Şimdi Ara

Oyun için 4K monitör alınırmı ? değermi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Genellikle Hardcore FPS oyunlar oynarım FPS dışında başka tür oyun olarak WoW dışında ciddi oynadıgım yoktur.

full hd monitörümü vaadinin yitirmesi üzerine en eski monitörlemimden 1360x768 60 hz monitörü çıkartım şuanda bununla idare ediyorum

Maddi durum iyi maximum 4000TL ye kadar bir 4k monitör oyun için alınırmı ? Dediğim gibi close combat oyunlar oynamıyorum genelde daha çok oyunlarda uzaktan oynarım ve 4k monitörlerin çok netligi sanki size bir spot( tespit etme ) özelligi saglıyor diye bir kendi kendime düşündüm.

Sizce almaya değermi ? yenisini aldıkmı tam alalım bari paraya kıyıp :)

Görüşlerinizi bekliyorum

Sistemide yazayım

GTX 980
    16 gb Ram
    C SSD D HDD
    i7 4790k
    z97 gaming 5

• O kart zaten sli olmadığı sürece 4k kaldırmaz, en mantıklı tercih amazondan Asus ROG Swift olur 2500 tl'ye (2k 144 hz g-sync)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

O kart zaten sli olmadığı sürece 4k kaldırmaz, en mantıklı tercih amazondan Asus ROG Swift olur 2500 tl'ye (2k 144 hz g-sync)

Çok teşşekürler ama benchmarklara baktigimda 30 40 fps arasi gezdigini duydum gtx 980 in 4k ile.

Fps konusunda illa 60+ olsun demiyorum ama dikkate aldim dediginizi. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30-40 fps oynayacaksan aynı işi konsolda görüyor hemde çok daha ucuza, üst segment pc topluyorsan en az 60 fps ve üstünü hedeflemen lazım.
  • quote:

30-40 fps oynayacaksan aynı işi konsolda görüyor hemde çok daha ucuza, üst segment pc topluyorsan en az 60 fps ve üstünü hedeflemen lazım.

Sli olmadan 4k oynayabilmemin imkanı yok demek.

Peki Bu üsteki arkadaşın önerdigi monitör nasıldır ? 60+ fps ve güzel bir görüntü kalitesi verirmi 4k ya benzer ?

edit: Yada şimdi 4K alıp 1 yıla tekrar biriktire biriktire bir 980 daha alıp sli yapabilirim. Tek 980 ile 4k oynamak düşük fps dısında bir sıkıntı çıkarmaz umarım ? lowa falan çektikmi ayarları idare ederiz biraz heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaybettiren -- 5 Ekim 2015; 18:41:35 >

• Yukarıdaki arkadaşta benim

4K'da 144 hertz imkanı ve g-sync olanağın olmayacak, 2K'nın neresini beğenmedin onu anlamadım.
  • quote:

Yukarıdaki arkadaşta benim

4K'da 144 hertz imkanı ve g-sync olanağın olmayacak, 2K'nın neresini beğenmedin onu anlamadım.

hocam ya vatandı yada teknosa gibi bi yerdi. Gördügümde görüntü kalitesi aşırı hoş gözükmüştü gözüme

ama eger 1MS tepki 144hz g-sync olmicaksa bu kanadı kırık kuşa benziyor biraz. İçi boş kitap gibi birtek görüntüsü güzel ama diğerleri vasat.

aydınlattıgınız için teşşekür ederim kendime asus rog swift alicam dediginiz gibi. Umarım memnun kalırım ama bi 10 seneye falan 4klar yürürlülüge girer diyede düşünmüyor değilim

• 4k ile 1k arasında dağlar kadar fark var tamamda 2k ile 4k arasında öyle büyük bir fark yok, şuanda en iyi çözünürlük 2k bence, 4k'ya sistem dayanmıyor, 1k'nında modası geçti.
  • quote:

4k ile 1k arasında dağlar kadar fark var tamamda 2k ile 4k arasında öyle büyük bir fark yok, şuanda en iyi çözünürlük 2k bence, 4k'ya sistem dayanmıyor, 1k'nında modası geçti.

Dediginiz Asus rog swifti Türkiye içi bulabilmem mümkünmüdür ?

gümrük falan uraşmak istemiyorumda
  • Gümrüğe takılma diye birşey yok amazonda, zaten gümrük parasını sizden alıyorlar satış ekranında çünkü, herşey dahil 2500 tl'ye alabiliyorsunuz. tr'de en düşük 3500 tl.

1000 tl bana koymaz diyorsan tr'den al, ben alırsam bu üçkağıtçılara para kazandıracağıma elin amerikalısına kazandırırım.
  • quote:

Gümrüğe takılma diye birşey yok amazonda, zaten gümrük parasını sizden alıyorlar satış ekranında çünkü, herşey dahil 2500 tl'ye alabiliyorsunuz. tr'de en düşük 3500 tl.

1000 tl bana koymaz diyorsan tr'den al, ben alırsam bu üçkağıtçılara para kazandıracağıma elin amerikalısına kazandırırım.

Ulasimi nerden ve kacgunde geliyor peki ? Bildikleriniz varsa anlatin lutfen

• Yavaş kargoyla i-parcel türkiyeye getiriyor pts'ye veriyor, pts'de yurtiçi kargoya veriyor ve 10 güne falan elinde oluyor.
  • quote:

Yavaş kargoyla i-parcel türkiyeye getiriyor pts'ye veriyor, pts'de yurtiçi kargoya veriyor ve 10 güne falan elinde oluyor.

Tessekurler hersey icin hocam. Siparis verdigimde sizle tekrardan iletisime gecicek firsati bulurum umarim ;) saglicakla..

• Rica ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.