Şimdi Ara

eşim annesinden dönmüyor ne yapmayalım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
170
Cevap
3
Favori
15.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba eşimi bayram dolayısıyla annesine yolladım memlekete. Gittiğinden bu yana tartışmamız vardı ne zaman geleceğiyle ilgili ben bayramın 3. günü o 4. günü dedi. Sonraki günlerinde hiç aramadık sormadık birbirmizi ardından ben mesaj attım biraz daha kal orda diye. Bu da yanlış anladı ve şimdi de gelmiyor ne yapmalıyım 1 ay olacak

• Ya birader birsey soracağım. 1 günden dolayi neyin tartışmasını yaşadınız? Bırak 4. gün gelsin tartışmaya değer miydi?

Neyse, merak ettiğim birkaç şey var. Yaşlar kaç? Çocuk var mı? Meslekler nedir? Eşin ev hanımı sanırım sen? Bunlara göre birkaç şey söyleyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Ya birader birsey soracağım. 1 günden dolayi neyin tartışmasını yaşadınız? Bırak 4. gün gelsin tartışmaya değer miydi?

Neyse, merak ettiğim birkaç şey var. Yaşlar kaç? Çocuk var mı? Meslekler nedir? Eşin ev hanımı sanırım sen? Bunlara göre birkaç şey söyleyeceğim
    senin çekecegin var arkadas. kolay gelsin. ama kadının yeri kocasının yanıdır. bence biraz agırlık koymasını becememişsin. bu saatten sonra da nasıl yapacaksın bilmiyorum ama biraz tavrını koymalısın. ya düzgünce gelir ya düzgünce gider öyle arada sana aklınca ceza veremez. sen mıy mıy mıy yaptıkca o üste cıkar.

(not: bekarım )

• trustem.111 kullanıcısına yanıt
    işte mesele 1 gün değil. sırf inat. yaşlar 29-24 çocuk yolda ikimiz de okumuşuz ikimiz de bazı şeylerin bilincindeyiz... aslında bunun dışında en çok kızdığım ve artık aramamaya karar aldıran şey meseleyi ailesine yanlış aksetttirmesi oldu. sözde ona gelme istemiyorum demişim.. yahu dedim ben sana ne zaman dedim(yok öyle birşey).. babası da ayakta sıçan bir adam tam rezillik
  • druen kullanıcısına yanıt
    kadının yeri kocasının yanı ve evidir doğrudur FAKAT bu devirdeki kadınlara laf anlatmak mümkün değil . ağırlığımı koymuşum da böyle patlak verdiği anlarda ağırlık diye birşey kalmıyor babası olacak dürzü adam telefonunu elinden almış
  • Bende evliyim esime hic izin vermiyorum boyle seyler hakkinda...ilerde tepeme cikar diye...siz galba bastan cok imtiyaz verdiniz galba
  • Kardeşim gidip getirmen gerekiyor o zaman babası seni gorusturmuyorsa
  • hocam aslında hiç sözümden çıkmaz ama böyle sözde gelme demişim ya (kızarak biraz daha kal orda dedim) buna alınıp beni babamlara gönderdin gel babmla konuş diyor.. yahu babasıyla konuşup ne yapcam babasıyla bi meselemiz yok ki ayrıca ben anlamıyorum babası da manyak. Açıp demiyor ki oğlum neyiniz var ne oldu bi de senden duyayım diye. Ulan hiç sormadan tamam kızım sana güveniyorum diyip olayı çıkmaza koyuyor sonra da gelsin konuşalım demiş. ben yemin ettim benim bir yanlışım yok iki defa il dışına gittim evlerinin önünde bekledim sırf görmek için neyse çıktı gördüm babası da gördü demiş gelsin .ulan 1 aydır nerdesin sen beni görünce mi kalktı bi tarafın
  • Richard Feynman kullanıcısına yanıt
    benim de zoruma o gidiyor. babası bizim özel hayatımıza neden sürekli müdahele ediyor böyle tartışmalarda neden iyi baba görevi üstelniyor ulan benim babam ablamın eve geldiğini görse kapıda sıkar kafasına.. ben sıkıntılarımı karşılıklı halledemiceksek ne anlamı kalıyor bunun.
  • Bir baba bu kadar mı mal olur arkadaş ya. Bebeğimiz olduğunu bile bile üzüyor ikimizi de daha cinsiyetini bile öğrenemedim. EN son gittiğimde biletini aldım gönderdim kendine geliyor musun yoksa ben gidiyorum dedim. O da kalmayı tercih etti ben de bu saatten sonra ne arar ne de sorarım dedim döndüm
  • Evlilikten soğudum iyice.hele şimdiki devirde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Evlilikten soğudum iyice.hele şimdiki devirde
    ne yapmayı dusuuyorsun pekı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yrs123

ne yapmayı dusuuyorsun pekı

Alıntıları Göster
    aynı şey bizimde başımıza geldi tabi boşandılar hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: azntrl

işte mesele 1 gün değil. sırf inat. yaşlar 29-24 çocuk yolda ikimiz de okumuşuz ikimiz de bazı şeylerin bilincindeyiz... aslında bunun dışında en çok kızdığım ve artık aramamaya karar aldıran şey meseleyi ailesine yanlış aksetttirmesi oldu. sözde ona gelme istemiyorum demişim.. yahu dedim ben sana ne zaman dedim(yok öyle birşey).. babası da ayakta sıçan bir adam tam rezillik

Kıza mektup yaz hocam bu mevzu knusarak olacak gibi durmuyor. Derdini meramını duygusal ve net bir şekilde anlatan bir mektup yaz. Ayrıca tüm düşündüklerini, ona onun düşündüğü gibi sert çıkmadığını anlat yazarak. Özür filan dilemiyorsun sonuçta, gerçeği anlatıyorsun. Kız hamile farklı farklı psikolojilere girebiliyorlar o dönemde. Ayrıca 24 yaşında da olsa, 34 yaşında da olsa bu kadın milleti çocuk ruhlu olarak varolmaya devam ediyor. Bu yüzden mantıklı hareket beklemeyeceksin.. Sen mehtupla her şeyi etraflica anlat. Büyük ihtimalle eve döner zaten. Seni seviyorum vs de sıkıştırırsın araya bir yere. İstersen çiçek de yolla.. Bu süreci atlatırsanız sonrası rahat olur kırık kemik kaynadıktan sonra bir daha aynı yerden kırılmaz..

• Olayı tek taraflı dinliyoruz ziyarete gidipte geri dönmüyosa belliki aranızda sorun var dostum
  • Ben de merak etmisimdir. Düşünün ki esiniz size kizdi ve baba evine gitti. Babasi veya annesi geri mi yollamali yoksa kizlarina sahip cikip yollamamali mi? Bu soruma evli arkadaslardan cevap verebilecek var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evcârâ

Ben de merak etmisimdir. Düşünün ki esiniz size kizdi ve baba evine gitti. Babasi veya annesi geri mi yollamali yoksa kizlarina sahip cikip yollamamali mi? Bu soruma evli arkadaslardan cevap verebilecek var mi?

sen daha çok merak et bence. alman gereken çok yol var.
    mal mı bu kardeşim bir insan bu. unuttuğun çanta mı geri yollamak nedir yani. kargoya falan mı verecekler.
    önce bunu çöz.

sonra senin kendi evladın anlaşamadım bir süre yanınızda kalmak istiyorum deyince sen olmaz sen kocanın malısın geri gitmelisin mi diyeceksin buna karar ver.

bu konuda zaten çok az anlatılan şey olmuş , konuyu açan vatandas ne b.klar yemiş söylememiş dogru duzgun.
    kimse sebepsiz yere 1 ay evine gitmez mi hiç? sadece 3.4. gün döncek olma kavgası yüzünden?

belli ki başka problemler var zaten.

he ben sana söyleyeyim ne olduğunu.
    benim ablam bundan 4 sene önce evlendi. 2 sene önce boşandı.
    sebebi kocası çapsız herifin (kendisi vasıfsız işçi ) ablama evlendikten sonra birkaç aya yeni eve çıkacaz deyip kandırması ve ablamı aile ile yaşamak için zorlaması.
    kendi düzcede anasının evinde yaşamak için ablamın sakaryaya ( bizim şehir) gidersek orda ikimiz de iş buluruz rahatça yaşarız teklifini kabul etmemesi.
    Ve bir de kocasının kendi yengesiyle uygunsuz derecede yakınlığı (kucağına mı ne oturmuş bir sefer)

ne oldu? ablam geldi , konuşmalar oldu vs.
    annem çocuğun geldiği taksinin camını kırıp s.ktir çekti.
    çocuk kafası kırılmadan olay yerinden ayrıldı. (bu sırada 500 km uzakta olmasam belki daha farklı olurdu)

ablam bir sene depresyon modunda geçirdi
    5 ay önce devlet memuru olarak işe başladı.
    hayatının amacı ve anlamı birtanecik oğlu ve onun için hiçbir şeyden pişman değil.
    şimdi parasını da kazanıyor kafası da rahat yeğenim de oyun ihtiyacı için anasınıfına vs. her olanağa sahip , yakında yüzme sporuna başlatacağız.
    herkes yenenin üzerine titriyor zaten.

çocuk ne yaptı?
    yetemeyeceği kızı beyinsiz kafasıyla kandırmaya çalışıp cümle aleme rezil oldu.
    bayramda çocuğu almak için tartışma çıktı bebek sayılır 4 yaşında , mahkeme bayramın 2. günü hak vermiş ama çocuk gitmek istemiyor , annesinden ayrılmak istemiyor ve babası gelince ağlıyor.
    telefonda tartışma yaşandı babam hadi yap ne yapıcaksan gelmiyor çocuk diye gürledi.
    omurgasız gelebilir mi bizim kapımıza? gelemez tabiki. gelse zaten orda ağzı burnu yer değiltirmiş gider evine kuyruğunu kıstırıp.

sonuç?
    gerizekalı insanlar boyundan büyük işlere kalkışmamalı , cin olmadan adam çarpmaya çalışırsan seni öyle bir çarparlar ki kendine gelemezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9BF64E75

quote:

Orijinalden alıntı: evcârâ

Ben de merak etmisimdir. Düşünün ki esiniz size kizdi ve baba evine gitti. Babasi veya annesi geri mi yollamali yoksa kizlarina sahip cikip yollamamali mi? Bu soruma evli arkadaslardan cevap verebilecek var mi?

sen daha çok merak et bence. alman gereken çok yol var.
    mal mı bu kardeşim bir insan bu. unuttuğun çanta mı geri yollamak nedir yani. kargoya falan mı verecekler.
    önce bunu çöz.

sonra senin kendi evladın anlaşamadım bir süre yanınızda kalmak istiyorum deyince sen olmaz sen kocanın malısın geri gitmelisin mi diyeceksin buna karar ver.

bu konuda zaten çok az anlatılan şey olmuş , konuyu açan vatandas ne b.klar yemiş söylememiş dogru duzgun.
    kimse sebepsiz yere 1 ay evine gitmez mi hiç? sadece 3.4. gün döncek olma kavgası yüzünden?

belli ki başka problemler var zaten.

he ben sana söyleyeyim ne olduğunu.
    benim ablam bundan 4 sene önce evlendi. 2 sene önce boşandı.
    sebebi kocası çapsız herifin (kendisi vasıfsız işçi ) ablama evlendikten sonra birkaç aya yeni eve çıkacaz deyip kandırması ve ablamı aile ile yaşamak için zorlaması.
    kendi düzcede anasının evinde yaşamak için ablamın sakaryaya ( bizim şehir) gidersek orda ikimiz de iş buluruz rahatça yaşarız teklifini kabul etmemesi.
    Ve bir de kocasının kendi yengesiyle uygunsuz derecede yakınlığı (kucağına mı ne oturmuş bir sefer)

ne oldu? ablam geldi , konuşmalar oldu vs.
    annem çocuğun geldiği taksinin camını kırıp s.ktir çekti.
    çocuk kafası kırılmadan olay yerinden ayrıldı. (bu sırada 500 km uzakta olmasam belki daha farklı olurdu)

ablam bir sene depresyon modunda geçirdi
    5 ay önce devlet memuru olarak işe başladı.
    hayatının amacı ve anlamı birtanecik oğlu ve onun için hiçbir şeyden pişman değil.
    şimdi parasını da kazanıyor kafası da rahat yeğenim de oyun ihtiyacı için anasınıfına vs. her olanağa sahip , yakında yüzme sporuna başlatacağız.
    herkes yenenin üzerine titriyor zaten.

çocuk ne yaptı?
    yetemeyeceği kızı beyinsiz kafasıyla kandırmaya çalışıp cümle aleme rezil oldu.
    bayramda çocuğu almak için tartışma çıktı bebek sayılır 4 yaşında , mahkeme bayramın 2. günü hak vermiş ama çocuk gitmek istemiyor , annesinden ayrılmak istemiyor ve babası gelince ağlıyor.
    telefonda tartışma yaşandı babam hadi yap ne yapıcaksan gelmiyor çocuk diye gürledi.
    omurgasız gelebilir mi bizim kapımıza? gelemez tabiki. gelse zaten orda ağzı burnu yer değiltirmiş gider evine kuyruğunu kıstırıp.

sonuç?
    gerizekalı insanlar boyundan büyük işlere kalkışmamalı , cin olmadan adam çarpmaya çalışırsan seni öyle bir çarparlar ki kendine gelemezsin.

Alıntıları Göster
    Kızın babasının sizi çağırıp, oğlum kızım derdiniz ne diyip arayı bulması lazımdı.

• Ben şunu bilirim evlenirken kızın ailesini de göz önüne alin böyle babalar olduğu surece olayı çözmek yerine daha da ateşleyen babaya sahipse kız maalesef böyle olaylar olması normal. Bu arada geçmiş olsun unarin en kısa zamanda bir araya gelirsiniz.
  • ona ve ailesine süprizler yaparak gönüllerini al.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.