Şimdi Ara

iOS 9'un kasma sebebi 2 gb RAM olmaması olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır Aklıma gelen olay. 6s'ler gram kasmayan sistem 6'da bile stabil değil.
    Acaba sebebi RAM miktarı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabilir neden olmasın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s satışları beklenen seviyeye çıkana kadar ios 9'daki sorunların çözülmesini beklemeyin 4s-6 arası modeller için, tamamen satış politikası
  • 6s inceleme videolarında da kasıyor ki benim gördüğüm ki bir incelemede incelemeyi yapan arkadaşta diyordu ios 9 yeni ufak tefek takılmalar var diye.
    Bence ios 9 geçtiyseniz zaten bunları düşünmenin anlamıda kalmadı yeni güncellemelerle çözüceklerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megadeth[[

6s inceleme videolarında da kasıyor ki benim gördüğüm ki bir incelemede incelemeyi yapan arkadaşta diyordu ios 9 yeni ufak tefek takılmalar var diye.
    Bence ios 9 geçtiyseniz zaten bunları düşünmenin anlamıda kalmadı yeni güncellemelerle çözüceklerdir.

Hocam size aynen katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: BurcuHale

Uzun zamandır Aklıma gelen olay. 6s'ler gram kasmayan sistem 6'da bile stabil değil.
    Acaba sebebi RAM miktarı olabilir mi?

Size katılmıyorum çünkü bizim iPad (Air 2)de 2gb ama iOS 9 hiçde akıcı değil

• 6 çıktıktan kısa bir süre sonra almıştım cihaz bence yetersiz 6s olması gereken oldu gibi düşünüyorum
  • Ne alaka. iphone 5'te 1gb ram var diye iphone 4s ios 6'da kasmaya mı başladı? Ramin önemi az önemli olan işlemci.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donma kasmayı azaltan işlemcinin gücüdür. Ram ile ilgili olsaydı 4s ios6 da kasardı. Daha güncel bi örnekle air 2 de gösterilebilir. Bence ios9 tamamen fiyasko düzeltilene kadar. Arkadaşımda 5s var bende de 5s var ios9 a geçmiş hareketleri azalt demeden kendi kendine etkin etmişiz gibi davranıyo, ayarlarda kaydırma yaparken kasılmalar oluyo. Multitasking kasıyo arama çubuğu kasıyo. Telefon resmen bugatti'den passat'a düşmüş yeni iOS ile...

• quote:

Orijinalden alıntı: barissch

Donma kasmayı azaltan işlemcinin gücüdür. Ram ile ilgili olsaydı 4s ios6 da kasardı. Daha güncel bi örnekle air 2 de gösterilebilir. Bence ios9 tamamen fiyasko düzeltilene kadar. Arkadaşımda 5s var bende de 5s var ios9 a geçmiş hareketleri azalt demeden kendi kendine etkin etmişiz gibi davranıyo, ayarlarda kaydırma yaparken kasılmalar oluyo. Multitasking kasıyo arama çubuğu kasıyo. Telefon resmen bugatti'den passat'a düşmüş yeni iOS ile...

hayır arkadaşım. hem ram hem de işlemci ikisi de önemli. ios 9 sıkıntı yok bende.
  • Ben inatla yeni sürümleri yüklemiyorum. Hız daha önemli benim için.ios 9da öyle devrimsel birşey yok nihayetinde. Aldığım güncellemeyle duruyor telefon lakin bazen donuyor. Donmadan kasıt dokunmatiği görmüyor. Uygulamaya 10 sn filan girmiyor.. Fabrika ayarlarına döndürdükten sonra düzeliyor 1 ay filan olmuyor daha. Yorumunuz var mıdır?

• Sanki yeni sürüm ile devrim yaptı. 2 tane yeni özellikle bu hale getirebilmek yetenek ister. Bu yetenekte sağolsun Apple'da var.
    Android her yeni sürümde iyiye giderken IOS tam tersine...
  • ip6 için 9 a geçmek için daha erken 9.1 olur 9.2 olur ama stabil olucaktır ama şuan değil
  • bu yüzden olacağını sanmam çok yanlış bir strateji olur. her sene telefon mu değişrirecek millet hemde fiyatı 3000- 4000 TL arası olan bir telefon
    9.1 sürümünde düzelteceklerdir.
  • Macrumors forumunda bir mesaj görmüştüm. 64 bit cihazlardaki metal altyapısındaki bir sorundan ötürü ios 9 laglı çalışıyor olabilir diye. Adamın iphone 5i, iphone 6dan daha akıcı çalışıyormuş ios 9da. Metal destekleyen cihazlardaki genel akıcılık sorunu 6sde bile var diyorlar. Tanıtımda ios 9 metalden faydalanarak bunu destekleyen cihazlarda daha akıcı çalışacak diye özellikle söyledikleri halde bu kadar hissedilir lag olması böyle bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

• Madem bu kadar çok bilgi sahibisiniz neden Apple' da çalışmaya başlamıyorsunuz ?
  • Nedir bu metal olayı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende görüşümü yazayım. İşletim sistemi komplike bir süreç arkadaşlar. Bir emojinin eklenmesi bile sistemi birçok açıdan etkilerken büyük oranda değişiklik içeren ios9 un yeterli düzeltmelerle akıcı hale gelmesi bence en az 2 ayı bulur. Aynı sisteme yeni birşeyler ekliyorlar nesi zor bunun dememek lazım. Çünkü birçok yeni kod yazılıyor. Geliştirici tarafında yeni araçlar, sdk'lar geliştiriliyor ve bunların da oturması gerekiyor. Uygulamalar tarafından bakarsak yine zamana ihtiyacı olduğunu söyleyebilirim ama rutin bir süreç bu. Benim savunduğum düşünce ise Apple'ın bu süreçleri çook önceden halledip sistemini kullanıcılara öyle sunması konusundadır.

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Amdnin mantleı, microsoftun directx 12si gibi düşün. 64 bit işlemciler için yüksek performanslı ve düşük profil bir api. ios 9 bundan faydalanarak uygulamalarda daha akıcı olacak deniyordu. Fakat tam tersi varolan akıcılığın bile içine eden bir işletim sistemi oldu. Metal desteklemeyen iphone 5inin ip6dan bile daha akıcı olduğu söylentileri çıkınca herhalde metal-ios 9 entegrasyonu arasında bir bugdan kaynaklı lag oluştuğu söyleniyor ama ne kadar doğru bilemem.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.