Şimdi Ara

Ethernet kablosunu pc'e takınca net gidiyor!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
16.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar şaka değil. Arkadaşlarla beraber bu sene eve çıktık. Bi hevesle internet bağlattık ancak nadirde olsa başımıza anlamsız bir sorun geldi. Modemden pc'e ethernet kablosunu takınca internet gidiyor. İlkten bu sorunu anlamak zor oldu. Wifi den herhangi bir sorun yokken etherneti takınca internetin gitmesi baya ilginç. Yazılım mühendisliği okuyoruz, pc den anlamayan insanlar değiliz.

TTNet'i aradık her seferinde sorununuz düzeldi vs vs dedi. Hatlardan kaynaklı bi sorun olsa 3 kişi wifiden abandığımız da da net gider. Herneyse dedik herhalde modem den kaynaklı bi sorun gittik modemi değiştirdik ama sorun yine aynı pc'e etherneti takınca net gümlüyor.

NOT: Pc de herhangi bir sorun yoktur, bir çok yerde ethernetli bağlantı kurduk.

İşin ilginç tarafı normal netten takılırken bir sorun olmuyor. Steam veya lol patch açtığımda, herhangi bir oyuna girdiğimde ethernet ile internet ucuyor.

Yine not: Ethernet kablosunda da sorun yok

Modem markası: zyxel vmg3312-b10b

Üst üste 3. notum ise: Modem müşteri hizmetlerininde bizden kaynaklı bi sorun değil demesiyle bitiriyorum

Bitmedi; O zaman wifi den gir diyen arkadaşlarımız olursa Qss ile trafik ataması yapıyoruz. Yani ben oyun oynadığımdan ping sorunu ile karşılaşmamak için ethernet şart. Şimdi bitti

• up
  • helppp!!
  • Başka modemle deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Zaten bugun başka bir modemle denedik. Şuan yeni modemde aynı hatayı veriyor.
  • Pc Kaspersky yüklümu acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir antivirus kullanmadım kullanmam. Gereksiz şeylerdir. Sorunun pc den kaynaklanmadığına adımız gibi eminiz
  • Öncelikle,
    Pc nin ethernet bağlantı ayarlarını değiştir. PC performanslı bir cihaz ise Gigabit ethernet bağlantısı kurmayı deniyor olabilir ve test ettiğin modemler dandik ise gigabit ethernet bağlantısı sağlamak için kendini kasıyor olabilir. Hem modem hem de PC ethernet ayarlarını 100 Mbit olarak yapılandır. Donanım sorunu var gibi. Böylece çözmüş olursun.

Ya da ikinci bir alternatif var ama PC den iyi anladığınızı söylediniz. Pek ihtimal dışı. Eğer PC nin ethernet bağlantısını yapılandırırken, diğer PC lerin O ağ bağlantısı üzerinden internete erişeceği şekilde yapılandırdıysan sorun yaşıyor olabilirsin. Yani ethernet ip ayarlarını otomatiğe al ve ethernet paylaşımı açıksa iptal et. Wifi den yada 3G den aldığın interneti ethernet üzerinden paylaştırmayı felan denediysen bu sorunu yaşıyor olabilirsin.
  • Bilgisayardaki ethernet kartında da sıkıntı olabilir. Kabloyu ters (cross) bağlamis olabilirsiniz. Farklı bir kablo ile de deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Bilgisayardaki ethernet kartında da sıkıntı olabilir. Kabloyu ters (cross) bağlamis olabilirsiniz. Farklı bir kablo ile de deneyin.

Yazdığım yazıyı okumadınızı ve post kastığınızı var sayıyorum. Yinede teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: pau_20

Öncelikle,
    Pc nin ethernet bağlantı ayarlarını değiştir. PC performanslı bir cihaz ise Gigabit ethernet bağlantısı kurmayı deniyor olabilir ve test ettiğin modemler dandik ise gigabit ethernet bağlantısı sağlamak için kendini kasıyor olabilir. Hem modem hem de PC ethernet ayarlarını 100 Mbit olarak yapılandır. Donanım sorunu var gibi. Böylece çözmüş olursun.

Ya da ikinci bir alternatif var ama PC den iyi anladığınızı söylediniz. Pek ihtimal dışı. Eğer PC nin ethernet bağlantısını yapılandırırken, diğer PC lerin O ağ bağlantısı üzerinden internete erişeceği şekilde yapılandırdıysan sorun yaşıyor olabilirsin. Yani ethernet ip ayarlarını otomatiğe al ve ethernet paylaşımı açıksa iptal et. Wifi den yada 3G den aldığın interneti ethernet üzerinden paylaştırmayı felan denediysen bu sorunu yaşıyor olabilirsin.

Yardımınız için teşekkürler, sanırım sorunu bulduk. saçma gelebilir ama sorun ttnet alt yapısından kaynaklanıyor. Bize gelen snr margin oranları 10 yani çok düşük. Etherneti taktığımızda bu oran 8 oluyor yani hatta çok parazit olduğuna dair birşey bu. 11. kez ttneti aradık sorunu onlarda biliyor. hallediyoruz diyorlar ama nafile. Best TTnet tr diyelim. dh de almış parayı basmış kalitesiz firmanın reklamlarını diyecek bir şey yok.
  • tralast kullanıcısına yanıt
    İsmime tiklasaniz post kasan biri olmadigimi anlarsınız, neyse. Telefonla uykulu yazdigim için detayları atlamışım.

Hat değerleri ethernet bağlı değilken nasıl? Belki sıkıntı ttnette değil bina tesisatindadir. Deneme yanılma ile anlaşılabilir.

• igorparker İ kullanıcısına yanıt
    İşte bunu anca ttnet halledebilir gelir bina değerlerine ölçer bize söyler. Ama adamları 12. kez arıza kaydı bıraktık hala gelme gereksinimi duymadılar. Bina tesisatında ise zaten bahçe kattayız trafoya gelen hattan ek bi kablo çekeriz ama bize birşey söylensin
  • tralast kullanıcısına yanıt
    Modemi yanınıza alıp ankastreye gidip telekomdan gelen kabloya direk bağlayarak modem arayüzündeki hat değerlerini izleyin bence.

Tabii o noktaya kadar elektrik çekmeniz ve kablonun ucuna geçici olarak jak takmanız gerekecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar sorun çözüldümü AYNI SIKINTIYI BENDE ÇEDİYORUM. AÇIL YARDIM. .

• Arkadaslar sorun çözüldümü AYNI SIKINTIYI BENDE ÇEDİYORUM. AÇIL YARDIM. .

• Çözdüm! saçma gelebilir ama; bende de aynı sorun vardı. İnternet protokolü 4 özellikler yaptım. orayı demek eskiden dns yazmışız sildim otomatik al dedim düzeldi şimdi. Ama sizin sorun başka gibi duruyor. bu konuya girip benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa denemelerini öneririm, ben de işe yaradı.
  • Hala aynı sorunu yaşayan varsa diye yazıyorum sırf bunun için siteye kayıt oldum bugün çözdüm sorunu pc nin şarj kablosunu değiştirdim düzeldi umarım sizinde bu şekilde düzelir

• BU SORUNU MODEM FİRMWARE GUNCELLEMESİ YAPARAK COZDUM .

ETHERNET BAGLANTISI KURDUgum AN DSL ISIGI GİDİYOR VE HIZIM 35 40 MBPHS DEN 10 Mbps ye dusuyordu guncelleme sonrası 75 mbps sabit hız alıyorum ve kopma olmuyor tamamen modem guncellemesi ile alakalı bi dıurum. U HIZI HİÇ ALAMAMIŞTIM FAKAT MODEM GUNCELLEMESİ ARDINDAN İLK DEFA 75 MPHS HIZ ALDIM .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.