Şimdi Ara

Arama motoru testi 'Hangi arama motorunda nasıl aramalı?' inceleme videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arama motorları olmadan internet günümüzdeki kadar yararlı bir araç olamazdı. Bilgiye ulaşabilmek için kapı görevi gören aram amotorlarını nasıl kullanmalı? Hangisi daha iyi? ve neler sunuyorlar? bu videomuzda.

• Fenerbahçe yandex kullanın bosverin digerlerini

• Fb yandex e gir arama moturu yaz ara.

Ben anlamiyor...

Ronaldo gelince anlarsin

bizim ronaldo?

Si.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google bize yeter cnm ty bb.

• İnterneti sömürüyorlar arkadaş kesin Talhadır :)

• Yandex masaüstü uygulaması Google Chrome arayüzünü kullanıyor.

Yandex'ten ayarlara girdiğinizde adres çubuğuna bakabilirsiniz.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arama motorudur o, aram olsa duramazdın
  • Tarayici karsilastirmasinida bekliyoruz

• Google alır

• Değişik ve güzel bir çalışma olmuş. Bir de yemek tarifleri haricinde nasıl yapılır aramaları eklenebilirdi. Pc sorunları veya programlama dilleri vb.

• 1. Belli 2. Kim?

• Yandex şaşırttı beni güzel inceleme tebrik ederim

• kim hangi tarayıcıyı kullanıyor diye oylama yapılabilirdi ben bing kullanıyorum seviyorumda bu arada bing de Türkiye desteği yok ne zaman gelicek derseniz cortana Türkçe yapılırken bunada el atıcaklarmış yani o şuan yazdığınızda bulamadığınız bir çok özellikler bu yüzden eksik sayılabilir ama yinede yetiyor bana

• video neden 1.5-2 aylik?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arama motoru test edilecekse çıkan site sonucu sayısı,arama süresi,sitelerin aranan veriye ilişki düzeyinin ne olduğuna bakılır Arama motorlarını test ederken amaçları dışında yan özelliklerine vurgu yapmak ve bu diğerinden daha iyi sonuca varmak nasıl oluyor Arama motorunda ev yemeği aratıp bak bu tarifi gösteriyor diyerek daha iyi arama motoru olduğuna karar vermek nasıl bir mantıktır Böyle bütüncül bir yaklaşım sunulacaksa firmaların ın diğer hizmetlerinide katın bu karşılaştırmaya gmail,maps,youtube tan google keep'e kadar onlarca farklı hizmete tek bir oturum altında erişim sağlıyabiyorsunuz google ile (Ayrıca android os kullanan bir telefonunuz varsa bütün verileriniz senkron halde her zaman elinizde oluyor) Y Videonun sonunda zaten yandex le bir anlaşmanız olduğunu söylüyorsunuz Keşke bu bir reklamdır yazsaydınız

• havada reklam kokusu var.

• Gene mi reklam.

Artık şöyle bir iki dk girişe bakıyorum sonra direkt kapatıyorum, iyice tadı kaçtı incelemelerin.

Eğer yukarıdaki arkadaşın dediği gibi anlaşma olduğu felan söyleniyorsa bu neden başta yapılmıyor ? insanlar boşa zaman kaybetmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 7 Ekim 2015; 2:26:05 >
  • Genelde Mesut abiyi eleştireceğim aklıma gelmezdi ancak pek verimli bir inceleme olmamış açıkcası. Yada ben görmeyi beklediğim şeyi görmedim diye bu eleştiriyi yaptım bilemiyorum.. :) Tabi Mesut abi konuya farklı bir açıdan bakmış güzel bir video olmuş. Arama motorları ve çalışma mantığı gerçekten büyüleyici. Çünkü "arama motorları" apayrı bir bir teknoloji ile çalışan, belli sistematik algoritmalar ile görevini gerçekleştiren yazılımlar..

Burada aramanın nasıl daha verimli yapılacağından bahsedilebilirdi yada arama motorları kolaylık olsun diye ne tarz alternatifler sunuyor buna bakılabilirdi Bölge bazlı sonuç sayısı, evrensel aramalar, çıkan sonuç, bu bilgiye erişim süresi gibi bir çok algoritma var arama motorlarında. Biraz daha teknik yaklaşılabilirdi. Bunun yanında ek özelliklerden bahsedilebilirdi özellikle benim kullandığım "Google Akademik" akademik verilere, makalelere, kitaplara ulaşmamda eşsiz bir nimet...

Ancak ben açıkcası yinede Yandex'den bu kadar performans beklemiyordum. Evet yerelleştirme ve "görsellik" anlamında kayda değer geliştirmelere imza atmış. Ülkemize önem vermesi ve çalışmalar yapması önemli.. Yani açıkcası apayrı bir dünya arama motorları saatlerce ele alsak belki yinede tam bir karşılaştırma yapmış olamayız.. :) Yinede emeğine sağlık Mesut abi :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.