Şimdi Ara

2500+@3200 + Vcore?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    amd 2500xp islcemcimi fsb sini 200 yaparak 3200 yaptim ama demin bir reset yedim. Isi sorunu yuzunden diil cunku 45 derece civarindaydi o sirada cpu isisi. Vcore u 1.8 yapmak zorunda kaldim cunku baska turlu windows load etmeye gecemeden takilio alet. Bir suru arkadas sorunsuz 3200 yapmis amdlerini gordugum kadariyla bendeki sorunne olabilir isi degilse? agplere cok yuklenmekten mi , bir cozum bulunabilir mi bu duruma ?

• Her 2500+ default vcore ile 3200+ olmaz
  • iste default vcore 1.75 ben onu 1.8 yaptim windowstayken 15dk boyunca bir sorun cikmadi ama aquamark3 testini baslatir baslatmaz reset atti bende eskiden kullandigim hale cevirdim fsp 166 yken carpani 12.5 yaptim. 1.8den yukari cikarmayada cekiniorum biraz cpu voltajini kafam karisti biraz.
    2500lerini 3200 yapan arkadaslar kac vcore da kullandilarini yazarlarsa daha ii fikir edinebilirim, tesekkurler simdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silmaril -- 22 Eylül 2004, 21:25:08 >
  • 2500+ işlemcileri tabiri caizse çaplı veya çapsız olarak ikiye ayırabiliriz. Senin işlemcide anladığım kadarıyla çapsızlardan.
    Benim kuzendede vardı bi tane 1.75 te ancak 3200+ oluyordu.
    Benimkini 1.55 voltta (desktop 2500+) günlük kullanıyorum. Hatta 1.525 te bile günlük kullanımda sorun çıkartmıyor ama 3d mark 2001 de kilitliyor. Ve bu değerleri speed fan ve cpu-z daha 0.025 düşük gösteriyor.

Ama yinede RAM lerinin ne olduğunu bilmeden kesin senin işlemci çapsızdır diyemem.

Bide 2500+ ların benim bildiğim default voltajı 1.65 civarı. Nasıl oluyorda seninki 1.75 oluyor.
  • simdi bios da voltaji defaulta birakinca 1.65 yazio ve gri hale gelio yazi bende bu yuzden 1.65 saniodum def voltaji fakat bugun dikkatimi cekti asus prove vcore u auto dayken 1.75 olarak gosterio burdan anladigim bios daki rakam sadece temsili(yani elle secmiosun die gri 1 sekilde 1.65 yazio o kadar) auto olarak 1.75e alio voltaji. ramlar imzamda yazior
    capsiz olanlar ne oluor bu arada sonuc olarak :)ne yapmak lazim 1.8 de winde calismasina ragmen oyunlarda falan takilio 3200
  • quote:

Orjinalden alıntı: Silmaril

simdi bios da voltaji defaulta birakinca 1.65 yazio ve gri hale gelio yazi bende bu yuzden 1.65 saniodum def voltaji fakat bugun dikkatimi cekti asus prove vcore u auto dayken 1.75 olarak gosterio burdan anladigim bios daki rakam sadece temsili(yani elle secmiosun die gri 1 sekilde 1.65 yazio o kadar) auto olarak 1.75e alio voltaji. ramlar imzamda yazior
    capsiz olanlar ne oluor bu arada sonuc olarak :)ne yapmak lazim 1.8 de winde calismasina ragmen oyunlarda falan takilio 3200

333mhz ramle bu işi yapman zor. Bizim arkadaşa AN7 aldık, 333 lük ram yüzünden 3200+ iken windowsa girmiyor Benim ramleri taktık direk oldu Yani ramini keşke DDR400 alsaymışsın

• hadi ya ram yuzunden olabilcegini dusunmemistim, ne yalan soylim canli ornek gostermesen pek ihtimal vermezdim :)
    ramler cok eski ya yeni almadim dusun benim aldigimda 512ler 65-70$ civarimiydi neydi uzun suredir 100$ civarinda.
  • Çapsızdan kastım 3200+ olmak için yüksek voltaj istemesi. Tam olarak sorunun nede olduğunu deneyerek bulman lazım. Belki anakarttan diyecem ama asus anakart hiç kullanmadım. Bu konuda kullanan birisinin bilgi vermesi dahah iyi olur. RAMlere gelince sorunsuz 400 mhz de çalışması lazım. Ama bence sen illa bu sorunun sebebini öğrenecem diyorsan ve eğer tanıdık birinde benzer işlemci ve anakart varsa işlemcini o anakartta ve hatta anakartında da öbür işlemciyi dene. Belki bu şekilde sorunun ne olduğunu anlayabilirsin.Görmeden söyleyebileceğim bu. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi akşamlar...
  • ram larim 333 nasil 400mhz calissinlar:)
    ya acikcasi ankartimdan hic memnun degilim en kisa surede degistiricem zaten eskisi iflas edince bi sure idare etsin diye aldigim 1 anakart. Amd ve radeon kullanicalarina sorunlarla ugrasmak istemiyorlarsa asusdan uzak durmalarini oneririm, bunu diyen ben 3 senedir asus anakart kullaniorum o yuzden oldukca tecrubeliyim asus konusunda. tabiki sorunsuz calisan asuslarda var vede %90 urasirsaniz sorunlari cozuyorsunuz ama yinede cefaya deymez diyorum.
    msjlar icin tesekkurler talha
  • Geçen bi barton aldım oem 1.5vda 3dmark 2001i bitiriyor 3200+ olarak. 1.55de de prime da full stabil. Çokmu şanslıyım be:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: enderc

Geçen bi barton aldım oem 1.5vda 3dmark 2001i bitiriyor 3200+ olarak. 1.55de de prime da full stabil. Çokmu şanslıyım be:)

sankı benım ıslemcıyı almıs gıbısın:)
  • Overclock biraz da şans işidir sonuçta. Elindeki cpu nun üretildiği tarih nekadar overclock olabileceğini değiştirir. Sorun ram de olabilir ama cpu nun voltajını arttırdıkça stabil hale geldiğine göre Ramler de 400 fsb de çalışabiliyolar. Elindeki işlemcinin kapasitesi bukadar diye düşünüyorum. Benim 2500+ 3200+ olarak 1.65 çalışıyo rahat tüm benchmark testlerini geçiyordu. Çoğu oyunlarda da sorunsuz şekilde çalışıyordu ama birkaç oyunda takılmalar olduğunu gördüm 3 ay sonra tam stabiliteyi 1.70 volt da yakaladım. 1.65 iken %95 stabildi diyebilirim.
  • sans faktoruna katiliorum bende sonuc hic bir 2500+ bir digeriyle ayni degildir, zaten simdi 1 yandan da cozdum sandigim vpu recover sorunlarim basladi tekrar (3dmark03 troll lair testi basinda yada rastgele windows kullanirken vpu recover error aliorum, oyunlarda bir sorun olmuyor, 2-3 gun full acik birakiyorum bazen o zamanda bir sey olmuyor. Widnows error oldursa hep ben bilgisayari aktif halde kullanirken oluyor). Bios updateyli gecmis gibiydi sorun ama tekrar olmaya basladi heralde ana karti degitrimeden cozemicem bu sorunu.
  • Ben 1.7 v ile 3200 kullanıyorum.Ama stabil olrak anakartın son biosunu yükledikten sonra kullanabildim.(Gerçi direct x in son sürümünüde yükledim ama hangisinden düzeldi bilmiyorum biosdur herhalde)Daha önceleri devamlı resetliyordu kafasına estikçe özellikle oyunlarda.
  • evde 2 an7 4*256 ram ve 0331*2 2500 barton war ama bı makına dıgerını 150 mhzye yakın gecıyor.
  • ben 1.5 v ile 215x11

1.4 v ile 200x11 kullanıyom günlük olarak. 30 derece geceleyin.
  • bende yeni aldim aleti default voltaj ile
    200x11 3200+ olarak kullaniorum hicbi sekildede kitleme reset yapmiyor
    bende bu sanslilar arasindayim galiba :p
    Ha ramler Corsair ddr400 Dual performance kit bu arada
  • Ramlerden olabilir, ama bunun yanında güç kaynağındaki bir problemde olabilir. Sıkıya gelince güç kaynağın su koyuyor olmasın sakın_?
    Birde bendeki ramlerde 333MHz ama DDR400 olarak çalıştırabiliyorum ve bir sorun yaşamadım şu ana kadar. VCore da 1,68 civarında. Biostan 1,7 yaptım zira def volta çekince 1,65'in de altına düşüyor buda zorlanınca resete sebep oluyordu.

NOT : Benim de bildiğim kadarı ile 2500+lerin def voltajı 1,65'tir.
  • senin işlemcide ayrı bir olaymış yahu
    Peki verdiğin bu değerleri windowstanda kontrol ederek stabilizasyon yada stres testleri yaparak sağladın mı_?
    SS falan yollasana bir bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfaresi -- 23 Eylül 2004, 13:22:37 >
  • hadi bide ben bende yazayım
    1,625 vcore ile 225*11 dee kullanıyom 2 aydır daha üstüne anakart izin vermiyo ama nf7 ile 245*11 de 1,775 de stabil gibi bişey
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.