunmatik olmayan şeklinde sıralanıyor. Thunderbolt 3 portunu taşıyan ürün, firma tarafından belirtildiği kadarıyla tek şarj ile 18 saat gibi oldukça iyi bir batarya ömrü ortaya koyuyor. Bu değerin 13-inç dizüstü bilgisayarlar arasında en iyisi olduğu belirtiliyor.

Dell XPS 15 ise adından da anlaşılabileceği üzere bünyesinde 15-inç'lik bir ekran barındırıyor. 4K (3840 x 2160) ekran ile satın alınabilen dizüstü, gücünü Intel'in 6. jenerasyon Skylake serisi Core ailesinden (En yüksek i7) alıyor ve grafik tarafında Nvidia GeForce GTX 960M kullanıyor. Sistem belleği 16GB'a kadar arttırılabilen yeni XPS 15, 1TB'a kadar SSD birimiyle de depolama sorunları yaşamıyor. Dell XPS 15, XPS 13 ile benzer olarak hızlı aktarım için Thunderbolt 3 portunu bünyesinde barındırıyor.

Dell'in güncellenen yeni dizüstü bilgisayarlarından XPS 13 799$'dan, XPS 15 ise 999$'dan başlayan fiyat etiketleriyle bugünden itibaren elde edilebiliyor. 

Dell, XPS 13 ve XPS 15'i güncelledi 

Dell XPS 15 

• Çok güzel bir tasarım ve donanım da harika. Ama döviz kuru yüzünden maalesef alınacak gibi değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18 saat batarya ömrü böyle bir gövdede inanılmaz

• nerden elde ediliyor acaba

• Ulkemize ne zaman girer acaba. Yazdan beri bekliyorum yeni bir ultrabook icin.

• asıl soru xps 13 mü yoksa surface book mu ?

• razer bladen sonra aşık olduğum tek laptop...
    Çok iyi be bu incelikteki kasaya gtx960da koymuşlar (razerda gtx970 var ama :) )
    Keşke Thunderbolt yerine usb type-c koysalarmış daha mantıklı olurdu sanki

• Keşke şu cihazlar ülkemizde direk döviz kuru ile çarparak resmi olarak gelse ama nerde... Saçma sapan yerlerde, saçma sapan fiyatlarla satılır anca. Bu Dell'in ve MC'nin Türkiye ekibinde nasıl bi kafa var merak ediyorum.

• XPS 13 versiyonu Dell.com.tr'de gözüküyor iş için seçince. Fakat XPS 15 henüz gözükmüyor. Ne zaman gelir bi fikri olan var mı? Tabi 1000 dolardan başlayan dediğine göre bunun ssd ve 16 rami eklenince 1300 civarlarına çıkacağını düşünüyorum hadi monster'a zaten 4200 bayılacaktım. 4 bin diyelim yine bi vergi koyacaklar 6 bin gibi sapık bi fiyat çıkacak bizde monstera talim. Hiç beklemesemmi diyorumm ama şu tipe bakarmısın ip ince skylake gtx960m ekrana bak.. Xps 15im evde hala duruyor kaç kere yere düşmüştür soğutması bile düzgün. 6 senelik taş gibi laptop . Açıkçası dell yaptımı yapıyor ve bu laptop alimunyummus...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mianfei -- 9 Ekim 2015; 9:51:47 >
  • Çok şık görünüyor. Özellikleri de muazzam.
  • meego kullanıcısına yanıt
    Thurderbolt portu usb-c uyumlu. Ayrıca ekranı 14" boyunda bezel olmadığında.

i7q işlemci, 16 ram, 256 ssd, 84w batarya, fhd ekran, gtx960m ekran kartı gayet makul fiyata gelebilir indirim vs yakalanırsa. Pil suresi de inanılmaz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xps 13 e yıllardır bayılıyorum ama bu özelliklerde xps 15 harika olmuş

Şarjı ne kadar gider acaba? 18 saat mi yine?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • exoz E kullanıcısına yanıt
    doğru uyumlu ancak yine bir kablo veya dönüştürücü almak zorunda kalınacak. Direk usb-typc olsa süper olurmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Ulkemize ne zaman girer acaba. Yazdan beri bekliyorum yeni bir ultrabook icin.

Aralık sonu Türkiye'de satışa sunuluyormuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • akmac A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bilgilendirme için.

Xps 13 i7 128 gb 8gb ram full hd dokunmatik olmayan versiyonu gelir de 1000 dolar civarı giriş yaparsa çok iyi olur. Tabi hayal benim ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2750 dolarları gördüm çok çok çok pahalı
  • Dell XPS 15 9550
    15.6" 4K Ultra HD (3840 x 2160) InfinityEdge touch screen
    6th Generation Intel Core i7-6700HQ Quad Core (6M Cache, up to 3.5 GHz)
    16GB (2x8GB) 2133Mhz DDR4 Memory
    NVIDIA® GeForce® GTX 960M with 2GB GDDR5
    1TB PCIe Solid State Drive
    Backlit Keyboard, US English, Türkçe klavye yok sanırım. Sonradan Türkçe klavyeye dönüştürülür mü bilmiyorum. XPS 13 için Media Markt'ta Türkçe klavye vardı.
    Arıyorum. Türkiye'de bulamadım.

Dell Amerika'da $ 2749http://configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?c=us&cs=04&fb=1&l=en&model_id=xps-15-9550-laptop&oc=cax15w10ph1625&s=bsd&vw=classic
    Dell Almanya'da 2285 €http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=bnx5504&model_id=xps-15-9550-laptop&c=de&l=de&s=bsd&cs=debsdt1
    Dell Türkiye mailde atsan cevap vermiyorlar. Zaten Dell Türkiye'den çekiliyor diye bilgi var (dedikodumu bilmem). Bu kadar nüfus, her kalite ve fiyatta ürün için alım gücü olan bir ülkeden neden çekilir bu salaklar anlamadım. 10-15 milyon nüfusu olan Hollanda da bile satışta.
    Bu gidişle İzmir'den SunExpress ile 400 TL ye Dusseldorf'a gidip alıp geleceğim. Daha ucuza gelecek.
    Meret ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeretX -- 17 Ocak 2016; 23:43:03 >

• MeretX M kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi alım gücünden bahsediyorsunuz?

Enflasyon ve artan piyasa fiyatları ile bizlerin alım gücü ters orantıda işliyor.

O Hollanda da vergiler bizden kat be kat daha düşük ve yaşam standartları ile alım gücü bayağı bir yukarılarda.
    Nüfus ile alakalı değil yani ürünlerin piyasaya sürülmesi.

Bu arada linke tıklayınca USA olan cihaz 1999$ görünüyor. Sen galiba SSD yi 1TB yapıp bakmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 17 Ocak 2016; 23:57:49 >
  • nohackmove kullanıcısına yanıt
    Genel anlamda alım gücüyle ilgili söylediklerine katılıyorum. Bu durumdan bizi fukaralaştıranlar utansın.

Ama Dell konusunda sana katılmıyorum. Bence Dell yanlış yapıyor. Belkide uygun dağıtım ağı oluşturamamışlardır.
    Dell XPS 15 eşleniği Retina ekranlı 15 inç MacBook Pro piyasada satılıyor.http://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MJLT2TU/A&step=config# 11.699,00 TL
    Ucuz mu bu Laptop şimdi

Meret ;)

Note: Evet ben 1 TB SSD bakıyorum her seferinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeretX -- 18 Ocak 2016; 0:25:27 >
  • 15'' lik cengaver çıkmadı mı hala satışa? N11 de 2 satıcıda gördüm gerçi. Ama garantisi ne belli değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.