Şimdi Ara

Özel bir plakaya göz koymak [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
2.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni alacağım araç için bir plaka düşündüm. Harf ve rakam kısmına güzel bir kombinasyon düşündüm.
    Bu plakayı e devlette sorguladım, 80 model MOBYLETTE üzerinde görünüyor. 84 yılında da ruhsat tarihi diyor. Bildiğim kadarı ile 50 CC den aşağı ve vergisi yok bunun. Büyük ihtimal bu motor atıl vaziyette bir yerlerde yatıyor.
    Şimdi ben bu plakayı nasıl 0 km alacağım arabaya alabilirim.
    Trafikten dost biri bulup adres sorgulama yapıp öncelikle yerini bulayım diyoruz. Muhtemel karşıma çıkabilecek sorunları ve çözümleri benimle paylaşırmısınız.
    Gelişmeleri buradan yazalım.
    Bu arada bahsettiğim olay ıspartada. Harf kodu merkez için geçerli, adresim de merkezde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drerdogan -- 21 Ekim 2015; 21:41:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adamı bulun, motoru satın alın. En temizi bu.

• 35 yıl olmuş bence artık öle bi mobilet yoktur .

• Sahibini bir şekilde bulup ulaşırsınız, gidip trafikten plaka değişikliği talebinde bulunur ruhsat sahibi, 3-5 bişiyler de atarsınız masraflarını karşılarsınız halleder herhalde.
  • aynen adami bulmak lazim belkide yedieminde yatiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 6 Ekim 2015; 19:05:56 >
  • Adamı buldum farzediyorum zaten değilse hiçbiri mümkün değil. Tabi hayatta ise, bir de bu ihtimal var.
    Bu motorun uzun süredir sigorta ve muayenesi yapılmamış olma ihtimali yüksek, bu durumda ne olabilir.
    Yediemin ihtimali hiç aklıma gelmemişti, öyle ise durum nasıl olacak?

• Yasal prosedurleri bilmiyorum. Adami buldunuz diyelim plakayi isterken dikkat edin. Cok istekli gorurse sizi cakallik yapıp saçma bir para isteyebilir.

• kasko sigorta muayene kayıtları üstünden yürünebilir gibi

sorması ayıp plaka nedir ? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanarch -- 6 Ekim 2015; 20:06:13 >
  • hocam plakayı verirsen tüm facebook mobilet gruplarında araştırırım buluruz sahibini
  • Bu konu ile ilgili bende birşey merak ediyorum. Orta üç harf kombinasyonu yapmak istiyorum örneğin 34 Efe 23. son iki rakam önemli değil orta üç harf işini Nasıl yapabilirim ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim istediğim kombinasyon da 12 model mercedes miş ben ne yapayım şimdi

• Arkadaşlar malesef plakayı plakayı vermek istemiyorum. Bu kadar eski model ve ruhsat tescil tarihi eski olduğu için büyük ihtimal yatıyor veya rehinde.
    Tabi isterken dikkat edeceğim, yürür çalışır vaziyette olanlar 300-500lira civarında bu mobiletler, zamanında biz de az binmedik B-)
    Yarın sabahtan emniyete ve noter e uğrayacağım. İşler netleşince sizinle paylaşırım ;-)

• quote:

Orijinalden alıntı: trumpeter

Benim istediğim kombinasyon da 12 model mercedes miş ben ne yapayım şimdi

Hocam neye kullanacağın önemli:) mesela porche panamera için neden olmasın:D

• quote:

Orijinalden alıntı: FuK

Bu konu ile ilgili bende birşey merak ediyorum. Orta üç harf kombinasyonu yapmak istiyorum örneğin 34 Efe 23. son iki rakam önemli değil orta üç harf işini Nasıl yapabilirim ?

İstediğiniz harf grubu hangi ilçeye ait ise, oranın emniyet müdürlüğüne gidip trafik tescile bağış yapacaksınız, size o plakayı rezerve edecekler. O ilçeden plaka alabilmek için de ikametinizin orda olması gerekir.

34 EFE vs gibi isim taşıyan harf gruplarına en az 2000 3000TL isterler, bilginiz olsun.
  • Araçın yediemin otoparklarında bulunması için hacizli olması gerekmez mi? Araç sahibini bulursanız nabza göre şerbet verin çat diye plakayı sat bana dersen yüksek fiyat çekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FuK

Bu konu ile ilgili bende birşey merak ediyorum. Orta üç harf kombinasyonu yapmak istiyorum örneğin 34 Efe 23. son iki rakam önemli değil orta üç harf işini Nasıl yapabilirim ?

Arkadaşım o seri açıldı ise işin kısmen kolay, boşa çıkma ihtimali muhakkak var, arada yoklama yapacaksın sadece. Belki hali hazırda boşta bile olabilir. İstanbul için o harfler açıktır zaten. Açık değilse beklemekten başka çare yok, istediğin rakam olursa ve sırası gelirse araya ekragını sokacaksın. Şöyleki antalya için konuşuyorum, antalya da G ile başlayan 3 harfliler veriliyor şu anda. Bir süre sonra H başlar, 07 HAS 07 diyelim, takibe alacaksın, sırası geldiğinde Evragi araya sokarsın. Tabi takipçi desteği olsa daha kolay olur

• Hocam merhaba.
    Istersen ozelden plakayi mesaj at.
    Yarin sabah bir bakayim kimin adina tescilli.ayrica rehin/hacize de bakabilirim.
    Yedieminde ise onun otopatk ucreti vs. Motorun fiyatinin 15-20 kati olabilir.boyle durimlarda satis kabiliyeti olmadigi icin sahibine yazi yaziliyor ve aracini otoparktan teslim almasi isteniyor.adamda muhtemelen 400-500 luk motora 5bin tl vermemek icin gitmiyor almaya.motorlar curuyor. Yedieminlerde.

• holden12 H kullanıcısına yanıt
    Hocam yarın bir dolaşayım ben ön araştırma yapayım, sonra olabilir.
    Peki sahibinin almadığı bu yediemindeki motorlar için ne gibi bir uygulama yapılıyor.

• Bence o adamın artık bir mezarı ve mezar tasindada rahmetli de sollardi yazıyordur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sahibi olan kişiyi, adresini buldum, ve hatta telefonunu, antalya ilçesinde. Doğrudan ziyaret etmeyi düşünüyorum.
    Şimdi muayenesiz aracı alım satımı olmuyor. Çekici ruhsatı ile alıp boşa çıkartacağım. Aldıktan sonra da plaka araca, motor da hurdaya çıkacak.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.