Şimdi Ara

Facebook'un Android uygulaması artık düşük bağlantılarda daha hızlı çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook'un Android uygulaması artık düşük bağlantılarda daha hızlı çalışıyor 

Sosyal medyanın büyük ismi Facebook, Android uygulamasında önemli bir geliştirme gerçekleştirdi.

Yavaş internet bağlantılarını hedefleyen Facebook, Android uygulamasında artık açık kaynak kodlu "Network Connection Class" altyapısını kullanmaya başladı. Bu sayede bağlantı hızını ve kalitesini belirleyebilen uygulama, buna göre adımlar atarak haber kaynağı içerisinde daha hızlı gezilmesine imkan tanıyor.

Bu açıdan yeni bir JPEG formatı kullanmaya başlayan ve fotoğrafların anlık olarak düşük çözünürlüklü hallerini yükleyerek genel hız artışına yardımcı olan Android için Facebook, bir fotoğraf açıldığı zaman arkaplandaki yenilemeyi durdurarak açılan fotoğrafa odaklanıyor ve bağlantı koptuğu zaman eskiden olduğu gibi boş bir sayfa yerine hali hazırda yüklenen içerikleri gözler önüne seriyor.

Haber önceliğini kişiye göre sınırlandırma noktasında da geliştirmeler yapan Facebook, genel olarak kullanıcıların sosyal medya entegrasyonunu kesintisiz hale getirmeye odaklanıyor.

• iOS içinde aynısını bekleriz.

• Ülkedeki son dönemde gelişen olaylar ve bilgi kirliliği yüzünden facebooku dondurdum. Artık eskisi gibi bazılarına veya yalan yanlış şeyler paylaşanlara sinirlenmıyorum...

• Telefonlarda su facebook ve messenger programı kadar ram ve internet paketi sömüren yok. Özellikle messenger aktif kullanıldığında ram düşmanı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denemedim ama doğruysa optimizasyonun kralını yapmışlar.

• niyeyse pek inandırıcı gelmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Telefonlarda su facebook ve messenger programı kadar ram ve internet paketi sömüren yok. Özellikle messenger aktif kullanıldığında ram düşmanı.

Aynen öyle. Facebook kullanıcısıyım ve tarayıcıdan her ihtiyacımı karşılayabiliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ios a gelsede yesek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Facebookda başım ağrıyor daha sade bir sayfa tasarımı bekliyoruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.