Şimdi Ara

ANKARA NE KADAR İĞRENÇ BİR YERMİŞ...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde konu dışına açacaktım bu konuyu ama konu dışı banım var o yüzden buraya açıyorum. Umarım birileri görürde 2 muhabbet ederiz.

Dün Ankara'ya geldim 2 geceliğine, Kuğulu Park'ın oralarda bir oteldeyim ve yapacak hiç bir şey bulamıyorum. En lüks restoran bile rezalet. Pizzacılar dese pizza yapmayı bilmiyorlar. Aç kaldım resmen dün.
    Neyse 15-20 dakikalık yürüme mesafesinde bir Pizza Hut varmış, bu gün oraya gideceğim. Orası olmasa ölürdüm herhalde açlıktan.
    Dün gece lüks sayılacak bir restorana gittim ve önüme gelen yemek soğuktu, geri gönderdim. Yiyeceklerde marketlerdeki hazır donmuş yiyeceklerdendi.

Lan mekanın içini görseniz "Ne kadar lüks bir yermiş." dersiniz ve öylede zaten ama yemek hazır donmuş yemek. Olaya bak!? Neyse oradaki yediğim kazık karnımı doyurdu.

He birde Ankara uçağında da başıma gelmeyen kalmadı. 3 saat rötar bekledim ve uçaktan inincede 1 saatlik yol gittim Kuğulu Park için, hava kararmıştı resmen Ankara'ya gelene kadar. Ama ben yine şanslıydım 9-10 saattir uçağı bekleyenler vardı, ben 3 saat beklemiştim sadece.
    Kimse Pegasus'la uçmasın bundan sonra. Ben pişman oldum. En sonunda bindiğimiz uçaksa belediye otobüsünden daha beterdi. Belediye otobüsleri bile daha konforlu.

Hatta uçakta @Wisdom'a benzettiğim biride vardı. Sen miydin yoksa?

Neyse işte, şuan Ankara'dayım ve dışarı çıkasım bile yok. Berbat bir yer. Köyden farksız.
    İstanbul'u kötülerdim hep ama dönünce taşını, toprağını öpeceğim İstanbul'un. İstanbul insanı ne kadar modernmiş meğerse. Ankara'da herkes tek tip insan.
    Otele gelene kadar zaten şehirde olduğumuzu fark etmedim bile. Köy gibi bir yer burası. Köyden tek farkı burada 3-4 tane otel var. Otellerde olmasa köy derim buraya.

İstanbul'da yaşayıpta trafikten şikayet edenler 1 haftalığına Ankara'ya gelsinler lütfen. 1 hafta sonra İstanbul aşığı olup çıkarsınız. İstanbul'un trafiğini bile özledim. İstanbul'a döndüğüm an simit alıp vapurla boğaz turu yapacağım.
    İstanbul'u bu kadar özleyeceğim aklıma gelmezdi.

Küçükken yazları o kadar Şile'ye falan gittim geldim 3 ay, köy ortamı yani. O köy ortamında bile sıkılmadım ama bu Ankara beni 1 günde soğuttu harbiden ya. Psikolojim bozuldu resmen. Bu kadar mı iğrenç bir şehir olur ya.
    Bu güne kadar İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, Şile, İzmit gibi yerlerde aylarca kaldım. Hatta İzmit'te her yere uzak bir sitenin içindeydim, Şile zaten her şeye uzak ama hiç bu kadar bunaldığımı hatırlamıyorum.

Resmen eziyet çekiyorum şuan ya. İstanbul'un bayırlarından şikayet ederdim hep, Ankara dümdüz bir yer ama İstanbul'a adım attığımda o bayırları şarkılar söyleye söyleye tırmanacağım. Bayırları bile özledim ya. Her sabah kalkıp balkondan gemileri izlemeyi bile özledim ya.

• Konuyu okuyanlar lütfen cevap yazsın, vakit buldukça bakacağım konuya sürekli. Sohbet edecek bir siz varsınız şuan ama konu dışı özelde de az kişi oluyor.
  • Yok mu cevap yazacak kimse? Sıkıntıdan ölüyorum, 8:30'a kadar otelde duracağım. Bir şeyler yazın artık...
  • Ankara iyidir kardeş,2 saat rötar yaptın,dandik restorana girdin,iş çıkışı trafiğine denk geldin diye kötülemişsin.Ayrıca Ankara kesinlikle tek tip değildir.Semtlere göre insanlar,mekanlar hatta mimari bile değişir.Sincana ve Çukurambara git dediğimi anlarsın.

Not:Madem Kuğulunun ordasın yemek için Kıtır'a git.Kime sorsan gösterir.Hadi sana kıyağım olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radamelfalcao

Ankara iyidir kardeş,2 saat rötar yaptın,dandik restorana girdin,iş çıkışı trafiğine denk geldin diye kötülemişsin.Ayrıca Ankara kesinlikle tek tip değildir.Semtlere göre insanlar,mekanlar hatta mimari bile değişir.Sincana ve Çukurambara git dediğimi anlarsın.

Not:Madem Kuğulunun ordasın yemek için Kıtır'a git.Kime sorsan gösterir.Hadi sana kıyağım olsun

Trafik yok fazla. Trafikten yana sıkıntısı yok şehrin ama trafiğinden bunaldığım İstanbul'un trafiğini bile özledim burayı görünce, onu kast etmiştim.

Kıtır'ada giderim bu akşam. Başka önerebileceğin yerler var mı Kuğulu Park civarında?

• quote:

Orijinalden alıntı: Karıncayiyen Yiyen Adam

Normalde konu dışına açacaktım bu konuyu ama konu dışı banım var o yüzden buraya açıyorum. Umarım birileri görürde 2 muhabbet ederiz.

Dün Ankara'ya geldim 2 geceliğine, Kuğulu Park'ın oralarda bir oteldeyim ve yapacak hiç bir şey bulamıyorum. En lüks restoran bile rezalet. Pizzacılar dese pizza yapmayı bilmiyorlar. Aç kaldım resmen dün.
    Neyse 15-20 dakikalık yürüme mesafesinde bir Pizza Hut varmış, bu gün oraya gideceğim. Orası olmasa ölürdüm herhalde açlıktan.
    Dün gece lüks sayılacak bir restorana gittim ve önüme gelen yemek soğuktu, geri gönderdim. Yiyeceklerde marketlerdeki hazır donmuş yiyeceklerdendi.

Lan mekanın içini görseniz "Ne kadar lüks bir yermiş." dersiniz ve öylede zaten ama yemek hazır donmuş yemek. Olaya bak!? Neyse oradaki yediğim kazık karnımı doyurdu.

He birde Ankara uçağında da başıma gelmeyen kalmadı. 3 saat rötar bekledim ve uçaktan inincede 1 saatlik yol gittim Kuğulu Park için, hava kararmıştı resmen Ankara'ya gelene kadar. Ama ben yine şanslıydım 9-10 saattir uçağı bekleyenler vardı, ben 3 saat beklemiştim sadece.
    Kimse Pegasus'la uçmasın bundan sonra. Ben pişman oldum. En sonunda bindiğimiz uçaksa belediye otobüsünden daha beterdi. Belediye otobüsleri bile daha konforlu.

Hatta uçakta @Wisdom'a benzettiğim biride vardı. Sen miydin yoksa?

Neyse işte, şuan Ankara'dayım ve dışarı çıkasım bile yok. Berbat bir yer. Köyden farksız.
    İstanbul'u kötülerdim hep ama dönünce taşını, toprağını öpeceğim İstanbul'un. İstanbul insanı ne kadar modernmiş meğerse. Ankara'da herkes tek tip insan.
    Otele gelene kadar zaten şehirde olduğumuzu fark etmedim bile. Köy gibi bir yer burası. Köyden tek farkı burada 3-4 tane otel var. Otellerde olmasa köy derim buraya.

İstanbul'da yaşayıpta trafikten şikayet edenler 1 haftalığına Ankara'ya gelsinler lütfen. 1 hafta sonra İstanbul aşığı olup çıkarsınız. İstanbul'un trafiğini bile özledim. İstanbul'a döndüğüm an simit alıp vapurla boğaz turu yapacağım.
    İstanbul'u bu kadar özleyeceğim aklıma gelmezdi.

Küçükken yazları o kadar Şile'ye falan gittim geldim 3 ay, köy ortamı yani. O köy ortamında bile sıkılmadım ama bu Ankara beni 1 günde soğuttu harbiden ya. Psikolojim bozuldu resmen. Bu kadar mı iğrenç bir şehir olur ya.
    Bu güne kadar İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul Anadolu Yakası, Şile, İzmit gibi yerlerde aylarca kaldım. Hatta İzmit'te her yere uzak bir sitenin içindeydim, Şile zaten her şeye uzak ama hiç bu kadar bunaldığımı hatırlamıyorum.

Resmen eziyet çekiyorum şuan ya. İstanbul'un bayırlarından şikayet ederdim hep, Ankara dümdüz bir yer ama İstanbul'a adım attığımda o bayırları şarkılar söyleye söyleye tırmanacağım. Bayırları bile özledim ya. Her sabah kalkıp balkondan gemileri izlemeyi bile özledim ya.

Ankaraya ne için gittiniz ? İlk defa mı gittiniz, bende İstanbulda yaşıyorum ama bence Ankara dediğiniz kadar kötü değil size kötü mekanlar denk gelmiş Ankara sonuçta başkent ve büyükşehir bende KONU DIŞINDA banlıyım bugün açılıyor

• Bizde gecen bahar gitmiştik gezmeye, Kızılay'da Bi otelde kaldık, donanımhaber önerisi bir yerdi, ucuz ve idare ederdi yani. Yemeklerde bayagi kazık yedik evet , hız sınırı olayi da sinir bozucu, insanlarına ısınamadım, yerler masaj kartı ile dolu falan bayagi garip geldi bana.
    En son Anıtkabir turu yapıp donduk, 19 mayısı 3-5 gun geçmişti sanırım zamani tutturamadık ama olsundu.

En beğendiğim tarafı Bi pub a gittik sise bira 7 lira idi o kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen ne saçmalıyorsun kardeş ?
    ankaranın neresi dandik ? kalite istiyomuş gibi konuşmussun bide , lüks arıyorsan kuğulu parkın oralarda ne işin var ?
    gitsene JW Marriott a orada kal hadi bi gece ?
    hangi mekanı kötüymüş en lüks diye gittiğin restorantın adını versene bi ?
  • Karıncayiyen Yiyen Adam kullanıcısına yanıt
    klasik istanbullu qq'su.
  • Keşfetmeyi beceremediğin , büyük ihtimalle yeni bir şehirde nasıl gezilir bilmediğin, için İstanbul dışında ( daha doğrusu kendini rahat hissettiğin ve alıştığın ortamlar , yani comfort zoneun dışında) nereye gidersen git bu ağlamayı yapacaksın zaten. Yaşadığın olumsuzluklar da düşüncene vurduğu için şehir sana kötü gelmiş olabilir tabii.
    Şu an kendi karakter özelliklerini keşfetmekle başlayabilirsin işe, çünkü insanın gerçek karakteri comfort zoneun dışına çıktığında ortaya çıkar. Sana tavsiyem "tek tip " dediğin insanlarla muhabbet etmen, kafan çalışıyorsa zaten 2 dakika muhabbetten sonra istediğin bilgileri edinebilirsin, özellikle üniversite öğrencisi olan elemanlarla daha rahat muhabbet edebilirsin.

Ayrıca Seymenler Park'ına da git. Üniversiteli tayfanın sayısı orda daha fazladır, ben hiç tanımadığım insanlarla oturup muhabbet ettim burada ve kimse de muhabbetine dahil olduğum için gocunmadı.

Özetle; iş sende bitiyor, şehre ve içindekilere nasıl davrandığın ve yaklaştığınla alakalı her şey. Tek tip diyip geçiştirdiğin insanlar arasında binbir çeşit adam var en basitinden.

• Sen ne anlarsın

• Abartmış da abartmışsın ha... nerden geldin newyorktan falan mı

• Ankaramı dandik sen nerde yaşıyorsun la new-yorktamı?

• Lüks arıyorsan neden Kuğulu Park? İstanbul'a da gittim. O kadar insan fazlalığı var ki. Las Vegas falan istiyorsun herhalde.
  • ulusta tevhid et lokantası vardı gitseydin ya oraya süperdir lahmacunları
  • Ankaranın gözünü seveyim ben be. Karmaşa yok trafik yok tertemiz. He o lüks dediğiniz restorant ne acaba bunu da belirtin isterseniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tunalı'ya gidip berbat diyorsan bu şehire daha hiçbir şey görmemiş gözlerin kardeş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.