Şimdi Ara

Teknosa Özürlü Z2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, geçen hafta ikinci el, 1,5 aylık bir Xperia Z2'yi 800₺'ye aldım. Ürün Teknosa faturalı ancak faturada özürlü ürün ibaresi var ve kutuda da SW yüklendi ibaresi var (SW'den kasıt software diye düşündüm, adam telefona virüs girmiş, iade etmiş eski alıcısı ben de öyle aldım dedi). Ürün bütün donanım testlerinden (kamera, wifi, basınç vs.) başarıyla geçiyor. Bu ürünün nasıl bir özrü olabilir acaba? 1 haftadır hiçbir sorun görmedim telefonda. Adam Zeytinburnu Olivium Teknosa'dan outlet olarak 1200₺ye almış özürlü ürün diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazılımdan kaynaklı sorundan dolayı telefonu teknosa özürlü olarak satacağını düşünmüyorum.Değişen bi parçası olmadığına yada teşhir ürünü olmadığına eminmisiniz
  • emre4335 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşhir ürünü olsa, en azından bir-iki yerinde deformasyon olur, bunda yok, değişen parça olsa su geçirmezliği etkilenir fakat basınç testinde basınç artıyor ve tekrar aynı değere geliyor, bu da geçirmediği anlamına geliyor(muş), ama aynı değere biraz hızla iniyormuş gibi geldi bana. Başka sorun da aklıma gelmedi ve farketmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi_arikan

Arkadaşlar merhaba, geçen hafta ikinci el, 1,5 aylık bir Xperia Z2'yi 800₺'ye aldım. Ürün Teknosa faturalı ancak faturada özürlü ürün ibaresi var ve kutuda da SW yüklendi ibaresi var (SW'den kasıt software diye düşündüm, adam telefona virüs girmiş, iade etmiş eski alıcısı ben de öyle aldım dedi). Ürün bütün donanım testlerinden (kamera, wifi, basınç vs.) başarıyla geçiyor. Bu ürünün nasıl bir özrü olabilir acaba? 1 haftadır hiçbir sorun görmedim telefonda. Adam Zeytinburnu Olivium Teknosa'dan outlet olarak 1200₺ye almış özürlü ürün diye.

Virüs girdi diye ürünü Teknosa'ya iade etmiş,Teknosa'da kabul etmiş. Çok inandırıcı durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanri12 -- 6 Ekim 2015; 23:26:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sanri12

quote:

Arkadaşlar merhaba, geçen hafta ikinci el, 1,5 aylık bir Xperia Z2'yi 800₺'ye aldım. Ürün Teknosa faturalı ancak faturada özürlü ürün ibaresi var ve kutuda da SW yüklendi ibaresi var (SW'den kasıt software diye düşündüm, adam telefona virüs girmiş, iade etmiş eski alıcısı ben de öyle aldım dedi). Ürün bütün donanım testlerinden (kamera, wifi, basınç vs.) başarıyla geçiyor. Bu ürünün nasıl bir özrü olabilir acaba? 1 haftadır hiçbir sorun görmedim telefonda. Adam Zeytinburnu Olivium Teknosa'dan outlet olarak 1200₺ye almış özürlü ürün diye.

Virüs girdi diye ürünü Teknosa'ya iade etmiş,Teknosa'da kabul etmiş. Çok inandırıcı durmuyor.

kesinlikle, ama cihazda da donanımsal hiçbir hata bulamıyorum, içi açılmamış cihazın.

• Valla iyi almışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sanri12

quote:

kesinlikle, ama cihazda da donanımsal hiçbir hata bulamıyorum, içi açılmamış cihazın.

Doğrudur. Ben Teknosa o ürünü nasıl almış onu anlamadım. Cihaza virüs girmesi bir kusur değil neticede.

• teşhir ürünüdür veya kutusu hasarlidir. Teshir urunu diye illa cizik veya vuruk olacak diye bir sey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yabgu Emre

teşhir ürünüdür veya kutusu hasarlidir. Teshir urunu diye illa cizik veya vuruk olacak diye bir sey yok.

İlk mesajda arkadaş virüs girdiği için Teknosa'ya geri iade edildi demiş.
  • Hocam yüksek ihtimalle bootloader kilidi açıktır onu kabul etmek zorundalar, zira garanti dışına da çıkaran bir işlem, gg, n11 gibi sitelerde satılan paralel ithalat ürünleri çok sayıda bootloader açık çıkıyordu, bu da öyle olabilir.
  • hocam çok teşekkür ederim cevap için, evet olabilir ancak bu bootloader'ın ne olduğunu bilmiyorum, araştırdım şimdi siz yazınca fakat tam bilgi edinemedim, bootloader'ın açık ya da kapalı olduğunu nasıl anlayabilirim peki?
  • "Dial *#*#7378423#*#* . Then go to -> "Service Info" -> "Configuration". If there is:
    Bootloader unlock allowed - Yes << this means that your Bootloader is Locked "bu kapalı demektir, bootloader açılması temel olarak drm keyleri etkiliyor bu arada.
    Bootloader Unlocked - Yes << this means that your bootloader is unlocked" bu da açılmış demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybershock

"Dial *#*#7378423#*#* . Then go to -> "Service Info" -> "Configuration". If there is:
    Bootloader unlock allowed - Yes << this means that your Bootloader is Locked "bu kapalı demektir, bootloader açılması temel olarak drm keyleri etkiliyor bu arada.
    Bootloader Unlocked - Yes << this means that your bootloader is unlocked" bu da açılmış demek.

hocam kafayı yiyeceğim, Bootloader unlock allowed - Yes yazıyor, bu telefonun özrü ne anlamadım :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.