Şimdi Ara

Windows 10 mobil güncellemesi Aralık ayında başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 10 mobil güncellemesi Aralık ayında başlıyor

Microsoft'un dün yapılan etkinliğinde birbirinden iddialı mobil cihazlar sahnede boy gösterirken, Windows 10 mobil işletim sistemi ile ilgili bazı detaylar da günyüzüne çıktı. Lansmanda doğrudan verilmeyen bu bilgiler daha sonra resmi Facebook hesabından paylaşıldı.

Microsoft'un yeni amiral gemi modelleri Lumia 950 XL ve Lumia 950 ile birlikte Windows 10 mobil işletim sistemi resmi olarak Kasım ayında piyasaya çıkmış olacak. Yine aynı dönemlerde Elephone'un 2K ekranlı Windows 10 akıllı telefonu da piyasaya sürülecek. Ardından farklı üreticilerin kendi Windows 10 akıllı telefonlarıyla boy göstermesi bekleniyor. 

Güncelleme tarafında ise Aralık ayını beklememiz gerekecek. iOS 9 ve Android 6.0 lansmanları düşünüldüğünde Microsoft'un biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Aralık ayında mevcut Lumia akıllı telefonlarına Windows 10 güncellemesi dağıtılmaya başlanacak. Güncellemenin Windows Phone 8.1 ve 8GB depolama kapasitesi taşıyan modelleri kapsadığı belirtiliyor. Windows 10 güncellemesi donanım odaklı olduğu için düşük konfigürasyona sahip akıllı telefonlarda bazı özellikler erişime kapalı olacak. Bunun dışındaki diğer özellikler ise her cihaza açık olacak. 

Tüm Lumia cihazlarının bir anda Windows 10 güncellemesi alacağını söylemek mümkün değil. Daha önce gündeme gelen bilgilerde 10 adet Lumia modelinin ilk etapta güncelleme alacağı belirtiliyordu. Bu bakımdan ancak 2016 yılı içerisinde diğer Lumia modellerine güncelleme erişmiş olacak. 

Windows Phone ekosisteminde Lumia cihazları ağırlıklı durumda. Micromax, Yaz, Blu gibi yerel firmaların akıllı telefonları ise çok küçük pazar paylarına sahip. Bu bakımdan üretici ortaklar Windows 10 yol haritasını kendileri belirleyecek.  

• Çok geç kaldılar. İyi ki beklememişim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1320 için 2016'da anca çıkar

• Aralık nedir şaka gibi. Hadi Android üreticileri arayüz gibi sebeplerden dolayı işletim sistemini o arayüze entegre ettikleri için gecikiyorlar. Sen ne farklı bir arayüz kullandırtıyorsun ne de farklı bir donanım. Bütün telefonlar aynıyken bu kadar geç vermelerinin mantıklı bir açıklaması yok. iPhone ve Nexus serisini geçtim Android üreticileri bile Marshmallow güncellemesini Microsoft'un W10 güncellemesinden daha önce verirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani güncellemeyi şubat ile mart ayında dagitacaklari kesinleşti. Siz hiç Microsoftun verdiği tarihte güncelleme verdiğini gördünüz mü? O aralık ayı dediklerinde 31 ,aralıktir.Ocak ayına kadar yavaştan kullanıcılara ilk önce duyum sonra sızıntı sonra yalanlama daha sonra bi sessizlik en sonunda da yetiştiremiyoruz deyip şubat ayına ertelerler.

• Yav arkadaş adamlar yeni cihazlarini zaten ekim sonu-kasim basi piyasaya surecek amerikada. Diger ulkelerde durum ne henuz belli bile degil. işletim sistemini de evet bir ay gecikmeli sunuyorlar. Bilmiyorum android tarafında yıllarca guncellenmeyen amiral gemi kullanan bünyeleri buna neden isyan eder anlamıyorum. Kaç kişinin lumia cihazı var desek sonucu merak ediyorum. Çok merakliysan yükle insider surumunu, su an gayet kullanılabilir durumda ve majör bug yok. Bu hafta da yeni özelliklerle yeni bir build daha geliyor. Lütfen yükle ve katkı sağla bu kadar önemliyse güncelleme. Görüyoruz ki Microsoft artık musterileri dinliyor ve istediklerini yapıyor.

• Yine bekleyeceğiz.

Alışmıştık sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

Yav arkadaş adamlar yeni cihazlarini zaten ekim sonu-kasim basi piyasaya surecek amerikada. Diger ulkelerde durum ne henuz belli bile degil. işletim sistemini de evet bir ay gecikmeli sunuyorlar. Bilmiyorum android tarafında yıllarca guncellenmeyen amiral gemi kullanan bünyeleri buna neden isyan eder anlamıyorum. Kaç kişinin lumia cihazı var desek sonucu merak ediyorum. Çok merakliysan yükle insider surumunu, su an gayet kullanılabilir durumda ve majör bug yok. Bu hafta da yeni özelliklerle yeni bir build daha geliyor. Lütfen yükle ve katkı sağla bu kadar önemliyse güncelleme. Görüyoruz ki Microsoft artık musterileri dinliyor ve istediklerini yapıyor.

İlk insider sürümünü yüklemiştim Lumia 925 telefonuma da çok sorunluydu ve telefonu aşırı yavaşlatmıştı. Ondan sonra binbir güçlükle geri 8.1 e döndüm. Şu anki durum nedir, siz kullanıyor musunuz? Geçsem yine sıkıntı yaşatır mı?

• quote:

Yav arkadaş adamlar yeni cihazlarini zaten ekim sonu-kasim basi piyasaya surecek amerikada. Diger ulkelerde durum ne henuz belli bile degil. işletim sistemini de evet bir ay gecikmeli sunuyorlar. Bilmiyorum android tarafında yıllarca guncellenmeyen amiral gemi kullanan bünyeleri buna neden isyan eder anlamıyorum. Kaç kişinin lumia cihazı var desek sonucu merak ediyorum. Çok merakliysan yükle insider surumunu, su an gayet kullanılabilir durumda ve majör bug yok. Bu hafta da yeni özelliklerle yeni bir build daha geliyor. Lütfen yükle ve katkı sağla bu kadar önemliyse güncelleme. Görüyoruz ki Microsoft artık musterileri dinliyor ve istediklerini yapıyor.

şaka yapıyorsun herhalde 2 yıldan fazladır işletim sistemini adam etmeye uğraşıyor microsoft bu arada yanılıpta lumia telefon alanların hali nice oldu ssoran yok :) Belli belli çok dinliyor müşterilerini
    insider fast sürümünü 925'e geçen hafta yükledim 2 saat içinde pili bitirdi ve sürekli donuyordu, aralığa gelse bile bir cacık olmaz wp'an,sürekli donmalar olacağı ve akıcılığını eski cihazlarda kaybedeceği aşikar

• Baya gec kaldilar gec oksun guc olmasın adam gibi gelse bari

• JiggySaw kullanıcısına yanıt
    10536.1004 ile gayet güzel oldu. Bi hafta da yeni build bekliyoruz. Lumia 930'da kullanıyorum ben ve günlük telefonum.

• quote:

Orijinalden alıntı: JiggySaw

quote:

Orijinalden alıntı: simbolminaYav arkadaş adamlar yeni cihazlarini zaten ekim sonu-kasim basi piyasaya surecek amerikada. Diger ulkelerde durum ne henuz belli bile degil. işletim sistemini de evet bir ay gecikmeli sunuyorlar. Bilmiyorum android tarafında yıllarca guncellenmeyen amiral gemi kullanan bünyeleri buna neden isyan eder anlamıyorum. Kaç kişinin lumia cihazı var desek sonucu merak ediyorum. Çok merakliysan yükle insider surumunu, su an gayet kullanılabilir durumda ve majör bug yok. Bu hafta da yeni özelliklerle yeni bir build daha geliyor. Lütfen yükle ve katkı sağla bu kadar önemliyse güncelleme. Görüyoruz ki Microsoft artık musterileri dinliyor ve istediklerini yapıyor.
    İlk insider sürümünü yüklemiştim Lumia 925 telefonuma da çok sorunluydu ve telefonu aşırı yavaşlatmıştı. Ondan sonra binbir güçlükle geri 8.1 e döndüm. Şu anki durum nedir, siz kullanıyor musunuz? Geçsem yine sıkıntı yaşatır mı?

925 te 10536.1004 sürümünde çok nadiren tekleme bir kaç sistem hatası mevcut. Şarj ve hafif ısınma sorunu var. ilk sürüm diyorsunuz üzerinden çok yapı geçti. Her sürümü kullandım. Şu an baya baya kullanılıyor. Haftaya yüklemenizi tavsiye ederim. Bir sonraki yapı 10546 gelecek sanırım.

• zultaran Z kullanıcısına yanıt
    Geçmişe dönüp bakmak güzel gerçekten. Güncelleme verilmedi değil mi? Verilmedi çünkü verilecek güncelleme yoktu? En son denim güncellemesi geldi bir çok modele, ios gibi her sene yeni işletim sistemi mi çıkarıyor adamlar sanki. Adamlarin Windows 8 olayını beceremediği ve bundan dolayı Windows 10 işine girdiğini de bir ben mi biliyorum? İnsanlar mağdur olmuş olabilir bazı konularda ama telefonu alırken ne bekliyordu da alamadılar. En sonki sürüm hemen her modelde var su an.

Vakti zamanında lumia 720 aldım kullandım, donanım sorunlarından dolayi sattim. Şimdi de Windows 10 için lumia 930 aldım. Eleştirirken de insaflı olun. Windows 10 bariz Windows 8'den daha gelişmiş ve yetenekli. Bunun için de çok uğraştıkları belli. Windows 10 olayını bir senedir çok yakından takip ediyorum. Muazzam bir iş çıkarıyorlar ve gelecek icin en azından umitvar gorunuyorlar. Makul düzeyde yatırım yapılabilir bir platform sunuyorlar artık. En azından benim için öyle.

• Snapdragonun 800 küsürlü işlemcilerinin alayı çöp. Isınmayı iyi soğutma ile bir şekilde çözersiniz belki ama ideal çözüm cihazın hiç ısınmaması. Çünkü o ısının enerjisi pilden geliyor. Bu sefer de pil çabuk bitecek.

Şu anda Sd801 li lg g3um var. Güya 2.5ghz ama en ufak bir şeyde thermal throtle a giriyor. Bir süre sonra 1.5 1.8 ghz cihazlardan farkı kalmıyor.

Kardeşime sd400 lü moto g verdim. Ne ısınıyor ne yavaşlıyor. Neyse o Dur ben çok ısındım dinleneyim demiyor. Günlük kullanım hızı olarak da en az g3 kadar hızlı. G3un yaptığı her şeyi yapıyor. 3gb ramin falan multitaskingde hiç bir faydasını görmedim anasını satayım. Biraz bekleyen uygulamaya geri döndüğümde sonlanmıs oluyor.

Sd 810 lu 2k telefon alacağınıza sd400, 410lu hd telefon alın her türlü işinizi görür. Zaten 8 çekirdeği falan kullandığı yok uygulamaların.

Adam telefona 2k ekran koyuyor. O ekranla baş etmek için güçlü işlemci koymak zorunda kalıyor. Sonra ısınıyor pili emiyor. Tam rezillik.

huaweinin bir modeli vardı. G7 mi neydi. Onun gibi bir cihaz her şeye yetiyor. 10 saat ekran kullanım süresi var. Ne ısınıyor ne de ısıya bağlı yavaşlama var. Hızı da gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 8 Ekim 2015; 14:48:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zultaran

quote:

şaka yapıyorsun herhalde 2 yıldan fazladır işletim sistemini adam etmeye uğraşıyor microsoft bu arada yanılıpta lumia telefon alanların hali nice oldu ssoran yok :) Belli belli çok dinliyor müşterilerini
    insider fast sürümünü 925'e geçen hafta yükledim 2 saat içinde pili bitirdi ve sürekli donuyordu, aralığa gelse bile bir cacık olmaz wp'an,sürekli donmalar olacağı ve akıcılığını eski cihazlarda kaybedeceği aşikar

925'in kronik sorunlarının pil ve işlemci sıcaklığı olduğunu biliyor muydunuz?Cihazı kenara atıp kullanmadıysanız bilmiyorsunuzdur.Ona rağmen Windows 10 Teknik Onizlemesi'ni kurmuşsunuz.

• Kimse boş konuşmasın bugün Lumia 925 400 TL bandında satın alınabiliyor ve ne Android tarafında ne de iOS tarafında bu telefonun yapacaklarını yapabilecek telefon yok.

Hele ki o 8 MP'lik Carl Zeiss kamerası bugün bir çok telefona taş çıkartır.

Tek günahı Mağaza, uygulama eksikleri yüzünden insan bunalıyor soğuyor ama telefonun sağlamlığı, kamerası, menü ve mesaj yazma hızı bu fiyata başka hiç bir telefonda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esTFyz -- 8 Ekim 2015; 9:57:18 >
  • oha aralın neymiş lan onumu bekleyez şimdi! neyse ozaman uygulamalarda toparlar belki

• quote:

millete 36 ay sürekli güncelleme garantisi veripde o 36 ay içerisinde bir tane bile tam güncelleme çıkartamamak

• selmand kullanıcısına yanıt
    Black-Cyan-Denim-GDR2 daha ne tam güncellemesi olacaktı?

• Gidersen ekime gitmezsen neyse idareten 525 kullanıyorum. W10 yüklü şarj problem 8.1 ide sevmiyorum. Gülü seven dikenine katlanır derler ama ben katlanamıyorum artık.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.