Şimdi Ara

bosch camasir makinasi kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
1
Favori
12.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En sonunda karar verip bosch 24460 model camasir makinasini aldim.Kurulumu yapildi.Gel gelelim makina calismaya basladiginda cok rahatsiz edici tiz bir sesi var servis suyu isitma sesi diyor ama makina kapanana kadar bu ses devam ediyor 30 derecede ayni ses var yani suyu isittigi icin denmesine innamiyorum
    Ayrica hic kopuk olmuyo sanki duru suyla yikiyor camasirlari hic icime sinmiyor bu durum
    Bilgisi olanlarin yardimlarini bekliyorum acaba iade mi etmeliyim hakkim varmi?yoksa bu durum normalmi?

• AynilyA A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle makineniz hayırlı olsun iyi tercih yapmışsınız.Isıtma sesi bu kadar rahatsız edici olmaz hatta duyulmaz bile sadece makineye kulak dayayıp dinlendiğinde duyabiliyorum.Yıkama esnasında sıkma esnasında da makine hız kontrol kartı ile her zaman hızını kontrol eder hafif bir vızıldama sesi olur bu ses olmasın:)).Köpük olmamasının sebebi ise köpük ve suyun tamburun görünmeyen kısmında olmasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -DanceOfEternity- -- 5 Ekim 2015; 19:26:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AynilyA

Merhaba arkadaslar
    En sonunda karar verip bosch 24460 model camasir makinasini aldim.Kurulumu yapildi.Gel gelelim makina calismaya basladiginda cok rahatsiz edici tiz bir sesi var servis suyu isitma sesi diyor ama makina kapanana kadar bu ses devam ediyor 30 derecede ayni ses var yani suyu isittigi icin denmesine innamiyorum
    Ayrica hic kopuk olmuyo sanki duru suyla yikiyor camasirlari hic icime sinmiyor bu durum
    Bilgisi olanlarin yardimlarini bekliyorum acaba iade mi etmeliyim hakkim varmi?yoksa bu durum normalmi?

O sesi biliyorum bir arıza değil makinenin kartından geliyor sanırım ve gerçekten rahatsız edici bir ses. Wat24480tr de duydum aynı sesi. Sanırım Türkiye'de üretilmiş olan modellere has bir durum.
  • bu ses icin ne yapabilirim
    ayrica degisim hakkim varmi kliksadan aldim tada iade hakkim
  • quote:

bu ses icin ne yapabilirim
    ayrica degisim hakkim varmi kliksadan aldim tada iade hakkim

Maalesef makinede herhangi bir ayıp-kusur olmadığından dolayı değişim ya da iade kabul etmezler. O modellerin çalışma sesi bu şekilde demekten öteye gitmezler. Forumda sesi duymayanlar ne kadar rahatsız edebilir ki diyebilir ama gerçekten çok tiz bir ses ve sinir bozuyor. Tıpkı eski tüplü tvlerin İçinden gelen sese benziyor. Benim makine waw serisi onda bu ses yok o yüzden ilk duyduğumda buzdolabından geliyor sandım ama makineden geliyormuş.
  • tesekkur ederim
    kopuk olmamasina normal diyorsunuz yanisizin makinanizda bosch markaydi sanirim sizinkindede kopuk olmuyormu yani hic
    sesde yok diyorsunuz (tiz olan ses)yanlis anlamadiysam
  • gercekten sinir bozucu bir durum
    kapaginda Almanya yaziyor ama bosch bayisi butun makinalar icin parcalari Almanyadan geliyor Turkiye de birlestiriliyor demisti.

Bu sesin cikmasi normal degilse urun kusurlu olmuyormu vakit gecmeden ne yapabilirim acaba
  • birde kac makina camasir yikandi soyle mis gibi bir koku olmadi evin icindede camasirlardada
    sanki deterjani alip hemen yok ediyor duru suyla yikiyor gibi
  • Tiz bir ses ise inverter kartından geliyordur. Video çekmeniz mümkün mü? Daha net yorum yapabiliriz.

Benzer sesi benim Electrolux bulaşık makinem de yapıyor. Dikkat çekiyor ama rahatsız etmiyor beni.
  • bu saatte calustiramam ama sabah calistirip video yuklerin Candogan bey bu arada sizi cok takip ettim com tesekkur ederim yorumlariniz icin sizi dinlemeyip bosch aldim ama onceki yorumlarinizda bosh markasina onayinizi gorup guvendimde lg 9 kg yikama almadigima pismanim acikcasi aeg elektrolux ten son anda bosch kampanyasi yuzunden vazgecmistim cok uzgunum
    insallah iade edebilirim
  • Lg'ye buzdolabında güvenim sonsuz ama çamaşırda maalesef pek güvenilir gelmiyor bana.

Bosch'u kaça almıştınız?
  • bu saatte calustiramam ama sabah calistirip video yuklerin Candogan bey bu arada sizi cok takip ettim com tesekkur ederim yorumlariniz icin sizi dinlemeyip bosch aldim ama onceki yorumlarinizda bosh markasina onayinizi gorup guvendimde lg 9 kg yikama almadigima pismanim acikcasi aeg elektrolux ten son anda bosch kampanyasi yuzunden vazgecmistim cok uzgunum
    insallah iade edebilirim
  • quote:

Merhaba arkadaslar

Aynı makineden ben de alma arefesindeyim. Bahsettiğiniz ses çok mu rahatsız edici, bariz bir şekilde duyuluyor mu?
  • 1400 tl almistim kliksadan kampanya yakalayip 24440 aliyordum 1400 liraya 24460 modeli ayni fiyata bulunca ucuz geldi
  • nereden ne kadara alacaksiniz ben memnun degilim beyaz esya sans isi bu sesi rahatsiz edici video yukleyecegim
    ben 1400 liraya aldim word kart varsa 50 puan vardi ayrica 1350 liraya geliyor benim word limit yetmedi
  • AynilyA A kullanıcısına yanıt
    Bimeks'te 1559 liraya buldum ama bayiye ve media markt'a da bakacağım. Aldığınız fiyat güzel aslında. Servise de gösterin derim, servis normal değil derse değişim de yapabilirler göstermekte fayda var. Benim de Bosch bulaşık makinem belli belirsiz bir ses çıkarıyor ama dikkatinizi verirseniz o tiz sesi duyabiliyorsunuz. Eğer çamaşır makinesindeki ses bariz belliyse almayabilirim.
  • servisle gorustum gelip bakicaklar 3 gun once kurulumu yapilan makinada sorun yoksa 35 tl alicaklamis
    video cektim ama yukleyemedim beceremedim
    gelen teknisyen ariza var derse kayit tutarsa kliksayla gorustum iade alicaklar yada degisim istersem yapacaklar 14 gun icinde
    bosch servisi dedi ki hata varsa bosch fabrikasi paranizi iade eder makinayi incelemeye alir dedi

ben boach bayisine gittim indirim yapmadi 1670 tl dedi
    kliksadan qldim cok arastirdim bana ozel kampanyadan birde mobil kampanyasi var onlarada bakin derim telefona uygula indiriliyor fiyatlar sitesinden farkli bilginiz olsun
    kesin karar verdiginiz zaman bende fiyat arastirmasi yaparim sizin icin
  • quote:

gercekten sinir bozucu bir durum
    kapaginda Almanya yaziyor ama bosch bayisi butun makinalar icin parcalari Almanyadan geliyor Turkiye de birlestiriliyor demisti.

Bu sesin cikmasi normal degilse urun kusurlu olmuyormu vakit gecmeden ne yapabilirim acaba

Kapakta yazan firmanın adres bilgisi. Türkiye üretimi olduğu arkasında yazar. Dediğim gibi o ses benim makinede yok. Köpük koyu renkliler yıkanırken mi olmuyor yoksa beyazlarda da mı durum aynı ?
    Bizim makinede beyazlar yıkanırken köpük oluyor camın önünde birikiyor ama koyu renklilere daha az miktarda başka marka deterjan kullanıyoruz o fazla köpürmüyor. Koku konusunda bizde sıkıntı yok mis gibi çıkıyorlar makineden. Zaten makinenin içinin kendine has bir kokusu var geçer dedim ama geçmedi hiç yumuşatıcı kullanmayınca o koku siniyor çamaşıra. Kötü bir koku da değil hoşuma gidiyor :)
    Makineniz için servis çağırabilirsiniz içiniz rahat eder en azından ama bunu hata olarak kabul edeceklerini sanmam büyük ihtimal kartın çalışma sesi bu derler. Ve dikkatimi çeken başka şey de mesela Türkiye üretimi modellerin tamburunu hızlıca çevirmek isteyince anında fren yapıyor bir tur bile dönderemeden ama almanya üretimi olan modellerde biraz döndükten sonra fren yapıyor. Sebebi hakkında net bilgim yok yalnız bu motorlarda da bir fark olduğunu gösteriyor.

• tespitiniz cok dogru tambur hemen kendini frenliyor
    beyazda renklide kopuk olmuyor sadece perdede biraz kopuk gorduk
    arkasina bakamadim Almanyami Turkiyemi bilmiyorum
    dediginiz gibi telefonda sesi gormeden makinayi kuran teknisyen her makinada bu ses var diyor once isitma sesi dedi simdi ekran kartinin yada motorun calisma sesidir diyor normaldir diyor
    gelip bakalim dedi 35 lira vermek istemiyorum deyince gelende bu ses nornal diyip gidecek deyince biz firmayi korumayiz dedi sorun varsa soyleriz dedi
    bende sizlerden ogrendigim kadariyla ses olmamasi gerektigini soyledim
    her makinada olur dedi bu ses gene ama bende siemens var bosch anneme aldim onda ses yok dedim gelip bakalim iciniz rahat olsun ama sorun yokyur eminim diyor
  • quote:

tespitiniz cok dogru tambur hemen kendini frenliyor
    beyazda renklide kopuk olmuyor sadece perdede biraz kopuk gorduk
    arkasina bakamadim Almanyami Turkiyemi bilmiyorum
    dediginiz gibi telefonda sesi gormeden makinayi kuran teknisyen her makinada bu ses var diyor once isitma sesi dedi simdi ekran kartinin yada motorun calisma sesidir diyor normaldir diyor
    gelip bakalim dedi 35 lira vermek istemiyorum deyince gelende bu ses nornal diyip gidecek deyince biz firmayi korumayiz dedi sorun varsa soyleriz dedi
    bende sizlerden ogrendigim kadariyla ses olmamasi gerektigini soyledim
    her makinada olur dedi bu ses gene ama bende siemens var bosch anneme aldim onda ses yok dedim gelip bakalim iciniz rahat olsun ama sorun yokyur eminim diyor

Bahsettiğiniz ses, inverter sistemle çalışan, klimadan tutun da asansöre kadar her makinede çıkar. Ses çok Yüksek frekansta olduğu için duymak kulak hassasiyeti ile alakalı bir durum. Kimisi çok net duyarken kimisi hiç duymayabiliyor. Sesin çıkması normal ama sizi rahatsız edecek kadar yüksek olmaz. Yani bütün eve yayılmaz. Benim makinem de aynı sesi yapıyor ve çamaşırın tambura çarpma sesi bastırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 6 Ekim 2015; 23:52:51 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.