Şimdi Ara

Lexus, Origami sanatından ilham aldığı karton aracıyla sınırları zorluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  Lexus, Origami sanatından ilham aldığı karton aracıyla sınırları zorluyor

Lüks otomobil üreticisi Lexus, "Takumi" olarak adlandırdığı usta kadı ve erkek zanaatkârlarının becerilerini kutlamak için beş farklı profesyonel tasarımcı ile ortak çalışarak IS saloon otomobil modelinin karton versiyonunu üretti.

Kağıt katlama sanatı olarak bilinen Origami'den ilham alınarak hazırlanan Lexus IS saloon, çelik ve alüminyum yürüyen aksam üzerine tam 1700 parça 10mm kalınlığında lazer ile kesilmiş karton parça kullanılarak inşa edildi. Lexus'un sağladığı gerçek boyutlu 3D tasarım modelleriyle aracı koltuklarından direksiyonuna kadar birebir hazırlayan ekip, parçaları birbirine tutturmak için de su bazlı yapıştırıcı kullandı. Hareket ettirilebilir yapıda olan karton Lexus IS saloon'a gücünü ise eklenen elektrik motoru sağladı.

Sonuçta ortaya gerçek bir sanat eseri çıkartan Lexus ve yardımcı ekip, üç aylık emeklerinin sonuçlarını ise aşağıda yer alan video ile gözler önüne serdi.

• Lexusu tebrik etmiyorum daha önce farklı başarılara imza atmış bir marka var FIAT.adamlar ezelden beri uçan teneke yapıyorlar burda lexusun bir başarısı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-97084050D -- 7 Ekim 2015; 11:13:58 >
  • Cok guzel olmuş...

• Cok iyi olmus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaportasi zayif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moonel -- 7 Ekim 2015; 11:50:03 >
  • Sanki animasyon gibi duruyor :)

• karton komplex başlıktaki origamiyi cağrıştırmıyor, ortada üçgenler sentezi yok.
    burda lazer kesim calışmayla marka duyurulmus.
    animasyon degilse çalismanın yürütülmesi iyi başarı.
  • Çok güzel gözüküyor :D

• İçinde sigara içilirse sıkıntı olabilir.

• Sirket kaynaklarinin boyle kullanilmasini israf olarak nitelendiriyorum ben

• yağmura yakalansa ne olur acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Smile Man

Sirket kaynaklarinin boyle kullanilmasini israf olarak nitelendiriyorum ben

Muhtemelen reklam giderlerini kullanmışlardır. Amaç da reklam zaten.

Reklam yapmak için iyi bir yöntem değil mi sizce?
  • Afrein! İşte böyle yakmadan kesin kağıtları.

• Origamiden ziyade, özellikle iç tasarım itibariyle, Minecraft'tan esinlenilmiş gibi görünüyor.

Ek: Videoyu izlediğimde montaj olduğunu hissettim. Özellikle garajdan çıkarılıp sürüldüğü esnada bu bariz bir şekilde görünüyor. Back to the Future'daki uçan kaykayın fiyasko varyasyonundan/reklamından sonra bu da böyle bir şey işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet lag -- 7 Ekim 2015; 16:50:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smile Man

Sirket kaynaklarinin boyle kullanilmasini israf olarak nitelendiriyorum ben

Bu mantığı tabana yaydığımızda TÜRKİYE gerçeği çıkıyor.
    Piyasada herkesin dediği laf o dur. NE GEREK VAR? O yüzden ESTETİK ülkeden gitmiş yerine İVEDİKLER gelmiştir.
    Ajansım olduğu zamanlar hep derdim TABELA ÇÖPLÜĞÜ ÜLKE diye... Kimse bişi demezdi... (işim de tabela satmak olduğu halde)
    Bu hakikaten vahim bir durum, üzerine konuşulmalı çok...
    Kesilmiş kağıt, işsiz adamlar, bilmem ne !! SUS !! KONUŞMA !! bırak yapsınlar sende git muhasebeni yap, satışını yap *ESTETİĞE KARIŞMA* !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 8 Ekim 2015; 13:04:57 >
  • Adam reklamın âlâsını yapmış helal olsun!

• işsiz dolu heralde lexusta...
  • eşşekler kemirir bunu. yaramaz bize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.