Şimdi Ara

Synaptics, akıllı telefonlar için 'basınç hassasiyetine sahip' dokunmatik ekran kontrolcüsünü duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Synaptics, akıllı telefonlar için 'basınç hassasiyetine sahip' dokunmatik ekran kontrolcüsünü duyurdu 

Müşterileri arasında birçok dünya devi teknoloji firması yer alan Synaptics, akıllı telefonlar için basınç hassasiyetine sahip dokunmatik ekran kontrolcüsü ClearPad 3700'i duyurdu.

Şimdilik sadece iPhone 6s, iPhone 6s ve Huawei Mates S modellerinde karşımıza çıkan basınç hassasiyetini algılama teknolojileri, bildiğiniz üzere ekrana basma gücüne bağlı olarak farklı kontrol seçenekleri ortaya koyuyor. Örneğin iPhone tarafında herhangi bir uygulama simgesine sert basmak farklı menüler açılabiliyor ve böylece bazı ihtiyaçlar daha hızlı yerine getirilebiliyor. 

Synaptics'in ClearPad 3700 isimli basınç hassasiyetine sahip dokunmatik ekran kontrolcüsü de aynı mantık ile çalışma gösteriyor. ClearForce olarak adlandırılan bir teknolojik kullanan kontrolcü, kullanıcıların ekrana uygulayacakları basınç değerine göre farklı geri bildirimler elde etmesine imkan tanıyor. 

Synaptics tarafından seri üretime girdiği belirtilen ClearPad 3700, şimdilik tam olarak açıklanmıyor olsa da 2016'nın ilk çeyreğinde satışa sunulacak birçok amiral gemisi Android telefon içerisinde karşımıza çıkabilir.

• Sanırım bir teknolojiyi Apple kullanmadan kimse üstüne durmuyor. Apple kullandı şimdi seri üretime geçiyor.

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Mesaj cevap vermeye tenezzül edilmeden eksilendiği için silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 8 Ekim 2015; 8:55:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merakla bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Sanırım bir teknolojiyi Apple kullanmadan kimse üstüne durmuyor. Apple kullandı şimdi seri üretime geçiyor.

Sonuna kadar katılıyorum. Apple olmasa bunlar bize hiçbir yenilik sunmayacaklar... Apple ı sevelim yada sevmeyelim durum bu.
  • Anlasilan ilerde her modelde olacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Sanırım bir teknolojiyi Apple kullanmadan kimse üstüne durmuyor. Apple kullandı şimdi seri üretime geçiyor.

Sonuna kadar katılıyorum. Apple olmasa bunlar bize hiçbir yenilik sunmayacaklar... Apple ı sevelim yada sevmeyelim durum bu.

apple ın politikalarından nefret ederim lg g2 kullanıcısıyım ama gerçek apple bişey yaptıgından diğer fırmalar daha iyisini yapmaya ugraşıyor nfc dede parmak izi okuyucusundada böyle oldu ilginç bir durum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicool

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

apple ın politikalarından nefret ederim lg g2 kullanıcısıyım ama gerçek apple bişey yaptıgından diğer fırmalar daha iyisini yapmaya ugraşıyor nfc dede parmak izi okuyucusundada böyle oldu ilginç bir durum...

Bende 3 senedir HTC kullanıyorum. Ama bu Apple iyiki var diyorum. Acı ama gerçek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple fanı değilim, ama 2016'da çıkacak üst seviye cihazlara özellikle dikkat edin. Force touch'a amiral gemilerinde çok sık rastlanacak. Apple teknolojiyi icat etmese de gündeme getiriyor ve diğer firmaların kullanmasına yol açıyor.
    Tıpkı parmak izinin önceden tek tük tutmayan modellerde varken şimdi tüm amiral gemilerinde olmazsa olmaz olması gibi. Ama malesef yine de 6s satın almayı düşünmüyorum, çünkü tüketicilerin isteklerinin inadına
    gidip yine 1715mAh batarya konuldu.
  • Maliyet odaklı telefonlarda haliyle yeni teknolojiler daha geç gelecektir. iPhone alan üçe beşe bakmıyor, haliyle yeni teknoloji pahalı da olsa, her türlü satıyor.

Diğer ekosistemlere geç gelmesi ürünün seri üretimin artıp maliyetinin düşmesiyle orantılı.

Yoksa zannetmeyin ki bir Apple biliyor force touch'u... Zaten bunu üreten firmalar tüm üreticilere tanıtımını yapıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.