Şimdi Ara

Porsche'un 'Apple CarPlay' tercihine Google'dan cevap gecikmedi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Porsche'un 'Apple CarPlay' tercihine Google'dan cevap gecikmedi 

Sabah saatlerinde Google'ın çok fazla veri istediği için dünyaca ünlü süper otomobil üretici Porsche'ın yeni 911 Carrera ve 911 Carrera S modellerinde Apple CarPlay'i tercih ettiğini sizlerle paylaşmıştık. İşte bu konuda Google'dan önemli bir açıklama geldi.

The Verge'nin iletişime geçtiği Google, Motor Trend tarafından iddia edildiği üzere Android Auto sisteminin araç hızı, gaz pozisyonu, motor sıvı sıcaklıkları ile motor devri gibi verileri takip altında tutmadığını, sistemin sadece kullanıcı izniyle yolcu güvenliği ve deneyimini arttırmak amacıyla bazı veriler istediğini söyledi. Örneğin GPS verileriyle genel navigasyon sürecinin geliştirilebildiği ya da sürücünün telefondan bağımsız hale getirebildiğini belirten Google, bu işlemlerin de yeni araç kurulumlarında kullanıcı onayı ile yapıldığını sözlerine ekledi ve "veri gizliliğine" çok büyük önem verdiklerini açıkladı.

Konunun bir numaralı ismi Porsche sessizliğini korurken, aynı gruptaki Volkswagen'in bazı araçlarında Android Auto kullanması şirketin Apple CarPlay tercihi merak konusu haline getirdi. Konu hakkında detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

• Porşe diye okunur sayın editör, porş değil. "Un" ekinden yanlış okuduğunu anlıyorum. Avusturya veya çek asıllı olduğu söylenen alman bir adamdır. İtilafa düşülmesinin sebebi kurucusunun önce fransaya kaçması, ki fransızcada şarkılar dışında "e" yi okumazlar. Ancak Adam alman olduğu ve almanyada kurduğu için alman gibi okunur. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Porşe diye okunur sayın editör, porş değil. "Un" ekinden yanlış okuduğunu anlıyorum. Avusturya veya çek asıllı olduğu söylenen alman bir adamdır. İtilafa düşülmesinin sebebi kurucusunun önce fransaya kaçması, ki fransızcada şarkılar dışında "e" yi okumazlar. Ancak Adam alman olduğu ve almanyada kurduğu için alman gibi okunur. Saygılar.

Haklısınız hocam rahmetli dedem Porsche'de çalışmıstı. "Porş" diye değil "porşe" diye okunur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslinda google da haklı Porsche de haklı :D

• Ben porsuk diye okuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Porşe diye okunur sayın editör, porş değil. "Un" ekinden yanlış okuduğunu anlıyorum. Avusturya veya çek asıllı olduğu söylenen alman bir adamdır. İtilafa düşülmesinin sebebi kurucusunun önce fransaya kaçması, ki fransızcada şarkılar dışında "e" yi okumazlar. Ancak Adam alman olduğu ve almanyada kurduğu için alman gibi okunur. Saygılar.

Tişikkirllir sipirmin
  • Orjinalinde Porşe şeklinde okunur ancak almanca kullanılan ülkeler dışında genellikle porş denilir. Mesela Folkswageın şeklinde okunması gereken markanın farklı söylenmesi gibi.
  • Bir an nedense NFS Porsche oynama isteğim geldi ne severdim o oyunu :)

• Bence izinler bahane Apple daha lükse hitap eden bir marka olduğu için Porshe gibi bir araca Android yakışmaz Apple koyalım hemde satarken özellikler kisminda Apple yazsın mantığına gitmişler. Yani markaya marka katkısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Aslinda google da haklı Porsche de haklı :D

bence sen de haklısın :)
  • Hepiniz fransızca, almanca hocası kesilmişssiniz başka işiniz yok mu beyler :)

• Ne demiştim?

Google iyidir.

Sizin arabanızın devir saati gibi bilgilerine ihtiyacı yok adamların. Alsa ne olacak?

• Fğansızlar POĞŞ değ.

• Editör kardeş,
    boşuna Apple, Google mevzulu makaleler arayıp durma.
    Bak!
    Millet konunun içeriği dışında her şeyi yazmış, kamplara ayrılmış durumda.

Güleriz, ağlanacak halimize...

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Bence izinler bahane Apple daha lükse hitap eden bir marka olduğu için Porshe gibi bir araca Android yakışmaz Apple koyalım hemde satarken özellikler kisminda Apple yazsın mantığına gitmişler. Yani markaya marka katkısı.

Prestij meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Fğansızlar POĞŞ değ.

bunu söylemeye dilim dönmedi.

• Bir marka iki ürünün desteğini de veriyordu. Hepsinin bu desteği vermesi de gerekir. Yada evrensel bir sistemi kendi yazıp uyumlu yapacak her cep telefonuyla.
  • Akıllı telefonlar ile bireyleri izlemek yetmiyor araçları da izleyecekler.

Bu firmalar (Apple google) gelecekte 7 milyar bireyin datasını tutarak bilişimden çok öte bir yerde olacaklar. Umarım hükümetler buna izin vermez.. Veya bunlarla ortak çalışıp halkın canını okur.

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Bence izinler bahane Apple daha lükse hitap eden bir marka olduğu için Porshe gibi bir araca Android yakışmaz Apple koyalım hemde satarken özellikler kisminda Apple yazsın mantığına gitmişler. Yani markaya marka katkısı.

Vertu android kullaniyor o ne olacak o zaman

• Satın alamayacağım her otomobilin markasını "osuruk" diye okuyorum ben.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.